Forum PCLab.pl: Klawiatury mechaniczne - dyskusja - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (278 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

#21 Użytkownik jest niedostępny   mushabelly 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 10:58

Przypomniało mi się że też miałem (no rodzice :)) taką klawiaturę, może nawet dwie. Była jeszcze do tego taka plastikowa nakładka przeciw-kurzowa. Pamiętam że nie raz jadło się prze niej :), czasem coś się rozlało i klawiatura chodziła bez problemów. Muszę przeszukać zakamarki może gdzieś ją mam :). 2000Mini czy ten IBM klika :)?

Czy Thermaltake Meka będzie dostępna w Polsce? Orientuje się ktoś? Klawiaturka całkiem przyjemna pod względem wizualnym, nie za szeroka, szkoda że nie ma podświetlenia (jestem jak sroka, jak może to niech się świeci i błyszczy :P).

Waszym zdaniem do gier/codziennego użytku, który przełącznik będzie lepszy?

1. Cherry MX Black
2. Cherry MX Blue

Czytam opis tych przełączników i sam nie wiem. Jak miałbym wydać tyle kasy to chcę mieć pewność że to jest to.

#22 Użytkownik jest niedostępny   nsk1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 12:37

Ja kiedyś byłem napalony na mechaniczną, ale jak ją usłyszałem i pogadałem z kilkoma osobami to odpuściłem sobie ten pomysł, jeśli ktoś dużo pisze na kompie to można polecić. Steelseries przereklamowane, nadruki na klawiszach schodzą po 3 miesiącach.

#23 Użytkownik jest niedostępny   mushabelly 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 14:49

O słabej wytrzymałości nadruków SteelSeries już wcześniej słyszałem, szczególnie G7. Jak już to brałbym Razera (mimo że mam parę zastrzeżeń). Pewnie i tak nie kupię bo szkoda kasy. Jakoś na myszki mi tak nie szkoda :P.

#24 Użytkownik jest niedostępny   Firekage 

• [*] 16.02.1959-16.05.2016
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 15:38

Zobacz postnsk1, o 13 Kwiecień 2011 - 13:37, napisał(a):

Ja kiedyś byłem napalony na mechaniczną, ale jak ją usłyszałem i pogadałem z kilkoma osobami to odpuściłem sobie ten pomysł, jeśli ktoś dużo pisze na kompie to można polecić. Steelseries przereklamowane, nadruki na klawiszach schodzą po 3 miesiącach.

Nie uważasz, że zaprzeczasz sam sobie? Z jednej strony, po jakichś tam rozmowach, odradzasz zakup, a z drugiej, gdy ktoś duże pisze, polecasz?

#25 Użytkownik jest niedostępny   mushabelly 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 15:51

Mi się wydaje że nsk1 chodziło o to że mechaniczną klawiaturę można polecić tylko komuś kto dużo pisze :). Ja mało piszę ale jak już to robię to chce to robić na sprzęcie przy którym każde naciśnięcie klawisza to orgia dla palców :) i klikająca muzyka dla uszu :D ( lub męczarnia dla kogoś komu klikanie/inne odgłosy nie odpowiadają ;) ).

#26 Użytkownik jest niedostępny   nsk1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 17:30

Przeczytałem swoją wypowiedź i rzeczywiście masło maślane, trochę też źle się wyraziłem. Ja nie mam nic przeciwko klawiaturom mechanicznym tylko przeciw Steelseries, chociaż głównie chodzi mi o Cherry Blacks. Cherry Blacks to jest taki wynalazek marketingowy "for gamers", aby skusić ich na przejście na lepszą klawiaturę. Czy przejście na klawiaturę mechaniczną poprawi osiągi w grze? Tak, ale głównie to odczują gracze RTS. Jak się trochę poczyta na temat klawiszy Cherry to okaże się, że każdy ogarnięty w temacie nie używa Cherry Blacks, bo najgorzej się na nich pisze i w grach wcale nie jest lepsza od innych, jej atutem jest głośność w porównaniu do innych Cherry, ale lepiej wychodzi się na Cherry Browns, które są półśrodkiem między Blacks a Blues.

Produkt Steelseries jest nieopłacalny w skrócie, mój poprzedni opis odnosił się do tego właśnie produktu, a nie do klawiatur mechanicznych ogółem.

Kupywanie klawiatur na Cherry Blacks to ogólnie moim zdaniem strata kasy dlatego nie polecam.

#27 Użytkownik jest niedostępny   iXmerof 

• Forumozaurus Rex
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 17:51

No nie wierzę, że znajdę tu taki temat. Myślałem, że moda na płaskie klawiatury zapadła na amen i w 100% społeczeństwa, gdzie ja ich po prostu nie znoszę i po dłuższym czasie bolą mnie ręce na nich. Może i moja nie jest zbyt mechaniczna - Logitech Wave, i każdy kto ją dotyka klnie na wszystkich bogów, ale ja ją uwielbiam. Pisze mi się na niej szybko, przewaznie piszę całymi dniami i nie czuję żadnego bólu, żadnego zmęczenia, jest wygodna i w ogóle genialna, choć o higienię na niej trudno, a nie chce mi się za każdym razem wyrywać klawiszy.

Modele, które wymieniacie są genialne, ale jednak oduczyłem się już od standardowego rozkładu i bez dodatkowych mechanizmów wspierających ergonomię byłoby mi troszkę ciężko. Podpórka w wave pod nadgarstek oraz ten kształt fali masakrycznie pomogły mi w opanowaniu techniki szybszego pisania podwyższając komfort, a nadgarstek tak przyjemnie ciepło trzyma :D

klawiatura to jeden z powodów, dla których nie przepadam za laptopami.

#28 Użytkownik jest niedostępny   DarthRevan 

• TheSithLord
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 18:17

Zobacz postFirekage, o 13 Kwiecień 2011 - 16:38, napisał(a):

Nie uważasz, że zaprzeczasz sam sobie? Z jednej strony, po jakichś tam rozmowach, odradzasz zakup, a z drugiej, gdy ktoś duże pisze, polecasz?

Nie sądzisz, że czepiasz się? W dodatku bezsensownie, bo napisał, że SOBIE odpuścił (bo mu nie odpowiada), ale polecić można komuś kto dużo pisze. Już nie pierwszy raz wbijasz do wątku i zostawiasz po sobie taki post. Studiujesz na jakiegoś prokuratora, czy co? :E

Swoją drogą dobrze, że powstał taki temat, bo się dowiedziałem (i nawet zainteresowałem) o istnieniu takich klawiatur. :] Z charakterystyki by mi przypadły do gustu.

Ten post był edytowany przez DarthRevan dnia: 13 Kwiecień 2011 - 18:18

#29 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 18:23

@mushabelly

IBM klika i to głośno :)

Odgłos jest taki sam jak ten z maszyny do pisania :)

Takie IBM-y można czasem znaleźć na aukcjach, ale z tego co słyszałem poniżej 200 zł nie schodzą.

#30 Użytkownik jest niedostępny   Firekage 

• [*] 16.02.1959-16.05.2016
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 18:38

Zobacz postDarthRevan, o 13 Kwiecień 2011 - 19:17, napisał(a):

Nie sądzisz, że czepiasz się? W dodatku bezsensownie, bo napisał, że SOBIE odpuścił (bo mu nie odpowiada), ale polecić można komuś kto dużo pisze. Już nie pierwszy raz wbijasz do wątku i zostawiasz po sobie taki post. Studiujesz na jakiegoś prokuratora, czy co? :E

Przeczytaj jego odpowiedź, gdzie sam przyznał mi rację...

Wracając do tematu - nawet na Allegro nie ma jak szukać tych klawiatur :(

#31 Użytkownik jest niedostępny   Glymbol 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 18:57

Zobacz postiXmerof, o 13 Kwiecień 2011 - 18:51, napisał(a):

klawiatura to jeden z powodów, dla których nie przepadam za laptopami.

Niektóre są ok. W moim starym IBM T40 klawiatura jest naprawdę niezła. Doceniłem ją dopiero po przesiadce na nowego Acera, tu już pełna tragedia :P . Zdecydowanie nie lubię klawiatur o niskim skoku i płaskich klawiszach.

#32 Użytkownik jest niedostępny   nsk1 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 19:43

http://www.overclock...oard-guide.html

#33 Użytkownik jest niedostępny   rafal12322 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 20:49

Ja się coraz bardziej zastanawiam nad Razerem BlackWidow, szkoda że ta standardowa wersja nie ma podświetlenia :kwasny: Wersja Ultimate trochę wysoko stoi ale trzeba będzie poszukać może uda się gdzieś wyrwać w miarę przyzwoitej cenie. :cool:

#34 Użytkownik jest niedostępny   mushabelly 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Kwiecień 2011 - 21:10

@rafał12322

Właśnie na allegro ktoś sprzedaje, pisze że jak nowa. http://allegro.pl/ra...1549562331.html
Najlepsze jest to kilka tygodni temu sprzedawał za 390zł, później chyba 370zł, a teraz jest 360zł. Można czekać co sprzedający zrobi :) czy będzie obniżał do skutku. Myślę że jeśli rzeczywiście jak nowa to nawet dobra cena ale można poczekać, a nuż cena spadnie jeszcze parę dyszek.

EDIT: Coraz więcej mechaników :) tym razem od Qpada http://www.corporate...e/modules/news/ z MX Blue.

Ten post był edytowany przez mushabelly dnia: 13 Kwiecień 2011 - 21:44

#35 Użytkownik jest niedostępny   rafal12322 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Kwiecień 2011 - 12:06

Tak ogólnie to co o tej klawiaturze sądzicie, warto ją kupować? Chcę kupić dobrą klawiaturę która posłuży przez dłuuugi czas. Muszę jeszcze pojechać może Media i wypróbować te klawisze jak chodzą bo czasy IBM Modelu M, którą miałem jakieś 10 lat temu albo i więcej już dawno minęły i już nie pamiętam jakie to uczucie pisać na takiej klawiaturze :)

#36 Użytkownik jest niedostępny   nietopyrz 

• praktycznie NIEOBECNY na forum
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 14 Kwiecień 2011 - 12:16

Zobacz postmushabelly, o 13 Kwiecień 2011 - 11:58, napisał(a):

Waszym zdaniem do gier/codziennego użytku, który przełącznik będzie lepszy?
1. Cherry MX Black
2. Cherry MX Blue
3. Brown.
Poczytałem trochę na temat i wyglądają na najlepsze rozwiązanie. Wyraźnie czuć kiedy klawisz zostaje wciśnięty, ale brak charakterystycznego kliku z Blue.

#37 Użytkownik jest niedostępny   rafal12322 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Kwiecień 2011 - 13:07

To jest jakaś wada czy tak powinno być?
http://www.youtube.com/watch?v=V6FC9AmKRsw&feature=related

#38 Użytkownik jest niedostępny   mushabelly 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Kwiecień 2011 - 13:41

Zobacz postnietopyrz, o 14 Kwiecień 2011 - 13:16, napisał(a):

3. Brown.
Poczytałem trochę na temat i wyglądają na najlepsze rozwiązanie. Wyraźnie czuć kiedy klawisz zostaje wciśnięty, ale brak charakterystycznego kliku z Blue.

Zgadam się ale MX Brown ciężko dostać, u nas nie ma żadnej takiej klawiatury, mam nadzieję że jakaś firma wpuści "super klawiaturę dla graczy" z tymi przełącznikami. Brałbym coś z Blue ale boję się że rodzina nie wytrzyma klikania :P.

#39 Użytkownik jest niedostępny   Mr. 3 

• THE OBSESSION FOR PERFECTION
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Kwiecień 2011 - 16:44

@rafal12322

Na pewno jest to wada. To nie jest normalne, aby razem ze spacją wciskały się oba ALT'y. :)

#40 Użytkownik jest niedostępny   nietopyrz 

• praktycznie NIEOBECNY na forum
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 14 Kwiecień 2011 - 17:53

Zobacz postrafal12322, o 14 Kwiecień 2011 - 14:07, napisał(a):

To jest jakaś wada czy tak powinno być?[...]
Głośny ten Razer :(

Zobacz postmushabelly, o 14 Kwiecień 2011 - 14:41, napisał(a):

Zgadam się ale MX Brown ciężko dostać, u nas nie ma żadnej takiej klawiatury, mam nadzieję że jakaś firma wpuści "super klawiaturę dla graczy" z tymi przełącznikami.
Wolałbym minimalistyczny Happy Hacking Professional 2 z troszkę niższymi klawiszami, niż kolejny przyprawiający o oczopląs produkt "4g4m3r5".

• (278 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »