Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

jak czytam ostatnie wpisy o psujących sie cm stormach qfr to aż mnie ciarki po plecach przechodzą.

po raz drugi przymierzam się do kupna mechanicznej klawy i już sam nie wiem co kupić. mam 350 zł do wydania i chciałbym kupić mechanika o sile nacisku co moja stara membranowa btc. tak więc wybór padł na cherry mx black (red za lekkie, blue za głośne). pod uwagę brałem głównie steel 6g v2 i cm storm qfr ale po tych ostatnich doniesieniach raczej brałbym 6g v2 i tu mam kilka pytań:

1. ta wada lutowania qfr dotyczy konkretnych przelacznikow czy całej serii?

2. jakie wady ma 6g v2 prócz scierających się napisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, andmore ma zamaiar drzeć coś z zagranicy, można by dołączyć i będzie nas 3 :>

------

ok : ))

Edytowane przez dziurex1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z zagranicy nic nie ściągam, chcę kupić u nas w Polandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od ponad roku posiadaczem 6g v2 i nie mam co do jakosci wykonania zadnych zastrzezen.Druk na klawiszach sciemnial,ale jak sie okazalo to tylko brud.Wrzucilem do miski wszystkie klawisze,nalem wody z plynem do czyszczenia naczyn...Klawiatura wyglada jak nowa, z ta scieralnoscia to bym nie przesadzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego wszyscy jeżdżą po 6gv2, grałem na niej na IEMie w Katowicach, klawiatura idealna, bardzo dobrze mi się na niej grało 0 zastrzeżeń, o wiele gorzej oceniłbym cm storm trigger, na której też grałem, ale jakoś już mi tak nie przypadła do gustu. Czytam od dłuższego czasu o problemach z klawiaturami mechanicznymi i chyba na razie nie będę zmieniał klawiatury, skoro tyle osób się na nie skarży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Krótkie pytanie :)

 

Czy ktoś z Was wie gdzie w PL można zakupić Razer BlackWidow Ultimate Stealth 2013?

Szukam i nie mogę znaleźć...

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu rozglądam się za dobrym mechanikiem, dokonałem reasearch, czytałem opinie i w sumie utrudniłem sobie zadanie. Opinii jest multum i każda oparta na osobistej preferencji. Zawężając wybór do PL pozostają 3 modele:

 

- Blackwidow Tournament i tu pojawia się zgrzyt gdyż "Razer bla bla bla...", oczywiście nie jestem uprzedzony z tym że z randomowej opinii wyczytałem że mx blue w razerze podlega sile nacisku nieco odbiegającej od zwykłego blue, który jeżeli dobrze pamiętam wynosi 45g ? Nigdy nie miałem klawiatury w rękach jednak Tournament odpowiadała by mi pod względem rozmiaru, ceny i dostępności. Tu chciałbym zaczerpnąć opinii co do wykonania i tych switchów, jeżeli niczym się nie różnią od tych instalowanych w konkurencyjnych firmach to całkiem prawdopodobne że bym skorzystał z razera.

- CM Storm na redach, polecana w sumie wszędzie, ostatnimi czasy trochę mniej pochlebnych opinii ze względu na awaryjność, nieco droższa od razera i tu pojawia się kwestia zasadności dopłaty do redów.

- Qpad MK-50 okazyjnie mam szansę ją kupić, jest najtańsza z trójki i też wyposażona w redy, najbardziej zachęcająca opcja + pad pod nadgarstki.

 

Zmagam się z wyborem bo całe życie spędziłem na Logitechach g15 czy to w wersji v1 czy v2. Przywykłem do nich niesamowicie, a muszę przyznać że nigdy nie miałem pod palcami żadnego switcha cherry. Piszę, gram w MMO jakim jest WoW gdzie dusi się przyciski ze względu na global cooldown. Jeżeli zechcielibyście udzielić mi porady na moją palącą kwestię był bym dozgonnie wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś przyzwyczajony do G15 i grasz w MMO, to nie wolisz poszukać czegoś z przyciskami Makro? CM Storm Trigger lub BlackWidow (non Tournament) np.?

Ja się przesiadłem z G15 na Qpad MK-50. Do pisania i zwykłego grania jest super, ale nie jest to klawiatura typowo Gamingowa (tzn. nie ma żadnych bajerów znanych z G15). Jeżeli szukasz czegoś ze zwykłym układem, to polecam (kilkanaście stron do tyłu trochę na jej temat pisałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś na szybko. Potrzebuję coś z podobny skokiem klawiszy co logitech ultraX media. Coś do 100 zł. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym wynalazku: Genius Imperator? Ta k500 jest strasznie wysoka, jaki ona ma skok? Chyba jeden z wyższych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego damian0914 wydaje mi się że pomyliłeś tematy. Zamiast zadawać głupkowate pytania może przeczytaj parę stron spośród stu. Wtedy będziesz wiedział że klawiatury mechaniczne są TYLKO z wysokim skokiem, a za 100zł możesz kupić co najwyżej parę keycapów

 

@Genius Imperator to zwykła klawiatura membranowa która kosztuje stówę, a od klawiatury z marketu za 20zł różni się tylko tym, że ma klawisze makro i nazwali ją klawiaturą "dla graczy".

Edytowane przez TsO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe.

Czyli syf po całości, nie ma na tym świecie już tańszych klawiatur które by robiły robotę i przy okazji nie wyglądały jak cyborgi?

Mam teraz klawiaturę w technologi scissors. Coś oprócz Gigabyte K7100 sie znajdzie, chyba ze na prawdę polecicie coś w innej technologii.

Edytowane przez damian0914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, pomyliłeś tematy, bo to jest temat o MECHANICZNYCH klawiaturach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się przychodzi z hajsem, czy to nowobogackim czy samemu zarobionym, ale jednak potrzeba $$$ na mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specem w sprawie klawiatur wiec chce sie poradzic , obecnie mam Razer Lycose i srednio mi odpowiada , którą glownie kupilem dla ustawiania macra jakies 2 lata temu , ale czas na zmiane , chodzi mi jak by to powiedziec o wyczucie klikania - fachowo o wiekszy skok ?, lycosa nie specjalnie mi podpasowała ( chyba zwykła byla lepsza ) , z tego co w necie podpatrzyłem to najbardziej odpowiadala by mi Blackwidow Tournament ..... nichce mi sie rozgryzac tych rodzajów Cherry ale wstepnie wybrałem - Cherry MX Blue taką jaką ma Black Widow , lycosa chyba ma Cherry Browns i denerwuje mnie ta lekkość wciskania przycisków

i tu pytanie czy to dobry wybór i czy bedzie odczuwalna różnica jesli chodzi czucie o tych clików ?

 

ps czy Razer BlackWidow Stealth Tournament Edition to jest to samo co Razer BlackWidow Tournament /Edition tyle ze szybszy czas reakcji ale skok ten sam ?

Edytowane przez HabbaR&CabbaCo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje Stealth są właśnie na brownach, lycosa to membranówka więc nie wiem o czym piszesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bomba :E Lycosa to membran, a mx blue to najlżejsze przełączniki i Ty chcesz je brać, mówiąc że lycosa za lekko się wciska? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy blue to najlżejsze przełączniki? Skok - nie mówiąc już o 'kliku' - jest dużo bardziej wyczuwalny niż w Brown, Red i Black. Można co najwyżej podyskutować czy bardziej wyczuwalny jest skok w Mx Clear czy Blue, ale nawet tutaj moim zdaniem Blue wygrywa, choćby przez wyraźnie słyszalne kliknięcie.

 

Jeżeli chcesz mocno wyczuwalnego skoku i kliku, to poza MX Blue możesz pomyśleć o używanym IBM Model M albo nowym Unicompie: www.pckeyboard.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje Stealth są właśnie na brownach, lycosa to membranówka więc nie wiem o czym piszesz :D

 

"nie jestem specem w sprawie klawiatur wiec chce sie poradzic"

 

toc "specu" napisalem ,ze sie nieznam ...dzieki , ze uswiadomiłes mi to co juz wiem

 

 

 

Nie no, bomba :E Lycosa to membran, a mx blue to najlżejsze przełączniki i Ty chcesz je brać, mówiąc że lycosa za lekko się wciska? :E

 

no i następny ... mozesz napisac po ludzku , a nie ironizować co jest dobre , a co nie zamiast śmiac sie z kogos kto nie ma o tym zielonego pojęcia o czy napisałem ....

 

dzieki ,ze wybitną pomoc

Edytowane przez HabbaR&CabbaCo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ HabbaR&CabbaCo

no i następny ... mozesz napisac po ludzku , a nie ironizować co jest dobre , a co nie zamiast śmiac sie z kogos kto nie ma o tym zielonego pojęcia o czy napisałem ....

 

dzieki ,ze wybitną pomoc

 

Zamiast pisać głupoty i czekać aż ktoś odpisze po raz enty na podobne pytanie. Polecam przeczytać parę/paręnaście stron wstecz, albo chociaż pierwszy post i twoja wiedza będzie zaspokojona.

 

ps. Choć ThiZ udziela się w tym temacie od dawna to dalej nie wie, co jest co :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna dostać ten "Dynks" do sciagania klawiszy ? Nie chce srubokretem zeby niczego nie zlamac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Którą z klawiatur byście wybrali (i dlaczego) lub której byście nie wzieli (i dlaczego):

* iOne Scorpius-M10 Mechanical Keyboard (Blue Cherry MX) -- http://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=18

* Ducky DK9008G2 PRO Mechanical Keyboard (Blue Cherry MX) -- http://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=221

* Ducky DK2108 Zero Mechanical Keyboard (Blue Cherry MX) -- http://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=263

 

Klawiatura do pisania (jestem programistą), nie gram. Nie potrzebuję dodatkowych klawiszy, podświetlenia itp.

 

Z góry dziękuję za wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, a masz trochę wolnego czasu to capsy możesz wyciągać przy pomocy 2 nitek. Bardzo bezpieczne rozwiązanie, tanie i nie niszczy capsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...