Skocz do zawartości
nietopyrz

Klawiatury mechaniczne - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywałeś nowego Zealio z poprzednim z testera? Jest różnica między nimi? 

Ja chyba jednak przejdę zupełnie na Kailh BOXy. Nie bujają się tak jak wszystkie inne przełączniki. ‎Do Planck włożę Navy i Royal a  do Vortex Core wrzucę liniowe BOX yellow. 

Co do Royali, to rzeczywiście zaczynają delikatnie klikać, choć nie jest to klik głośności Navy czy Jade ale jest bliski odgłosu lekko klikających przełączników Kailh. Przypomina bardziej rozklekotany tactile. Jak dla mnie w komplecie z Navy na jednej klawiaturze jest do zaakceptowania.

 

rdeckard - wspominałeś niedawno coś o sprężynach do BOXów - są dostępne cięższe zamienniki? ‎

Ostatnio czytałem, że Kailh BOX mają szersze X i mogą rozpruwać, a co najmniej rozpychać nasadki klawiszy :D Co do sprężyn, to tak, są dostępne. Widziałem wcześniej jakiś sklep w UK, ale niestety teraz nie mogę znaleźć linka, więc zostawiam tylko to:

 

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_list&c=739

Czy mógłby ktoś polecić jak najlepszą pod względem wytrzymałości i jakości wykonania klawiaturę na przełącznikach mx blue? Interesują mnie tylko klawiatury dostępne w Polsce.

Trochę mało informacji, napisz jaki rozmiar Cię interesuje, kolor, podświetlenie itd.

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało informacji, napisz jaki rozmiar Cię interesuje, kolor, podświetlenie itd.

 

Podświetlenie ważne żeby było bo w nocy się przydaje, kolor nie jest istotny. Nie chcę białej klawiatury i wolałbym, żeby to była klawiatura tkl. Zastanawiałem się czy może jednak zamówić coś zza granicy, bo jak kolega podaje mi klawiaturkę cooler mastera jako synonim dobrej jakości to aż smutno mi się zrobiło. Miałem kiedyś rapidfire i szału nie było, łuszczyła się gumowa warstwa, lewy alt przestał działać po dwóch latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie ważne żeby było bo w nocy się przydaje, kolor nie jest istotny. Nie chcę białej klawiatury i wolałbym, żeby to była klawiatura tkl. Zastanawiałem się czy może jednak zamówić coś zza granicy, bo jak kolega podaje mi klawiaturkę cooler mastera jako synonim dobrej jakości to aż smutno mi się zrobiło. Miałem kiedyś rapidfire i szału nie było, łuszczyła się gumowa warstwa, lewy alt przestał działać po dwóch latach.

Coolermastery nowe są OK. Za granicą są sprzedawane z klawiszami z PBT, które się nie łuszczą, ale w Polsce niestety tego nie ma. To, że alt przestał działać, to raczej wina Cherry, a nie Coolermastera. Wystarczyło przedmuchać przęłącznik, albo wymienić samemu. Koszt to odpalenie lutownicy i zakup przełącznika za 50 gr. Jaki masz budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP Co sądzisz o tych nowych klawiaturach z laserami czy tam z podczerwienią?

 

Podświetlenie ważne żeby było bo w nocy się przydaje, kolor nie jest istotny. Nie chcę białej klawiatury i wolałbym, żeby to była klawiatura tkl. Zastanawiałem się czy może jednak zamówić coś zza granicy, bo jak kolega podaje mi klawiaturkę cooler mastera jako synonim dobrej jakości to aż smutno mi się zrobiło. Miałem kiedyś rapidfire i szału nie było, łuszczyła się gumowa warstwa, lewy alt przestał działać po dwóch latach.

 

Może jakieś uzasadnienie dlaczego Ci się smutno robi? To jedne z lepszych klawiatur, zdecydowanie lepsze od HyperX czy takiego mega popularnego Corsaira, od tego powinno Ci się robić smutno, a nie od klawiatur CM.

 

Co innego rynek za granicą, Leopardy czy Pok3ry, swappable keyboards - dokupujesz do nich tylko zealio i masz już fajną klawę.

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP Co sądzisz o tych nowych klawiaturach z laserami czy tam z podczerwienią?

 

 

 

Może jakieś uzasadnienie dlaczego Ci się smutno robi? To jedne z lepszych klawiatur, zdecydowanie lepsze od HyperX czy takiego mega popularnego Corsaira, od tego powinno Ci się robić smutno, a nie od klawiatur CM.

 

Co innego rynek za granicą, Leopardy czy Pok3ry, swappable keyboards - dokupujesz do nich tylko zealio i masz już fajną klawę.

 

Już wcześniej pisałem co myślę o CM. Klawiaturę od Corsair też miałem i to była najgorsza do tej pory. Nie ma czegoś innego wartego uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem co myślę o CM. Klawiaturę od Corsair też miałem i to była najgorsza do tej pory. Nie ma czegoś innego wartego uwagi?

Są warte uwagi, ale dalej nie podałeś budżetu, jaki byś chciał przeznaczyć. Generalnie szukasz klawiatury z metalu i z przyciskami wykonanymi z plastiku typu PBT, skoro chcesz jak najsolidniejszą. Pozostaje ustalić, jaką kwotę chcesz przeznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam klawiatury mechanicznej z przełącznikami cherry mx blue, bez bloku numerycznego, jak najlepsza, budżet do 1000zł. Proszę o pomoc w wyborze, mogę zamówić z zagranicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z hyperx alloy fps pro. Mam wersje red, ale jest tez blue. Znakomita klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam klawiatury mechanicznej z przełącznikami cherry mx blue, bez bloku numerycznego, jak najlepsza, budżet do 1000zł. Proszę o pomoc w wyborze, mogę zamówić z zagranicy.

TKL czy 60%-70% też mogą być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TKL czy 60%-70% też mogą być?

W sumie takie też mógłbym rozważyć, najlepiej jakby nie była czarna, tylko np biała albo jakaś kolorowa, nudne są już te czarne klawiatury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vortex Poker lub Race 3?

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko te klawiaturki, a macie coś jeszcze? Żebym mógł się jeszcze zastanowić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje średnie rozeznanie to te Vortexy najlepsze ale poczekaj co napiszę rdeckard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka przykładów:

 

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=3630

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=3623

https://mykeyboard.eu/catalogue/leopold-fc660m-pd-blue-grey-ansi-mx-blue_352/

https://mykeyboard.eu/catalogue/vortex-vibe-ansi-mx-blue_304/

https://mykeyboard.eu/catalogue/vortex-3ace-ansi-mx-blue_160/

https://www.amazon.co.jp/PFU-Hacking-Keyboard-Professional2-PD-KB400WS/dp/B008GXQWOG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1533135321&sr=8-2&keywords=hhkb

 

Ogólnie skłaniałbym się ku Vortex, Leopold, Realforce i HHKB z Topre itd. Zaznaczam, że większość z tych klawiatur można w bardzo dobrych cenach ustrzelić używanych na ebay albo reddit.com/mechmarket co serdecznie polecam, bo sam zacząłem tak kupować zamiast nowych. Klawiatury Vortex ciężko pobić cena/jakość, a można kupić taniej niż ten plastikowy syf zalewający nasze sklepy, nie mówiąc o tym, jak kupujemy używkę. Ja miałem jednego używanego Pok3ra i po takiej klawiaturze jest zero śladów użytkowania, w przeciwieństwie do plastikowych z dodatkowo słabymi klawiszami.

 

PS Jestem fanem klawiatur Vortex, więc informuję jawnie o moim skrzywieniu ku tej marce :) Ich nowe klawiatury Race 3, Core, Vibe mają aluminiowe obudowy wycinane CNC i rewelacyjne klawisze (Vortex i Leopold mają chyba jedne z najlepszych stockowych klawiszy). Są bardzo chwalone i cały myk polega na tym, że przy odsprzedaży dużo nie stracisz, a jak ustrzelisz używaną na ww. stronach, to wyjdziesz na zero albo i zarobisz :)

Edytowane przez rdeckard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić klawiaturę z odłączanymi przełącznikami nawet bez przełączników i do tego kupić paczkę zealio oraz keycapsów?

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić klawiaturę z odłączanymi przełącznikami nawet bez przełączników i do tego kupić paczkę zealio oraz keycapsów?

Wyjdzie drożej, a wybór klawiatur z wymienialnymi przełącznikami jest BARDZO ograniczony. Kolega chciał coś z MX Blue, więc po co mu sugerować Zealio? Ma w stocku co chciał - MX Blue, solidna klawiatura, kolorowe klawisze i do tego można wyrwać używkę do 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam klawiatury mechanicznej z przełącznikami cherry mx blue, bez bloku numerycznego, jak najlepsza, budżet do 1000zł. Proszę o pomoc w wyborze, mogę zamówić z zagranicy.

 

w tym budżecie to brałbym Filco Majestouch 2, dostępny z Cherry MX w kolorze czarnym, białym oraz moro, ma bluetooth a keycapsy można zawsze wymienić albo Filco Majestouch Convertible 2 który ma bluetooth

powiedzmy sobie szczerze Filco to Top1 jeśli chodzi o jakość wykonania

Edytowane przez emsoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

powiedzmy sobie szczerze Filco to Top1 jeśli chodzi o jakość wykonania

Filco są OK, ale z tym top1 to bym nie przesadzał. Są lepsze od tych wszystkich razerów, corsairów i innych sklepówek, no ale do czołówki to im brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://old.reddit.com/r/mechmarket/

 

Tutaj możesz jeszcze próbować czegoś poszukać

 

w tym budżecie to brałbym Filco Majestouch 2, dostępny z Cherry MX w kolorze czarnym, białym oraz moro, ma bluetooth a keycapsy można zawsze wymienić albo Filco Majestouch Convertible 2 który ma bluetooth

powiedzmy sobie szczerze Filco to Top1 jeśli chodzi o jakość wykonania

 

Dupka, a nie jakość wykonania, jak o Pok3rach, Leopardach czy Toprach widzę, że są zachwalane tak o tym słyszę pierwszy raz. Do tego Cherry MX, możesz to być dobry produkt, ale nie najlepszy. Nie pisz takich rzeczy jak ktoś się nie zna i kupuje pierwszy raz produkt, po prostu go poleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupię domyślne keycapsy od pokera. Kolor czarny, tylko wersja bez podświetlanych napisów. jeśli ktoś ma i jest chętny sprzedać do zapraszam na pw. jeśli jesteś z krk to możemy dobić targu z ręki do ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc chłopaki, raczej wezmę pokera ;)

Jak nie spieszy Ci się, to polecam monitorować ebay i reddit.com/mechmarket bo można tam wyrwać tanio. Ponad to wersja bez podświetlenia ma lepsze klawisze. Na amazon.pl są tanie nówki, jednakże niestety w układzie ISO:

 

https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_2?__mk_pl_PL=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=vortex+pok3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę potwierdzić, że Poker to świetna klawa ale Amazona bym raczej unikał. Raz zamówiłem, było w opisie, że układ ANSI a przysłali ISO.

Edytowane przez rychubil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę potwierdzić, że Poker to świetna klawa ale Amazona bym raczej unikał. Raz zamówiłem, było w opisie, że układ ANSI a przysłali ISO.

 

Zgłosiłeś to? Wybrałeś wersję ISO? Jakoś mi trudno uwierzyć w takie coś. Może kupiłeś inną wersję? Jak było na obrazku?

Edytowane przez Aspartam K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...