Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wczoraj dostarczono mi moją klawiaturę mechaniczną. Jestem nią zachwycony, ale mam pewien problem. Mój backspace po lewej stronie chodzi wyraźnie gorzej niż po prawej. Jest sztywniejszy i trudniej się go wciska.

Gdy naciskam klawisz na środku lub z prawej to chodzi jak reszta klawiszy. Nie jest to jakimś wielkim problemem, ale chciałbym się z tym uporać. Da się temu jakoś zaradzić? Używam przełączników MX Blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model? Może stabilizer pod klawiszem jest źle zamocowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue słabo nadają się do gier najlepsze czarne, brązowe ewentualnie czerwone, w blue masz charakterystyczne chrupnięcie i wolniejsze odbicie od black, blue raczej do pisania się nadaje

Widzisz, kłopot w tym, że takie generalizowanie w świecie mechaników jest mocno nietrafione. Nie wiesz kto ma jakie dłonie i siłę w palcach i co komu będzie wygodne. Mnie idealnie pasują Browny, ale daleki jestem od tego, aby na siłę kogoś utwierdzać, że browny są idealne skoro dla kogoś innego te przełączniki mogą być męczarnią.

Dla każdego coś dobrego, każdy musi spróbować różnych przełączników i dopasować do swoich preferencji, w sensie - przeszczepów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, kłopot w tym, że takie generalizowanie w świecie mechaników jest mocno nietrafione. Nie wiesz kto ma jakie dłonie i siłę w palcach i co komu będzie wygodne. Mnie idealnie pasują Browny, ale daleki jestem od tego, aby na siłę kogoś utwierdzać, że browny są idealne skoro dla kogoś innego te przełączniki mogą być męczarnią.

Dla każdego coś dobrego, każdy musi spróbować różnych przełączników i dopasować do swoich preferencji, w sensie - przeszczepów. :)

 

Otóż to dokładnie miałem na myśli wypowiadając się kilka postów wyżej. Tylko jakoś tak lenistwo nie pozwoliło mi na ujęcie tego w słowa. :)

Bardzo dobrze powiedziane. Potwierdzam wszystko co wyżej ujęte.

Dodam jeszcze, że ja np gram w SC2 czy Countera na blue switchach, choć mam w domu zarówno browny jak i redy. A czarne switche to już wgl nie moja bajka, bolą mnie palce po 8 godzinnej sesji na takiej klawiaturze. Wszystko to kwestia indywidualna kto co lubi. Nie spróbujesz, nie przekonasz się.

Edytowane przez myroon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, czy nigdy w historii nie istnaiły niższe mechaniczne przełączniki?... fajnie to działa, naprawdę dobrze sie pisze, ale ta wysokość mnie rozkłada... oczywiście, sam "skok" klawisza można liczyć jako ok. 1/2 tego, na ile da sie go wcisnąć, bo aktywacja wcześniej bla bla bla, ale co z tego, skoro taka klawiatura to by była dobra jakbym ją sobie w jakimś zagłębieniu biurka stawiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, czy nigdy w historii nie istnaiły niższe mechaniczne przełączniki?... fajnie to działa, naprawdę dobrze sie pisze, ale ta wysokość mnie rozkłada... oczywiście, sam "skok" klawisza można liczyć jako ok. 1/2 tego, na ile da sie go wcisnąć, bo aktywacja wcześniej bla bla bla, ale co z tego, skoro taka klawiatura to by była dobra jakbym ją sobie w jakimś zagłębieniu biurka stawiał...

 

Jak to nie istnieją :)

http://steelseries.com/products/keyboards/steelseries-apex-m800-customizable-mechanical-gaming-keyboard

Ale cena powala.

Edytowane przez jacenty101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi niski profil to pewnie tak. Mnie by wpieniała. :)

No i jakaś taka festyniarska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest mechaniczna, ale jest oparta na przełącznikach QS1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć aby zobaczyć dlaczego jest różnica w wadze. Pierwsza klawiatura jest pełnowymiarowa, druga nie.

Nie powiem ci, jakie przełączniki będą dobre dla ciebie. Musisz sam sprawdzić. Dla mnie Blue były za "lekkie", Browny pasują mi idealnie. Dobrze też się czułem na Redach, Black już dla mnie nieco za twarde.

 

Czy przełączniki w StellSeries są gorsze? Nie wiem, nie próbowałem i jeszcze nikt nie próbował, bo dopiero będzie ich premiera. Wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardsze są red czy brown?

Tylko gdzie ja je przetestuje jak w sklepach chyba nie ma :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco twardsze są Brown.

No to jest niestety problem, mechaniki nie leżą w każdym sklepie, więc ciężko sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Browny można sprawdzić w Saturnie, przynajmniej jak ostatni raz, dwa miesiące temu byłem można było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam chyba maja wyłożonego tego logitecha, co jest na brownach zdaje się...

różnica pomiędzy red-brown jest chyba mniejsza (w sile nacisku) niz brown-black, więc jakieś zdanie można sobie wstępnie wyrobić... - np. takie jak moje :E

Ale na SS będzie mnie stać może w przyszłym wcieleniu :P Chociaż wolałbym pewnie coś jeszcze smuklejszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skoro chcesz niski profil, nie szukaj mechaników. W tym dziale raczej będzie ciężko o to. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orion spark ma minimalnie niższy skok od zwykłych mechaników, pozostaje kwestia ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...