Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Patryk78

DVD+-RW Nie czyta płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ja potrzebuję pomocy/podpowiedzi jak sobie poradzić z problemem:

A problem mam bardzo dziwny (jak na mój gust), mój napęd nie czyta jednej, dokładnie jednej, płyty DVD, jest to płyta z Windows 7 (oryginalna). Z tej płyty instalowałem system więc było ok, potrzebowałem jej użyć bo chciałem zrobić sobie jej obraz iso i kupa, system wogóle nie widzi jej w napędzie. Wszystkie inne działają dobrze, gry, systemy (Windows server 2008-testowy, linux) tylko ta jedna z systemem.

Kompletnie zbaraniałem, może jakaś aktualizacja nie pozwala ponownie odtworzyć płyty z tym Windowsem, spotkał się ktoś z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie to objawia? Naped mieli i nic czy nie mozesz wejsc na plyte czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nic nie mieli, ikonka w "mój komputer" jak dla pustego napędu, a jak chcę otworzyć napęd/katalog to mi wysuwa tackę.

Podkreślam że napęd reaguje tak tylko na tę jedną jedyną płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem mały test, próbowałem zbootować komputer z tej płyty, nie idzie - to nie wina systemu, podejrzewam że to wina docisku płyty albo coś takiego i napęd nie chce jej obracać.

Temat można wywalić chyba że ktoś zna remedium na coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz plyte u kogos innego, jak nie dziala niech ci wymienia na inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u znajomego :) działa bez zarzutu - też o tym pomyślałem, zrobiłem sobie u niego iso, wgrałem u siebie na DVD-R i odpaliłem u siebie, kopia chodzi bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie w ustawieniach najwyższa jakość, skalowanie 100% i wyłączone dynamiczne skalowanie rozdzielczości gra chodzi w graniach 75-100fps. ale frametime czasami skacze i ma się wrażenie laga- najczesciej przy przechodzeniu miedzy lokacjami a tak podczas gry to rzadziej. Sama gra dosyć trudna. Sterowanie klawa + myszka - czasami ciezko ustawic sie dobrze zeby coś przeczytać/zagadać. Póki co 60 minut za mną, na razie aż tak nie porwała ale ma potencjał.   Z rzeczy które też kłują to brak pauzy - ja rozumiem "soulslike" no ale bez przesady. Dodatkowo brak możliwości konfiguracji klawiszy- a przydałoby się zmienić takie parowanie bo nie jest najwygodniejsze (klik kółkiem mychy)
    • DLSS coming soon. Ogólnie opcje graficzne są ubogie.  Same podstawowe rzeczy. Podoba mi się natomiast, że opcję renderowania można zobaczyć w czasie rzeczywistym, co daje natychmiastowy podgląd na grę. Niektóre scenki jak namalowane.   Artystycznie piękna gra, ale nad optymalizacją jeszcze muszą popracować. Miałem solidne dropy, nawet w cutscenkach na 7800xt.  Sama rozgrywka mi się podoba, trochę lootu jak w Diablo, a walka dość wymagająca. Nie ogarniam jeszcze parowania.  Tyle z tych 20 min grania. Na Stemie na ten moment oceny "mieszane".
    • "Podobno" znalazło się 6 Patriotów. Więcej informacji pewnie za kilka miesięcy. Chociaż są już pierwsze wrzutki jak Ukraińcy szkolą się w Hiszpanii. Kuleba podziałał cuda.   
    • Proszę o poradę ponieważ nie bardzo się na tym znam. Obecnie posiadam Xonar U5 + Logitech Z-906 Wszystko działa poprawnie natomiast męczy mnie jedna rzecz. Mam ekran projekcyjny + projektor i obraz rzucany jest po przeciwnej stronie przez co podczas oglądania (jestem odwrócony) głos słyszę z tyłu. Nie mogę kolejności zmienić w Xonarze bo nie ma takiej opcji, kiedyś w starym Creative X-fi coś takiego było. Dlatego szukam karty zewnętrznej z softem która na to pozwoli, najlepiej jakbym mógł też zdefiniować profil aby się przełączać. Jest coś takiego w ogóle ?
    • Jak w tytule, trochę sprzętów na sprzedaż. Mini komputer PC GMKtec Nucbox K2 z procesorem Ryzen 7 7735HS i grafiką Radeon 680M - 1350 zł. Z SSD 512GB i RAM 16GB (2x8GB w dualu) - 1500zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/minipc-gmktec-k2-ryzen-7-7735hs-radeon-680m-usb4 Monitor HP X32 IPS 31,5" 2560 x 1440 px 165 Hz - 950 zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/monitor-hp-x32-ips-315-2560-x-1440-px-165-hz-d2e Dysk SSD Hiksemi E1000 1TB M.2 2280 NVMe PCIe x4 Hikvision 1024GB.  Wymontowany z nowego komputera - 180 zł RAM do laptopa DDR5 Crucial 16GB 4800MHz CL40 CT16G48C40S5 w 1 module - 140 zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/ram-ddr5-crucial-16gb-4800mhz-cl40-ct16g48c40s5 Bezprzewodowa klawiatura mechaniczna YK75 RED klon NuPhy Air75, niskoprofilowa, przełaczniki Gateron RED (czerwone liniowe) - 160 zł To ma być ta lepsza wersja tej klawiatury, podstawowa ma gorsze switche Outemu. https://allegrolokalnie.pl/oferta/klawiatura-mechaniczna-yk75-red-klon-nuphy-air75-5fe 2x nowe etui ochronne do  OnePlus 10 Pro - 40 zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/2-nowe-etui-ochronne-oneplus-10-pro-futeral-case-73x Ewentualnie w rozliczeniu mogę przygarnąć jakiś sensowny dysk SATA o pojemności 240-512GB, najchętniej na złącze M.2.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...