Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawelloczek

obudowa za ok 100zł, może byc więcej o ile warto

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, szukam dobrej, w miarę taniej budy do mojego kompa, (jak w sygnaturce)

przede wszystkim chcę aby była dobra wentylacja, buda nie musi być duża

aktualnie mam coś takiego:

http://allegro.pl/obudowa-modecom-next-2-8300b-z-logic-500-pro-i1603223307.html

 

jestem średnio zadowolony, wentylacja taka sobie (2x80mm - przód i tył)

czy warto wymieniać ta budę ?

 

temperatura na karcie może nie jest bardzo duża bo max to 72C, jednak na procku, aktualnie z chłodzeniem BOX jest już nawet 59C

na razie chce zmienić tylko budę, zasilacz musi na razie wytrzymać xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silentiumpc Gladius 600

Silentiumpc Brutus 310

Silentiumpc Brutus 410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura na karcie może nie jest bardzo duża bo max to 72C, jednak na procku, aktualnie z chłodzeniem BOX jest już nawet 59C

na razie chce zmienić tylko budę, zasilacz musi na razie wytrzymać xD

I jeśli masz rozum i nas dobrze posłuchasz to pierw wymienisz zasilacz a potem obudowę - dlaczego? Sam sobie poczytaj, wpisz nazwę twojego zasilacza a się dowiesz - ot taka mała wskazówka.

Zresztą, temperatury nie są wcale takie duże. Zwłaszcza na procku 59 stopni to w stresie czy idle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacens Prior Limited Edition. Za 130 zł masz już SilentumPC Brutus BT-310, za dychę więcej BT-410. Gdybym ja miał wybierać, byłby to BT-410.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze na pewno nie warto wymieniać na Tacens Prior Limited Edition, ogólnie to dziwna propozycja jak na obudowę dobrze wentylowaną ;) nie za dobry będzie też Brutus 310 tylko jeden wentylator w zestawie i przód mocno zakryty frontem w twojej obecnej obudowie wygląda na bardziej prześwitujący i masz dwa wentylatory do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze zasilacz jest na czarnej liście i doskonale zdaje sobie z tego sprawę, jednak jak bym miał wymieniać to pewnie na coś mocniejszego, czyli przynajmniej 550W aby w przyszłości już zasilacza nie wymieniać a jest już koszt ok 250zł

 

co do temperatury do jest to oczywiście 59 w stresie, wiem ze to jeszcze nie jest tragedia, ale na początku temperatura nie przekraczała mi w stresie 45C

oczywiście czeka mnie najpierw wymiana pasty w procku jeżeli już

 

Silentiumpc Brutus 410 buda bardzo fajna i w dość dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do budy to zapytaj duńka czy ma jeszcze antka 300, bo miał bodaj za 150 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten antec 300 jest trochę za szeroki ma 205mm, a w moim biurku jest 215mm miejsca,

myślę że lepiej aby z boku było trochę wolnego, czy może nie być co tym sądzicie ?

aktualnie mam ok 3cm wolnego miejsca od ścianki

 

Silentiumpc Brutus 410 ta buda wydaje mi się nawet fajniejsza, ma filtry przeciw kurzowe i jest czarna w środku xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ci z boku? ważne by z tyłu i z góry było wolne, bok można olać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi powiedzieć do czego służy ten element który załączyłem do postu i co to właściwie jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośnik systemowy. Z niego wydobywa się "pikanie" podczas włączania komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi powiedzieć do czego służy ten element który załączyłem do postu i co to właściwie jest ?

głośnik systemowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź xD

 

a mam dla was ciekawa wiadomość, bo samym zdjęciu kurzu z przedniego wiatraka temp spadała mi jak na razie do max 49 na CPU i 67 na GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź xD

 

a mam dla was ciekawa wiadomość...

 

zaiste miałeś dla nas ciekawą wiadomość

 

Co do budy to zapytaj duńka czy ma jeszcze antka 300, bo miał bodaj za 150 zł.

 

wyjęcie z kartonu to min 100 w dół. więc używany antec 300 za 150 to średniej klasy gratka. co widać poniżej:

http://allegro.pl/okazja-antec-300-nowy-gwarancja-i1606629294.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po głębszym zastanowieniu jednak doszedłem do wniosku, że najpierw wymienię zasilacz, tak jak radziliście

kwota pozostaje ta sama, a co do mocy to sam nie wiem, do tej karty wystarczy dobre 400W i chyba w tej kwocie będę szukał ;P

co polecacie ?, wiem że takich tematów jest całkiem sporo ;D

moze fortrona 400W, ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie za dobry będzie też Brutus 310 tylko jeden wentylator w zestawie i przód mocno zakryty frontem w twojej obecnej obudowie wygląda na bardziej prześwitujący i masz dwa wentylatory do tego.

Przecież jest też SilentiumPC Brutus 410 Pure Black, który ma dwa wentylatory w zestawie a droższy jest raptem o kilkanaście zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po głębszym zastanowieniu jednak doszedłem do wniosku, że najpierw wymienię zasilacz, tak jak radziliście

kwota pozostaje ta sama, a co do mocy to sam nie wiem, do tej karty wystarczy dobre 400W i chyba w tej kwocie będę szukał ;P

co polecacie ?, wiem że takich tematów jest całkiem sporo ;D

moze fortrona 400W, ?

 

Na tej aukcji co podałem masz za 310 zł Brutusa 410 z niezłym zasilaczem XFX Core 450 zł, w zestawie taniej niż jakbyś kupował osobno więc jeśli masz trochę wolnej gotówki to może warto się zastanowić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...