Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

@Banzai Dzięki za propozycje - co prawda TKL nie biorę pod uwagę w ogóle, ale nakierowałeś mnie na dwa modele interesujące: ROG Claymore II i ROG Strix Scope NX.

Muszę poczytać o tych klawiaturach - szczególnie czy mają wymienne i dostępne keycapy na rynku i jak wypadają pod względem wykonania te dwa modele z moją obecną klawiaturą.

Claymore II mnie zainteresował najbardziej, bo ma rolke od głośności co często używam, ale tu podobno są dwie wersje tej kalwiatury na rynku - z keycapami ABS i PBT, no i nowa to grubo ponad 1k kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tworzył nowego wątku. Klawiatura mechaniczna SPC Gear 540 khalil red sama pisze. Nic nie zalane itp. Coś doradzicie ? Sprawdzałem czy przypadkiem makro nie zrobilem i nic. Restart sterowników to samo. Inna klawa działa, wiec wirusy tez odpadają ale na wszelki przescanowalem kasperskym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co sama pisze, teksty tworzy, czy tylko jeden klawisz (kilka) zachowuje się jakby były wcisnięte? Jeżeli tak, to trzeba zlokalizować który to przełącznik i wymienić (rozebrać i przeczyścić też można). Jeżeli natomiast wszystkie switche są sprawne, to padła płytka... też się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzet z sygnatury,czyli set SS.

I jest to swietny sprzet,ale ma jedna wade-cherry red sa po prostu w chu... glosne a jako ze kompa mam w sypialni,baba strasznie kracze.

mam w rezerwie logitech g513 swietna klawa,ciche klawisze,oprogramowanie-ale od kiedy wylalem na nia nieco soku,glupieje.

 

Pojawila sie okazja taniej kupic nowa klawe Logitech g815 low profile-klawiatura piekna,klawisze,glosnosc -cudo....i problem,pomimo ze nowka to klawisze 5 oraz O slabo nie daja rady wyswietlac wszystkich kolorow(niebieski i filolet),troche slabo biorac pod uwage ze to topowy sprzet tej marki i wcale nietani....o SS zlego slowa nie powiem,ale nie moge zostac z ta klawiatira,bo stara mnie wymelduje.

Pomimo tego,ze klawiatura za 1/3 ceny-to te podswietlenie nie da mi spokoju ,oddam ja :(

 

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może XPG Summoner?
 

Zależy mi na prostocie, trwałości i łatwym czyszczeniu.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna nowa klawa logitech g815 i znowu ten sam problem co powyzej,tylko ze defekt jest na 3 klawiszach.

 

serio,nie wiem co sie dzieje u nich z kontrola jakosci ,ale slabo to wyglada.

Klawa ponownie zwrocona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co wy bierzecie ciągle te przereklamowane przepłacone gnioty? Myślicie, że jak jest droga to jest lepiej wykonana, to szanują was bardziej jako klienta? Dobre sobie, jeszcze bardziej mają gdzieś, ja już się wyleczyłem, mniej bajerów, więcej klawiatury w klawiaturze i bez udziwnień, które nie mają sensu, moja klawa za 200 działa lepiej niż tą co miałem za 700...

A na polskim rynku "drogich" klawiatur to opłaca się tylko hot swap glorious albo keychron.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2022 o 22:41, oizo76 napisał:

serio,nie wiem co sie dzieje u nich z kontrola jakosci ,ale slabo to wyglada.

Ja na szczęście w swojej G915 trafiłem na produkt pozbawiony wad i nawet dopisuje mi szczęście przy Logitechu ogólnie, bo obie G502 - poprzednia na kablu, a ta druga lightspeed nie ma problemu ze znanym dwuklikiem. Wcześniej też miałem SS (Apex 7) i powód ten sam - gram w sypialni.  W logitechu najbardziej brakuje mi softu SS.. :( 

W dniu 1.12.2022 o 02:11, szefons napisał:

To po co wy bierzecie ciągle te przereklamowane przepłacone gnioty?

Dla mnie G915 to klawiatura jak pod specjalne zamówienie. Prostota w wyglądzie, cicha, mechaniczna, bardzo dobra żywotność na baterii i podświetlenie wg. widzi się mi :D Minus to że trzeba trafić, co przy takiej cenie w ogóle nie powinno mieć racji bytu, no i klawisze ABS.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znowu spc gk630 mam i jestem mega zadowolony, moj mlody identycznie

 

@oizo76oringi?

Edytowane przez xede
cytat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem na czerwonym Apex 7 oringi, było tylko ciut lepiej i zaczynało przypominać wrażenie po kliknięciu, że to membranowka. Z tym że może na brązowych było by lepiej. Tak czy siak, to dalej nie ten poziom co G8/915 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam sprawdzonej klawiatury, mechanika rzecz jasna

obecny asus echelon troche wysluzyl sie ale najgorsze w nim to taka gumowata powloka, ktorej nie idzie dobrze wyczyscic itp ogolem totalne nieporozumienie

tak wiec szukam klawiatury full size z podswietleniem, nie musi miec miliona przyciskow i makr bo nie uzywam nic ponad standard + numeryczna

fajnie, jakby byla latwa w utrzymaniu czystosci, miala podklokietnik i nie byla pokryta gumą ;)

 

jakies fajne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grałem sobie w grę. Zirytowany walnąłem pięścią w swoją klawiaturę. Jej samej nic się nie stało, ale pękła i wzięła się rozleciała prawa górna stópka. Mowa o klawiaturze SPC Gear GK 540.

Uśmiecham się o pomoc w doborze jakichś stópek do tej klawy.?  Widziałem na ALLe... jakieś zamienniki do np Logitecha itp..., ale na serio nie wiem co by tu mogło przypasować.

Nie mam ochoty tego kleić. W grę wchodzi jeszcze napisanie do producenta, ale najszybciej będzie jak sam sobie coś zakupie.

Poratuje ktoś jakimś linkiem do pasujących wymienionych wyżej elementów? Nawet nie wiem, czy to może być np cokolwiek, czy jednak trzeba zwrócić na coś uwagę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was do czynienia z Cooler Master CK720? Przełączniki Kailh Box V2, keycapy PBT, aluminiowa ramka, pokrętło. Zapowiada się całkiem ciekawie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsypała mi się klawiaturka, padło złacze USB. Nie mam ochoty w tym grzebać bo nie mam hot swapa a jednak swoje już wysłużyła :) 

Trochę jej szkoda bo mimo iż stara i tania, to była na metalu/alu cała obudowa. Dostała tez piankę pod spód ale nie między płyty. 

 

Trzeba teraz coś kupić bardziej aktualnego. 

YUNZII Royalaxe Y68 - takie coś? Design lekko odpustowy ale wygląda na kompletną w przystępnej cenie.  Coś podobnego jest jeszcze?

Wooting 60HE - cokolwiek w cenie bliskiej temu analogowi odpada, bo jednak prędzej się złamię i poczekam na miniaturkę bez strzałek itp ;) 

 

Chciałbym też strzałki, delate, i nie koniecznie funkcyjne. 

 

Jeśli sa jakieś propozycje na coś ala 84, to nie chcę już mieć wszystkich klawiszy w kupie, chcę je lekko rozdzielone jak niżej w przypadku ~84.

78c209af-addf-4052-b975-f5d2bbc5b32e.__C

 

 

 

Jest ktoś na czasie? Bo mnie awaria kopnęła jak grom z jasnego nieba i jestem jakby to powiedzieć, w dupie ;)  Coś potrzeba ale nie wiem co. Jedyna na wypasie jaką znam to ma kilka miesięcy oczekiwania - wooting. 

Oczywiście mam w zapasie membranówkę, bezprzewodową, za 20zł :D Jest tragiczna jak na membrane przystało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chce kupic pierwszego mechanika i nie bardzo rozumiem czy mam kupic liniowy czy progresywny rodzaj przyciskow. gram czasem .czasem pisze. chcialbym zeby przy pisaniu nie musial dociskac do konca przycikow

to chyba brązowe jesli dobrze rozumiem (progresywne bez kliku)

Edytowane przez Ernesto Guevara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

szukam klawiatury z wyraźnym kliknięciem ( przełączniki niebieskie tam mi się wydaje)

Co powiecie o klawiaturze apex 7 blue switch ? czy ktoś zna  coś lepszego? chodzi mi o klawiaturę z klawiszami numerycznymi czyli full

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wariad Ja miałem apex 7 tkl brown i nie polecam, nie miałem blue, ale browny ledwo było czuć, były praktycznie jak liniowe, te ich przełączniki są jakieś inne, więc strzelam w ciemno, że z blue to nie będą takie prawdziwe blue w odczuciu także.

A czy coś lepszego, zależy pod jakim kątem pytasz, bo cena tutaj, nawet wysoka, nie gwarantuje, ani lepszych, ani takich przełączników, które akurat tobie będą pasować, ja np. zmieniłem tego tkla na budżetowego niby gk630k z kailh blue i dla mnie te przełączniki są dużo lepsze niż od ss te ich brown.

Jeżeli naprawdę szukasz czegoś najlepszego, to się sprowadza do najlepszego odczucia switchy, więc szukaj po prostu switchy, które by najbardziej pasowały, niekoniecznie najdroższych klawiatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2023 o 16:29, szefons napisał:

@wariad Ja miałem apex 7 tkl brown i nie polecam, nie miałem blue, ale browny ledwo było czuć, były praktycznie jak liniowe, te ich przełączniki są jakieś inne, więc strzelam w ciemno, że z blue to nie będą takie prawdziwe blue w odczuciu także.

A czy coś lepszego, zależy pod jakim kątem pytasz, bo cena tutaj, nawet wysoka, nie gwarantuje, ani lepszych, ani takich przełączników, które akurat tobie będą pasować, ja np. zmieniłem tego tkla na budżetowego niby gk630k z kailh blue i dla mnie te przełączniki są dużo lepsze niż od ss te ich brown.

Jeżeli naprawdę szukasz czegoś najlepszego, to się sprowadza do najlepszego odczucia switchy, więc szukaj po prostu switchy, które by najbardziej pasowały, niekoniecznie najdroższych klawiatur.

 

a podasz  jakąś nazwę klawiatury bo gk630k nie ma klawiatur z klawiszami numerycznymi

kailh blue to dużo lepszy wybor od CHERRY MX BLUE ??

Edytowane przez wariad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2022 o 11:33, Krzkra napisał:

Ja na szczęście w swojej G915 trafiłem na produkt pozbawiony wad i nawet dopisuje mi szczęście przy Logitechu ogólnie, bo obie G502 - poprzednia na kablu, a ta druga lightspeed nie ma problemu ze znanym dwuklikiem. Wcześniej też miałem SS (Apex 7) i powód ten sam - gram w sypialni.  W logitechu najbardziej brakuje mi softu SS.. :( 

Dla mnie G915 to klawiatura jak pod specjalne zamówienie. Prostota w wyglądzie, cicha, mechaniczna, bardzo dobra żywotność na baterii i podświetlenie wg. widzi się mi :D Minus to że trzeba trafić, co przy takiej cenie w ogóle nie powinno mieć racji bytu, no i klawisze ABS.. 

ja ss nie mam  zamiaru sie pozbywac.Generalnie tak sobie mysle ze zloze sobie ze trzy zestawy roznych producentow-tam mam w przypadku SS(klawa,mycha,sluchawki)

Ze dwa tygodnie temu znowu kupilem Logi,ale uzywke(jak nowa) ,konkretnie model Logi G Pro TKL,calkiem fajna jest.Ja uwielbiam podswietlenie w Logitechu,nie wylewa sie spod klawiszy-domowilem tez myche i sluchawki Logitech-czyli  g502x oraz sluchawki g pro x.

I tak mnie kusi,aby jeszcze zestaw aus rog sobie skompletowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 15:43, Keken napisał:

ma ktoś może XPG Summoner?
 

Zależy mi na prostocie, trwałości i łatwym czyszczeniu.

Podobno Summoner jest bardzo dobrą klawiaturą, dlatego ja wzięłam sobie wersję mini i jestem zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marciak napisał:

Podobno Summoner jest bardzo dobrą klawiaturą, dlatego ja wzięłam sobie wersję mini i jestem zadowolona.

OOOO, czyli wzięłaś tego mini Summonera?"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maurycy_89 napisał:

OOOO, czyli wzięłaś tego mini Summonera?"

Tak, bo chciałam białą tanią klawiaturę, a XPG mini teraz chodzi w ogóle po niecałe 170 zł, więc nic lepszego w tej cenie bym nie znalazła.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polećcie mi proszę jakiegoś przewodowego mechanika za 230-280 zł.

Wymagania:

- design w stylu SPC GEAR GK540, jak najmniej gamingowy.  Metalowa konstrukcja. Wielkość jak GK540. Gear GK650 trochę za duża i poza nakreślonym budżetem.

-oczywiście pełne RGB

-najchętniej na brownach, lub coś o ich charakterystyce.   Chciałbym taki kompromis pomiędzy graniem,a  pisaniem, ale jednak więcej pisania. Cenie sobie cichą prace klawiatury.

Dla mnie browny są ciche.  W każdym razie hałas jaki generują jest dla mnie akceptowalny.

-podpórka zbędna

-mile widziana opcja pracy bezprzewodowej i przyrząd do wyjmowania klawiszy

-preferuje raczej pełnowymiarową. Czasem przydaje mi się ten blok numeryczny

 

 

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem xpg summoner na cherry mx silver. Ona teraz jest za 240-250zł.
Jest też wersja na mx red za 190zł z tego co widzę.
Nie jest idealna bo wołałbym typowy prosty wygląd ale w tej cenie to nie wiem co znaleźć. na switchach cherry. Innym switchom średnio ufam a autorskim logitecha, asusa czy razera to w ogóle. Jeszcze takie to są w okolicach 1k zł lub nawet więcej.

Cherry wytrzymałe i sprawdzone.

Tu za 250zł jest w miarę prosty wygląd, amelinowy korpus pod switche, jakaś podkładka, niestety nieodłączny kabel i podświetlenie.

Najważniejsze żeby płytka drukowana była dobrej jakości i switche nie popadały albo dało się wymienić. Cherry mx switche to można kupić na allegro czy olx czasem widzę jak ktoś rozbiera klawiature i same switche sprzedaje. Sam kupiłem 10 mx brown chyba za 12zł pod starą klawiaturę jakby co.

W tej cenie wydaje mi się bardzo dobry zakup mimo swoich mankamentów,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w końcu ponownie tę GK 540 na brownach. Udało mi się upolować, myślę w dobrej cenie.  Podoba mi się w niej prosty, nieprzekombinowany wygląd.

Mocno rozważałem jeszcze https://www.x-kom.pl/p/1123554-klawiatura-bezprzewodowa-endorfy-thock-wireless-brown.html#Opinie

Podoba mi się w niej opcja pracy bezprzewodowej, jak i na kablu. Jednak trochę za duży koszt jak dla mnie.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...