Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

this ^ :)

Piękny pokaz efektywnego pisania bezwzrokowego na mechanicznej klawiaturze. Warto zwrócić uwagę że facet ani razu nie walił do dna(tzw. bottom-out), po osiągnięciu punktu rejestracji sygnału(sygnalizowanego w przypadku niebieskich CherryMX kliknięciem) od razu przechodzi do następnego klawisza.

Czegoś takiego nie da rady zrobić na klawiaturach membranowych, zwłaszcza że w takich konstrukcjach sygnał rejestrowany jest po przebyciu całej drogi wciśniętego klawisza dopiero po osiągnięciu samego dna. Jest to zresztą powód dla którego zaczęto produkować klawiatury membranowe z klawiszami niskoprofilowymi w celu zmniejszenia skoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dość to opanować. Dobry patent to te podkładki pod klawisze (oringi), wtedy redukuje się skok klawisza, i nawet jak dociskami "do dna" to klawisz zatrzyma się wcześniej, co istotniejsze nie wyda dźwięku uderzenia o obudowę klawiatury, bo zatrzymuje się na gumie.

 

T2RbJ.jpg

 

http://geekhack.org/showwiki.php?title=Island:8857

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś widziałem na ofertach z Azji takie gumki, sprzedawane były w kilogramach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo już czytam ten wątek i wreszcie postanowiłem zabrać głos.

Mam podobne oringi w swoim DAS Keyboard i sprawdzają się bardzo fajnie - zdecydowanie polecam.

Kupiłem je w sklepie WASD Keyboards razem z paroma kolorowymi klawiszami. Przesyłka kosztowała mnie niecałe 7 dolarów a na paczkę czekałem tylko 5 dni - Poczta Polska nie ogarnia tak szybko listów z Gdańska do Krakowa. ;)

 

Przy okazji, na Allegro wypłynął DAS. Jeśli kogoś stać na taki wydatek to polecam. Sam używam w domu lekko przerobionej wersji Silent a w pracy dwóch DAS Keyboard na niebieskich switchach (jednego Pro, drugiego Ultimate) i jestem bardzo zadowolony.

Mam też przećwiczone klawiatury mechaniczne od SteelSeries, Razera oraz starego dobrego IBMa Model M więc jeśli kogoś interesuje jak wypadają w porównaniu z DAS Keyboard to proszę pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zauważyłem tego DAS na allegro. Imo ciężko będzie sprzedać w takiej cenie. Błyszcząca obudowa nie przysparza tej klawiaturze zwolenników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo ciężko będzie sprzedać w takiej cenie. Błyszcząca obudowa nie przysparza tej klawiaturze zwolenników.

Ja na swojego domowego DASa wyładowałem już około 800 zł więc ta cena z Allegro nie robi na mnie wrażenia. :E

Zwłaszcza, że o ile dobrze pamiętam to za ściągnięcie tej klawiatury z zachodu płaciłem ponad 600 zł.

Jeśli chodzi o obudowę glossy to w moim przypadku była zaletą - lubię takie wykończenie i nie przeszkadza mi, że raz na jakiś czas wypada klawiaturę przetrzeć bo widać odciski paluchów.

No, ale jeśli komuś naprawdę przeszkadzają "palcujące się" obudowy to DASa odradzam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jak oceniasz jakość DAS, masz porównanie do ss i razera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jak oceniasz jakość DAS, masz porównanie do ss i razera.

Jeśli chodzi o Razera to mam raczej przykre spostrzeżenia. W moim odczuciu BlackWidow jest kiepsko wykonana. Jakość materiałów użytych przez Razera jest sporo niższa od tych w 6Gv2/7G czy DK. Zdarzały mi się też problemy z zacinaniem klawiszy i to w zupełnie nowych egzemplarzach. Ewidentnie wynikało to z mało precyzyjnego wykonania. Generalnie odradzam te klawiatury.

SteelSeries jest za to bardzo fajnie wykonana. Bardzo dobrej jakości tworzywo, nic nie jest przekombinowane, nic się nie blokuje. 7G używałem dużo dłużej niż BlackWidow a mimo to ani razu nie pojawił się problem z zacinaniem klawiszy. Jedyna wada klawiatur mechanicznych SS to brak lewego klawisza WIN co może być dla niektórych problemem (dla mnie było bo pracuję jako sysop i netadmin). Moja lepsza połówka zwróciła też uwagę na bardzo jasne światełka (NumLock, CapsLock, ScrollLock), które faktycznie ostro dają po gałach.

Jeśli chodzi o DAS Keyboard to jest wykonana jeszcze lepiej niż SS. Super precyzyjnie, bardzo gustownie, widać że nawet gumki pod spodem są lepszej jakości niż w klawiaturach konkurencji. Nie ma jednak aż tak dużej różnicy w stosunku do SS jak między BlackWidow a 6Gv2/7G. DAS ma też lepiej wysmażone literki na klawiszach i fajniejszą ich czcionkę. No i DAS ma niebieskie lub brązowe switche, SS jest na czarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli okazuje się, że trafiłem model 6Gv2 spod ciemnej gwiazdy. Qrdę... .

 

DAS mógłby być fajna opcją dla mnie, gdyby nie mały Enter. Niby można się przyzwyczaić, ale preferuję jednak duży przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie odpowiedź z CM:

 

hello,

When Quick Fire Rapid keyboard will be available in EU? Will it be available in ANSI layout with brown switches?

 

Dear Mr./Ms,

Thank you for your inquiry.

The Quick fire rapid will be available next month in Europe stores. These will have the red switches.

 

Czyli - mówiąc w skrócie - dupa. QuickFire Rapid ma być za miesiąc i tylko na redach. Moje pytanie o layout zignorowali, pewnie jeszcze nie wiedzą.

 

Chyba dojrzałem do decyzji o zamówieniu z pchome.

Edytowane przez gorkypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli okazuje się, że trafiłem model 6Gv2 spod ciemnej gwiazdy. Qrdę... .

 

DAS mógłby być fajna opcją dla mnie, gdyby nie mały Enter. Niby można się przyzwyczaić, ale preferuję jednak duży przycisk.

 

No a ja chyba trafiłem na wyjątkową sztukę bw, bo nic się nie blokuje, żadnych problemów.

Jakościowo jednak nie mam porównania do das czy filco, lub innych droższych modeli.

Mogę porównać do ducky 10XX i moim zdaniem bw wypada lepiej jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja chyba trafiłem na wyjątkową sztukę bw, bo nic się nie blokuje, żadnych problemów.

W pracy mam 3 sztuki zwykłych BW i jedną sztukę BW Ultimate. Problemy ma Ultimate i dwie normalne BW czyli w sumie 3 z 4. Może to po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności albo jestem czepialski i przesadzam z wymaganiami w stosunku do klawiatur. Jednak mimo wszystko z SS i DK nie mam takich problemów a liczba 7G i 6Gv2 u mnie w robocie przekroczyła już w sumie dziesięć sztuk.

Ze sprzętów Razera cenię tak naprawdę tylko materiałowe podkładki do myszek - są naprawdę świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BW Ultimate miały problem w pierwszych seriach gdy wciskano spacje, alt wciskał się razem, jednak w kolejnych seriach ten problem wyeliminowano.

zwykłe BW jakimi problemami uprzykrzają użytkowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BW Ultimate miały problem w pierwszych seriach gdy wciskano spacje, alt wciskał się razem, jednak w kolejnych seriach ten problem wyeliminowano.

zwykłe BW jakimi problemami uprzykrzają użytkowanie?

W Ultimate występuje właśnie ten problem. Natomiast w standardowych BW mam:

  • gdy klawisz Z nie zostanie przyciśnięty paluchem pod kątem prostym to potrafi się przyblokować i trzeba go mocniej pchnąć żeby switch zaskoczył
  • spacja wymaga mocniejszego pacnięcia bo czasem nie zaskakuje
  • po dłuższym użytkowaniu główny Enter zaczął zachowywać się jak wspomniane wyżej Z - po klepnięciu w prawą lub lewą krawędź klawisz czasem się blokuje

To są doświadczenia moje i moich kumpli z pracy. Teraz BW trzymamy przy serwerach i stacjach roboczych, z których korzystamy najrzadziej.

Mamy BW od dość dawna więc może to są egzemplarze z wczesnych serii, obarczone wadami "wieku dziecięcego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj pytanie nasuwające się jako pierwsze, dlaczego klawiatury nie zostały wysłana na gwarancje? z tego co wiem to razer wymieniał wadliwe egzemplarze bez większego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj pytanie nasuwające się jako pierwsze, dlaczego klawiatury nie zostały wysłana na gwarancje? z tego co wiem to razer wymieniał wadliwe egzemplarze bez większego problemu

Jednego BW wymieniliśmy - nowy egzemplarz dzielnie działa przy jednym z serwerów używany parę razy w tygodniu. Reszta zaczęła się kaszanić w momencie kiedy mieliśmy już na stanie 7G i 6Gv2. W związku z tym BW zostały odkomenderowane do mało ambitnych zadań i teraz SS oraz DK służą na pierwszej linii. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z SS 6Gv2 jesteście zadowoleni tak? Są bardzo trwałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi wersjami BWU Stealth Edition miał te wersje ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z SS 6Gv2 jesteście zadowoleni tak? Są bardzo trwałe?

 

Tak, jak najbardziej. Przez około rok intensywnego używania nie było z nimi żadnych problemów. Oczywiście nie wbijaliśmy nimi gwoździ i żaden z nas nie wali w klawiaturę ze złości jak mu się program wysypie. :E

Inna sprawa, że ten durny przycisk "SS" mogli se odpuścić, wolałbym mieć lewy "win".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można tego zamienić jakimś programem do mapowania klawiszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że można programem SharpKeys który podesłał mi jakiś użytkownik przepraszam że nie pamiętam nicku. Nie wiem czy wiesz, ale ten przycisk został zlikwidowany przez to że ma to być klawiatura do gier, a czasami można przypadkowo nacisnąć na ten przycisk lewego windowsa i jest nieszczęście bo gra się zminimalizowała a czasami nie chce się ponownie maksymalizować. Dlatego ten przycisk jest usunięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo, tylko równie dobrze można dać opcjonalne włączenie go, gdy ktoś akurat nie gra. W BW to tak rozwiązali, skrót klawiszowy wyłącza przycisk windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem dlaczego SS zlikwidowało lewy "win", ale według mnie to trochę nietrafione rozwiązanie. Graczem jestem od ponad 20 lat i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się niechcący klepnąć tego nieszczęsnego "win".

Faktycznie można kombinować z edycją rejestru albo jakimiś skryptami ale lepiej byłoby to rozwiązać po prostu dając użytkownikowi możliwość wyłączania "win" jeśli ma taką potrzebę.

Tak czy siak, nie jest to jakaś straszliwa wada tych klawiatur. Zwłaszcza, że z klawisza "win" korzysta stosunkowo niewiele osób i jego brak doskwiera najczęściej sysopom albo innym robolom IT, którzy często użerają się z administracją systemów MS. :)

Edytowane przez RashbaNor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mi zdarzyło się przypadkiem nacisnąć lewy win ale racja zdarza się to raz na milion. Szczególnie w grach w których używa się Alt , Ctrl. Skoro klawiatura była projektowana dla graczy to nie ma się co dziwić że nie ma lewego wina. Ja osobiście korzystam z niego bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z SS 6Gv2 jesteście zadowoleni tak? Są bardzo trwałe?

 

Najgorsza klawiatura jaką miałem / mam. Używam tylko do Pro Evolution Soccer, bo klawisze się nie blokują jak się wciśnie sporą ilość naraz, ale na co dzień i do innych gier - porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...