Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ona chyba miała w X-kom premierę 4 dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad Corsair Strafe RGB Cherry MX Silent, SS Apex 800M lub Corsair K70. Ogólnie będzie to moja pierwsza klawiatura mechaniczna i zależy mi na tym, żeby nie była mega głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o corsairach na poprzednich kilku stronach sporo się dowiesz- poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć wszystkie poza tymi z mx silent, apexem i tym tesoro gram są głośne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć wszystkie poza tymi z mx silent, apexem i tym tesoro gram są głośne :)

Logitech G810 chyba jest umiarkowanie cichy

Podświetlenie kompletne, tzn. wszystkie symbole są dobrze podświetlone ...i chyba przesiądę się na tę klawiaturę.

Corsair też mi się podoba wizualnie. Ma metalową rolkę i z gdzieś wyczytałem że iskra antystatyczna przeskoczyła na ową rolkę i uśmierciła klawiaturę - ale może to odosobniony przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się Logitech, ale wersją G910 Orion Spectrum (swoja drogą nad nią też się zastanawiałem) i w porównaniu do Razerów to była bardzo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć wszystkie poza tymi z mx silent, apexem i tym tesoro gram są głośne :)

Właśnie apex i tesoro kuszą mnie niskim profilem. Zawsze używałem low, więc nie wiem czy nie będzie za dużego "szoku" dla mnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo słychać jak piszesz :E nie uśniesz przed komputerem.

no i wysoką klawiaturę trudniej zgubić

do tego jest to lokata kapitału tak samo dobra jak złoto i franki

 

gdyby nie te trzy wady, to takie redy miałyby dla mnie sens - bardzo lekko, płynnie można na tym pisać.

stąd moje ożywienie na wieść o tym Tesoro

 

aa... najważniejsze +100 do lansu w ósmej klasie podstawówki oraz +50 do skilla w CS-ie

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie apex i tesoro kuszą mnie niskim profilem. Zawsze używałem low, więc nie wiem czy nie będzie za dużego "szoku" dla mnie :E

W pierwszej chwili może być dziwnie ale przyzwyczaisz się.

Dla mnie istotniejsze jest czucie kliku (tzw. feeling), wspomniane kompletne podświetlenie i jednak cicha praca.

 

Niech mi ktoś powie w kilku prostych zdaniach, czemu mechanik jest taki dobry :)

Wytrzymałość

Wymienne nakładki

Oprogramowanie

Bajeranckie podświetlenie

To raczej wyróżnia mechaniki a czy są przez to takie dobre... na pewno trochę droższe od pieniędzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Niech mi ktoś powie w kilku prostych zdaniach, czemu mechanik jest taki dobry :)

 

Uderzenie/kliknięcie/naciśnięcie w klawisz jest przyjemniejsze niż w zwykłej membranowej klawiaturze i w mechaniku klawisz zawsze działa tak samo po roku, dwóch czy pięciu (jak padnie to na amen) w membranowej z czasem kliknięcie zmienia się bo tam guma się wyrabia.

 

Jak jest z tańszymi odpowiednikami klawiszy cherry mx nie wiem.

 

Mam już chyba koło 3 lat swojego mechanika i klawisze działają tak jak w dniu kupna a sporo klikam.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzenie/kliknięcie/naciśnięcie w klawisz jest przyjemniejsze niż w zwykłej membranowej klawiaturze i w mechaniku klawisz zawsze działa tak samo po roku, dwóch czy pięciu (jak padnie to na amen) w membranowej z czasem kliknięcie zmienia się bo tam guma się wyrabia.

 

Jak jest z tańszymi odpowiednikami klawiszy cherry mx nie wiem.

 

Mam już chyba koło 3 lat swojego mechanika i klawisze działają tak jak w dniu kupna a sporo klikam.

Hmm, już jakiś czas się zastanawiam nad kupnem mechana no ale cenki mnie odstraszają... znasz może jakiegoś do 200zł ale musi być CAŁY mechan, bo np. Bloody ma tylko WSAD w mechaniku a reszta zwykła, to mi nie odpowiada. Jeżeli nic w tym stylu nie znajde do 200zł to kupuje Steelseries Apex i z głowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie w kilku prostych zdaniach, czemu mechanik jest taki dobry :)

 

jeszcze nie wspomniany anti ghosting etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wspomniany anti ghosting etc.

To mają gejmingowe scyzoryki, przykładowo Cougar 200K :E

 

Dodam że w mechaniku Razer X jakoś długo się czeka na aktywację po wciśnięciu i długi jest skok klawisza... jakoś mi to nie pasuje muszę przyznać.

Myślałem ze to przyzwyczajenie do scyzoryków robi takie wrażenie, ale jednak nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

długi jest skok klawisza... jakoś mi to nie pasuje muszę przyznać.

No właśnie zastanawia mnie ta wysokość klawisza, przecież ona jest ogromna... nie wiem czy byłbym w stanie się do tego przyzwyczaić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawia mnie ta wysokość klawisza, przecież ona jest ogromna... nie wiem czy byłbym w stanie się do tego przyzwyczaić :D

Przy pisaniu ok. może być, tylko w specyficznych "akcjach" to mi wadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie w kilku prostych zdaniach, czemu mechanik jest taki dobry :)

 

też mnie to zastanawia o co chodzi i chyba trzeba kupić żeby sprawdzić. Ostatnie moje rozczarowanie klawiatura apple - wszędzie polecana, znakomite recenzje ale jak dla mnie za duże odstępy i chyba zbyt niski profil chociaż na laptopie jest ok. I miniaturowy enter.

Mam tracera kupionego za 15 zeta z chyba 10lat temu, wszystko działa, jest na ps/2 więc combosy wchodzą ;), codzienne wielogodzinne pisanie.

 

Myślę nad cm quick fire xt w wersji blue. Co sądzicie o tym modelu ew jakiś konkurencyjny ? Powinien mieć dużu lewy shift i enter i nie wyglądać odpustowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 głupie pytanie:

jest gdzieś porównanie bezpośrednie k70 a k95?

 

bo jak na mój krzywy gust różnią się jedynie o klawisze macro.

 

2 głupie pytanie- czy taka sztuka w ramach przeczekania to dobry wybór:

https://www.morele.net/klawiatura-sharkoon-skiller-mech-sgk1-kailh-brown-1008037/?reviews_page=2

Edytowane przez Dymian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mnie to zastanawia o co chodzi i chyba trzeba kupić żeby sprawdzić. Ostatnie moje rozczarowanie klawiatura apple - wszędzie polecana, znakomite recenzje ale jak dla mnie za duże odstępy

 

wyspowa, tak?

to masakra taka sama jak wysokie mechaniki

 

A Tesoro już nigdzie nie ma, nawet w sklepach niemieckich i innych, tam gdzie była dostępna, cenowarka już nic nie pokazuje, i z Amazonu zniknęła, chociaż była niby dostępna... do trzech miesięcy :)

 

wycofali z produkcji i sprzedaży? :hmm::(

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś mam apexa z 2 lata, i korci mnie na zmianę na mechanika, ale ceny są kosmiczne, do 200cebulionów nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TomekZInternetu

Hej!

Wie ktoś czy można w motospeedzie ck108 ustawić aby f1-f12 domyślnie były multimedialne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mnie to zastanawia o co chodzi i chyba trzeba kupić żeby sprawdzić. Ostatnie moje rozczarowanie klawiatura apple - wszędzie polecana, znakomite recenzje ale jak dla mnie za duże odstępy i chyba zbyt niski profil chociaż na laptopie jest ok. I miniaturowy enter.

Mam tracera kupionego za 15 zeta z chyba 10lat temu, wszystko działa, jest na ps/2 więc combosy wchodzą ;), codzienne wielogodzinne pisanie.

 

Myślę nad cm quick fire xt w wersji blue. Co sądzicie o tym modelu ew jakiś konkurencyjny ? Powinien mieć dużu lewy shift i enter i nie wyglądać odpustowo

Również zastanawiam się, czym się ludzie tak zachwycają klawiaturą apple, bo gdy sprawdzałem to jakoś tak nie bardzo te klawisze.

Najlepsze co miałem to w zabytkowym już laptopie Asus 1060ew

i do tej pory nie natrafiłem na tak jędrne i zwarte klawisze a co ciekawe po latach klepania jest w znakomitej kondycji, praktycznie jak nowa.

Duży lewy 'shitf' i podłużny 'enter' to klawiatura w układzie US.

Mały lewy 'shift' i duży 'enter' jest w układzie UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

To mają gejmingowe scyzoryki, przykładowo Cougar 200K :E

 

Dodam że w mechaniku Razer X jakoś długo się czeka na aktywację po wciśnięciu i długi jest skok klawisza... jakoś mi to nie pasuje muszę przyznać.

Myślałem ze to przyzwyczajenie do scyzoryków robi takie wrażenie, ale jednak nie.

 

Mam cherry mx brown.

Nie czeka się długo na aktywację. Ona jest wyczuwalna. Gdzieś w połowie naciśnięcia klawisz się aktywuje. Potrzeba do tego mniejszej siły nacisku niż w sporej części membranówek.

Tworzone są jakieś dziwne teorie.

 

Są klawisze do których potrzeba jeszcze mniejszej siły nacisku. MX red, silent i jeszcze jakieś do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kieros

Nie teorie a zwykłe wrażenie z użytkowania. Każdy z nas jest inny i tym samym ma inne wrażenia.

Z tego co widzę (w Razer X) mi by pasował o połowę mniejszy skok i tym samym szybsza aktywacja niż jest teraz.

Przykładowo chcąc szybko wielokrotnie naciskać klawisz przeszkadza długi skok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o wymienienie klawiatura na których wypadałoby się skupić przy przejściu na mechanika.

Obecna klawiatura Logitech G19, wolałbym żeby nie była zbyt głośna i przereklamowana.

Koszt do 800zł.

W sklepie tylko znalazłem Logitech G810 i G910, przypadły mi do gustu bo były cichsze od np Razer-a mechaników.

Nie rozumiem dlaczego wersja G810 która była droższa , nie miała podstawki pod nadgarstek, brak makr, sprzedawca nie potrafił mi wytłumaczyć czemu jest droższa.

Może mi ktoś powiedzieć za co się płaci więcej w G810?

Zastanawiam się też nad Logitech, gdyż zamierzam kupić G502 i wtedy miałbym prawdopodobnie tylko jedno oprogramowanie.

Szkoda że brak oplotu na kabel i portów USB, w tej cenie, ale klawisze mega ciche.

 

Pod uwagę jeszcze biorę Corsair tylko nie wiem który model i czy są porównywalne z Logitech?

SteelSeries APEX M800, ale gdzieś w recenzji usłyszałem i sam się obawiam tej dużej spacji, podobno przeszkadza bardzo.

 

Bardzo proszę o doradzenie jakie produkty warte są zakupu?

Czy któraś spełni w 100% kryteria, cicha, konfiguracja podświetlenia i jego nasycenia, oplot, wyjścia USB, blokada klawisza Windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...