Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gra-Ca

Co-op na split screenie w Portal 2 [tutorial]

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uruchomić Portal 2 w trybie kooperacji na podzielonym ekranie

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

!Musisz mieć zainstalowany najnowszy patch / update do gry!

 

 

1. Po pierwsze ściągamy .rar z tego linku, który znajduję się poniżej

--> Portal 2 PAD emulator download [klik]

 

---

2. Następnie wypakowujemy zawartość archiwum - np. na pulpit

 

---

3. Kolejna sprawa. Wchodzimy do naszego folderu i wybieramy z niego dwa pliki do skopiowania

 

- xinput1_3.dll

- xbox360cemu.ini

 

---

4. Wklejamy te pliki do folderu z grą. (tam gdzie mamy exe’ki gry, dla mnie)

 

- D:\...\Portal2\

 

---

5. Teraz otwieramy ten skopiowany plik o nazwie

 

- xbox360cemu.ini

i wierszu gdzie znajduję się taki wpis: [PAD1] zmieniamy na [PAD2]

 

---

6. Ostatnią sprawą jest to by przenieść się do folderu, do którego ścieżka wygląda następująco (dla mnie)

 

- D:\...\Portal 2\bin\

należy znaleźć plik o nazwie input1_3.dll i zmienić jego nazwę na jaką chcesz (np. input1_3.dll -> inputy1_3.dll)

 

---

7. Możemy wreszcie włączyć grę, ale...

 

a) w opcjach włączamy konsolę

b) uruchamiamy ją ‘~’ i wpisujemy

 

ss_map mp_coop_start

 

 

Teraz możemy już grać na podzielonym ekranie - jeden gracz klawiatura/mysz, drugi na padzie

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

!WAŻNE!

 

Ustawienia są pod pada od PS2. Jeśli chcesz zmienić te ustawienia to musisz edytować plik xbox360cemu.ini. przed jego skopiowaniem do folderu gry.

Poprawność konfiguracji sprawdzasz wchodząc do programu XInputTest. (jest on w tym samym folderze co reszta plików - .rar z mojego linku)

 

Każdy z poziomów (jest ich 5) trzeba włączać osobno! Oto lista komend które należy wpisać w konsoli by uruchomić je w kolejności. Przed każdą dajemy: ss_map "xx_xxxx_xxx" (gdzie iksy to nazwy poszczególnych map od I-V)

 

I. "mp_coop_start"

II. "mp_coop_fling_3"

III. "mp_coop_wall_intro"

IV. "mp_coop_tbeam_redirect"

V. "mp_coop_paint_come_along"

 

 

Aktualizacje do tematu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

@ Update 1

Przełączanie podziału ekranu - Vertical/Horizontal Split. Aby to zrobić wpisujemy w konsoli:

 

"ss_splitmode 0" (vertical)

"ss_splitmode 1" (horizontal)

 

 

@ Update 2

Obraz podzielony na dwa oddzielne ekrany (oba muszą mieć taką samą rozdzielczość!)

- ustaw odpowiednią rozdzielczość w opcjach gry (np. dla 2x1920x1080 = 3840x1080)

- nie używaj komendy: "ss_splitmode 1" (horizontal)

 

Edytuj plik: splitscreen_config.txt

(Lokalizacja: ...\Portal 2\portal2\splitscreen_config.txt)

 

-> jeśli masz dwa monitory w rozdzielczości 1920x1080 bądź np. 1680x1050 (proporcje 16:9, 16:10)

zmnień wartość w ostatniej pozycji "widescreen_vertical_split"

 

"aspect" z "8 by 9" -------> na "16 by 9"

 

-> jeśli masz dwa monitory w rozdzielczości 1280x1024 (proporcje 5:4)

zmień wartość w ostatniej pozycji "widescreen_vertical_split"

 

"aspect" z "8 by 9" -------> na "10 by 4"

 

 

Add: Jeśli to Wam nie zadziała to polecam ten wątek na oficjalnym forum Steam: Steam link [klik] (podklepał nam go EF, thx!)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poradnik mojego autorstwa. Mam nadzieje, że wszystko Wam działa jak należy, miłej gry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co szukać patcha na google skoro steam sam je pobiera?

 

żeby nie było, nie oczekuję odpowiedzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze na Steamie nie dziala, tylko na 'innych' wersjach :Up_to_s: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem i dziala. W sumie skoro na konsolach jest split to w tutaj tez powinien byc. tylko ukryty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valve to zawsze musi coś zepsuć na PC :P

Zrobią fajną grę vide Portal, L4D /2 czy inne i trzeba się męczyć żeby odblokować tryb split screen, który jest najlepszym trybem rozgrywki ever.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole grac na całym ekranie a nie na połowie, Splt to relikt przeszłości. Swoja droga to uważajcie z tym odblokowywaniem tego i owego bo was jeszcze VAC zbanuje :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Up

Nie ma możliwości, że ktoś tam Cię zbanuję. Opcje te są normalnie zaimplementowane w grze, a to że nie są widoczne 'gołym okiem' nie zabrania Ci tego byś ich używał. Myślę że nikt z Valve nie obrazi się jeśli będziesz chciał pograć na split screenie z kumplem w ich grę. Poza tym nie ingerujesz w pliki gry, a tylko uaktywniasz tryb który jest 'natywnie' ukryty. Robisz to używając komend z konsoli, którą producent jak widać dodał nie bez powodu. Ten kto sobie to uruchomi pogra i w tym trybie. Wszyscy inni (posiadacze PC) będą żyli w błogiej nieświadomości i nie poznają jej alternatywnej fabuły przewidzianej dla 2 graczy. Tak jak kolega wyżej napisał - split screen to spoko sprawa, a Portal 2 tylko to potwierdza.

 

BTW. Dodałem aktualizację do 1 postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to wszystkim którzy odblokowali sobie konsole w MW2 czy BO i dostali bana ;)

 

Poważnie, grzebanie w plikach gier ze steam to ryzyk fizyk, jeśli gra jest "chroniona" przez VAC i dostaniesz bana (które tam lecą z automatu za wykrycie zmian w plikach gry) to koniec bo tego nie można cofnąć.

 

Nie jestem w 100% pewien czy Portal 2 korzysta z VAC (ale chyba tak jak kazda gra Valve), wiec jeśli tak to ryzyko zbanowania gry jest duże. Jeśli się mylę niech ktoś poprawi.

 

Oczywiście to nie dotyczy piratów :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, ale wolę jednak poczekać nieco, ew. napiszę do valve z zapytaniem jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej pisałem, ludzie robili to samo z L4D, i nawet grali w split screenie na multiplayer, a L4D jest "chronione" przez VAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przełączenie PADA od X360 z 1 na 2 mam własny sposób ;)

 

Odpalam L4D i przy pierwszym napisie loading (tym do menu) wyjmuję i wkładam kabel USB od pada :)

 

Do tego trzeba tylko config wsadzić by player 2 chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Up

Masz rację taki sposób też istnieje. Jenak nie każdemu to funkcjonuje (próbowałem i mi akurat nie chciało chwycić tym sposobem.). Opcja którą podałem ja jest pewniejsza - działa na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam specjalnego launchera po coopa. Wpisujemy IP hosta i klienta i lecimy z koksem :) O wiele skuteczniejsze niż multi przez menu gry jeśli zależy nam na konkretnej osobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten ekran się dzieli w grze?

 

Mam 2x 1920x1080 i mogę odpalić w hydravision. Może wtedy będą dwa równe monitory, po jednym dla każdego? Wybór pionowego podziału w gdzie w polowie ekrany dałby mi właśnie taki wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam specjalnego launchera po coopa. Wpisujemy IP hosta i klienta i lecimy z koksem :) O wiele skuteczniejsze niż multi przez menu gry jeśli zależy nam na konkretnej osobie :)

przeciez w menu multi mozesz zaprosic dowolna osobe z listy znajomych :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten ekran się dzieli w grze?

 

Mam 2x 1920x1080 i mogę odpalić w hydravision. Może wtedy będą dwa równe monitory, po jednym dla każdego? Wybór pionowego podziału w gdzie w polowie ekrany dałby mi właśnie taki wynik.

Mozna pionowo lub poziomo. Masz info w 1 poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x 1920x1080 i mogę odpalić w hydravision. Może wtedy będą dwa równe monitory, po jednym dla każdego? Wybór pionowego podziału w gdzie w polowie ekrany dałby mi właśnie taki wynik.

Jest taka opcja by grać na dwóch monitorach. Każdy ma podgląd swojego gracza na osobnym ekranie. Jeszcze dzisiaj postaram się dodać aktualizacje do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna pionowo lub poziomo. Masz info w 1 poscie.

 

Fakt nie doczytałem - my fault. Zapowiada się baaardzo smakowicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update 2 gotowy. Sprawdźcie pierwszy post. Enjoy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez w menu multi mozesz zaprosic dowolna osobe z listy znajomych :hmm:

Oczywiście, ale wcześniej musisz zaprosić kogoś do znajomych. Tak to nie musisz laikowi tłumaczyć jak ma to robić, nie musi szukać na liście steama, kombinować itd. Tak to wbijam IP, wybieram mapkę na launcherze i gram bez żadnych kombinacji. Nawet steama nie trzeba włączać bo sam się włączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj HDR'o, ale kręcisz...

 

Czuć "kopią zapasową" na kilometr :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj HDR'o, ale kręcisz...

 

Czuć "kopią zapasową" na kilometr :thumbdown:

Radzę poczytać nieco na ten temat zamiast wypisywać bzdurne domysły :> Przez menu gry możesz, ale musisz mieć osobę we friendsach. Tak to nic nie musisz robić. Wpisujesz IP i grasz, nie musisz nikogo mieć we friendsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sory, ale to jest idiotyczne. Dodanie kogoś do znajomych przedstawiasz jako coś niewyobrażalnie trudnego, mówisz wręcz o "kombinowaniu". Za to polecasz jakiegoś "specjalnego launchera do coopa" i to jest ta mego łatwa i przyjemna opcja, wpisywanie IP itp.? No błagam Cię, bez jaj. Lepiej kombinować z jakimiś pseudo metodami niż wybrać po prostu przyjaciela z listy (co jest według Cibie strasznie męczące chyba), ta, jasne. Kogo Ty chcesz oszukać.

 

Do tego gubisz się w zeznaniach. "Nawet steama nie trzeba włączać bo sam się włączy ". Serio? Nie wiem czy wiesz, ale ta gra wymaga aplikacji Steam do działania. Zanim odpalisz grę, musisz uruchomić ten program. Tak to działa kolego. Dla mnie sprawa jest prosta - grasz na piracie. Ty masz po prostu piractwo we krwi najwidoczniej...

 

Podaj tylko link do twojego profilu na Steamie. To powinno rozwiać wątpliwości. Jeśli masz konto, a na nim drugiego Portala - odszczekam wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...