Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj na ali kupiłem Anne Pro rgb w cenie 61$, może kogoś zainteresuje, taniej nie znalazłem :) wszędzie atakowała mnie informacja o wyprzedaży 11.11 i kuponach na wykorzystanie, może ceny pospadają w tym dniu jeszcze bardziej...

To bardzo dobra cena. Jakie przełączniki? Za 43$ można kupić RK61 z Longhua (ta sama firma co Kailh, więc spoko) bez kuponów i ustrzec się przed VATem :) Gdzie były takie ceny jak kupowałem moją pierwszą klawiaturę z przełącznikami MX ... Z pewnością bym się wtedy skusił.

 

https://goo.gl/e5s64U

 

 

Gdzie znalazłeś tą Anne Pro w takiej cenie? Skąd te kupony? Anne Pro nie jestem zainteresowany, ale może jakieś przełączniki bym jeszcze łyknął.

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rdeckard tylko Blue/Red/Brown Gateron, wybrałem czerwone :thumbup: zostaje jeszcze pytanie o vat, na kilkadziesiąt paczek jeszcze mi nie dowalili ale święta przed nami to może chcą dołożyć trochę $$$ do budżetu ;)

 

edit: tutaj Ali, 11h do końca promki

Edytowane przez boscorelli997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rdeckard tylko Blue/Red/Brown Gateron, wybrałem czerwone :thumbup: zostaje jeszcze pytanie o vat, na kilkadziesiąt paczek jeszcze mi nie dowalili ale święta przed nami to może chcą dołożyć trochę $$$ do budżetu ;)

 

edit: tutaj Ali, 11h do końca promki

 

Na pewno będziesz zadowolony :) Tylko zacznij zbierać powoli na kolejne zakupy :D

 

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-mito-gmk-laser-custom-keycap-set

 

GKM Laser zbliża się wielkimi krokami :)

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będziesz zadowolony :)

Jeśli 45g jest ok, to tak. Mnie akurat były stanowczo za lekkie i to był główny powód pozbycia się Anne Pro na MX blue.

 

Tylko zacznij zbierać powoli na kolejne zakupy :D

 

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-mito-gmk-laser-custom-keycap-set

 

GKM Laser zbliża się wielkimi krokami :)

 

Tu były podobne kapsy i złożyłem zamówienie ale na wersję czarno błękitną:

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-mito-dsa-legacy-custom-keycap-set?utm_campaign=Transactional%3A%20Joined%20Drop&utm_source=SparkPost&utm_medium=email&utm_term=Transactional%3A%20Joined%20Drop&utm_content=1508202951404.003968767029328897489623&referer=KVFFV3

 

No jest trochę tego a dziurawi portfel strasznie :/

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 45g jest ok, to tak. Mnie akurat były stanowczo za lekkie i to był główny powód pozbycia się Anne Pro na MX blue.

 

 

 

Tu były podobne kapsy i złożyłem zamówienie ale na wersję czarno błękitną:

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-mito-dsa-legacy-custom-keycap-set?utm_campaign=Transactional%3A%20Joined%20Drop&utm_source=SparkPost&utm_medium=email&utm_term=Transactional%3A%20Joined%20Drop&utm_content=1508202951404.003968767029328897489623&referer=KVFFV3

 

No jest trochę tego a dziurawi portfel strasznie :/

Dobre wieści, w GMK Laser dodali dodatkowe klawisze nawigacyjne, także są F i J zagłębione jak i z paskiem. Jak dojdzie wszystko do najtańszych progów to będę prawdopodobnie zamawiać wersję Kobe (same japońskie znaczki) plus modyfikatory Blocknet i może zestaw Mitowave, ale nie jestem przekonany. Gdybym brał Kobe + Blocknet, to przy najniższych prograch wyjdzie zestaw "jedynie" 86$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści, ...‎

Też masz włączoną subskrypcję na Massdrop? Ja tak i to chyba nie jest dobry pomysł. Myślałem o wyłączeniu subskrypcji ale jeszcze nie potrafię tego zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też masz włączoną subskrypcję na Massdrop? Ja tak i to chyba nie jest dobry pomysł. Myślałem o wyłączeniu subskrypcji ale jeszcze nie potrafię tego zrobić.

Mam, ale jeszcze tam i tak nic nie kupiłem. Chciałem kupić Nautilusa, ale nie było klawiszy F i J z paskami, tylko zagłębione. W Laser są i mimo, że kolory może mi trochę mniej odpowiadają niż niebieski i żółty z Nautilusa, to te japońskie znaczki, ikonografia na modyfikatorach i paski na klawiszach naprowadzających chyba mnie skłonią po raz pierwszy do zakupu. Najwyżej potem to puszczę na reddicie :) Jest to troche inny set niż wszystkie inne, które się sprzedają naokrągło i da się wybrać coś poniżej 100$ w przeciwieństwie do poprzednich, gdzie nie podobało mi się mimo ceny w granicach 150-200$ za interesujące mnie zestawy. Jak dobiją ceny do minimum to się za te 86$ z pewnością skuszę w ramach prezentu gwiazdkowego hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale jeszcze tam i tak nic nie kupiłem.

To masz silną wolę. Ja chyba jestem nieco uzależniony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz silną wolę. Ja chyba jestem nieco uzależniony ;)

To nie jest silna wola, buduję dom i wydaję pieniądze dziesiątkami tysięcy i już mi się przykro robi i pusto w portfelu :) Gdybym miał ogarniętą chałupę, to sprawa by wyglądała inaczej. Tak to staram się oszczędnie, po trochu, tak żeby tylko hobby aktywne było i żebym czasem mógł sobie w klawiaturze podłubać, ale nie przesadzać z kosztami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko tłumaczy. Własny dom to jednak najlepsza inwestycja jaką można w życiu podjąć. Mnie może kiedyś będzie stać na szałas w lesie :D ale i taki bym chcial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Własny dom to jednak najlepsza inwestycja jaką można w życiu podjąć.

[...]

No to właśnie zależy jak na to patrzeć :) Dużej części pieniędzy, które zainwestowałem w zakup działki, doprowadzenie jej do porządku i budowę domu nigdy nie odzyskam, gdybym chciał to sprzedać :) Jak się buduje dom, to raczej powinno się myśleć o dożywociu w nim, jeśli to ma się "opłacać" finansowo. Chyba, że się odstawia lipę i oszczędza na tym, czego nie widać jak beton, zbrojenie itd, więc wtedy da się trochę zaoszczędzić, a wartość domu przez to nie spadnie, bo czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

 

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-mito-gmk-laser-custom-keycap-set?mode=guest_open&utm_campaign=Drop%3A%20Request%20Launched&utm_source=SparkPost&utm_medium=email&utm_term=Drop%3A%20Request%20Launched&utm_content=1509714586820.209630544836569086713601&referer=C56E5E

 

Drop już aktywny :) 18 minut temu dostałem maila i już 283 zestawy sprzedane :) Niezłe tempo...

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyglądają Twoje Vortexy. Dopasowanie klawiszy do Core musiałobyć nie lada wyzwaniem :) Core jest bardzo chwalony za stockowe klawisze, nie wartobyło ich zostawić? Na zdjęciach z profilu Pok3r wydaje się strasznie wysoki. Wygodnie się na tym w ogóle pisze?

 

Jak ja szukałem Pok3ra, to nigdzie nie było przez kilka miesięcy, a teraz dropy i ogłoszenia na reddicie na okrągło :( Jest też na massdropie TINA, ale cenowo chyba mimo wszystko sie opłaca kupić bezpośrednio z Chin.

 

Wracając do tematu GMK Laser, to poniżej render klawiszy na Pok3rze, którymi jestem zainteresowany:

 

https://mitormk.files.wordpress.com/2017/04/pok3r-83.png

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyglądają Twoje Vortexy. Dopasowanie klawiszy do Core musiałobyć nie lada wyzwaniem :) Core jest bardzo chwalony za stockowe klawisze, nie wartobyło ich zostawić? Na zdjęciach z profilu Pok3r wydaje się strasznie wysoki. Wygodnie się na tym w ogóle pisze?‎

Oj było wyzwaniem, bo ma nietypowe spacje, tab i backspace. Nie miałem też kwadratowych Altów. Potwierdzam również, że kapsy stockowe Core są bardzo dobrej jakości i w sumie wymieniłem je dla zwykłej odmiany po prostu a bardzo możliwe, że szybko do nich wrócę. One też są na tym samym profilu DSA, co obecne Dolch z Pimpa.

 

Stockowe kapsy Pokera też są dobrej jakości i pomimo tego, że to nie mój ulubiony profil, to dość wygodnie mi się na nich pisało. ‎

Fakt, że teraz Poker zrobił się wysoki, jednak kapsy o profilu SA, to dla mnie mistrzostwo świata. Gładkie wglębienia i profilowane rzędy, to jest to! Jest wrażenie jakby dużego klawisza.

Czekam jeszcze na 4 zestawy kapsów SA :/

Ponieważ piszę sobie wszystkie wydatki, dotyczące tematu klawiatur mechanicznych, to po podsumowaniu wyszło mi, że wydałem już na to wszystko około 11000zł.‎

Liczycie też? ‎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na 4 zestawy kapsów SA :/

Ponieważ piszę sobie wszystkie wydatki, dotyczące tematu klawiatur mechanicznych, to po podsumowaniu wyszło mi, że wydałem już na to wszystko około 11000zł.‎

Liczycie też? ‎

:o

Nie liczę ale wiem że tego typu zabawy (co by to nie było), tanio nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczycie też?‎

Staram się nie liczyć, ale sam wtopiłem koło 2,5k. Śmiesznie, że po tym wszystkim mam tylko jedną klawiaturę i to z chińskich części ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z obecnym Pok3rem miałem w sumie 5 klawiatur, ale wszystkich udało mi się pozbyć po cenie zakupu, albo ze stratą rzędu 20 zł. Na wszystkich klawiaturach może jestem do tyłu 50 zł z przesyłkami licząc. Podsumowując wydatki:

 

- strata na odsprzedaży poprzednich klawiaturach - 50zł

- Pok3r, którego obecnie używam - 600 zł (kupiony jako nówka sztuka, więc pewnie na nim najwięcej stracę jak będę chciał sprzedać)

- holtyty do Pok3ra i kilka zapasowych Cherry MX Clear - 150 zł

- olej syntetyczny i smar, wielkie tuby - 80 zł. Tego w zasadzie nie doliczam, bo używam w domu, przydaje się wszędzie, nie tylko do klawiatur.

- tester Zealios - 65 zł

- kilkanaście przełączników Cherry z reichelt.de do testowania - 80 zł

- metalowy keycap puller - 16 zł

- 70x Gateron Silent Black - 100 zł

 

To chyba wszystko :) Teraz może dojdą kapsy GMK Laser. Staram się wszystko finansować z budżetu prezentowego :) Jak zbliżają się jakieś święta, czy urodziny, to zawsze mówię, że przyjmuję gotówkę na klawiatury :) Nie jest tak źle! Daje to w sumie 1061 zł, z czego potencjalnie jeszcze 200-240 mogę odzyskać. Gdybym się nie pozbył żadnej z klawiatur, to wartość tego wszystkiego po cenie zakupu wynosiła by 2520 zł. W zasadzie to chyba nie wyłożyłem na klawiatury ani jednej swojej złotówki, podziękować muszę rodzicom, teściom i żonie za udane "prezenty" :) Chyba im przekażę radosną nowinę, że sfinansują GMK Laser jako prezent gwiazdkowy :D

 

Klawiatury i tak są spoko, wcześniej kolekcjonowałem gitary. Miałem 3 gitary, dwa wzmacniacze lampowe i kolumnę warte gdyby ceny nowych liczyć 35 000 zł ... Na szczęście kupowałem używane na okazjach jak byłem za granicą, co kosztowało mnie "jedynie" 16 000 zł. Po latach sprzedałem wszystko oprócz 2 gitar z zyskiem i zostałem z dwoma wysokiej klasy gitarami w cenie 2800 zł :D Także jestem na tym sporo do przodu. Ogólnie jak ktoś się zna, to na obrocie sprzętem muzycznym można zarobić.

 

W te wszystkie hobby da się bawić tak, że można odzyskać pieniądze. Najgorsza jest elektronika i komputery, bo kosztuje krocie, szczególnie PC do grania jak ktoś lubi, a tego nigdy się nie odzyska. Nawet samochody da się zmieniać tak, żeby nie tracić.

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z obecnym Pok3rem miałem w sumie 5 klawiatur, ale wszystkich udało mi się pozbyć po cenie zakupu, albo ze stratą rzędu 20 zł. Na wszystkich klawiaturach może jestem do tyłu 50 zł z przesyłkami licząc.

Ja też w sumie miałem 5 klawiatur i zostały mi teraz 2 Vortexy i JD40 (jeszcze nie złożona). Anne Pro sprzedała się ze startą 30% wartości a Magicforce 68 ze stratą 50%. Teraz wystawiam trochę kapsów ale nie spodziewam się sukcesu :/

 

Podsumowując wydatki: ...

 

W zasadzie to chyba nie wyłożyłem na klawiatury ani jednej swojej złotówki, podziękować muszę rodzicom, teściom i żonie za udane "prezenty" :)

To małe miałeś wydatki i starty też, no i mądra polityka wydawania pieniędzy, tylko z prezentów.

U mnie to mn.w. wygląda tak:

 

- klawiatury: 2700zł

- kapsy: 2200zł

- testery: 400zł

- futerały: 1800zł

- kable: 1500zł

- inne akcesoria: 200zł

 

- przesyłki z USA: 1300zł

- cło: 1600zł

 

Nie wiem co by było, gdybym teraz chciał sprzedawać np. drogie kapsy z Pimpa, czy futerały z Datamancer wysłane i oclone z USA? Chyba bym się załamał dostając jakąś śmieszną cenę.

 

Klawiatury i tak są spoko, wcześniej kolekcjonowałem gitary.

 

Ogólnie jak ktoś się zna, to na obrocie sprzętem muzycznym można zarobić.

Na sprzęty uzyczne też już sporo wydałem i trochę starciłem, bo zawsze kupowałem nowe więc wtedy strata zawsze była ale to dotyczy tylko pianin cyfrowych. Trąbki mam 4 ale wszystkie używane, więc jak teraz sprzedam 2 z nich, to pewnie wiele nie stracę. Jedynie ustniki mam nowe.

 

Najgorsza jest elektronika i komputery, bo kosztuje krocie, szczególnie PC do grania jak ktoś lubi.

Na szczęście w nic nie gram, choć chciałbym szybszego kompa do Adobe Lightrooma i do wtyczki fortepianowej ale jak na razie mój Dell jeszcze jakoś daje radę.

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne klawy :)

 

Wie ktoś może, gdzie w Polsce kupić krótki (10-20cm) kabel, który ma na obu końcach wtyczki mini usb? Albo może ktoś w miarę tanio robi customowe kable? Ja znam tylko Donut Cables, ale trochę drogo i w Stanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co by było, gdybym teraz chciał sprzedawać np. drogie kapsy z Pimpa, czy futerały z Datamancer wysłane i oclone z USA? Chyba bym się załamał dostając jakąś śmieszną cenę.

Jestem przekonany, że przynajmniej za kapsy byś kasę odzyskał. Większość kapsów po dropie na MD jak ląduje na /r/mechmarket to ma ceną +50% co najmniej. Zobaczysz jak za 2 miesiące zaczną się pojawiać sety Nautilusa. Kosztował 99$ na MD podstawowy zestaw, a będzie pewnie w granicach 150-200$ do kupienia z drugiej ręki. Jak masz coś, co Ci zalega, to nie ma co kitrać, tylko sprzedawać na reddicie. Zawsze potem za odzyskaną kasę możesz sobie kupić coś innego, np kapsle GMK Laser :)

 

Piękne klawy :)

 

Wie ktoś może, gdzie w Polsce kupić krótki (10-20cm) kabel, który ma na obu końcach wtyczki mini usb? Albo może ktoś w miarę tanio robi customowe kable? Ja znam tylko Donut Cables, ale trochę drogo i w Stanach.

Z USB mini to niestety niewiele jest akcesoriów, chyba że drogie customy. Ja bym na Aliexpress poszukał. Czemu sprzedajesz swojego Mistel Barroco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu sprzedajesz swojego Mistel Barroco?

Nie mogę się przyzwyczaić do braku oddzielnych strzałek. Za stary już chyba jestem na taką dużą zmianę :P

A szkoda, bo bardzo fajna klawiatura.

Edytowane przez Washi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się przyzwyczaić do braku oddzielnych strzałek. Za stary już chyba jestem na taką dużą zmianę :P

A szkoda, bo bardzo fajna klawiatura.

 

Szczerze, to trochę niską cenę dałeś :) Polecam albo 500 zł zapodać i w nazwie dopisać, że to jest rozdzielana wersja Vortex Pok3r (więcej wyświetleń), albo wrzucić na reddit /r/mechmarket. Klawiatura jest na pewno więcej warta niż 399 zł. Spokojnie jeszcze te 100 zł powinieneś odzyskać, chyba że na szybko chcesz się pozbyć "problemu".

 

Co do strzałek, próbowałeś przestawić CapsLock jako FN? Ja się przyzwyczaiłem do takiego właśnie ustawienia (CapsLock jako FN + IJKL) i ciężko mi korzystać ze strzałek w jakikolwiek inny sposób :)

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to trochę niską cenę dałeś :) Polecam albo 500 zł zapodać i w nazwie dopisać, że to jest rozdzielana wersja Vortex Pok3r (więcej wyświetleń), albo wrzucić na reddit /r/mechmarket. Klawiatura jest na pewno więcej warta niż 399 zł. Spokojnie jeszcze te 100 zł powinieneś odzyskać, chyba że na szybko chcesz się pozbyć "problemu".

 

Co do strzałek, próbowałeś przestawić CapsLock jako FN? Ja się przyzwyczaiłem do takiego właśnie ustawienia (CapsLock jako FN + IJKL) i ciężko mi korzystać ze strzałek w jakikolwiek inny sposób :)

Jest na mechmarkecie od 2 tygodni i kilka osób było zainteresowanych, ale jakoś się rozmyło. Jakbym mieszkał w Stanach, to bym sprzedał w kilka godzin, a u nas jak w lesie :P

 

Ustawiłem sobie FN na lewą spację, bo tak mi było najwygodniej, ale i tak robiłem dużo błędów. Ja 8-10 godzin dziennie pracuję z tekstem i mam takie nawyki, że nie mogę się ich pozbyć :)

 

Wrzucę obrazek, to może ktoś się zainteresuje :D

 

VXTsdGD.jpg

Edytowane przez Washi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...