Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

razer swiches = kailh swiches ;p Jak kailh były w najtańszych mechanikach (zalman k500) to miały do 20mil wciśnięć od kiedy są w razerach to maja 60mil :D W necie jest mnóstwo obrazków jak się kailh ułamują krzyżyki do montowania keycapsów.

 

http://i.imgur.com/35eVc.jpg

Razer mógł narzucić zmiany w projekcie. Nie pierwszy raz jakaś fabryk wykonuje produkt specjalnie, według wytycznych i podniesionych norm dla jakiejś firmy. Pierwszy przykład z brzegu, który mi przychodzi na myśl to sensory dla Logitecha i dla Razera właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to ciekawi ten oto wynalazek: Logitech G710 (tak, bez plus).

Po cichu, bez zadnych zapowiedzi wprowadzili ta klawiature na rynek. Jest to dokladnie to samo co 710+, tylko z MX blue i niebieskim akcentem zamiast pomaranczowego.

Bardzo mnie ona ciekawi, poniewaz G710+ bardzo mi sie podobala, ale nie lubie MX brownow.

Na razie nie ma kompletnie zadnych recenzji tej klawiatury.

 

Zdjecia:

http://gaming.logitech.com/en-us/product/g710-mechanical-gaming-keyboard

 

Okazuje sie, ze moj lokalny sklepik prawdopodobnie bedzie mial ta klawiature w poniedzialek, na przeliczenie bedzie mnie to kosztowac ok. 320 zl.

Czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keykap = bym tłumaczył jako kapsle.

Szkoda że czasami za kawałek plastiku trzeba wyłożyć więcej niż za pół całego mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keykap = bym tłumaczył jako kapsle.

 

Szkoda że czasami za kawałek plastiku trzeba wyłożyć więcej niż za pół całego mechanika

To ja już wolę "czapeczkę" albo "nasadę" :). Oj grało się kiedyś w kapsle ;).

 

Tuning na poziomie zawsze był drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keykap = bym tłumaczył jako kapsle.

Szkoda że czasami za kawałek plastiku trzeba wyłożyć więcej niż za pół całego mechanika

 

Maska Vadera za $400? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer mógł narzucić zmiany w projekcie. Nie pierwszy raz jakaś fabryk wykonuje produkt specjalnie, według wytycznych i podniesionych norm dla jakiejś firmy. Pierwszy przykład z brzegu, który mi przychodzi na myśl to sensory dla Logitecha i dla Razera właśnie.

 

Przyciski w jednej klawiaturze potrafią się różnić między sobą charakterystyką a np. reazer green aka kailh blue zapominają czasem kliknąć ;p Tak, że nie ma tu żadnych podniesionych norm i wytycznych. Wsadzili do klawiatury przełączniki kosztujące 30% przełącznika cherry + nie trzeba ich wozić przez pół świata do fabryki w chinach ale klawa jest nawet droższa niż te z cherry mx. Myszki razera robi rewelacyjne za deathadderem moja ręka tęskni prawie jak za ie 3.0 ale klawiatury mają gówniane i do tego drogie. Razer blackwidow z 50pln droższy niż zm k500 był by do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to nasadki klawiszy.

Ostatnio zacząłem w reckach pisać "kapsle" ale chyba to zmienię, na nasadki :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś słyszał o klawiaturach marki Varmilo?

 

Varmilo produkuje Leopolda FC660M przerobionego na Bluetooth. Teraz na Massdrop jest jakaś klawiatura Varmilo, ale nigdy jej wcześniej nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam właśnie odnośnie oferty na Massdrop - szeroki wybór przełączników, klawisze PBT, opcjonalne podświetlenie, niby konstrukcja podobna do wspomnianego przez Ciebie Leopolda. Cena też całkiem atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam właśnie odnośnie oferty na Massdrop - szeroki wybór przełączników, klawisze PBT, opcjonalne podświetlenie, niby konstrukcja podobna do wspomnianego przez Ciebie Leopolda. Cena też całkiem atrakcyjna.

 

Oferta wygląda w porządku, Massdrop raczej nie umieszczałby na swojej stronie niepewnego produktu.

Ale ten Comic Sans na klawiszach to chyba jakiś żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem sobie : ozone strike pro , mx-red . bedzie to moja pierwsza mechaniczna klawiatura . jak przyjdzie to napisze cos wiecej , tylko termin dostawy cos sie przesunął :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Szukam klawiatury głównie do programowania, gram sporadycznie (więc pewnie MX Brown). Klawiatura w budżecie do 500zł - zastanawiam się nad Tesoro Durandal Ultimate i CM Storm QuickFire Ultimate. Czy coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanów się nad BLUE. po czasie spędzonym na brownach wydają mi się takie nijakie. Ni to redy, ni to blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Zalmanie na początku miałem problemy z klawiszem F (nie zawsze działał jak wciskałem) teraz problemy z klawiszem D... i tak w sumie nie jest źle, klawiature mam już rok i jeszcze się nie rozsypała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powołując się na pewnego użytkownika:

Logitech is claiming to have designed a new type of mechanical switch developed in partnership with Omron.

Ich switche nazywają się Romer-G.

Ten sam koleś napisał, że Razer używa Khailów, a wydawało mi się, że korzystają z oryginalnych Cherry-MX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer wcześniej używał oryginalnych przełączników Cherry, ale niedawno przerzucili sie na Khail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jak dla mnie. A czy cena ich produktów zmalała? Czy Khail są pakowane do starych modeli tj. BlackWidow, bez żadnego oznaczenia? Jeśli tak to taktyka podobna do A4techa: kiedyś Avago teraz PixArt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...