Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie brałem niczego z tej stronki, jakiegoś cła nie ma przy zamawianiu? I ciekawe za ile w ogóle to puszczą, bo przy kursie PKO dolar po 4,35 może być niezbyt kolorowo.

//edit

Wie ktoś może, jak jest z odliczeniem VAT, który mogliby naliczyć? Da się to ująć w koszta firmy, bo jak doliczą jeszcze podatek to może nie być tak atrakcyjnie już w ogóle

Edytowane przez Proline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo wysyłki szło z Europy, lecz dawno już kupowałem.

Drogi dolar nie składania do zakupów jak kiedyś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie brałem niczego z tej stronki, jakiegoś cła nie ma przy zamawianiu? I ciekawe za ile w ogóle to puszczą

Nie ma cła ale długo się czeka, nawet do około kilku miesięcy. Zamówiłem np. klawiaturę Magniforce 68 na kapsach retro w październiku i dopiero niedługo do mnie dotrze ale przy drobniejszych akcesoriach bywa to okres miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam klawiatury mechanicznej do ok. 600zł nie mam dużo wymagań. Na pewno chce aby była podświetlana :D

Z tego co sam osobiście poczytałem i poszukałem to wybrałem tego corsaira http://procpu.pl/p/1727/32896/corsair-strafe-rgb-cherry-mx-silent-klawiatury-gaming-strefa-gracza.html

Ma ktoś jakieś inne propozycje ???

A i żeby nie była na Kailh ;)

Edytowane przez MoNowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa szybka.

Potrzebuje klawiatury do 500 zł, przeznaczenie ogólnie gry - CS:GO 30% czasu, 70% czasu reszta, od czytania już trochę mnie boli głowa - niektórzy grają na Blue, niektórzy na Red. Jest jakaś różnica między nimi w wciskaniu przycisków? Czytałem, że można "przypadkowo" zbyt blisko trzymać palce na przyciskach i do CS:GO nie nadaje się Blue ani Red, prędzej Black albo Brown, prawda czy fałsz?

To będzie pierwszy mechanik, nie chciałbym budzić rodziny po nocach, więc przydałoby się żeby była w miarę cicha - czy klawisze Silent w przypadku Corsaira mają podobną trwałość co reszta? ( 50 mln kliknięć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na ciszy blue odpadają bo są najgłośniejsze.

Redy wciskają się stosunkowo lżej od innych 'wisienek' więc możliwe, że będziesz miał więcej miss-clicków lub przypadkowych aktywacji przycisków. Ale to zależy od klawiatury, rozmiaru dłoni, typu nawalania w klawisze itp.

Ja bym Ci polecił mx black. Mi się na nich gra przednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można by było podać konkretny model, na razie w oko wpadły mi: Korsarz K70 (tylko wersji tego jest od cholery, od 599-700 zł), Apex M500. Powoli zmierzam ku klawiszom RED, ale dalej nie wiem którego producenta bądź model wybrać, dzięki za pomoc.

 

Edit: Padł wybór na K70 Rapidfire RGB za 779 zł, a miało być do 500 :E Oby było dobrze :thumbup:

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma w uzytku IBM Model M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer Blackwidow X 2016 - czy warto? Wydaje mi się że odpowiada moim wymaganiom, tj.:

 

1. Mechanik :E

2. Razer (Tak wiem, overpriced, płacę za logo itp. ale ładnie będzie się komponować z moim DA + Goliathus)

3. Podświetlany.

 

Celowałem początkowo w Roccata Ryos MK, ale stwierdziłem że chyba jestem w stanie dorzucić 140zł za podświetlenie + logo Razera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę przesadzili z tak szerokimi ramkami na bokach, ale dobrze zrobiona klawiatura. Jeśli Ci się podoba, to myślę, że będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ktoś niedawno szukał przełączników na wymianę.

Tu facet sprzedaje w miarę tanio.

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie na szybko polecić jakąś klawiaturę mechaniczną do grania? Cena nie gra roli, ale musi być łatwo dostępna w sklepach typu Euro Rtv na przykład. Albo innym gdzie można kupić na raty 0%. 

 

Poszukuje klawiatury na wzór Logitech G910, chodzi o dodatkowe klawisze programowalne oraz multimedialne, większość klawiatur ma kontrolę multimediów przez klawisz "FN" :/ Od ponad 8 lat korzystam z Razer Lycosa i ciężko mi będzie się przestawić.

Jeżeli chodzi o głośność to obojętnie, byle nie przeszkadzała znajomym z teamspeaka :D

 

SteelSeries Apex M800 jest mocno polecana, ale brakuje multimedialnych i jej wygląd mnie nie zachęca :E

Edytowane przez Mustar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multimedialne mozesz sobie latwo dorobic KeyTweakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie 2 pytania odnośnie klawiatury Corsair k70, mianowicie:

1. Na stronie producenta są 2 rodzaje k70 i k70 LUX, czym one się różnią?

2. Do czego służy przełącznik z tyłu klawiatury obok wejścia USB?

 

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer Blackwidow X 2016 - czy warto? Wydaje mi się że odpowiada moim wymaganiom, tj.:

 

1. Mechanik :E

2. Razer (Tak wiem, overpriced, płacę za logo itp. ale ładnie będzie się komponować z moim DA + Goliathus)

3. Podświetlany.

 

Celowałem początkowo w Roccata Ryos MK, ale stwierdziłem że chyba jestem w stanie dorzucić 140zł za podświetlenie + logo Razera.

Może wymienię zauważone słabe strony, które mi nie pasują.

1 Słabe tanie nóżki podatne na wyłamanie.

2 Iskra elektrostatyczna przeskakuje na metalową obudowę czego skutkiem jest chwilowe wyłączenie klawiatury.

3 Metalowa obudowa to magnes na kurz.

4 Szybkie czyszczenie z kurzu jest utrudnione.

5 Podświetlenie nie obejmuje wszystkich symboli na klawiszach.

6 Symbole są zamienione dla ładnego efektu? Przykładowo symbol = wciskany jest bez shift. Na klawiszu jest na górze. Tak samo znak zapytania (?) Inne niektóre klawisze (symbole) też tak mają.

7 Led informujący np o CapsLock to biały mały punkcik. Nie można ustawić/zmienić koloru.

8 Pod diodą niewidoczny symbol czego ona dotyczy. Trzeba wkuć na pamięć tę białą sygnalizację świetlną.

9 Mechanika nakładek (klawiszy) mogła by być lepsza. Spacja skrzypiała jak stare zawiasy, enter numeryczny gorzej klika niż plus numeryczny (+).

10 Głośna jak stara maszyna do pisania ale wiem że niektórzy lubią ten razerowy "klik".

11 Korytko na kabel pod klawiaturą za słabo trzyma kabel.

*Brak USB oraz wej/wyj audio, dla mnie akurat to nie ma znaczenia, wspominam tylko informacyjnie.

 

Plusy są ale nie będę wbijał w szczegóły bo każdy widzi inne.

Ogólnie podświetlenie równomierne (oprócz minimalnie logo razer), kolorki ładne, obudowa ładna, dosyć kompaktowa, proporcje są ok.

Ten metal robi solidne wrażenie, nie ma wrażenia "zabawkowości" w porównaniu do poprzedniej wersji - może to przez metalową obudowę i dyskretne białe nadruki na klawiszach.

 

trochę przesadzili z tak szerokimi ramkami na bokach, ale dobrze zrobiona klawiatura. Jeśli Ci się podoba, to myślę, że będziesz zadowolony.

Na moje oko i wrażenia na żywo to te boki są ok. Proporcje ogólnie poprawne.

 

 

SteelSeries Apex M800 jest mocno polecana, ale brakuje multimedialnych i jej wygląd mnie nie zachęca :E

Obecnie przychylnie patrzę na G910.

M800 mi się podoba wizualnie ale klikanie jakieś takie mało mechaniczne?

Może to kwestia przyzwyczajenia i preferencji ale wstępnie to klikanie jakoś mi nie leży.

 

Edit

Klawiatura wyłącza się przez iskrę antystatyczną.

Mała niewidoczna iskra = szybki restart klawiatury, kilka sek.

Duża iskra którą widać i czuć = długi restart klawiatury, kilkanaście-kilkadziesiąt sek.

W czasie restartu klawiatury mysz nie działa.

Edytowane przez -_- greg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

W g910 te przyciski są kiepskie do pisania.

 

standardowo corsair k70 + jakieś dobre keycapsy?

 

albo standardową z wyglądu klawiaturę + keycapsy przykładowo te

Mój link

 

i podkładkę np. taką

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, żeby ciągnęło mnie do hałasującego mechanika w cenie dobrej obudowy/16 GB RAM/pierwszego dania w knajpie u Wojtka Amaro, ale pytam tak z ciekawości...

 

Czy poza Apexem 800 (paskudnym "jak niescęście") i Tesoro GRAM są na rynku jeszcze jakieś inne niskie, płaskie klawiatury mechaniczne? (dodajmy, że Tesoro nie ma w Polsce ani w sklepach internetowych, ani na stronie Tesoro - ale to chyba normalne, że raz na ruski rok rzucają tutaj kilka sztuk i kto pierwszy, ten lepszy?)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

tak.

 

Razer Ornata Chroma na jakichś mecha-membranowych :E

 

i normalne cherry

 

MX Board 3.0

MX Board 6.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma :E

Cherry wsadziło Redy w grubszą obudowę i szuka frajera :lol2:

 

Gdyby mi odbiło, zostaje więc czekać na Tesoro, aż znowu sie pojawi.

Myślę o tym tylko dlatego, ze ponoć te chińskie redy low-profile są cichsze... i fajne jest to podświetlenie reagujące na wciśnięcia :E

Spoko, do jutra mi przejdzie. Mój płaski Giguś to jest to.

 

Ale tak serio - smutne, że nic więcej nie ma, a te Agile Red od Kailh pewnie będą na wyłączność dla Tesoro... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze jedno - widać na filmach, że diody jednak mrugają.

O ile kojarzę, każdy pro-gamer skreśla obecnie każdą klawiaturę z migoczącymi diodami...

No ale - tego chyba nie widać na żywo? Na Filmie to i świetlówki migoczą, i LED-owe "żarówki", a jednak aż tak to nie przeszkadza, a na pewno nie przeszkadzałoby w klawiaturze, gdyby LED-y w niej migotały tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak doszukujesz się migotania- to genesis rx85, którego miałem w rękach- świecił jak udawane znicze, te ledowe :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja cie... :lol2:

 

No ale chodzi mi o to, że nawet takie "normalne" migotanie, widoczne czasem na nagraniach, typowe dla diod/świetlówek, jest już chyba krytykowane. I zastanawiam się, czy widać je normalnie, skoro ludzie kręcą nosem...

Mój Gigabyte o dziwo nie mryga na nagraniach.

 

Swoją drogą - czy ktokolwiek tutaj ma w ogóle tego Tesoro? Albo gdzieś macał?

Tak, jestem wrogiem mechaników, ale kusi mnie podświetlenie i ponoć niezbierająca odcisków powierzchnia. Oraz coś wciskającego się jeszcze lżej i płynniej niż płaskie przyciski w laptopowych klawiaturach :E

 

Głupia jest w Tesoro ta ich paskudna czcionka...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam klawiatury i kompletnie nie wiem w jakim kierunku uderzyć.

 

Otóż chciałbym mechanika z podświetleniem chociażby białym lub rgb/- sam czerwony odpada/.

 

Do tego z podpórką i numpad'em. Co do przełączników to najlepiej mx blue- i tak szperam po sieci i wiecznie kończę na ślinieniu się do bezmyślnych wyborów typu k95- są jakieś tańsze wybory przy w/w wymaganiach? Bo żona jakoś k95 etc. nie przełknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem :E Już miałem pudełko K95 w ręku, ale jednak powstrzymałem się i powiedziałem sobie, że poczekam do wersji Platinum. Na razie temat zamroziłem.

Z jednej strony ma mniej przycisków makro, z drugiej strony po co mi ich aż tyle.

No i zwykła K95, powinna trochę z ceny zejść. 

Edytowane przez Mustar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...