Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ale można to podświetlenie całkowicie wyłączyć?

 

 

 

 

To mnie własnie odstrasza ale podobno te przełączniki MX Brown są jednymi z lepszych w tej cenie..

no można, wyłączając num locka czy też capsa i wtedy dioda nie świeci, ale część numeryczna też nie działa wtedy lub też NIE KRZYCZYMY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahah, gorsze niż heroina :)

Żebyś wiedział! Ta strona ostatnio mnie rujnuje i stwierdziłem u siebie nałóg. 

 

Ciekawe, czy da się na tym jakoś sensownie pracować. ‎

Myślę że tak, skoro ma 2 klawisze Fn a nakładki są w pełni opisane.‎

 

P.S. Przyszły wczoraj nakładki z pimp "Ice cap" o profilu SA, do mojego Plancka - bardzo fajny profil!

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak, skoro ma 2 klawisze Fn a nakładki są w pełni opisane.‎

 

Mnie martwi brak szybkiego dostępu do f1-f12 i liczb, a z tego korzystam non stop w pracy. Ale z drugiej strony, kiedyś uważałem 60% za bezsens, a teraz korzystam tylko z takiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to wszystko właśnie zależy do czego się używa i jak ale może w pracy, przy ciągłym wciskaniu klawiszy Fn, mogło by to denerwować i ograniczać ale może to też kwestia ogarnięcia. Ja tak samo kiedyś myślałem o 60% a teraz większej bym nie chciał a jak widać idę w jeszcze mniejsze, no ale Ja nie pracuję na kompie, choć dużo przy nim siedzę i lubię pisać.

Będę miał te 40tki , Plancka, to będę porównywał do 60tki i testował, to wtedy na bieżąco opiszę swoje wrażenia.

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podlinkować jakiś europejski sklep, w którym wysyłka nie kosztuje tyle co sama klawiatura? Szukam klawiatury 60% z jakimiś liniowymi ale twardymi przełącznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podlinkować jakiś europejski sklep, w którym wysyłka nie kosztuje tyle co sama klawiatura? Szukam klawiatury 60% z jakimiś liniowymi ale twardymi przełącznikami.

Pamiętaj też o aliexpress i banggood. Na przesyłkę chwilę poczekasz, ale jest darmowa.

 

Z liniowych serdecznie polecam Gaterony - są znacznie gładsze, niż Cherry. Sam mam żółte i są idealne pod każdym względem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w dwóch klawiaturach Cherry MX i Gaterony, obie na niebieskich i nie mogę nic złego powiedzieć na Gateronowe przełączniki.

 

A swoją drogą, to w poniedziałek na Massdrop będą do zamówienia klasyczne IBM-owskie (w stylu) kapsy, które na pewno zamówię:

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-matt3o-devtty-custom-keycap-set?utm_source=Iterable&iterableCampaignId=106627&iterableTemplateId=156670&utm_campaign=massdrop_x_matt3o_%2Fdev%2Ftty_MT3_custom_keycap_set&mode=guest_open&referer=KVFFV3&utm_medium=email

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się i za pół darmo kupiłem Logitech G810.

Jest ciężko, to moja pierwsza taka klawiatura i jest jakoś strasznie dziko, nie mogę się przyzwyczaić. Cały czas trafiam w szpary miedzy klawiszami, hehe.

Przydałoby się coś jeszcze pod nadgarstki, bo strasznie wysokie te klawisze.

Mam nadzieje że te wszystkie początkowe minusy szybko miną i tylko będę czerpał z przesiadki na mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się i za pół darmo kupiłem Logitech G810.

Jest ciężko, to moja pierwsza taka klawiatura i jest jakoś strasznie dziko, nie mogę się przyzwyczaić. Cały czas trafiam w szpary miedzy klawiszami, hehe.

Przydałoby się coś jeszcze pod nadgarstki, bo strasznie wysokie te klawisze.

Mam nadzieje że te wszystkie początkowe minusy szybko miną i tylko będę czerpał z przesiadki na mechanika.

hehe

Też się przyzwyczajam (już powinienem) ale dalej jest hardkorowo.

Klaw. laptopowa rozmiar itd. jednak najlepiej mi leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się i za pół darmo kupiłem Logitech G810.

Jest ciężko, to moja pierwsza taka klawiatura i jest jakoś strasznie dziko, nie mogę się przyzwyczaić. Cały czas trafiam w szpary miedzy klawiszami, hehe.

Przydałoby się coś jeszcze pod nadgarstki, bo strasznie wysokie te klawisze.

Mam nadzieje że te wszystkie początkowe minusy szybko miną i tylko będę czerpał z przesiadki na mechanika.

 

Przyzwyczaisz się, a potem nie będziesz potrafił wrócić w drugą stronę :) Warto nauczyć się też prawidłowo układać palce, korzystać z obu rąk i starać się nie wciskać klawiszy do końca, tylko do punktu zarejestrowania kliknięcia. Kup/zrób sobie podkładkę pod nadgarstek, albo tak jak ja, złóż mały ręcznik i na nim oprzyj ręce. Przesiadka na mechanika jest najbardziej zauważalna na plus, jeśli dużo piszesz i na kiepskiej klawiaturze bolą od tego palce (od dociskania klawiszy i uderzania z impetem w płytkę klawiatury).

 

rychubil - zamawiając na massdropie płaciłeś VAT? Pojawił się w Europie w sprzedaży Pok3r, ale trochę cena wysoka i zastanawiam się, czy warto czekać na drop. Jeśli miałbym zapłacić za klawiaturę z massdropa jeszcze VAT to wyjdzie mi na to samo, więc może nie warto czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rychubil - zamawiając na massdropie płaciłeś VAT? Pojawił się w Europie w sprzedaży Pok3r, ale trochę cena wysoka i zastanawiam się, czy warto czekać na drop. Jeśli miałbym zapłacić za klawiaturę z massdropa jeszcze VAT to wyjdzie mi na to samo, więc może nie warto czekać.

 

Absolutnie nigdy nie mailem żadnych dodatkowych opłat typu VAT czy cło. Jedynie to że się długo czeka ale ogólnie polecam Massdrop. Kupuję też akcesoria bezpośrednio od producentów z USA i mam towar za 2 lub 3 tygodnie ale wtedy płacę cło i to niemałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o klawiaturze modecom volcano gamer?

 

Switche kailh są raczej znane z zauważalnych odchyłów siły sprężyn. Oprócz tego, niebieskie są imo "takiese" do grania - szybkie powtarzanie klawisza jest znacznie bardziej niezawodne na brązowych lub czerwonych, poza tym głośne klikanie zabija klimat gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie Corsair K70 Lux RGB Cherry MX Blue?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zaraz za rodzajem czyli wielkością klawiatury (ilość klawiszy funkcyjnych bądź ich brak) najważniejsze są jednak przełączniki jakie się wybierze. Co z tego, ze klawiatura będzie dobra ja będą źle dobrane przełączniki więc na to bym zwrócił dużą uwagę. Ja np. nie jestem graczem więc nie mam liniowych ale gdybym był, to pewnie z takimi bym wybrał. Lubię pisać więc wybrałem niebieskie i zielone, żeby przyjemnie klikało ale czasem potrzebuję w nocy cicho pisać, to wtedy przydałyby się brązowe albo przezroczyste, żeby nie hałasowały ale żeby nadal czuć ten charakterystyczny, przyjemny dla "pisacza" zaskok.

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@egoba mam klawiaturę K70 Lux Red i jestem zachwycony :)

 

Znajomy kupił corsaira, i szczerze mówiąc byłem nieco zaskoczony. Za tą kasę spodziewałem się nieco solidniejszego wykonania. Sam fakt, że klawiatura - znacznie większa - waży niewiele więcej, niż mój pok3r... Zdaje się, że "AIRCRAFT-GRADE ANODIZED BRUSHED ALUMINUM FRAME" z sloganów reklamowych jest po prostu sreberkiem pokrywającym plastik ;)

 

 

Ja np. nie jestem graczem więc nie mam liniowych ale gdybym był, to pewnie z takimi bym wybrał. Lubię pisać więc wybrałem niebieskie i zielone, żeby przyjemnie klikało ale czasem potrzebuję w nocy cicho pisać, to wtedy przydałyby się brązowe albo przezroczyste, żeby nie hałasowały ale żeby nadal czuć ten charakterystyczny, przyjemny dla "pisacza" zaskok.

 

Ciekawy temat poruszyłeś, bo ja w swojej pracy piszę non-stop (kodzenie w c#), i zdecydowanie wolę przełączniki liniowe :) Ale to tylko dowodzi, że koniec końców dobór switcha jest kwestią gustu tudzież preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat poruszyłeś, bo ja w swojej pracy piszę non-stop (kodzenie w c#), i zdecydowanie wolę przełączniki liniowe :) Ale to tylko dowodzi, że koniec końców dobór switcha jest kwestią gustu tudzież preferencji.

Jestem w sumie tego samego zdania, że reguły regułami, owszem ale każdy ma swój gust oraz indywidualne poczucie klawiszy. Jest to jednak kwestia chyba osobowości - no ciekawa kwestia, fakt. Widzę to też na przykładzie instrumentów muzycznych klawiszowych, którymi najbardziej się interesuję a dokładnie pianin cyfrowych - co muzyk, to inna opinia o tym samym modelu instrumentu.

Ja w sumie nie mam żadnej klawiatury z liniowymi przełącznikami ale kto wie, może i na taką przyjdzie czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie mam żadnej klawiatury z liniowymi przełącznikami ale kto wie, może i na taką przyjdzie czas ;)

 

Pamiętaj - Gateron Yellow Master Race! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj - Gateron Yellow Master Race! :)

A to nie te co padały jak muchy i rwały im się plastic stemy ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie te co padały jak muchy i rwały im się plastic stemy ? :E

Być może za czasów kiedy jeszcze do żółtych ładowali sprężyny do tapczanów :P W tym momencie są idealnie wyważone i gładkie jak pupcia niemowlęcia.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może za czasów kiedy jeszcze do żółtych ładowali sprężyny do tapczanów :P W tym momencie są idealnie wyważone i gładkie jak pupcia niemowlęcia.

;)

Mój bład myślałem że chodzi o Kailhy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...