Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

joeytribbiani

Athlon II x2 250 czy Dual Core E5700. Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Zbieram się do kupna jednego z tych procesorów. Który z nich jest bardziej opłacalny pod względem ceny i jakości a także mozliwościami overclockingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś posadzić tego athlona na mobo AM3+ to brałbym jego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Porządna płyta AM3+ to szansa na rozsądną rozbudowę zestawu w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

Zdajesz sobie sprawę, że są to całkowicie inne platformy. Jakbym został zmuszony do kupna taniego procesora, o dużych możliwościach O/C to nie zastanawiałbym się ani trochę - E5200 + SilentiumPC Spartan HE923.

 

Byłem kiedyś w posiadaniu tego procesora i na boxowym chłodzeniu udało mi się osiągnąć 2x3.5GHz z zachowaniem dobrych temperatur. Tylko dlatego, że priorytetem była dla mnie cisza - zdecydowałem się kupić Spartana. Procesor ma mało pamięci podręcznej co oznacza, że kręcenie go dalej nie ma sensu, bo różnic poza większymi liczbami w programach testowych nie ujrzysz :) .

 

Zwiększyłem nawet kiedyś taktowanie - 2x4.2GHz i wtedy było dopiero widać różnicę, ale wentylator niestety pracował na wysokich obrotach, a mi to strasznie przeszkadzało. Ze względu na zbyt wysokie napięcie także sobie dałem spokój.

 

Każda sztuka E5200 powinna bez problemu poddać się taktowaniu 2x3.5GHz. Teraz jestem w posiadaniu E8400 i podczas gry w rozdzielczości 1920x1080 widoczna jest różnica między tymi procesorami, ale w 1280x1024 praktycznie jej po prostu "ni ma" ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że są to całkowicie inne platformy. Jakbym został zmuszony do kupna taniego procesora, o dużych możliwościach O/C to nie zastanawiałbym się ani trochę - E5200 + SilentiumPC Spartan HE923.

 

Byłem kiedyś w posiadaniu tego procesora i na boxowym chłodzeniu udało mi się osiągnąć 2x3.5GHz z zachowaniem dobrych temperatur. Tylko dlatego, że priorytetem była dla mnie cisza - zdecydowałem się kupić Spartana. Procesor ma mało pamięci podręcznej co oznacza, że kręcenie go dalej nie ma sensu, bo różnic poza większymi liczbami w programach testowych nie ujrzysz :) .

 

Zwiększyłem nawet kiedyś taktowanie - 2x4.2GHz i wtedy było dopiero widać różnicę, ale wentylator niestety pracował na wysokich obrotach, a mi to strasznie przeszkadzało. Ze względu na zbyt wysokie napięcie także sobie dałem spokój.

 

Każda sztuka E5200 powinna bez problemu poddać się taktowaniu 2x3.5GHz. Teraz jestem w posiadaniu E8400 i podczas gry w rozdzielczości 1920x1080 widoczna jest różnica między tymi procesorami, ale w 1280x1024 praktycznie jej po prostu "ni ma" ;) .

 

 

to żeś mowe wygłosił :E i co? i dzisiaj.. w maju.. roku 2011.. kupi socket 775? Chybaś z byka spadł :)

wybór jest prosty.. Athlon x2 ( który też sie kręci! ) + AM3 ( DDR3 ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... :E i co? i dzisiaj.. w maju.. roku 2011.. kupi socket 775?

 

dodam tylko że nie tak łatwo kupić nową, sensowną płytę na s775. w sklepach zostały same niedobitki na G31 itp.

 

@autor: wybór pomiędzy s775 a am3 w zasadzie nie istnieje, am3 bezalternatywnie. można też rozważać przeczekanie do czerwca na am3+ i jakiś budżetowy procesor na ten socket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a na dobrej płycie mi zależy, żeby dała w miare mozliwości na podkręcanie. W pracy testuje własnie E5700 na płycie Gigabyte G41 i masakra. na 3,67Ghz 2 egzemplarze nie wyrobiły. Spodziewałem się czegoś więcej od Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

Witam, Zbieram się do kupna jednego z tych procesorów. Który z nich jest bardziej opłacalny pod względem ceny i jakości a także mozliwościami overclockingu?

 

to żeś mowe wygłosił :E i co? i dzisiaj.. w maju.. roku 2011.. kupi socket 775? Chybaś z byka spadł :)

wybór jest prosty.. Athlon x2 ( który też sie kręci! ) + AM3 ( DDR3 ) :)

 

Ja ostatnio zaliczyłem wizytę u okulisty i Tobie także radzę ;). Autor nie napisał konkretnie, iż będzie ulepszał platformę, a ja podałem konfigurację, która jest opłacalna pod względem ceny / jakości. Może komputer ma służyć mu chwilowo ( zamiar zakupu konsoli ) - tego nie wiemy.

 

Nie kwestionuję tego, iż płyta AM3+ będzie złym wyborem. Oczywiście daje możliwość rozbudowy zestawu, ale skąd wiemy, iż taktowa opcja będzie ? Może autor zainteresuje się i5/ i7 ;) .

 

Nie mam dużej reputacji tutaj na forum ( ze względu na staż ), ale to na prawdę nie powód, aby "jeździć po mnie, jak po byku ^^" :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie jeździ jak po byku :) po prostu kupywanie w tej chwili 775 jest raczej złym pomysłem :)

ja osobiście kupywałbym Athlona + AM3. Tyle mogę powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=

musique ♫' date='05 Maj 2011 - 09:36' timestamp='1304580977' post='9282418]

... a ja podałem konfigurację, która jest opłacalna pod względem ceny / jakości. ...

 

ke? nie wypisuj głupot. socket 775 ma najgorszy współczynnik cena/wydajność. taki q9650 kosztuje tyle że za jego cenę złożysz całą/WYDAJNIEJSZĄ platformę od AMD i jeszcze zostanie na obudowę, dysk i sporo browarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zbieram się do kupna jednego z tych procesorów. Który z nich jest bardziej opłacalny pod względem ceny i jakości a także mozliwościami overclockingu?

 

Nie mąćcie Joemu Tribbiani ;), chce LGA 775 to niech ma. Ani jednego ani drugiego nie widzę w tym zestawieniu porównawczym, ale możesz sobie porównać zbliżone procesory - Intel wychodzi tu nieco lepiej.

 

porównanie

 

Z resztą sam przemyśl - może inny procesor? Sprawdź sobie słupki wydajności, ceny i dokonaj wyboru :)

 

Ja osobiście jestem na podstawce 775 od dłuższego czasu i na wydajność nie narzekam - grałem w Crysis 2 i Dead Space 2 niedawno - wszystko pięknie śmigało w rozdzielczości 1920x1080 (trochę gorzej było w Crysis 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

ke? nie wypisuj głupot. socket 775 ma najgorszy współczynnik cena/wydajność. taki q9650 kosztuje tyle że za jego cenę złożysz całą/WYDAJNIEJSZĄ platformę od AMD i jeszcze zostanie na obudowę, dysk i sporo browarków.

 

Taaaaaak ? ;)? Miałeś kiedyś styczność z socket 775 ? - chyba nie :).

 

Czy w mojej wypowiedzi było coś o quadach na socket 775 ? - Raczej nie.

 

Jeśli miałbym kupować już 4-rdzeniowca na właśnie taką platformę, byłby to stary, ale nadal dobry procesor - Q6600. Co prawda jest to taki "odgrzany kotlet", ale nie było to moją intencją.

 

Znajdź mi gdzieś w temacie wypowiedź autora, który stwierdziłby jednoznacznie, iż zależy mu na ulepszaniu platformy? Może to jest przejściowe - przed kupnem i5 / i7. Znalazłeś ;) ? Na prawdę 4um nie jest do kłótni.

 

E5200 można nawet "postawić" na G31M - tania płyta ( wystarczająca nawet do bardzo mocnego O/C E5200 - kiedyś widziałem jak podkręcany był na tej mobo Q6600 4x3.0GHz - 3 sekcje zasilania :E ). To byłby wybór najbardziej opłacalny pod względem ceny i jakości a także możliwościami overclockingu - zgodnie z życzeniami autora ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to autor chce aby mu grafa chodziła tak jak ma chodzić bo przy obecnym procku (4200+) ma 3000p za mało w 3dmarku:) wiec technologia nie ma znaczenia, w zupełności którys z tych prosesorów wystarczy. Tylko pytanie który bardziej opłacalny.

 

Dodam jeszcze że z e5700 wydusiłem 3,5Ghz max, słabo jak na intela, ale może też płyta główna kiepska. Ram taktowany nawte poniżej 800Mhz wiec raczej nie jest winien. Może Athlon x2 250 będzie się lepiej kręcił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

Jaką masz tą grafikę, że czujesz się ograniczany ?

 

Jak nie chcesz skorzystać z mojej propozycji to kupuj płytę AM3+ . Jeśli masz zamiar ulepszać sprzęt to będzie tylko kwestią czasu kiedy to uczynisz.

 

w zasadzie to autor chce aby mu grafa chodziła tak jak ma chodzić bo przy obecnym procku (4200+) ma 3000p za mało w 3dmarku:)

 

Nie zawsze liczby pokazywane przez te programy mają odzwierciedlenie w grach. Gdy byłem posiadaczem E5200@3.5GHz , różnica między 2x3.9GHz była w ogóle nie widoczna poza tymi całymi liczbami w 3d marku.

 

Zdradź nam jaką masz grafikę, bo to może być bardzo istotne ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=

musique ♫' date='05 Maj 2011 - 10:23' timestamp='1304583838' post='9282501]

Taaaaaak ? ? Miałeś kiedyś styczność z socket 775 ? - chyba nie .

 

właśnie piszę z P5QL i e6850 a ostatnie trzy/cztery zmiany sprzętu to był intel na s775. prawda jest taka że intel polityką cenową zmasakrował s775 i żadne zaklęcia, czy też pieniactwo na forum, tego nie zmienią. teraz wybór jest prosty- chcesz tanio am3, chcesz wydajnie i5/7 i w tej bajce nie ma miejsca dla s775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

Witam, Zbieram się do kupna jednego z tych procesorów. Który z nich jest bardziej opłacalny pod względem ceny i jakości a także mozliwościami overclockingu?

 

teraz wybór jest prosty- chcesz tanio am3, chcesz wydajnie i5/7 i w tej bajce nie ma miejsca dla s775

 

Zastanów się co piszesz, pozwolę sobie przytoczyć treść tematu, bo widać nie czytałeś ;). Procesor E5200 można kupić za około 110-120zł. Płytę główną , która pozwoli na bardzo duże O/C tego procesora ( testowane ) dostaniesz za 140zł.

 

Chciałem udowodnić, iż kupując taki zestaw, konfrontując go z Athlonem II 250 "wsadzonym" w jakąkolwiek płytę AM3+ , wydajnością nie będzie odstawał w ogóle, a wynik nawet może być wyższy. Zaoszczędzisz te pieniążki na browarki ( oczywiście tylko dla pełnoletnich ;) ) i byłbyś zadowolony. Nie trzeba do takiego dwujajowca kupować P5QL :) .

 

To nie są słowa "z powietrza" tylko oparte na pewnych testach. Ja wiem swoje - Ty wiesz swoje i niech tak zostanie ;). Tylko nie porównuj i7 / e5200 proszę Cię :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=

musique ♫' date='05 Maj 2011 - 11:08' timestamp='1304586537' post='9282601]

Zastanów się co piszesz, pozwolę sobie przytoczyć treść tematu, bo widać nie czytałeś ;). Procesor E5200 można kupić za około 110-120zł. Płytę główną , która pozwoli na bardzo duże O/C tego procesora ( testowane ) dostaniesz za 140zł.

 

Chciałem udowodnić, iż kupując taki zestaw, konfrontując go z Athlonem II 250 "wsadzonym" w jakąkolwiek płytę AM3+ , wydajnością nie będzie odstawał w ogóle, a wynik nawet może być wyższy. Zaoszczędzisz te pieniążki na browarki ( oczywiście tylko dla pełnoletnich ;) ) i byłbyś zadowolony. Nie trzeba do takiego dwujajowca kupować P5QL :) .

 

To nie są słowa "z powietrza" tylko oparte na pewnych testach. Ja wiem swoje - Ty wiesz swoje i niech tak zostanie ;). Tylko nie porównuj i7 / e5200 proszę Cię :).

 

skąd ten e5200? w temacie jest e5700. nie trzeba być mistrzem dedukcji aby domyślić się że autorowi chodzi o nowy sprzęt. pomogę Ci: nowy tzn taki który można dostać w sklepie! a e5200 (za 100pln sic!) czy wspomniany q6600 to już eksponaty pozasklepowe.

 

I na koniec zdanie którego zrozumienie nie powinno sprawić problemu średnio rozgarniętemu gimnazjaliście: porównując ceny produktów sklepowych dostępnych na s775 oraz na inne platformy można się nabawić wyrazu twarzy jokera z filmu "batman"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko wtrącić, że sam posiadam Athlon II x2 240 na płycie Asrock 870 Xtreme3 wykręconego na 3,5 ghz + gtx 260 i nie narzekam, przynajmniej w rozdzielczości 1650x1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ♪ musique ♫

Oczywiście, miałeś rację na samym początku tej rozmowy ;). Nic dodać, nic ująć^. Tylko tak się zastanawiam, gdzie znowu odnalazłeś tezę na temat tego, iż sprzęt ma być nowy ? "Ni stąd, ni zowąd" pierwszy zacząłeś kwestię procesorów czterordzeniowych ^^ ;).

 

Do autora - Typując faworyta między tymi dwoma CPU wybieram Athlona II x2 250 ;).

 

W tym momencie mój "czas" w temacie dobiegł końca.

 

Pozdrawiam

 

@"LastEdit"

Autor podał 2 najtańsze dwurdzeniowce (od amd i intela) dostępne w ofertach sklepowych, stąd założenie że chodzi o nowy sprzęt.

 

co do faworyta. nie twierdzę że athlon będzie bardziej wydajny niż e5700. twierdzę że za pół roku/roku athlona da się wymienić na lepszy model natomiast wymiana e5700 będzie okupiona słoną przepłatą za oferowaną wydajność. pomijam już temat płyt głównych i pamięci...

 

1. Domysły ;)

2. Czytanie ze zrozumieniem --> A co ja sugerowałem wcześniej ?

 

Pisałem wyraźnie, iż - Kupno platformy AM3+ byłoby przyszłościowe i pod tym względem byłby to dobry krok. Gdyby jednak autor chciał zaoszczędzić parę groszy to mógłby skorzystać z mojej propozycji, ale wtedy musiałby być świadom faktu, iż zbytniego "ulepszenia" już na takiej płycie w ogóle nie przeprowadzi.

 

Koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JetSetWilly

Witam, Zbieram się do kupna jednego z tych procesorów. Który z nich jest bardziej opłacalny pod względem ceny i jakości a także mozliwościami overclockingu?

 

Athlon jest 20 zł tańszy a dobra płyta pod 775 w sklepie to już biały kruk. Te z Allegro są już starsznie "zmęczone", więc najrozsądniej byłoby kupić AM3 lub AM3+ i mieć świadomość, że można w każdej chwili do takiej płyty włożyć np. 4 rdzenie (sklep Phenom II 955 za 376 zł - dzień dzisiejszy), ew. 6 rdzeni, albo za miesiąc nową generację procków AMD (buldożer).

 

przykład płyty AM3+

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/2254833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=

musique ♫' date='05 Maj 2011 - 11:31' timestamp='1304587917' post='9282662]

Oczywiście, miałeś rację na samym początku tej rozmowy ;). Nic dodać, nic ująć^. Tylko tak się zastanawiam, gdzie znowu odnalazłeś tezę na temat tego, iż sprzęt ma być nowy ? "Ni stąd, ni zowąd" pierwszy zacząłeś kwestię procesorów czterordzeniowych ^^ ;).

 

Do autora - Typując faworyta między tymi dwoma CPU wybieram Athlona II x2 250 ;).

 

W tym momencie mój "czas" w temacie dobiegł końca.

 

Pozdrawiam

 

Autor podał 2 najtańsze dwurdzeniowce (od amd i intela) dostępne w ofertach sklepowych, stąd założenie że chodzi o nowy sprzęt.

 

co do faworyta. nie twierdzę że athlon będzie bardziej wydajny niż e5700. twierdzę że za pół roku/roku athlona da się wymienić na lepszy model natomiast wymiana e5700 będzie okupiona słoną przepłatą za oferowaną wydajność. pomijam już temat płyt głównych i pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodybe

GHS świeta racja

 

Zabytek w postaci s775 odpuści sobie

 

Jak możesz poczekać ale nie stać sie na ZAMBEZI to poczekaj na LLANO bo tak naprawde podstawka AM3 i AM3+ jest prawdopodobnie na wymarciu (ZAMBEZI to prawdopodobnie ostatnia seria proców na AMx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włoży tego antka na AM3+ to za rok czy ile bez problemu może sobie na to posadzić buldożera. Dlatego wymierając AM3+ vs. 775 w sumie nie ma innej opcji niż AM3+ ;) Tu już nie patrzyłbym na to że athlon może być mniej wydajny, a na to że za jakiś czas nie musi znów wszystkiego zmieniać (wystarczy tylko proca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zastanawiać nad wyborem bierz porządne mobo na AM3+ i do tego AMD Athlon II X3 435 /2.9GHz, 1.5MB kosztuje tyle co ten twój E5700 :lol2:

 

 

Edit

 

W której wersji AT II można było odblokować L3 nie przypadkiem w 445? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreciłem e5700 na 3,5Ghz na zwykłej płycie G41, Athlon da rade chociaz sie z tym zrównać? Zrobiłem testy w crysis Gpu benchmark, rewelacja. Teraz juz nie wiem co wziąć... Pytanie jedno - który procek wydajnieszy? Pomijam podstawki bo mnie to nie obchodzi, nie bede zmieniał proca przez długi czas. Wszystko mi jedno, obchodzi mnie tylko który z tych dwóch procesorów jest bardziej wydajny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...