Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam klawiatury mechanicznej do 300 zł, biorę pod uwagę nawet daleki wschód ale im głębiej szukam tym większy mętlik. Idealna to taka z układem w rozmiarze TKL ale z num padem, następnie jeśli nie ma spełniającej ten warunek, to poszukiwania kieruje w stronę layoutów TKL i 75% z przyciskami F. Ostateczność jeśli nie ma jak poniżej do 65/68% z strzałkami.

Interesuje mnie biała, z białymi klawiszami mogą być puddingi,

PBT i double shooty byłby rarytas,

Najlepiej na redach jak markowe to lepiej,

RGB kolor,

Jeśli jest aplikacja to kolejny plus,

Jeśli byłby hotswap, to bardzo mile widziany, nawet do 350 pln.

 

Za polecenia i pomoc z góry dziękuję :)

Edytowane przez zepter00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epomaker SK87, SK 64

Coś takiego?

Nie wiem co masz na myśli pisząc o klawiaturze TKL z NumPadem ? Generalnie albo jedno albo drugie raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Minciu napisał:

Epomaker SK87, SK 64

Coś takiego?

Nie wiem co masz na myśli pisząc o klawiaturze TKL z NumPadem ? Generalnie albo jedno albo drugie raczej.

Jedynie taką znalazłem, ale kolorystyka itd... nie taka

https://pl.aliexpress.com/item/1005001621716328.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6ddc6cb53XQneS&algo_pvid=e2842c15-4fd0-463e-81cc-3fcc311f1f56&algo_expid=e2842c15-4fd0-463e-81cc-3fcc311f1f56-0&btsid=2100bddb16167878526135011e0ae7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

 

Edytowane przez zepter00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam aktualnie motospeed ck104 i się skarżą że głośna. Czy może ktoś polecić jakąś inną mechaniczna klawiaturę która będzie cichsza? Jedyny wymóg to klawiatura numeryczna z boku. Podświetlenie opcjonalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, SkubiDoo napisał:

Używam aktualnie motospeed ck104 i się skarżą że głośna. Czy może ktoś polecić jakąś inną mechaniczna klawiaturę która będzie cichsza? Jedyny wymóg to klawiatura numeryczna z boku. Podświetlenie opcjonalnie

Bedzie ciezko, moga byc co najwyzej glosniejsze :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, amsztel napisał:

Bedzie ciezko, moga byc co najwyzej glosniejsze :P 

Zdaje się, że nie. Motospeed jest na niebieskich przełącznikach, a podobno czerwone cichsze..

Edytowane przez SkubiDoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SkubiDoo napisał:

Zdaje się, że nie. Motospeed jest na niebieskich przełącznikach, a podobno czerwone cichsze..

Zasugerowalem sie tym linkiem https://www.x-kom.pl/p/505469-klawiatura-przewodowa-motospeed-ck104.html a tu sa czerwone przelaczniki... Jak widac klawiatura wystepuje z roznymi rodzajami przelacznikow.

Tak - czerwone sa cichsze niz niebieskie ale nadal ciche nie sa. Dodatkowo jesli lubisz pisac na niebieskich to czerwone kompletnie Tobie nie podejda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... takie pytanko.

 

Gdzie kupujecie swoje lubrykanty ??.. wiecie do switchy/sprężynek itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Polecałbym rowniez Genesisa ale nowszy model, cos na wzor Thor 420 .Klawisze chodza superowo

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie moja kochana żona wraz z kotem zniszczyli mi moją BW Razer Tournament i musiałem poszukać czegoś o podobnych gabarytach. Dostałem w prezencie klawiaturę Krux Atax RGB - jakość wykonania całkiem spoko jak na sprzęt za 100zł. Niestety mam z nia problem. Po restarcie systemu/wyłączeniu komputera klawiatura nie jest wykrywana - tak jakby nie dochodziło do niej zasilanie. Muszę ja odłączyć z portu usb i ponownie podłączyć wtedy działa. Czy ktoś z Was miał podobny problem ?

 

EDIT: pomogł update firmware producenta.

Edytowane przez m1chal3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam kilkuletnią klawiaturę Roccat Ryos MK. Niestety klawisz "W" w grach zaczął przerywać. Czy jest szansa na naprawienie tego, czy cała klawiatura idzie do hasioka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

W mojej K95 Platinum nie działa za każdym wciśnięciem klawisz spacji. Czy wymieniając tylko jednego switcha z cherry mx na jakiś inny cichszy, może on spowodować problem z jakąkolwiek kompatybilnością w działaniu? 

P. S. Ten Corsair jest tak głośny jak stara maszyna do pisania i to pomimo zastosowania oringów, więc jak kogoś najdzie ochota na to cudo niech weźmie to pod uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam obecnie Corsair K65 Rapidfire na MX speedach. Niestety, zalała się colą i często wyrzuca mi w czasie pisania podwójne litery (niektóre), co mnie do szału doprowadza. 

Chciałbym kupic nową klawiaturę mechaniczną. Najważniejszy jest dla mnie feeling - klawisze mają chodzić miękko, jak pączek w maśle, nie chcę kliku (pomyśleć, że kiedyś chorowałem i chciałem MX Blue) ;) Chodzi o taki feeling i dźwięk, jak na klawiszach ze smarowaniem dodatkowym - np 

Dużo klawiatur, które testowałem ma nieprzyjemny skok klawiszy, taki 'twardy' i szorstki - np. ten mój K65. Pobawiłem się chwilę klawiaturami w MM dostępnymi i chyba najprzyjemniej chodziły przyciski w ... Razerze Huntsman Tournament Edition. Czy możecie polecić jakieś inne mechaniki o takim miękkim feelingu? Koniecznie tenkeyless.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2021 o 09:58, waterman napisał:

Dużo klawiatur, które testowałem ma nieprzyjemny skok klawiszy, taki 'twardy' i szorstki - np. ten mój K65. Pobawiłem się chwilę klawiaturami w MM dostępnymi i chyba najprzyjemniej chodziły przyciski w ... Razerze Huntsman Tournament Edition. Czy możecie polecić jakieś inne mechaniki o takim miękkim feelingu? Koniecznie tenkeyless.

Razer Huntsman TE ma przelaczniki opto-mechaniczne (linearne). Zadna czysto mechaniczna klawiatura nie bedzie miec tak dobrego feelingu - przykro mi :E. Mozesz jeszcze sprawdzic Razer Blackwidow TE v2 lub v3 na zoltych przelacznikach.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam fajną klawiaturę mechaniczną jednej z raczej topowych marek na Cherry MX brown, ale strasznie mi "pinguje", tzn. wydaje taki głuchy wibrujący dźwięk przy każdym naciśnięciu klawisza. Konkretnie przy powrocie klawisza w górę i zatrzymaniu powstaje jakby metaliczne echo. Brzmi to trochę tak, jakby wzbudzała się jakaś metalowa płyta wewnątrz lub coś metalowego po prostu lekko dźwięczało. Generalnie jest to irytujące i psuje przyjemność pisania. Mam w sumie trzy klawiatury mechaniczne i to jest jedyna z takim defektem.
Czy zna ktoś z Was jakiś sposób na to, by się tego dźwięku pozbyć? Da się coś z tym zrobić, czy lepiej ją wymienić? 

edit: prawdopodobnie jest to bardzo częsta przypadłość klawiatur, w których przełączniki montowane są na metalowej płycie i to ona tak rezonuje pobudzona gwałtownym powrotem przełączika do pyzycji spoczynkowej (w górę po puszczeniu) ... plus możliwe, że jakiś udział mają w tym sprężynki samych przełączników, które tak reagują przy rozprostowaniu na szywność samej płyty. Wg mnie to wada dyskwalifikująca produkt, w którym tak ważne jest przecież dokładnie to, jak on brzmi przy nornalnym użytkowaniu, czyli pisaniu. Ale tak czy inaczej, odlutowywanie i zamiana przełączników nie wchodzi w grę, oliwienie sprężyn również nie bardzo,  ale czy ktoś z Was wie może jak skutecznie wygłuszyć płytę? Ograniczyć jej wibrację? Czy powienienem pytać raczej na forum dla perkusistów - pianistów) :)?
Brzmi to tak:

 

Edytowane przez evolvEU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety normalne w sporej czesci klawiatur mechanicznych (jak sam zauwazyles). Nie da sie nic z tym zrobic - przerabialem ten temat swojego czasu na wlasnej skorze :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze niefajnie, a faktycznie rozkręcałeś sprzęt i wkładałeś do środka jakieś maty wygłuszające lub oliwiłeś sprężynki w przełącznikach?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wkladalem, oliwilem i kleilem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Minciu napisał:

ja wkladalem, oliwilem i kleilem ;) 

i coś pomogło? przestała brzęczeć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między spodnią część obudowy a PCB dałem piankę, bardzo dobrze wytłumia, wygłusza działanie klawiatury.

Oliwienie lekko wycisza i poprawia ślizg przełaczników.

Przełączniki wymieniłem z jakiś badziewi na Gateron Black Silent, wbudowane zderzaki gumowe wyciszają wciskanie i puszczanie klawiszy, Chociaż WSAD już na wciskanie się wyrobił do zera ?

Dodatkowo przy Gateron Black jak kładzisz dłoń na klawiaturze i ruszasz nią lewo prawo to keyKapsy nie latają i nie stukają.

Stabilizatory podklejałem bo plastiki latały przez co stukały (Spacja, shift itp), spasowanie jak w Trabancie. 

 

A i żeby nie było, klawiaturę mam inną : DREVO Excalibur Cała ALU z obudową. Ale to bez znaczenia, wszędzie będzie tak samo. Chyba że wjedziesz taczką siana i kupisz coś co fabrycznie będzie tak ogarnięte. Pewnie da radę.

 

ps. w planie mam przejście na SK61 albo SK64 na optycznych przełącznikach.

 

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały tunning :)  Ja się jednak wystraszyłem takiego dłubania już na wstępie i wczoraj odesłałem. To był Leopold FC980M PD (szaro/niebieskie guziki) na cherry mx brown.
Zawsze bardzo mi się ta klawa podobała, świetny rozmiar, prawie jak TKL (i tak raczej nie gram, głównie piszę).
Kiedy jej słuchałem z bliska,  miałem wrażenie, że to płyta, a czasem, że sprężynki, bo bardziej bzyczało niż dźwięczało.
Czyli w grę wchodziła pewnie  dodatkowa mata do środka i oliwienie, w co bałem się bawić z nowym sprzętam na gwarancji.
No i teraz jeszcze nie wiem co zrobić? Czy prosić żeby przysłali mi inny egzemplarz ale niebrzęczący, czy raczej oddali kasę?   

Edytowane przez evolvEU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładać klawaiturę DIY :D

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005002809545330.html

 

Ja planuję zakup takiej: https://allegro.pl/oferta/klawiatura-custom-sk64s-black-lube-foam-eg-panda-10800125093 - ale nowa kosztuje 70USD a tutaj cena za używkę ponad 1,5x nowej XD 

I widzę że mimo iż dobrze jest oceniana, jako mega płynne switche plus dobre stabilizatory to i tak cała przeszła modowanie. Więc chyba nie ma innej opcji jak poprawić fabrykę. To tylko klawiatura ;)  

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie kombinowanie dla samego kombinowania :D Zadne mechaniczne przelaczniki nie moga sie rownac z optomechanicznymi. To po prostu inna liga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2021 o 10:56, amsztel napisał:

To takie kombinowanie dla samego kombinowania :D Zadne mechaniczne przelaczniki nie moga sie rownac z optomechanicznymi. To po prostu inna liga

A jakie jest źródło tych rewelacji? Przełączniki tradycyjne i optyczne różnią się tym, że te pierwsze powodują zwarcie, a te drugie przerwanie wiązki światła. Oprócz tego mechanika przełącznika jest taka sama i wciąż porusza się on w osi Y i może posiadać charakterystykę liniową, klikającą bądź tactile. O tym, czy przełącznik jest "dobry" pomijając charakterystykę wciąż decyduje jakość użytego plastiku i dopasowanie elementów, także nie można w taki prosty sposób postawić znaku większości.

Edytowane przez rdeckard
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...