Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby ktoś się nie załapał na K65 RGB RED z x-kom tydzień temu

retailmenot.pl (wymagany paypal) + komputronik kod 'BFSALE200' = ~429zl

 

Hmm warto sprawdzic forum corsair.

 

Sam mam nowego K95 RGB i po ledwo 3 dniach na = przestalo dzialac G i daje np zamiast bialego fioletowy. RMA z corsair to kilka mc bo tyle ich maja z ledami do naprawy (nie wymieniaja na nowe a naprawiaja). Mowa o UK. Ja postanowilem po moim doswiadczeniu odeslac do sklepu bo nie zamierxam czekac 3mc na klawe.

 

Dzis przyszla Logitech G910 Spectrum, ale szukam dalej czegos dobrego do pracy (logitech zbyt przypomina membrane, pozniej jade odebrac roccat mk rgb ck czy jakos tak (mx brown taki jak w k95)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.. zamowilem strafe rgb z procpu, mam nadzieje że tragedii nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm warto sprawdzic forum corsair.

 

Sam mam nowego K95 RGB i po ledwo 3 dniach na = przestalo dzialac G i daje np zamiast bialego fioletowy. RMA z corsair to kilka mc bo tyle ich maja z ledami do naprawy (nie wymieniaja na nowe a naprawiaja). Mowa o UK. Ja postanowilem po moim doswiadczeniu odeslac do sklepu bo nie zamierxam czekac 3mc na klawe.

 

Dzis przyszla Logitech G910 Spectrum, ale szukam dalej czegos dobrego do pracy (logitech zbyt przypomina membrane, pozniej jade odebrac roccat mk rgb ck czy jakos tak (mx brown taki jak w k95)).

 

O panie, G910 ma switche Romer-G. "G" w ich nazwie symbolizuje "gowno". No i keycapsy w tej klawiaturze to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O panie, G910 ma switche Romer-G. "G" w ich nazwie symbolizuje "gowno". No i keycapsy w tej klawiaturze to tragedia.

 

Napisalem przeciez ze to Spectrum ktory jest nowszym modele G910 (m.in. inne keycapsy i przelaczniki mimo tej samej nazwy).

 

Co do switchy to na pewno nie mozna powiedziec ze sa kijowe bo nie sa, to mocno odpowiada Cherry MX Brown z O-Ringami.

 

Plusy Logitecha to na pewno o wiele lepsze LEDy niz w Corsair / Razer (praktycznie brak info o padajacych LEDach, a do tego sam mam 2 klawiatury z podswietleniem kolorowym ktore dzialaja od 2 lat).

 

Minusy Logitecha G910 Orion Spectrum to

 

- switch jak Brown z O-ringiem (punkt jest wyzej i mniej sily wymaga i jest mniej tactile)

- malo klawiszy G (stary G510s ma pelny rzad 18 klawiszy, a tu klawa prawie 3x drozsza ma tylko 5 i 4 u gory ??)

- nie mozna remapowac dowolnego klawisz

 

 

Plusy :

- cichsza

- wydaje sie szybsza dzieki nizszemu punktowi zalaczania przelacznika

- swietnie dzialajacy soft (corsair wywala sie srednio co 3h, szczegolnie jak sie usypia duzo kompa, roccat to jakis smiech na sali, razer tez wywala)

- dobrej jakosci klawisze

- przyciski multimedialne

- chyba najlepsze LED na rynku

 

 

Minusy Corsair K95 RGB (MX Brown)

- soft pisany przez 2 latka, wysypuje sie przy dowolnej okazji, a uspienia praktycznie nigdy nie jest w stanie przezyc. Czesto nie dziala nawet po resecie i trzeba reinstalowac. Bardzo znany problem z ta klawa/softem. Najbardziej niestabilna kupa jaka w zyciu widzialem

- plaga padajacych LEDow, 1 siadl ledwo po 2-3 dniach, patrzac na forum doslownie plaga, a biorac pod uwage ze RMA mialoby zajac 3 mc ze wzgledu na duze kolejki i fakt ze nie wymieniaja bo juz maja braki, to chyba najbardziej wadliwe LEDy w historii klawiatur

- oba minusy dyskwalifikuja klawiature z uzytku (na kompie pracuje i nie moge marnowac 10 min co kilka godzin na resetowanie / reinstalowac / usuwanie folderow / importowanie profili)

- dosc glosna w porownaniu do innych MX Brown (z racji aluminium zapewne)

 

Plusy Corsair K95 RGB:

 

- genialna jakosc wykonania

- 18 klawiszy pod makra (uzywam bardzo duzo ich bo czesto musze dalej sam cos pisac do naszej web apki)

- niezle podswietlanie

- ok soft jesli chodzi o tworzenie makr

- przyciski multimedialne

- dobrej jakosci klawisze

- dobrze sie pisze

 

 

Minusy Roccat MK FX RGB (Cherry MX Brown)

- 1 LED nie dzialal prosto z pudelka (#) na niektorych profilach i przede wszystkim na customowych

- brak klawiszy multimedialnych

- niezbyt stabilny soft

- slaba funkcjonalnosc tworzenia makr (dosc prosta w porownaniu do Logitecha i ew. Corsair)

- nie mozna mapowac makr do dowlnych klawiszy

- tylko 5 klawiszy makr (nie licze FN + cos tam bo naprawde nie mam ochoty uzywac 2 klawiszy skoro w 1 miejscu wlasnie tego chcialem uniknac i miec wszystko w 1 miejscu)

- slabsze LED od Corsair czy Logitech

 

 

Plus Roccat MK FX RGB :

- MX Brown

- mozliwosc mapowania makr na calej klawie prawie (jesli komus nie przeszkadza FN, mi tak)

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie jest takie ze gdyby nie soft pisany w Pakistanie to zapewne zamiast oddawac, wymienilbym na inna sztuke K95 RGB (nawet pal licho te padajace LEDy), niestety z racji tego ze uzywam sprzetu do pracy to w ciagu kilku dni zmarnowalbym wiecej $$$ w moim czasie walczac z reinstalacjami, kasowanie folderow, importowaniem, ustawianiem srednio co reset/uspienie, Corsair trafia na niechlubna liste nieuzywalnych sprzetow chyba ze dla dzieci ktore maja czas na to zeby sie bawic z softem napisanym za 10k $ via Freelancer. Firmom ktore szczedza na programistow i mysla ze moga miec dobra jakosc za grosze, pozycjonujac sie na wyzszej polce cenowej, mowie dziekuje.

 

 

 

Czekam na Wasze propozycje co mogloby zastapic Corsair K95 RGB jesli chodzi o 18 dedykowanych klawiszy makr, poki co Roccat oddaje dzisiaj z racji walnietego LED, w pon odsylam Corsair i wpisuje go na niechlubna liste sprzetow ktore sa swietnej jakosci, ale zrujnowane przez niestabilny/zly soft, a zostaje z Logitech G910 Spectrum, moze nie jest taki tactile jak MX Brown ale niestety Razer BlackWidow Chroma jest za bardzo klikalny dla mnie (testowalem 1 dzien ale przeszkadza w skupieniu sie).

 

 

Generalnie szukam super jakosci, z duza iloscia guzikow dedykowanych dla makr, z RGB, mechanika (MX Brown idealnie). Cena nie gra roli.

 

Szukalem ale w sumie nie znalazlem (ew. nie ufalem kompletnie marce i nie chce marnowac wiecej czasu) i wyglada ze bede musial czekac na nowe serie Corsair i nowy soft ew. cos na MX Brown od Logitecha (w sumie uzywam ich produktow od dlugiego czasu i co jak co ale soft jest jednym z najstabilniejszych a mam myszke G602 + Logitech G13 + Arx + teraz klawe, wiec troche tego jest, a mimo to wszystko jak skala dziala (corsair dziala gorzej od Apexa)).

Edytowane przez Carmamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel

Edytowane przez DamianH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie. Jestem programistą i bardzo dużo piszę. Potrzebuje klawiatury do 400zł z podstawką pod nadgarstki ( mam już pierwsze bóle związane z zawodem ). Naiwnie szukałem klawiatur w Lublinie w chyba niemal wszystkich ero, saturn itp. i naliczyłem 3 szt mechaników spalając z 15 litrów benzyny szczerbaty.gif Gdzieś ktoś napisał że nie ma sensu dawać tyle za membranówkę ( teraz piszę z MK710 którą mam od 2 lat a tyle kosztuje )

Kupiłbym mechanika, lubię tak wysoki skok klawisza ( opuszki nie bolą, mogę szybko pisać) jak mniej więcej w dellach 8115 ale koniecznie musi mieć coś pod nadgarstki. Z ostatnim mechanikiem miałem styczność na początku tego milenium... Piszecie że przełączniki blue są do pisania, ale że chciałbym używać tego w biurze to przydała by się odrobinę cichsza klawa :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może MX Brown i jakiś CM Storm? Generalnie miałem przez dłuższy czas Mx Blue, posiadam obecnie klawiaturę na Mx Brown oraz Mx Clear. Dla mnie najlepszymi przełącznikami do pisania są jednak Mx Clear. W kraju chyba niemożliwe do dostania, aczkolwiek uważam, że warto ściągać. Moja praca polega głównie na pisaniu przez 8-10h dziennie i żadne inne przełączniki nie były tak dobre.

 

pozdrawiam,

burzynsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszę na klawiaturze 7 godzin dziennie i do tego celu kupiłam cm storm quickfire tk blue. Jednak bolą nadgarstki i szukam dobrej sprawdzonej najlepiej przez Was podkładki pod nadgarstki. Cena nie gra roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał styczność z klawiaturą Cherry MX board 6.0 na przełącznikach RED? Jest obecnie w promo na iboodzie za niecałe 445,00 PLN. Czy warto brać za taką kwotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem jeszcze żadnej Cherry, która miałaby jakiś mankament. Choć uważam, że z tych 800zł prawie połowa to jest cena za magię firmy, tak tutaj właśnie odliczono cenę loga. Nic tylko brać - jest to sensowna cena za zajebistą klawiaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zawiedziony wykonaniem corsair strafe

bardzo małe stopki, nóżki nieogumowane, cała klawiatura bardzo łatwo się wygina i lata po całym biurku przy zwykłym klikaniu thumbdown.gif cm storm to przy tym skała

http://www.youtube.com/watch?v=W6qJT5L9Ef8

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zawiedziony wykonaniem corsair strafe

bardzo małe stopki, nóżki nieogumowane, cała klawiatura bardzo łatwo się wygina i lata po całym biurku przy zwykłym klikaniu thumbdown.gif cm storm to przy tym skała

http://www.youtube.com/watch?v=W6qJT5L9Ef8

 

ale tandeta, klawiatura za ile, 800zl a sie tak chybocze.

przeciez na takiej klawie nie da sie pisac. widac ze corsair produkuje te swoje klawiatury w najtanszej chinskiej fabryce.

i co z tego ze w srodku przelaczniki cherry, takie chybotanie ewidentnie swiadczy o jakosci tych klawiatur, a jeszcze niech ktos sprawdzi oryginalnosc tych przelacznikow, zeby zaraz sie nie okazalo to ze to jakies chinskie podrobki.

 

po prostu tragedia, przeciez klawy za 15zl tak sie nie chybocza

 

odsylaj ta klawe i niech ci oddaja pieniadze.

Edytowane przez TOPRE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie. Jestem programistą i bardzo dużo piszę. Potrzebuje klawiatury do 400zł z podstawką pod nadgarstki ( mam już pierwsze bóle związane z zawodem ). Naiwnie szukałem klawiatur w Lublinie w chyba niemal wszystkich ero, saturn itp. i naliczyłem 3 szt mechaników spalając z 15 litrów benzyny szczerbaty.gif Gdzieś ktoś napisał że nie ma sensu dawać tyle za membranówkę ( teraz piszę z MK710 którą mam od 2 lat a tyle kosztuje )

Kupiłbym mechanika, lubię tak wysoki skok klawisza ( opuszki nie bolą, mogę szybko pisać) jak mniej więcej w dellach 8115 ale koniecznie musi mieć coś pod nadgarstki. Z ostatnim mechanikiem miałem styczność na początku tego milenium... Piszecie że przełączniki blue są do pisania, ale że chciałbym używać tego w biurze to przydała by się odrobinę cichsza klawa :)

 

Jedyna klawa co ma porządną podpórkę pod łapki na stałe a nie dołączaną to Roccat Ryos. Dostępny chyba w pięciu wersjach i z różnymi wersjami knefelków. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Razera blackwidowa silent i podkładkę do tego. Nie mogłem nigdzie nic upolować w cywilizowanych pieniądzach ( sorry - na mechaniku klepałem jeszcze 13 lat temu i nie kosztowały tyle ile wydaje na paliwo w msc :E ), pełnym wymiarze i bez piliarda diód. Nawet przejdzie, tylko wyciszyć trzeba przed wzięciem do pracy wink.gif

Edytowane przez DamianH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mroczny sedes - nie zapominaj o CMStorm Mech thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dotarł do mnie cały zestaw do złożenia klawiatury 40%: JD40, switche i kapsy. Czekam jeszcze na dokupione, ciemno czerwone kapsy WASD z tej samej kolekcji DSA.

Teraz tylko muszę znaleźć spokojny czas na złożenie tego a na chwilę obecną wygląda to tak:

http://www.fotosik.pl/u/rychubil/album/2391642

http://www.fotosik.pl/u/rychubil/album/2391644

http://www.fotosik.pl/u/rychubil/album/2391646

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dotarł do mnie cały zestaw do złożenia klawiatury 40%: JD40, switche i kapsy. Czekam jeszcze na dokupione, ciemno czerwone kapsy WASD z tej samej kolekcji DSA.

Teraz tylko muszę znaleźć spokojny czas na złożenie tego a na chwilę obecną wygląda to tak:

http://www.fotosik.pl/u/rychubil/album/2391642

http://www.fotosik.pl/u/rychubil/album/2391644

http://www.fotosik.pl/u/rychubil/album/2391646

 

 

orientacyjny koszt takowej zabawy??

 

 

 

Co do tematu taki Btw. w przedziale cenowym natec'a- co można uznać za substytut rx85?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientacyjny koszt takowej zabawy??

 

Koszt wszystkich elementów plus cło wyszło około £400.

Można by się zmieścić do £300 ale wszystkie keycapsy które wybrałem były akurat drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie nad zakupem klawiatury mechanicznej na redach cherry, z podswietleniem jednokolorowym.

Na placu boju pozostaly do wyboru:

Logitech G610 Orion Red

SteelSeries Apex M500

coolmaster MASTERKEYS PRO L WHITE

 

wszystkie w podobnej cenie, logi troche mi odpada bo nie moge u nas znalezc z oblozeniem klawiszy, duzy shift lewy, wszsytko co maja to niby duzy enter i zarazem maly shift lewy co mi nie odpowiada...

wiec zostaly steelseries i coolmaster, pytanie jest czy ktos uzywal oprogramowania do nich i moze sie podzielic cos na temat samego oprogramowania, bo chyba tylko to moze przewazyc nad decyzja, bo technicznie to chyba podobne produkty...

 

chyba ze ktos kupil logiego z dlugim shiftem to tez bym rozwazal logiego w tym zestawieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dotarł do mnie cały zestaw do złożenia klawiatury 40%: JD40, switche i kapsy. Czekam jeszcze na dokupione, ciemno czerwone kapsy WASD z tej samej kolekcji DSA.

Teraz tylko muszę znaleźć spokojny czas na złożenie tego a na chwilę obecną wygląda to tak:

http://www.fotosik.pl/u/rychubil/album/2391642

http://www.fotosik.pl/u/rychubil/album/2391644

http://www.fotosik.pl/u/rychubil/album/2391646

 

Powodzenia przy lutowaniu :) Jak tylko dostane Mech27 to tez sie pochwale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia przy lutowaniu :)

Właśnie ostatnio dokształcam się w tej dziedzinie, ponieważ nigdy dotąd tego nie robiłem ale już wiem, że to mi się spodoba :)

Zakupiłem już odpowiedni sprzęt lutowniczy i akcesoria do tego celu więc tylko czekam na wszystkie elementy do złożenia warsztatu, no i klawiatur oczywiście. Piszę klawiatur, bo chodzi mi już po głowie złożenie następnej - Planck, typu ortolinearnego w kolorze "Dasher" (kapsy już zamówione):

https://www.massdrop.com/buy/dasher-and-dancer-sa-custom-keycap-set?referer=KVFFV3

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyrwać gdzieś CM Quickfire TK (albo innego Quickfire na czerwonych przełącznikach) do 350zł czy przez szalejącego dolara jest to już niemożliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Massdropie w głosowaniach na następnego dropa jest właśnie Quickfire TK na pierwszym miejscu. Może warto sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...