Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qjin

Quake Wars > Brink

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo, bo już za dwa tygodnie (w Polsce 13 maja), odbędzie się premiera Brinka - nowej produkcji od Splash Damage, twórców ET i ET: QW, dobrze znanym tytułom ekipie z tego wątku. Stąd pytanie - planuje ktoś przesiąść się właśnie na ten tytuł? Quake Wars dawno umarło (chyba się ze mną zgodzicie? :E), a w sumie niewiele ostatnio jakichś świeżych strzelanek sieciowych na rynku - mnie się np. L4D-y oba, Bad Company 2 czy CoD-y (co roku niemalże to samo, albo w gorszej postaci jeszcze) przejadły. Crysis 2 w sumie też zawiódł i okazał się CoD-opodobnym tworem + bajerami typu kombinezon nano (niewidzalność, większa szybkość poruszania się). Osobiście nie widze nic na horyzoncie prócz Brinka (i daleko, daleko Battlefield 3, ale nań sobie jezscze poczekamy).

 

W telegraficznym skrócie powiem tak, że zapowiada się połączenie zarówno starego ET, jak i Quake Wars + kilka nowych, całkiem fajnych cech (system SMART, rozbudowany edytor postaci, zupelnie inna atmosfera). Wszystko to na tym samym silniku, co ostatnio, ale wraz z elementami zapożyczonymi z najnowszego engine'u id Tech 5 (na którym bazuje w pełni najnowszy twór id Software - Rage, jakby ktoś nie wiedział ;)).

 

Tak bardziej obrazowo:

Rozgrywka na 16 graczy: 8vs8

Mapy - w liczbie 10 - raczej średniej wielkości (na filmikach nie wydają się tak mało jak np. w MW2 czy pierwszym ET, ale daleko im będzie do tych z QW czy BC2 ze zrozumiałego powodu, o którym niżej)

Brak pojazdów (będą takie mini-pojazdy związane z zadaniami na tylko wybranych/wybranej mapach/mapie)

Cztery klasy: medyk, żołnierz, inżynier i od zadań specjalnych (tzw. "Operative") z cechami charakterystycznymi, dobrze znanymi z ET i QW (malutkie różnice)

System zdobywania doświadczenia na wzór poprzednich gier SD

Dwie strony walczace: Security i Resistance

Znowu glowny nacisk na taktyke i gre druzynowa

Świetny system poruszania się postaci - rodem z Parkoura (nawiązanie do Mirror's Edge)

Rozbudowany edytor postaci - duży wybór różnorakich strojów, czapeczek, tatuaży, broni

Świetny, nietuzinkowy klimat (utopijna wizja świata, przenosimy się do tzw. Arki w 2045 roku) i zalatująca nieco groteską grafika (też troszkę siegajaca po odrobinke cel-shadingu czy nowatorskości oprawy Mirror's Edge)

Gra w polskim wydaniu bedzie posiadala dwie wersje jezykowe do wyboru: pelna angielska albo rodzimy dubbing

Gra wymagac bedzie Steama

 

Więcej informacji: http://brink.wikia.com/wiki/Main_Page

Odsyłam też do zalozonego przeze mnie wątku w dziale "Gry" > http://forum.pclab.pl/topic/511841-Brink/ - tam tez wiecej szczegolow o grze + odnosniki do filmików, strony internetowej twórców itd.

 

Publicznej bety niestety nie było - dema też i na razie nie jest planowane. Wg mnie zapowiada się świetny tytuł, nawiazujacy do poprzedników Splash Damage - właściwie to taki QW w innym, moim zdaniem lepszym klimacie (kwestia gustu oczywiście ;)) i bez pojazdów (snajperów i bomb? :E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolaczajac sie do tematu, jest jeszcze nowa polska o brinku http://thebrink.pl/ mozna sporo info znalesc o grze i ciagle nowe newsy sie pojawiaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam prowadzony od dłuższego czasu przez Irvina blog o Brink'u: http://my.opera.com/BrinkTheGame/blog/

 

Gra bardzo przypomina ETQW, a czekałem na nią dość długo ze względu na szybkość gry. Co jak co ale np. COD odstrasza tempem gry, zawsze wolałem dynamikę w grze czego nie brakowało w ETQW ( strafe jumping etc. ) i czego mam nadzieje nie zabraknie w Brink'u :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam prowadzony od dłuższego czasu przez Irvina blog o Brink'u: http://my.opera.com/BrinkTheGame/blog/

 

Gra bardzo przypomina ETQW, a czekałem na nią dość długo ze względu na szybkość gry. Co jak co ale np. COD odstrasza tempem gry, zawsze wolałem dynamikę w grze czego nie brakowało w ETQW ( strafe jumping etc. ) i czego mam nadzieje nie zabraknie w Brink'u :)

:thumbup: CoD był spoko do pierwszego Modern Warfare, potem spadek po równi pochyłej. Tempo gry mimo wszystko w Brinku jest nieco inne, na plus jak dla mnie. Najbardziej cieszy mnie to, że twórcy nadal stawiają na współprace całej ekipy.

 

Mam tylko ogromną nadzieję, że gra budzić będzie większe zainteresowanie niż QW - na starcie ma trudniej, bo ET to była znana marka, natomiast Brink to nowy gracz na rynku. Martwi mnie skąpy marketing (choć podobno w Ameryce jest bardziej reklamowana, nie wiem jak sprawa ma sie w reszcie krajów europejskich, bo u nas to bida). A później twórcy dziwią się, że tak słaba sprzedaż.

 

U nas najwidoczniej wychodzą ze złego założenia

znana marka > duza reklama, bo koszty sie zwrócą

nieznana, swieza marka > skapa reklama, bo koszty najpewnie sie nie zwrócą

 

Tyle że znanych tytułów nie trzeba tak promować, skoro są... znane. Bez reklamy sie rewelacyjne sprzedadzą, natomiast nowość na rynku może mieć duże trudności ze zdobyciem zadowalajacego pulapu sprzedazy, nawet tworzone przez słynne i utalentowane studio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będzie popularna na publicu, nie widzę tego na cw. Z filmików wysunąłem taki wniosek, że silnik znowu do dupy i będzie lotto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , ze nie ma dema przed premierą :E tak ja w przypadku ETQW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego będzie. Kolorostyka i wygląd gry mi się nie podobają. A stare dobre ET jest grywalne po dziś dzień i na modowanych pubach kupa ludzi gra, a nawet w ligówce śmierci totalnej nie ma.

 

Prawdę mówiąc, to zamierzam sobie to chyba zainstalować, bo do pubowego ciułania jest o niebo lepsze od CoD4, który bardzo szybko nudzi (zwłaszcza jak się wcześniej WaW młóciło).

 

PS. Kupiłem Quake Warsa i do dziś go nie odpaliłem. Jest choć parę serwerów jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego będzie. Kolorostyka i wygląd gry mi się nie podobają. A stare dobre ET jest grywalne po dziś dzień i na modowanych pubach kupa ludzi gra, a nawet w ligówce śmierci totalnej nie ma.

 

Prawdę mówiąc, to zamierzam sobie to chyba zainstalować, bo do pubowego ciułania jest o niebo lepsze od CoD4, który bardzo szybko nudzi (zwłaszcza jak się wcześniej WaW młóciło).

 

PS. Kupiłem Quake Warsa i do dziś go nie odpaliłem. Jest choć parę serwerów jeszcze?

 

 

He he ... nie szybciej, prościej i wiarygodniej zainstalować i samemu sprawdzićwink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...