Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o TADA68 od KBDfans?

Moim celem jest kupno malej (60-70) klawiatury na "brownach". Dotychczas uzywalem klawiszy na klonach MX Blue, same przelaczniki bardzo mi odpowiadaly, jedynie klik bywal upierdliwy (zarowno dla mnie jak i dla wspollokatorow :E ). Innym modelem jaki rozwazam to "New Poker 2", jednak uklad klawiszy w niej jest dla mnie ciut gorszy.

Niestety limituje mnie fakt posiadania vouchera do amazon.com, wiec klawiature chce zamowic z tego serwisu, celuje w pulap ok 100$.

 

I inna sprawa, KBDfans podaja, ze ich klawiatura bazuje na FW tmk. Czy moge w takim razie przeprogramowac klawiature zmieniajac funkcje niektorych klawiszy? Pasowalo by mi zamienic miejscami Ctrl/CapsLock, ~/Delete na Home/End (Delete pod Fn+Backspace, ~ pod Fn+costam). Dostalbym wtedy klawiature dosc bliska mojemu idealowi, a rozwiazanie tego niezaleznie od OS z poziomu klawiatury byloby calkiem wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o TADA68 od KBDfans?

Moim celem jest kupno malej (60-70) klawiatury na "brownach". Dotychczas uzywalem klawiszy na klonach MX Blue, same przelaczniki bardzo mi odpowiadaly, jedynie klik bywal upierdliwy (zarowno dla mnie jak i dla wspollokatorow :E ). Innym modelem jaki rozwazam to "New Poker 2", jednak uklad klawiszy w niej jest dla mnie ciut gorszy.

Niestety limituje mnie fakt posiadania vouchera do amazon.com, wiec klawiature chce zamowic z tego serwisu, celuje w pulap ok 100$.

 

I inna sprawa, KBDfans podaja, ze ich klawiatura bazuje na FW tmk. Czy moge w takim razie przeprogramowac klawiature zmieniajac funkcje niektorych klawiszy? Pasowalo by mi zamienic miejscami Ctrl/CapsLock, ~/Delete na Home/End (Delete pod Fn+Backspace, ~ pod Fn+costam). Dostalbym wtedy klawiature dosc bliska mojemu idealowi, a rozwiazanie tego niezaleznie od OS z poziomu klawiatury byloby calkiem wygodne.

 

tada68 to świetna klawiatura ale nie wiem czy jest sens kupować ją za ponad 120$ z amazon.com gdy na banggood jest za 90$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tada68 to świetna klawiatura ale nie wiem czy jest sens kupować ją za ponad 120$ z amazon.com gdy na banggood jest za 90$

Na amazonie mozna ja kupic bezposrednio od KBDfans za 99$ + 5$ przesylka do Polski, voucher daje mi spory rabat, wiec oferta wyglada wciaz ok dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie mozna ja kupic bezposrednio od KBDfans za 99$ + 5$ przesylka do Polski, voucher daje mi spory rabat, wiec oferta wyglada wciaz ok dla mnie.

 

oh widocznie na złą aukcję popatrzyłem, skoro tak to ja bym się nie zastanawiał i brał, klawisze można dowolnie przeprogramować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tutaj widzę sami obeznani - ale muszę zapytać, jaką klawiaturę polecacie - powiedzmy - do 300/400 zł? Nigdy nie miałem klawiatury mechanicznej, a gram w zasadzie w gry strategiczne i czasami w gry pokroju D3/PoE. Tak naprawdę to gry w moim użytkowaniu komputera to około 25%, dlatego proszę o pomoc w doborze klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i aktualnie korzystam z klawiatury Cooler Master Masterkeys PRO L na mx redach. Wcześniej miałem Alloy FPS Pro też na redach. Jakby ktoś miał jakieś pytania, to chętnie odpowiem. Sprzęt 1 klasa. Wysoka jakość wykonania, odpowiednio spasowane plastiki. Z tego co wiem, to ma płytę stalową a nie aluminiową i to czuć w wadze. Kupiłem wersję GTX w morele za 199 zł i za tę cenę to super zakup. Jeden zgrzyt. Cooler Master nie zrobił osobnej instrukcji dla wersji limitowanej i jest z wersji białej. Do tego była ona po turecku, więc wiadomo jakie partie trafiają tego modelu do moreli :lol2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam o coś innego, warto kupować outemu blue i brown? Słyszałem, że niebieskie są bardzo słabe, a brązowe są w porządku. Lepiej dopłacić do takiego kailh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 70 szt. liniowych ZealPC Tealios, żeby sprawdzić porządnie liniowe przełączniki :) W grudniu wychodzi nowa sera Zealios V2, także będę niebawem również zamawiać. Szykuje się ciekawa końcówka roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówię kiedyś kilka sztuk Tealios na tester z czystej ciekawości.

Ja zamówiłem większą ilość holtytów. Będę składał Planck a potem wezmę się za Pokera, który teraz jest uszkodzony, bo ułamałem wejście USB i chyba trzeba będzie przelutować na nowe. Dobrze że mam jeszcze Vortex Core 47, bo bym nie miał na czym pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 70 szt. liniowych ZealPC Tealios, żeby sprawdzić porządnie liniowe przełączniki :) W grudniu wychodzi nowa sera Zealios V2, także będę niebawem również zamawiać. Szykuje się ciekawa końcówka roku :)

 

Jest jakaś różnica między zwykłymi Zealiosami?

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica między zwykłymi Zealiosami?

Zealiosy są nieliniowe, natomiast Tealios liniowe.

 

Edit: sorry, dopiero teraz przypomniałem sobie, że pewnie chodziło Ci o Zealiosy V2. Ciężko powiedzieć, bo nikt nie widział jeszcze przełącznika, ale jest albo zmiana slidera, albo obudowy, bądź obu, ponieważ wg. producenta ma być większy nieliniowy skok. U mnie plan jest taki, że jak dostanę Tealiosy, to pakuję do Pok3ra zamiast obecnych Zealiosów, Zealiosy lecą na sprzedaż, a jak dostanę za nie kasę to zamawiam Zealiosy V2. Boję się, że te nowe mogą mi tak nie podpasować jak obecne, ale wolę sprzedać wcześniej, żeby potem mi nikt nosem nie kręcił, że starej serii to nie chce :)

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zealiosy są nieliniowe, natomiast Tealios liniowe.

 

xD

 

Boję się, że te nowe mogą mi tak nie podpasować jak obecne, ale wolę sprzedać wcześniej, żeby potem mi nikt nosem nie kręcił, że starej serii to nie chce :)

 

Mają być bardziej wyczuwalne, więc skoro Zealiosy wpadły Ci w oko to z ich drugą wersją powinny Ci się jeszcze bardziej spodobać.

 

Chyba, że nie jesteś jakimś fanem brązowych przełączników.

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oryginalne Zealiosy to chyba maks jeśli chodzi o bump dla mnie, więc V2 może być za ostre. Natomiast browny to wg. mnie nieporozumienie i tego przełącznika powinno nie być. Cherry powinno w brownach zastosować slider z MX Clear, tylko dać lżejszą sprężynkę i by wszystko było w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie oryginalne Zealiosy to chyba maks jeśli chodzi o bump dla mnie, więc V2 może być za ostre. Natomiast browny to wg. mnie nieporozumienie i tego przełącznika powinno nie być. Cherry powinno w brownach zastosować slider z MX Clear, tylko dać lżejszą sprężynkę i by wszystko było w porządku.

 

To raczej bym ich nie wymieniał, a jak już mocno korci to jakiś tester lub w ostateczność kupić jeden przełącznik.

 

Czy ja wiem? Z czego to czytałem i widziałem to są w porządku, a co z innymi? Kailh i Outemu oraz Gaterony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej bym ich nie wymieniał, a jak już mocno korci to jakiś tester lub w ostateczność kupić jeden przełącznik.

 

Czy ja wiem? Z czego to czytałem i widziałem to są w porządku, a co z innymi? Kailh i Outemu oraz Gaterony?

 

Wszystkie z wymienionych mają mniejszy skok niż Zealio. Nowe Outemu Purple są w tym względzie ponoć całkiem niezłe, ale nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z wymienionych mają mniejszy skok niż Zealio. Nowe Outemu Purple są w tym względzie ponoć całkiem niezłe, ale nie próbowałem.

 

A natrafiłem na coś takiego:

155px-Bucklingspring-animation-300ms.gif

I jak się na tym w ogóle pisze? Widziałem, że w pisaniu nie ma lepszych. Przełącznik z wygiętą sprężyną? Buckling spring.

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary poczciwy AjbiEm ;)

Jeszcze nigdy na takim switchu nie pisałem ale kiedyś obowiązkowo kupię sobie taką klawkę.

 

P.S. Ja znowu nie mogłem się powstrzymać.

https://www.massdrop.com/buy/70691

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A natrafiłem na coś takiego:

155px-Bucklingspring-animation-300ms.gif

I jak się na tym w ogóle pisze? Widziałem, że w pisaniu nie ma lepszych. Przełącznik z wygiętą sprężyną? Buckling spring.

O ile buckling springi są ponoć fajne, to dla mnie według tego co przeczytałem są za mocne, nowych klawiatur nie ma, jedyny model jaki jest dostępny to stare, używane oryginały, albo kopie unicompu. Gdyby była klawiatura w formacie 60% to z pewnością bym się skusił.

 

Stary poczciwy AjbiEm ;)

Jeszcze nigdy na takim switchu nie pisałem ale kiedyś obowiązkowo kupię sobie taką klawkę.

 

P.S. Ja znowu nie mogłem się powstrzymać.

https://www.massdrop.com/buy/70691

Fajne :) Ale chyba musisz w końcu jakąś wyprzedaż zrobić, bo ciężko mi uwierzyć, że ze wszystkiego korzystasz na co dzień :D

 

Ja się zastanawiam co zrobić z przełączaniem klawiatur, bo każdego dnia korzystam z dwóch. Nie chciałbym sytuacji, że rozwalę wtyk USB i się zastanawiam, czy nie powinienem kupić jakiegoś kabla z końcówką magnetyczną, żeby non-stop kabla nie przełączać, tylko przepinać konektor na magnes. Jest tego pełno na USB-C, ale niestety klawiatury są na mini USB. Widział ktoś takie rozwiązanie pod ten rodzaj wtyku? Chodzi mi o coś takiego:

 

https://img.ibayapp.com/sanheshun_all10062951.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A unicompu jak się sprawują? Z czego to czytałem to są trochę gorsze od oryginału.

 

Dziwne, że nie ma jakiegoś programu do takiego zarządzania klawiaturami lub hub usb z przełącznikiem do takich rzeczy.

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A unicompu jak się sprawują? Z czego to czytałem to są trochę gorsze od oryginału.

 

Dziwne, że nie ma jakiegoś programu do takiego zarządzania klawiaturami lub hub usb z przełącznikiem do takich rzeczy.

Mam huba USB, ale nie chcę mieć dwóch klawiatur podłączonych cały czas no i muszą one wisieć na kablu niedaleko huba.

 

Unicomp też pewnie da radę, najwięcej narzekają wąchacze korków :) Także bym nie przejmował się, a najlepiej wyrywał tanią używkę. Dla mnie są za duże no i ogromny minus to 2-key rollover. Dla mnie dyskwalifikacja niezależnie od tego jak dobrze się na tym pisze. Korzystam z komputerów na tyle długo, że pamiętam problemy z 2/3 key rollover i nie chciałbym do nich wracać z moich n-key-rollover Pok3rów.

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam huba USB, ale nie chcę mieć dwóch klawiatur podłączonych cały czas no i muszą one wisieć na kablu niedaleko huba.

 

Unicomp też pewnie da radę, najwięcej narzekają wąchacze korków :) Także bym nie przejmował się, a najlepiej wyrywał tanią używkę. Dla mnie są za duże no i ogromny minus to 2-key rollover. Dla mnie dyskwalifikacja niezależnie od tego jak dobrze się na tym pisze. Korzystam z komputerów na tyle długo, że pamiętam problemy z 2/3 key rollover i nie chciałbym do nich wracać z moich n-key-rollover Pok3rów.

 

NKRO mi się przydało w grach, które da się policzyć na jednej ręce, a do czego innego można używać takiego nkro?

 

2-KRO mnie w sumie też trochę odstrasza, bo niektórych kombinacji trzeba wcisnąć chociażby trzy klawisze, ale jako klawiatura tylko do pisania byłaby pewnie idealna.

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne :) Ale chyba musisz w końcu jakąś wyprzedaż zrobić, bo ciężko mi uwierzyć, że ze wszystkiego korzystasz na co dzień :D

Oczywiscie ze nie korzystam z wszystkiego na codzien, bo to niemozliwe ale fajnie moc czasem zmienic cos na klawie ;)

Nie mniej jednak niedlugo mam zamiar wystawic czesc mojej kolekcji kapsow, zwlaszcza o profilu DSA i PBT.

 

... najwięcej narzekają wąchacze korków :)

... ogromny minus to 2-key rollover. ... pamiętam problemy z 2/3 key rollover i nie chciałbym do nich wracać ...

Mozesz mi przyblizyc te 2 pojecia: "wachacze korkow" i "2/3 key revolver"?

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze nie korzystam z wszystkiego na codzien, bo to niemozliwe ale fajnie moc czasem zmienic cos na klawie ;)

Nie mniej jednak niedlugo mam zamiar wystawic czesc mojej kolekcji kapsow, zwlaszcza o profilu DSA i PBT.

 

 

Mozesz mi przyblizyc te 2 pojecia: "wachacze korkow" i "2/3 key revolver"?

Dzieki

 

I Ty się tak zażarcie o klawiaturach wypowiadasz? xD

 

Nie revolver lecz rollover.

 

NKRO jest to ilość przycisków jaką można wcisnąć na raz, naciśnij jednocześnie 10 przycisków palcami - przy 6-KRO wyświetli Ci 6 znaków, przy 2-KRO wyświetli 2, a przy NKRO czyli antighosting (stosuje się te dwa pojęcia, a znaczą praktycznie to samo) wyświetli Ci wszystko co nacisnąłeś - może to mieć jednak jakieś limity, jakiejś niesamowicie rzadkiej kombinacji klawiszy nie wciśniesz lub limit naciśnięć 80 klawiszy na raz.

 

A wąchacze korków to chyba membranowcy lub chodzi po prostu o tych, którzy nie mieli tego w rękach.

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shift + W + D i już jest blokada.

 

W + D i przejście na W + A zanim zwolni się klawisz D i znowu blokada.

 

Trzeba puścić zazwyczaj wszystkie klawisze i wciskać ponownie :]

 

2/3 Key to tragedia :] Bo nieraz te 2-3 Key nie działa w każdej kombinacji dodatkowo. Przy skrajnej głupocie producent może puścić klawiature która będzie blokowała się na A+D np :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba sobie jaja robisz .. Poczytaj ile płaci Ryanair za pasażera w Modlinie a ile gdzie indziej ..  https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/znamy-nowy-cennik-oplat-w-modlinie-duzo-drozej-ale-i-tak-tanio--18889.html Do niedawna to było 5 pln od łba ..
    • Również mam podobne zdanie, znaczy tak - serial mi się ogólnie podobał, może też dlatego, że nie miałem żadnych oczekiwań i spodziewałem się bardziej crapa niż czegoś dobrego, ale brakowało tam czegoś mocniejszego, poważniejszego. Fallouty od 2 miały sporo czarnego/idiotycznego humoru, ale również tyle sami powagi/mroku, za to w adaptacji zdecydowana większość to śmieszki, poważniejsze jest dosłownie kilka scenek. Nie oglądam za bardzo seriali i mogę się mylić, ale z tego co oglądałem mam wrażenie, że teraz większość kręcona jest podobnie - perspektywa kilku bohaterów, dynamicznie zmienianie się między nimi, krótkie kawałki opowieści, obowiązkowo ze śmieszkami, coby utrzymać uwagę widza. Taki styl jest faktycznie fajny do oglądania, faktycznie wciąga, ale kosztem klimatu, którego jednak od Fallouta raczej się oczekuje. Serial jest na to zwyczajnie za krótki, chcąc opowiedzieć zbyt wiele, wygląda to tak jakby był "przewijany" tylko do najciekawszych momentów, sama podróż przez wasteland była ukazana kilkoma przebitkami i tyle. Zabrakło jakiejś ikonicznej miejscówki, pokazania, że ten świat jest brutalny i ciężki do życia, tymczasem Lucy wychodzi sobie z krypty z pistolecikiem i na spokojnie przemierza pół pustkowi, w grze szybko by ją wyjaśniły jakieś radskorpiony, gekony, czy byle bandyci xD
    • Podejście do OC. Rdzeń: +220MHz na sztywno (250MHz się krzaczyło, to na szybko zmniejszyłem) Memy: +2000MHz Jedyna lipa to producent dał czapę na Power Limit - powyżej 100% nie da rady 😑
    • A co to ma do tematu? Odniosłem się do Twojego stwierdzenia, że CPK miało powstać w Baranowie, bo PiS się nie lubi z Modlinem. Wiadomo, że to nie są identyczne plany co te sprzed 50 lat. Ale sama koncepcja centralnego portu lotniczego niedaleko połączeń głównych magistrali kolejowych i drogowych nie jest nowa i garściami czerpie z tamtych pomysłów. Nie bez powodu Baranów pojawia się w tych starych opracowaniach, pojawiał się później, przy okazji CPL za czasów Tuska i na koniec przy CPK.
    • Zaplecze już jest budowane.  Nie będzie natomiast tego straszenia i trzymania całych sil tuż pod granicą przez kilka miesięcy, które widzieliśmy w przypadku Ukrainy.   @adashi Ukraina nie przegrała i zapewne nigdy nie przegra, bo się nie podda. Będzie walczyć na froncie jak i partyzancko na terenach okupowanych. Póki co wszystkich zadziwia że trzymają tak dużą cześć swojego terenu pod swoja kontrolą. Ale to już tu omawialiśmy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...