Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem swoją wypowiedź i rzeczywiście masło maślane, trochę też źle się wyraziłem. Ja nie mam nic przeciwko klawiaturom mechanicznym tylko przeciw Steelseries, chociaż głównie chodzi mi o Cherry Blacks. Cherry Blacks to jest taki wynalazek marketingowy "for gamers", aby skusić ich na przejście na lepszą klawiaturę. Czy przejście na klawiaturę mechaniczną poprawi osiągi w grze? Tak, ale głównie to odczują gracze RTS. Jak się trochę poczyta na temat klawiszy Cherry to okaże się, że każdy ogarnięty w temacie nie używa Cherry Blacks, bo najgorzej się na nich pisze i w grach wcale nie jest lepsza od innych, jej atutem jest głośność w porównaniu do innych Cherry, ale lepiej wychodzi się na Cherry Browns, które są półśrodkiem między Blacks a Blues.

 

Produkt Steelseries jest nieopłacalny w skrócie, mój poprzedni opis odnosił się do tego właśnie produktu, a nie do klawiatur mechanicznych ogółem.

 

Kupywanie klawiatur na Cherry Blacks to ogólnie moim zdaniem strata kasy dlatego nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę, że znajdę tu taki temat. Myślałem, że moda na płaskie klawiatury zapadła na amen i w 100% społeczeństwa, gdzie ja ich po prostu nie znoszę i po dłuższym czasie bolą mnie ręce na nich. Może i moja nie jest zbyt mechaniczna - Logitech Wave, i każdy kto ją dotyka klnie na wszystkich bogów, ale ja ją uwielbiam. Pisze mi się na niej szybko, przewaznie piszę całymi dniami i nie czuję żadnego bólu, żadnego zmęczenia, jest wygodna i w ogóle genialna, choć o higienię na niej trudno, a nie chce mi się za każdym razem wyrywać klawiszy.

 

Modele, które wymieniacie są genialne, ale jednak oduczyłem się już od standardowego rozkładu i bez dodatkowych mechanizmów wspierających ergonomię byłoby mi troszkę ciężko. Podpórka w wave pod nadgarstek oraz ten kształt fali masakrycznie pomogły mi w opanowaniu techniki szybszego pisania podwyższając komfort, a nadgarstek tak przyjemnie ciepło trzyma :D

 

klawiatura to jeden z powodów, dla których nie przepadam za laptopami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz, że zaprzeczasz sam sobie? Z jednej strony, po jakichś tam rozmowach, odradzasz zakup, a z drugiej, gdy ktoś duże pisze, polecasz?

Nie sądzisz, że czepiasz się? W dodatku bezsensownie, bo napisał, że SOBIE odpuścił (bo mu nie odpowiada), ale polecić można komuś kto dużo pisze. Już nie pierwszy raz wbijasz do wątku i zostawiasz po sobie taki post. Studiujesz na jakiegoś prokuratora, czy co? :E

 

 

Swoją drogą dobrze, że powstał taki temat, bo się dowiedziałem (i nawet zainteresowałem) o istnieniu takich klawiatur. :] Z charakterystyki by mi przypadły do gustu.

Edytowane przez DarthRevan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2000Mini

@mushabelly

 

IBM klika i to głośno :)

 

Odgłos jest taki sam jak ten z maszyny do pisania :)

 

Takie IBM-y można czasem znaleźć na aukcjach, ale z tego co słyszałem poniżej 200 zł nie schodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz, że czepiasz się? W dodatku bezsensownie, bo napisał, że SOBIE odpuścił (bo mu nie odpowiada), ale polecić można komuś kto dużo pisze. Już nie pierwszy raz wbijasz do wątku i zostawiasz po sobie taki post. Studiujesz na jakiegoś prokuratora, czy co? :E

Przeczytaj jego odpowiedź, gdzie sam przyznał mi rację...

 

 

 

Wracając do tematu - nawet na Allegro nie ma jak szukać tych klawiatur :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klawiatura to jeden z powodów, dla których nie przepadam za laptopami.

Niektóre są ok. W moim starym IBM T40 klawiatura jest naprawdę niezła. Doceniłem ją dopiero po przesiadce na nowego Acera, tu już pełna tragedia :P . Zdecydowanie nie lubię klawiatur o niskim skoku i płaskich klawiszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się coraz bardziej zastanawiam nad Razerem BlackWidow, szkoda że ta standardowa wersja nie ma podświetlenia :kwasny: Wersja Ultimate trochę wysoko stoi ale trzeba będzie poszukać może uda się gdzieś wyrwać w miarę przyzwoitej cenie. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafał12322

 

Właśnie na allegro ktoś sprzedaje, pisze że jak nowa. http://allegro.pl/razer-blackwidow-ultimate-klawiatura-dla-graczy-i1549562331.html

Najlepsze jest to kilka tygodni temu sprzedawał za 390zł, później chyba 370zł, a teraz jest 360zł. Można czekać co sprzedający zrobi :) czy będzie obniżał do skutku. Myślę że jeśli rzeczywiście jak nowa to nawet dobra cena ale można poczekać, a nuż cena spadnie jeszcze parę dyszek.

 

EDIT: Coraz więcej mechaników :) tym razem od Qpada http://www.corporate.qpad.se/modules/news/ z MX Blue.

Edytowane przez mushabelly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to co o tej klawiaturze sądzicie, warto ją kupować? Chcę kupić dobrą klawiaturę która posłuży przez dłuuugi czas. Muszę jeszcze pojechać może Media i wypróbować te klawisze jak chodzą bo czasy IBM Modelu M, którą miałem jakieś 10 lat temu albo i więcej już dawno minęły i już nie pamiętam jakie to uczucie pisać na takiej klawiaturze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem do gier/codziennego użytku, który przełącznik będzie lepszy?

1. Cherry MX Black

2. Cherry MX Blue

3. Brown.

Poczytałem trochę na temat i wyglądają na najlepsze rozwiązanie. Wyraźnie czuć kiedy klawisz zostaje wciśnięty, ale brak charakterystycznego kliku z Blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Brown.

Poczytałem trochę na temat i wyglądają na najlepsze rozwiązanie. Wyraźnie czuć kiedy klawisz zostaje wciśnięty, ale brak charakterystycznego kliku z Blue.

 

Zgadam się ale MX Brown ciężko dostać, u nas nie ma żadnej takiej klawiatury, mam nadzieję że jakaś firma wpuści "super klawiaturę dla graczy" z tymi przełącznikami. Brałbym coś z Blue ale boję się że rodzina nie wytrzyma klikania :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafal12322

 

Na pewno jest to wada. To nie jest normalne, aby razem ze spacją wciskały się oba ALT'y. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś wada czy tak powinno być?[...]

Głośny ten Razer :(

 

Zgadam się ale MX Brown ciężko dostać, u nas nie ma żadnej takiej klawiatury, mam nadzieję że jakaś firma wpuści "super klawiaturę dla graczy" z tymi przełącznikami.

Wolałbym minimalistyczny Happy Hacking Professional 2 z troszkę niższymi klawiszami, niż kolejny przyprawiający o oczopląs produkt "4g4m3r5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt Razer do najcichszych mechanicznych nie należy. Przeglądnąłem wszystkie typy tych klawiszy i najlepiej wypadają Cherry MX Brown. Wyczuwalny wcisk klawisza a jednocześnie cichszy od MX Blue. Tylko jest jeden problem, szukałem dzisiaj pół dnia i nie znalazłem u Nas żadnej klawiatury z takim mechanizmem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cherry Blues = siła nacisku zbliżona do zwykłych klawiatur, głośne, występuje charakterystyczny odgłos kliku, jest to tzw. dotykowa klawiatura; według wielu osób najlepsze do pisania, do gier zdania są podzielone, jednym gra się w porządku, niektórzy mają problemy z podwójnym kliknięciem

 

Cherry Blacks = siła nacisku większa od Blue, nie ma kliku, cichsze od Blue, niedotykowa klawiatura; często użytkownicy narzekają na ból palców od klikania, do pisania nie za bardzo się nadaje, w takim przypadku można wybrać...

 

Cherry Reds = lżejsze Cherry Black; rzadko dostępne

 

Cherry Browns = półśrodek między Blue, a Black; siła nacisku lekko większa od Blue, nie występuje odgłos kliku, cichsza od Blue, dotykowy typ klawiatury; dobrze wyważona między pisaniem, a graniem, ale niektórych denerwuje lekkość wciskania przycisków, wtedy można wybrać...

 

Cherry Clears = sztywniejsze Browny; ciężko dostępne

 

Są jeszcze droższe zabawki jak switche Topre, ale... babysteps :E.

 

rafal, podobno podświelany Razer ma kiepskie przyciski, ten bez podświetlenia daje niby radę, budowa średnia.

Ja bym osobiście już wolał dozbierać i kupić coś lepszego typu Filco Majestouch albo DAS. Filco ma lepsze wykonanie niż DAS (subiektywna opinia), ale ma gorsze wykonanie nadruku w porównaniu do DAS (w DAS praktycznie ci się nie zetrą), na obronę Filc można obrać to, że nadruk jest lepszego wykonania niż u zwykłych producentów czy przykładowo Steelseries.

Były przypadki, że komuś się wytarły w szybkim czasie, ale większość użytkowników jest zadowolona. Tylko towar z zagranicy ściągniesz jest taka strona http://www.keyboardco.com/ ale trochę drogo mają, no ale jest. W sumie nie pogardziłbym używką z geekhack.org.

 

Edit:// Dobry jestem, chyba kliknąłem odpisz zamiast edytuj, niech jakiś mod połączy posty.

// Co ja woźnym tu jestem (z całym szacunkiem dla zawodu), gdzie forma grzecznościowa, wyszła chyba sobie z tego forum :(. nietopyrz

Edytowane przez nietopyrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wczoraj do jednego z użytkowników Razera BalckWidow odnośnie tego wciskania się spacji i altów i napisał mi coś takiego

 

wiem o co Ci chodzi jeżeli masz na myśli wciskanie lewego lub prawego altu wraz ze spacją. I faktycznie problem ten złapał i mój model o czym się zorientowałem po kilku dniach. Nie wiedziałem czemu mi się dziwnie pisze i coś "strzela" i wyskakują okna podczas pisania w edytorach tekstu (alt+skrót klawiszowy) Napisałem z zapytaniem do razera co powinienem zrobić w takiej sytuacji. Odesłali mnie z tym do działu technicznego a w między czasie klawiatura zupełnie przestała odmawiać posłuszeństwa. Po prostu system jej nie wykrywał i zepsuła się doszczętnie. Nastąpiło to może po 2 tygodniach od zakupu. Oczywiście od razu poszedłem ją zareklamować. Po niespełna 3 tygodniach przyszła zupełnie nowa, wolna od wad i żadne alty mi się nie wciskają oraz działa jak należy. Jedna rzecz mnie tylko troszeczke irytuje, mianowicie jeżeli masz stopnie podświetlania to począwszy od pierwszego do przedostatniego przy założonych słuchawkach słyszy się dziwne buczenie ( jakby efekt uboczny przesyłu sygnału do podświetlania klawiszy) buczenie ustępuje w momencie kiedy klawisze są maksymalnie podświetlone ale bez migania. Więc używam jej albo bez podświetlania lub w najmocniejszym trybie. Po za tym jest wszystko ok. Czy 2gi raz bym ją kupił?? Hmm... Ciężko powiedzieć, na pewno jest jedyna w swoim rodzaju.. ciężka, stabilna, stylowa no i przede wszystkim funkcjonalna;) Jeśli jesteś gadżeciażem bądź jeśli lubisz tego rodzaju zabawki to polecam natomiast jeśli miałby to być wydatek mocno dający po kieszeni i oczekiwałbyś "nadzwyczajnych" doznań to odradzam.. w końcu to tylko klawiatura ;) Pozdrawiam.

Czyli nie jest różowo z tą klawiaturą, myślałem że to będzie naprawdę udana konstrukcja a tu się okazuje że ma jednak wady. Klawiatura za 500 zł która po 2 tygodniach przestaje działać :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był cały wątek o "jakości" produktów firmy Razer. Widać trzymają poziom. :E

Edytowane przez Modo44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był cały wątek o "jakości" produktów firmy Razer. Widać trzymają poziom. :E

For gamers :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba póki co zostanę przy zestawieniu Logitech G510+G500. Nie mam zamiaru wydawać prawie 500 zł na klawiaturę która padnie po miesiącu :mad: Zobaczę jeszcze co pokaże Roccat Isku. Może kiedyś wyjdzie u Nas jakaś mechaniczna na Cherry Browns to wtedy się zastanowię.

Edytowane przez rafal12322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale który z tych niby "gadżeciaży" podłącza słuchawki do klawiatury? Przecież wiadomo, że "gadżeciaż" ma jeszcze kartę muzyczną Creative X-Fi Titanium HD Fatal1ty 32/192 Audiophile PRO4GAMERS :lol2:.

 

Razer to Razer, papka dla mas, poza Boomslangiem, Diamondbackiem i DeathAdderem nic ciekawego moim zdaniem nie wypuścili (nie liczę podkładek, bo nie miałem przyjemności obcowania). Ta z podświetleniem klawa na pewno nie jest tyle warta, co za nią oferują i nie jest wytrzymała. Nad samą Blackwidow można się zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, jak jest z wygodą pisania na klawiaturze mechanicznej np.BlackWidow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie

Czym różni się taka klawiatura od np. Sidewindera x6 (podałem przykład)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się taka klawiatura od np. Sidewindera x6 (podałem przykład)

Głównie mechanizmem zastosowanym w klawiszach. Dokładniejszy opis znajdziesz w linku z pierwszego posta.

SWx6:

201032194338_20100320-00018_thumb.jpg

Jakiś mechanik:

Razer-BlackWidow-Mechanical-Keyboard-Unveiled-3.png

 

W SW dalej - mimo funkcjonalności, podświetleń itp. bajerów - masz zwykłą gumę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...