Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

W grach można bindować dowolnie klawisze. Jak przekombinujemy w warstwach, to zepsujemy sobie chat textowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda niestety. No cóż, to chyba nie masz wyjścia i iść w TKL.

Jak to dobrze że w nic nie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam TKL albo pok3r i rebindować klawisze w grach.

 

Też wzbraniałem się przed TKL, do czasu, aż nie spróbowałem.

 

A po zmianie monitora na philipsa, czuje sie jak wygrany w totka:D

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/philips_349x7fjew.htm

 

Klawiatura mieści się spokojnie między nogami podstawy monitora. Dzięki temu mogę dowolnie ją sobie kłaść przed monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym kupil klawiaturę z numpadem, to nie mieściła by się na biurku między nogami monitora. Musiałbym coś z VESA kombinować znowu. Aktualnie mam klawiatura-noga-podkładka zmieszczone bardzo wygodnie i bez kolizyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nowe Zealio (R10, R11) zostały zmodyfikowane w jakiś tam sposób (przynajmniej według tego co Zeal mówi), że ten bump jest bardziej wyczuwalny w 67 i 78g, bo wcześniej było tak jak mówisz. 

Nie wiem czy to kwestia konkretnej partii przełączników, czy zostało coś specjalnie poprawiane w tym kierunku, ale moje R9 78g trochę dzwoniły (sprężyny), natomiast R11 67g są bezgłośne.

 

Wracając do wątku nowych Zealio, to gdybym miał wymieniać MX clear na Zealio, to tylko pod warunkiem, że bump będzie bardziej wyraźny od MX clear. 

 

To dzwonienie mnie się właśnie podoba, bo dodaje klawiaturze moim zdaniem unikalnego charakteru. Ja bym chciał żeby właśnie był ten metaliczny pogłos.‎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat w grach częśto używa się klawisze od F1 do F4 :) Pomijając kwestię wygody ich użycia już na zwykłej klawie, to w pokerze jakieś kombinacje klawiszy byłyby totalnym niewypałem w FPSach :lol2:

Nie wiem w jakim FPS używa się Fów. Ja gram w zasadzie w same FPSy i jedyna gra, w której potrzebowałem Fów to Diablo 2 :)

 

Wracając do wątku nowych Zealio, to gdybym miał wymieniać MX clear na Zealio, to tylko pod warunkiem, że bump będzie bardziej wyraźny od MX clear. 

 

To dzwonienie mnie się właśnie podoba, bo dodaje klawiaturze moim zdaniem unikalnego charakteru. Ja bym chciał żeby właśnie był ten metaliczny pogłos.‎

Nie wydaje mi się, żeby nowe Zealio miały mniejszy bump. Poprawili zdecydowanie w porównaniu do starego testera co miałem. Co do dzwonienia to nie przeszkadza w klikających, tactile i liniowe lubię bez dodatkowego nieporzebnego przydźwięku.

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

‎Nie wydaje mi się, żeby nowe Zealio miały mniejszy bump. Poprawili zdecydowanie w porównaniu do starego testera co miałem. Co do dzwonienia to nie przeszkadza w klikających, tactile i liniowe lubię bez dodatkowego nieporzebnego przydźwięku.

To w takim razie co tak konkretnie w sumie poprawili, bo nie zrozumiałem do końca? 

 

Co do dzwonienia, to Ja akurat mam inne zdanie. W klikających takie dzwonienie i tak nie będzie słyszalne, bo zagłuszy je dźwięk kliku przełącznika więc niewielki ma to sens, choć w sumie może sobie być, czemu nie. Jednak w klawie na tactile, takie delikatne dzwonienie moim zdaniem dodaje charakteru, oczywiście pod warunkiem że się chce coś takiego mieć. Ja bym właśnie chciał mieć jedną klawiaturę z takim właśnie delikatnym brzęczeniem, na nocne pisanie.‎

Zupełnie bezdźwięczna klawiatura dla mnie nie ma uznania ;)

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ping to wada konstrukcji i w ogóle tego nie powinno być. Dźwięk powinien się brać z dobijania, odbijania i klikania, nic więcej.

 

W Zealio poprawili tactile bumpa, bo przy sprężynach 67 i 78 był słabo wyczuwalny. Pomiędzy testerem który miałem R4 a nowymi R9-R11 jest odczuwalna pozytywna różnica. O takiej zmianie pisał też sam Zeal:

 

67g Zealios - Our 67g spring now features an even crisper and tactile bump feeling than before. It still retains the smooth, "crisp & responsive" tactile bump feeling near the top (this is due to the spring design, all Zealios share the same stem), more cushion during bottom out than 65g Zealios.

78g Zealios - For those that prefer a slightly lighter MX Clear, but want a similar snappy tactile bump like our 67g Zealios. Tactile bump is now very snappy after gathering user feedback. From beginning to end, the spring is heavier than all other Zealio variants.

 

Dla mnie ważny jest balans pomiędzy tactile bumpem a maksymalną siłą wymaganą do wciśnięcia klawisza. Przy zealio67g widaje mi się to już na krawędzi akceptowalności dla mnie. Uważam, że tactile bump powinien się zmniejszać wraz z wagą sprężyny. Jeśli chcesz jak największy tactile bump, to zamiast zealio kup Kailh BOX Royal.

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ping to wada konstrukcji i w ogóle tego nie powinno być. Dźwięk powinien się brać z dobijania, odbijania i klikania, nic więcej.

Kolejny raz muszę coś doprecyzować. Mnie nie chodzi o ping, jako dźwięk wychodzący z klawiatury ale o dźwięk wychodzący z samego przełącznika, czy to zamontowanego na testerze, czy trzymanego tylko w palcach, bo jeśli chodzi o Zealio, to jak dotąd słuchałem ich tylko w ten sposób. Nie mam jak na razie żadnego Zealio wlutowanego w żadną klawiaturę.

 

Jeśli chcesz jak największy tactile bump, to zamiast zealio kup Kailh BOX Royal.

Zamówiłem 3 sztuki Royal BOXów - zobaczę jak to chodzi.

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim FPS używa się Fów. Ja gram w zasadzie w same FPSy i jedyna gra, w której potrzebowałem Fów to Diablo 2 :)

 

 

 

Fortnite, Battlefield np :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortnite, Battlefield np :)

Ja przeprogramowałem Caps Lock jako klawisz funkcyjny Fn i F1-F12 mam pod CapsLock + numeryczne od 1 do =. Tak samo jak w BF w PUBG używam do zmiany miejsca w pojeździe. Jest to zdecydowanie wygodniejsze, niż zmiana pozycji dłoni, żeby dosięgnąć do F, bo wymaga jedynie użycia dodatkowo małego palca, który w i tak nic nie robi, bo wsad oraz numeryczne są obsługiwane przez wskazujący, serdeczny i środkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak najlepiej kupić CHERRY MX. Możecie mnie zbesztać i w ogóle, ale tym przełącznikom jakoś mogę zaufać, gdzie nie spojrzę tam klawiatura z tymi przełącznikami. Reszta to albo nieporozumienie jak przełączniki hybrydowe Razera (tak, wiem że to po prostu membrana do której dowalono mechaniczne przełączniki, ale dla mnie to najlepszy przykład dno dna patrząc na cenę) albo coś trwałego lub tańsze wersje jak Kailh. Są jakieś podobnej jakości do nich?

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, sa nawet lepsze kopie cherry :D lepiej spasowane. Mniej bujaja sie na nich klawisze ;)

 

Uczniowie przerośli mistrza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby ktoś miał czy chciał Cię tu besztać. Jeśli już to uświadomić o istnieniu i jakości takich przełączników jak np. Zealio czy Kailh BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma mam Gateron Silent Black i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. Dla mnie działają idealnie.

 

Dobra alternatywa dla cherry mx silent.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magicforce? Miałem wersję 68 i była całkiem przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć to panie ta sama klawiatura :) Taka sama jest jeszcze klawiatura marki HAVIT, to jest wszystko to samo. Bierz co Ci się bardziej podoba i tyle. Problem polega na tym, że to jakaś chińczyzna (nie mówię, że słabe) za ~300 zł, a za tyle można było kupić Coolermastera Masterkeys S z klawiszami PBT i przełącznikami Cherry. 300 zł to trochę drogo jak na chińczyka wg. mnie. Pamiętaj, że takie klawiatury mają z reguły niską wartość przy odsprzedaży. Popatrz jeszcze na amazonie, sharkoony tam koszują po 215 zł, a nie 300 zł (chyba tylko ISO niestety jeśli dobrze widzę, ale nie zgłębiałem tematu).

 

Sprawa się trochę przeciągnęła , ale ostatnio zauważyłem, że mój Zalman czasami gubi "i" więc dziś odebrałem Modema Blade na niebieskich - akurat się promocja trafiła na 179 zeta , więc cena znośna.

 

Bałem się czerwonego podświetlenia , ale na szczęście nie razi jak się spodziewałem (tylko intryguje mnie po co komu dyskoteka mode z klawiszami zapalającymi się falami i pulsującymi po całej klawiaturze :D ).

 

Natomiast niskoprofilowe przyciski są rewelacyjne - o wiele wygodniej się pisze niż na kobylastym Zalmanie, więc mam nadzieję, że się przyjmą i będzie większy wybór w przyszłości bo nie chciałbym już wracać do normalnej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, ze są kapitalne. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magicforce? Miałem wersję 68 i była całkiem przyzwoita.

 

A na polskim rynku? Czy taki syf jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na polskim rynku? Czy taki syf jest?

Nie wiem, nie będę się wypowiadał, bo nie szukałem w Polsce ale chyba nie bardzo. Dzisiaj trzeba szukać w chińskich sklepach, jak AliExpress, banggood czy gearbest i chyba tam najlepiej ale poczekaj chwilę, to może rdeckard coś powie więcej na ten temat.

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Vielen Dank!

 

A z NKRO?

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
    • Ostre dymy w internecie. Mam nadzieję, że strimery i reszta ludzi wymusi na nich jakieś zmiany bo to jest bicie poniżej pasa ludzi, którzy kupili EOD.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...