Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli bardzo Ci zależy na klawiaturze mechanicznej nawet niskiej jakości (ciekawe jakie to ma przełączniki i czy wszystkie są mechaniczne), to możesz zaryzykować. Choć w tej cenie chyba bym wolał porządną membranówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biedronce teraz będzie http://produktyzmarketu.pl/klawiatura-mechaniczna-hykker-x-range-biedronki-14-11/ . Co myślcie jako budżetowa opcja?

 

No właśnie ja się zastanawiam nad nią intensywnie, zanim wykupią jak to w Biedronce czy Lidlu bywa. Czy ktoś może już ją kupił i przetestował i chętnie podzieli się z nami swoimi odczuciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się zastanawiam nad nią intensywnie, zanim wykupią jak to w Biedronce czy Lidlu bywa. Czy ktoś może już ją kupił i przetestował i chętnie podzieli się z nami swoimi odczuciami?

Oferta od 28.11 do wyczerpania zapasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam nad kupnem, żeby mieć keycapsy białe do mojego Pokera 2 z diodami ;-)))

A tak serio - orientuje się ktoś, gdzie można zakupić w przystępnej cenie kapsle czarne w wersji blank?

 

pozdrawiam

burzynsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa/testował ktoś może blackwidowa 2016(najnowsze) na orange switchach? głównie chodzi mi o odczucia w porównaniu z brownami.

Mimo mojego wcześniejszego pisania że zdecydowałbym się na redy, to jednak typ brown bardziej do mnie przekonuje, a póki co nie mogę nigdzie znaleźć po sklepach (na półkach) by popróbować orange.

Edytowane przez krecik88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

chciałbym kupić pierwszą w życiu klawiaturę mechaniczną. Wybieram pomiędzy K70 a Strafe. Chciałbym klawiaturę na redach lub silentach. Z tego co wyczytałem to Silent jest to po prostu cichsza wersja redów. Klawiatura w wersji RGB, z klawiaturą numeryczną oraz układem US. Proszę o poradę co wybrać. Jeśli k70 to w wersji Lux czy nie? Oraz w jakim sklepie kupić klawiaturę. Różnice w cenach pomiędzy np. procpu i xkomem są na tyle spore że boję się że gdzieś nie doczytałem czegoś i kupię inną wersję.

Dziękuję za pomoc.

Pawllos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Zastanawiam nad kupnem, żeby mieć keycapsy białe do mojego Pokera 2 z diodami ;-)))

A tak serio - orientuje się ktoś, gdzie można zakupić w przystępnej cenie kapsle czarne w wersji blank?

 

pozdrawiam

burzynsky

 

na aliexpress ale teraz dolar wysoko także nie będzie to zbyt tanio.

 

~100zł z wysyłką i miesiąc czekania.

 

tu ABS za ~~40zł

Mój link

 

edit:

teraz wysyłka może się znacznie wydłużyć bo święta.

 

Witam wszystkich,

chciałbym kupić pierwszą w życiu klawiaturę mechaniczną. Wybieram pomiędzy K70 a Strafe. Chciałbym klawiaturę na redach lub silentach. Z tego co wyczytałem to Silent jest to po prostu cichsza wersja redów. Klawiatura w wersji RGB, z klawiaturą numeryczną oraz układem US. Proszę o poradę co wybrać. Jeśli k70 to w wersji Lux czy nie? Oraz w jakim sklepie kupić klawiaturę. Różnice w cenach pomiędzy np. procpu i xkomem są na tyle spore że boję się że gdzieś nie doczytałem czegoś i kupię inną wersję.

Dziękuję za pomoc.

Pawllos

Nawet jak kupisz klawiaturę za 800zł to musisz liczyć się z tym, że klawisze będą przetarte po miesiącu/dwóch użytkowania (no chyba, że będzie leżeć nieużywana). Trzeba wymienić keycapsy bo 99% tego na polskim rynku ma plastik ABS.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

chciałbym kupić pierwszą w życiu klawiaturę mechaniczną. Wybieram pomiędzy K70 a Strafe. Chciałbym klawiaturę na redach lub silentach. Z tego co wyczytałem to Silent jest to po prostu cichsza wersja redów. Klawiatura w wersji RGB, z klawiaturą numeryczną oraz układem US. Proszę o poradę co wybrać. Jeśli k70 to w wersji Lux czy nie? Oraz w jakim sklepie kupić klawiaturę. Różnice w cenach pomiędzy np. procpu i xkomem są na tyle spore że boję się że gdzieś nie doczytałem czegoś i kupię inną wersję.

Dziękuję za pomoc.

Pawllos

zwykła K70 cierpi na migotanie podświetlenia w trybie 16.8 miliona kolorów (który został dodany w firmware, po premierze.) 512 kolorów jest ok

wersje LUX mają lepszy kontroler podświetlenia, port USB, dodatkowe keycapsy moba/fps oraz czcionkę jak w Strafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pwn za wyjaśnienie różnic. A którą z nich (strafe, k70 i lux) byś wybrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia preferencji

jak dla mnie to strafe, ze względu na użyty plastik i białą metalową płytę dzieki czemu podświetlenie jest jaśniejsze

zwykłą K70 brałbym tylko w mocnej przecenie (ostatnio np. w x-komie K65 RGB mx red była za 439)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

kwestia preferencji

jak dla mnie to strafe, ze względu na użyty plastik i białą metalową płytę dzieki czemu podświetlenie jest jaśniejsze

zwykłą K70 brałbym tylko w mocnej przecenie (ostatnio np. w x-komie K65 RGB mx red była za 439)

 

to ten sam rodzaj plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

@kieros oprócz tego że k70 to aluminium :)

 

co ty za pierdoły piszesz. Jak zwykle ktoś musi głupoty dodać.

Keycapsy są takie jak w najtańszych mechanikach za 150zł w biedrze.

Czy to k70 czy inna wariacja korsarza za ~800zł

Wrzucałem w innym dziale jak wyglądają one po czasie na korsarzu. Co najwyżej ramka w korsarzu jest aluminiowa a ramki się praktycznie nie dotyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką klawiaturę byście polecali jako pierwszego mechanika...

 

do tej pory same membranówki.

 

Licze na to że przy piątkowych promocjach trafię na coś w dobrej cenie.

 

z tego co czytalem opisy to na cherry black/red

 

klawiatura 70% gry 30% pisane i net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM Stormy to zawsze dobry wybor na pierwszego mecha. Solidne, dobrze wykonane klawiatury, bez zbednych udziwnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam nad kupnem, żeby mieć keycapsy białe do mojego Pokera 2 z diodami ;-)))

A tak serio - orientuje się ktoś, gdzie można zakupić w przystępnej cenie kapsle czarne w wersji blank?

 

pozdrawiam

burzynsky

Tylko massdrop. Za keycapy dasz w okolicy 100-130 zl, ale bedzie to warty zakup

Czekasz na dropa i kupujesz.

https://www.massdrop.com/mechanical-keyboards

Edytowane przez TroLLu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Massdrop najlepiej, bo chyba najtaniej. Ja ostatnio zamówiłem kapsy retro:

https://www.massdrop.com/buy/typewriter-abs-keycap-set

ale, że niebawem będę skałdał swoją pierwszą mechaniczną 40tkę (JD40 na Cherry MX green), to zamówiłem takie:

http://pimpmykeyboard.com/dsa-dolch-keycap-set/

Nie ma ich w stocku ale jak się napisze do nich maila o request, to udostępnią kilka sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jakies mechniki beda na black friday lub cyber monday,

a jezeli beda to o ile taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko massdrop. Za keycapy dasz w okolicy 100-130 zl, ale bedzie to warty zakup

Czekasz na dropa i kupujesz.

https://www.massdrop.com/mechanical-keyboards

 

W tym sklepie tez mozna dostac blank keycapsy PBT w dobrej cenie, wysylka do Polski 10$

http://www.geekkeys.com/black-blank-pbt-104-keyset/

 

Tutaj w roznych kolorach

http://mechboards.co.uk/shop/all/blank-pbt-keycaps/

Edytowane przez ChachaŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...