Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam, że G910 Spark/Spectrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić klawiaturę łamaną Mistel Barocco. Używał ktoś może? Jakieś opinie? Zastanawiam się, czy jest dobrze wykonana i czy nie ma problemów z tym, że jest dwuczęściowa, na przykład czy się połowa nie wyłącza bez powodu.

Połamaną klawiaturę gość będzie kupować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że G910 Spark/Spectrum.

G810, ale przełączniki te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G810, ale przełączniki te same.

Mechanizmy te same, tak.

Hmm, G910 ma faktycznie fikuśne nakładki (wyżłobione) a G810 jakby ma normalne a mimo to takie odniosłeś wrażenie.

Jeszcze nie sprawdzałem, nie miałem okazji ale będę miał to na uwadze.

Dźwiękowo faktycznie kojarzy się z membranówką :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak dla mnie nadal były za głębokie, chociaż niby nie mają dziwnego kształtu z 910

 

ale to tylko szczegóły, klawisze działają fatalnie, jakbym nie wiedział, że to mechanik, to bym pomylił ze starą, zużytą membranówką za 20 zł. A przecież co by nie mówić o mechanikach - hałas, wysokość, skok - lekkości pisania większej niż w zwykłych klawiaturach (czy wartej takiej kasy - to inna kwestia) odmówić im mimo wszystko nie sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mustar

Tak. Nie wiem jak je ocenię, wszystko przede mną :E

 

@Zas

Właśnie dziwna sprawa bo podobne kiepskie wrażenie miałem przy drugim zetknięciu się z mechanikiem Apex M800.

Nie chodzi o głębokość klawiszy to o całość jakoś tak nie za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znowu problem z klawiaturą Anne Pro 60%.

Codziennie, za każdym razem, kiedy chcę coś pisać mam odwrotnie klawisze X i Z. Za każdym razem to zmieniam przez przytrzymanie klawisza Ctrl z jednoczesnym naciśnięciem klawisza Shift i po kłopocie ale staje się to upierdliwe. Jak to zrobić, żeby się tak ciągle nie przestawiało?

Druga sprawa, to problem z klawiszem Fn, którego funkcja została przypadkowo zablokowana, najprawdopodobniej przez naciśnięcie jakiejś kombinacji klawiszy, podczas szybkiego pisania i tak, żeby teraz normalnie pisać, to muszę mieć go cały czas wciśnięty a jak go nie wcisnę, to aktywne są tylko niektóre litery (qefghyxcvnm,) a reszta niektórych klawiszy uruchamia komendy kursora lub strzałek itp, tak jakby się włączyła jakaś inna jeszcze funkcja klawiatury. Ktoś wie co może być przyczyną lub jak to wyłączyć?

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym problemie musisz w systemie sprawdzić ustawienia języka klawiatury, może masz ustawiony domyślnie inny niż Polski (programisty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co do problemów z Anne Pro 60% to nie pomogę ( no może poza napisaniem żebyś sprawdził w instrukcji, ja przy KBT miałem zawsze rozpiskę skrótów, funkcji itp ). Chciałby się zapytać czy poza ww problemami jesteś z klawiatury zadowolony? Bo mocno myślę nad jej kupnem. Przy okazji. Gdzie zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już rozwiązane moje problemy :)

Język programisty ustawiony a wujek google i reddit.com pomogło w kwestii klawisza Fn - wystarczyło wcisnąć równocześnie oba klawisze Alt.

Z klawiatury Anne Pro jestem zadowolony, choć jednak niebieskie switche są dla mnie nieco za lekkie. Tak po za tym, za cenę około 320 zł nabyłem całkiem niezłe switche gaterona blue, solidne wykonanie ogólne sprzętu, podświetlana w różnych konfiguracjach transparentna klawiatura, choć korzystam raczej tylko z białego podświetlania, bluetooth z którego w sumie nie korzystam, bo nie mam tableta no ale w razie czego jest i to jest duży plus ale należy pamiętać, że to bluetooth 4.0 i z nie każdym starszym sprzętem może się sparować!

Anne pro kupiłem tutaj:

http://www.banggood.com/APP-Control-Anne-PRO-Blue-Red-Switch-RGB-Bluetooth-Mechanical-Gaming-Keyboard-p-1064055.html?rmmds=search

Mam jeszcze mechanika Magniforce 68%, na Cherry MX blue, retro capsach ale mało jej używam, bo retro capsy nie są transparentne i podświetlanie nic nie daje a wręcz przeszkadza, choć kształt capsów przyjemny i ergonomiczny dla palców, nie powiem.

https://www.massdrop.com/buy/magicforce-68-key-mini-mechanical-keyboard

Niedługo, mam nadzieję w końcu złoże moją 40% JD40 na Cherry MX green i capsach DSA Dolch:

http://cdn.overclock.net/7/74/74aaf899__DSC0730.jpeg

a w zamówieniu ortolinearna 40tka Planck na Cherry MX clear i capsach SA dasher.

https://www.massdrop.com/buy/28284

https://www.massdrop.com/buy/32558

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o C87 IKBC TKL ?

 

Szukam klawiatury tenkeyless bez podświetlenia, koniecznie PBT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma klawiaturę z MX Clear? Jak wrażenia w porównaniu do brązowych przełączników? Wie ktoś gdzie mogę kupić Vortex Pok3r na MX Clear? Nigdzie nie mogę znaleźć. Może ktoś chce sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX clear są trochę twardsze ale nie tak twarde jak szare, które wydają mi się zbyt twarde. Moim zdaniem z typu MX tactile cleary są w sam raz.

Vortex Poker jest na AliExpress ale nie ma opcji na MX clear:

https://pl.aliexpress.com/store/product/IKBC-POKERII-60-compact-poker2-mini-mechanical-keyboard-poker-II-cherry-mx-switch-gaming-keyboard-PBT/818123_2043845811.html

Jest na pewno na brytyjskim amazonie:

https://www.amazon.co.uk/Vortex-KBC-poker-Mechanical-Backlight/dp/B00W02QH62?th=1

No i na mechanicalkeyboards ale to znów cło z USA:

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=1241

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX clear są trochę twardsze ale nie tak twarde jak szare, które wydają mi się zbyt twarde. Moim zdaniem z typu MX tactile cleary są w sam raz.

Vortex Poker jest na AliExpress ale nie ma opcji na MX clear:

https://pl.aliexpress.com/store/product/IKBC-POKERII-60-compact-poker2-mini-mechanical-keyboard-poker-II-cherry-mx-switch-gaming-keyboard-PBT/818123_2043845811.html

Jest na pewno na brytyjskim amazonie:

https://www.amazon.co.uk/Vortex-KBC-poker-Mechanical-Backlight/dp/B00W02QH62?th=1

No i na mechanicalkeyboards ale to znów cło z USA:

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=1241

 

Aliexpress sprzedaje starą wersję, której nowe wydanie było niedawno na massdrop za 79$. Gdybym chciał MX Brown, to bym wziął, bo to najlepsza oferta jaką widziałem, ale czekam na MX Clear. Niestety na Amazonie jest tylko QWERTY ISO Nordic, a nie ANSI, a na mechanicalkeyboards.com nie ma w obecnej chwili i czekają na dostawę. W takim razie pozostaje czekać, aż coś rzucą :/ Trochę bliżej nas, bo chyba w Holandii, otworzyli www.mykeyboards.eu i też czasem mają Vortexy, Leopoldy itd. także jakby ktoś oprócz mnie szukał, to polecam tam zaglądać.

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii klawiaturek 60% zdecydowanie polecam sklecenie swojej. Części łatwo dostać na ali, a niepodważalnym plusem jest pełna programowalność. Sklecenie własnego firmware'u jest banalnie proste, a możliwości są niemal nieograniczone (u mnie np. spacja działa dodatkowo jako klawisz fn, dzięki czemu wszystkie funkcje mam dostępne bez przemieszczania paluchów).

 

Złożenie takiej klawiaturki zajmuje jakieś 2-3 godziny, zmajstrowanie układu klawiatury jakieś 15 minut :)

 

"Pics or it didn't happen"

 

Efekt końcowy

 

BTW gdyby kogoś to interesowało, aktualnie mam żółte Gaterony i są wręcz idealne. Gładziutkie i świetnie wyważone.

Edytowane przez Gnatogryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii klawiaturek 60% zdecydowanie polecam sklecenie swojej. Części łatwo dostać na ali, a niepodważalnym plusem jest pełna programowalność. Sklecenie własnego firmware'u jest banalnie proste, a możliwości są niemal nieograniczone (u mnie np. spacja działa dodatkowo jako klawisz fn, dzięki czemu wszystkie funkcje mam dostępne bez przemieszczania paluchów).

 

Złożenie takiej klawiaturki zajmuje jakieś 2-3 godziny, zmajstrowanie układu klawiatury jakieś 15 minut :)

 

"Pics or it didn't happen"

 

Efekt końcowy

 

BTW gdyby kogoś to interesowało, aktualnie mam żółte Gaterony i są wręcz idealne. Gładziutkie i świetnie wyważone.

 

Na pewno jest to kuszące, aczkolwiek wydaje mi się, że gotowa klawiatura będzie miała większą wartość przy odsprzedaży przy niższej cenie. Gdybym chciał kupić płytkę G60, metalową płytę nawierzchnią do zamontowania przełączników, aluminiową obudowę, kapsle itd to wyszłoby mnie grubo >200$ nie wliczając ewentualnych podatków na granicy, podczas gdy Pok3r kosztuje 144 EUR (z tym, że teraz go nigdzie nie ma :/) Mimo, iż lutownicę potrafię obsługiwać i z firmware też bym sobie poradził, to dodatkowo zniechęca mnie fakt zaangażowania czasowego. Gdybym nie miał dzieci i budowy domu na głowie, to bym się zastanowił :) A tak to jestem obrzydliwym konsumentem, który potrzebuje gotowego produktu. Chociaż plusem własnej klawiatury byłby fakt, że kupiłbym sobie przełączniki Zealios 78g, no ale te mogę sobię w Pok3rze też zalutować. No nic, poczekam jeszcze. Bardzo mi się nie spieszy, obecnie mam Magicforce 68 na OUTEMU Brown, żeby mi smutno nie było póki nie rzucą dropa z Pok3rem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdeckard gotową masz Anne Pro za około 330zł na banggood ale tylko na blue/red/brown Gateron.

http://m.banggood.com/APP-Control-Anne-PRO-Blue-Red-Switch-RGB-Bluetooth-Mechanical-Gaming-Keyboard-p-1064055.html

 

Jestem właśnie ciekaw najbardziej, jak to będzie z majstrowaniem układu klawiatury, po jej złożeniu, na polski układ z polskimi znakami a to będą tylko 4 rzędy klawiszy w JD40 i Planck.

P.S. Ja pewnie już dawno bym miał złożoną moją JD40 gdyby nie biegający 3 latek ;)

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to kuszące, aczkolwiek wydaje mi się, że gotowa klawiatura będzie miała większą wartość przy odsprzedaży przy niższej cenie. Gdybym chciał kupić płytkę G60, metalową płytę nawierzchnią do zamontowania przełączników, aluminiową obudowę, kapsle itd to wyszłoby mnie grubo >200$ nie wliczając ewentualnych podatków na granicy, podczas gdy Pok3r kosztuje 144 EUR (z tym, że teraz go nigdzie nie ma :/) Mimo, iż lutownicę potrafię obsługiwać i z firmware też bym sobie poradził, to dodatkowo zniechęca mnie fakt zaangażowania czasowego. Gdybym nie miał dzieci i budowy domu na głowie, to bym się zastanowił :) A tak to jestem obrzydliwym konsumentem, który potrzebuje gotowego produktu. Chociaż plusem własnej klawiatury byłby fakt, że kupiłbym sobie przełączniki Zealios 78g, no ale te mogę sobię w Pok3rze też zalutować. No nic, poczekam jeszcze. Bardzo mi się nie spieszy, obecnie mam Magicforce 68 na OUTEMU Brown, żeby mi smutno nie było póki nie rzucą dropa z Pok3rem.

 

Oczywiście, jeśli kupujesz klawiaturę zakładając odsprzedaż, to lepiej wziąć gotową ;) Wszystkie części do swojej klawiaturki zamówiłem z Chin i zmieściłem się w około $100. Mój pok3r (nota bene kupiony nowiutki za $115 z przesyłką;)) leży sobie w widocznym miejscu jako ozdoba.

 

Owszem, prawdopodobnie nie dam rady sprzedać swojej aktualnej klawiatury za sensowne pieniądze - ale po co miałbym to robić? Mam narzędzie pracy zaprojektowane dokładnie pod swoje potrzeby.

 

Jeśli chodzi o czas poświęcony na firmware - spędziłem około 15 minut w Easy AVR układając warstwę fn. Po kilku dniach zmieniłem jakieś drobnostki dla poprawy ergonomii (kolejne 5 minut).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnatogryz mógłbyś podać jakąś krótką instrukcję lub link do takowej, jak zrobić własny firmware? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...