Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xxroboxx

AMD Phenom II X4 955 Black Edition Rev. RB-C3 - Dziwne temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zmieniłem procka z athlon x4 640 na tego co w temacie.

 

Na poczatku dziwne tempy było bo w kazdym dostepnym programie 0c.

 

Miałem podobne objawy przy x4 840 w tedy musiałem docisnac chłodzenie ale to nie zadzialało.

 

Wiec wyciagłem procka bo mozliwe ze dałem duzo pasty no i rzeczywiscie tak było.

 

Sciagłem troche pasty zostawiłem mało i teraz tempy sa ale... nie podkrecony na 3,2ghz ma 33 stopnie w spoczynku a w stresie przy occt.... dochodzi do 65c i wyłaczam szybko bo strach ze sie spali.

 

Radiator nie jest goracy za to mobo jest gorace.

 

Nie wiem co to moze byc zaraz znów załoze od nowa paste bo dziwne te objawy temperatur sa.

 

Dodam ze chłodzenie nie boxsowe troche lepsze podobne do spartana za 60zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz uwalone czujniki, albo coś z procem jest nie tak, bo to jest niemożliwe żebyś miał 65 stopni skoro ja mam 60 stopni przy OC do 3,8 na MUGENIE II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz uwalone czujniki, albo coś z procem jest nie tak, bo to jest niemożliwe żebyś miał 65 stopni skoro ja mam 60 stopni przy OC do 3,8 na MUGENIE II.

 

nie no porównujesz mugena do chłodzenia za 60zł :hmm: moim zdaniem temp nie są złe, przy occt i takim chłodzeniu 65 stopni nie dziwi w normalnej pracy nie powinno być problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zaktualizowałem.

 

Ale czy to mozliwe ze w spoczynku powyzej 33c??

 

Przeciez athlon 640 w spoczynku miał max 15c.

 

Czujnik raczej nie uwalony poniewaz 2 dni wczesniej normalnie pokazywał temp athlona 640.

 

Moze ktos sie wypowie jakie ma tempy przy np boxie.

 

Zmieniłem na nowa paste i jest obecnie 33-32c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę do działu chłodzenie

Brak odczytu temp. rdzeni może być objawem aktywnego ACC w biosie.

Poza tym ponowne nałożenie pasty oraz poprawny montaż chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zaktualizowałem.

 

Ale czy to mozliwe ze w spoczynku powyzej 33c??

 

Przeciez athlon 640 w spoczynku miał max 15c.

 

Czujnik raczej nie uwalony poniewaz 2 dni wczesniej normalnie pokazywał temp athlona 640.

 

Moze ktos sie wypowie jakie ma tempy przy np boxie.

 

Zmieniłem na nowa paste i jest obecnie 33-32c.

 

 

15 stopni :hmm: przy jakiej temp w pomieszczeniu -5 coś nie wierzę, poza tym czujnik temp proca jest w procu, więc co ma do rzeczy athlon 640?

 

@down przy jakim chłodzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na Phenomie x4 965 w spoczynku 28 a pod obciążeniem max 58.Zauważyłem że przy włączeniu w biosie core unlocker czujnik nie działał sprawdź może masz włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat myslałem ze to na płycie jest moj bład.

 

Od goscia co kupiłem mówił ze wszystko miał ok w spoczynku 24c a w stresie max 59c przy oc 3,8ghz.

 

Chłodzenie mam takie:

 

http://allegro.pl/aab-cooling-super-silent-p3-pwm-cichy-9-5db-lga775-i1573152593.html

 

Przeciez jak takie tempy sa przy normalnym taktowaniu to ja nie chce pomyslec jak jest na boxie...

 

screen z programów po 3 min z occt http://pctr.pl/obrazek/beztytoto.png

 

Pasta ARCTIC SILVER 5 zmieniłem juz 2 raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pasta termoprzewodząca to ta z zestawu z chłodzeniem? jeśli możesz podaj nam nazwę, producenta tej pasty. być może tu jest problem

 

edit:ups niedoczytałem :)

 

a poza tym napięcie na procu 1,392 troszkę duże jak na standartowe takty, spróbuj je obniżyć

 

kolega gen1992 ma 3,5 przy 1,29v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core unlocker wyłaczony

 

ACC miałem wczesniej właczony pózniej wyłaczyłem pokazały sie tempy takie jak sa teraz czyli 30-40c

 

Po aktualizacji biosa ACC znikło nie wiem gdzie...

 

No zapinka jest taka sobie ale dosc mocno sie trzyma.

 

Dałem 1,35v to tak na poczatku 42c teraz spada do 35c A w biosie po zmniejszeniu napiecia 32c.

 

To chyba bede musiał kupic mugena... nie wiedziałem ze te procki az takie tempy maja przy srednich chłodzeniach.

 

PS: dałem 1,29v i taktowania na 3,5ghz. I wyglada ze jest to samo zaraz zobacze jak z occt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chłodzenie od AAB to szit sam takie na początku kupiłem do mojego starego pentiuma D i tempy miałem większe niż na boxie a winna temu była powierzchnia styku z procesorem w kształcie banana, lapping podstawki schładzacza rozwiązał problem, obecnie jest w kompie mojego brata i chodzi z C2D. Jak masz tą zapinkę z boxowego chłodzenia od AMD to ja bym jej użył zamiast tej co jest w zestawie z tym chłodzeniem od AAB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sytuacja wyglada tak:

 

http://pctr.pl/obrazek/beztytdpd.png

 

Teraz mi sie podoba w occt po 5min (4min Testu) 63c max wiec nie jest zle.

 

Tym bardziej dobrze bo mam fortrona 400w i 12v trzyma idealnie i sie nie wyłacza.

 

A ta zapinka jest w boxowym chłodzeniu tego phenoma?? sry nie doczytałem.

 

Mam tylko ciezko zdjac wentyl od boxowego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś procesor w wersji box to powinna być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz uwalone czujniki, albo coś z procem jest nie tak, bo to jest niemożliwe żebyś miał 65 stopni skoro ja mam 60 stopni przy OC do 3,8 na MUGENIE II.

Wszystko zależy od warunków w jakich komputer pracuje, ale i od tego gdzie stoi, przy czym stoi, czy ma wentylacje.

 

Mój 955 z Ninja 2 ma jakos 62 przy 800rpm wentylatora, będąc między 2 meblami bez wywiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od warunków w jakich komputer pracuje, ale i od tego gdzie stoi, przy czym stoi, czy ma wentylacje.

 

Mój 955 z Ninja 2 ma jakos 62 przy 800rpm wentylatora, będąc między 2 meblami bez wywiewu.

 

Tak rozumiem ale mam dobre chłodzenie 140mm wentylator z przodu jeden 120mm na bok chłodzi karte, mobo i podaje powietrze do wentylatora który chłodzi procka + 2 wentyl od 2 strony chłodzenia i wszystko leci do zasilacza, z zasilacza wylatuje ciepłe powietrze. Wiec cyrkulacja jak najbardziej ok.

 

Teraz mysle jak wyciagnac ta zapinke z boxa jak to plastikowe dosc mocno siedzi na miejscu. ok udało sie teraz załoze i zrobie testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj foto twojego boxa, bo z tego co pamiętam to wystarczy odkręcić 4 śrubki i już

 

@up trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagłem udało sie ale nie popatrzyłem ze ta zapinka jest 2 razy wieksza.

 

No nic kupie jakis zasilacz i do tego mugena 2. I mam nadzieje ze 4ghz bedzie :D

 

Nic dziekuje za szybka i sprawna pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mam ten procesor w wersji C2 i przy normalnej pracy temperatury nie przekraczają 30 stopni,... w stresie temperatura maksymalna to 57 stopni...i napięcie lekko obniżone...(przy standardowym temperatura dobija do 60 stopni)

 

...niestety po podkręceniu na 3,6 Ghz temperatury przekraczają 65 i dochodzą prawie do 70 stopni, co już może być niebezpieczne...i jak zmienię chłodzenie to pobawie się w OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...