Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pentium D

Phenom II X4 955 3.2 GHz przy 1.152 V

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj szwendając się po forum natrafiłem na wątek o K10 stat. Pobrałem program i poustawiałem sobie częstotliwości i napięcia, wszystko widać na zrzutach, dla częstotliwości 3.2 GHZ 1.200V. Druga ciekawa rzecz to napięcie 0.744V przy 900 MHz. Zrobiłem test w Evereście 10 minut i w OCCT 21 minut i nic niepokojącego się nie działo.

 

Dwa pytania:

1. Czy takie napięcia są bezpieczne dla proca i płyty?

2. Skąd takie rozbieżności pomiędzy napięciem ustalonym a faktycznym?

 

187bcfd9b75f897emed.jpg http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/187bcfd9b75f897e.html

 

4a1c6f30b73587d6med.jpg http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a1c6f30b73587d6.html

 

Edit: Teraz 0,728V przy 900MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko działa stabilnie to jest bezpieczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było stabilne... to też bezpieczne... Tylko że niestabilne... nic się nie zepsuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się zejść z napięciem do 1.152V przy 3.2GHz zrobiłem test w OCCT 31 minut, zero błędów, temperatura 39*C na procu 43-44*C na rdzeniach, dzisiaj 15 minut w Evereście do tego jeszcze gry, bez resetów czy innych anomalii.

 

7d6f821a3bfba585m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz świetną sztukę :D Teraz wypada sprawdzić jak z OC :D Czy jest żarłoczny na prąd czy może przy 1.35 uda Ci się zrobić 3.8-4GHz :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Skąd takie rozbieżności pomiędzy napięciem ustalonym a faktycznym?

 

napięcia raportowane przez programy mogą tylko dezorientować.... to co ustawiasz w BIOSie jest bardziej miarodajne, a najdokładniejszy wynik to uzyskasz miernikiem....

 

zrób testy we wszystkich 3 wariantach (small, medium, large), po godzinie - tak dla pewności :-)

 

mniej typowe testy też by się przydały, .... w razie czego będziesz wiedzieć, że BSOD z byle przyczyny to wynik zbyt niskiego napięcia na cpu... bo tylko zwisem ryzykujesz (z wszelkimi tego "konsekwencjami")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych rozbieżności to je praktycznie wyeliminowałem wystarczyło w biosie Vcore ustawić na AUTO, teraz k10stat działa perfekcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten temat a więc z ciekawości postanowiłem pobawić się w biosie napięcie dałem na 1.172 z racji tego że posiadam 965 zmieniłem mnożnik na 16 i jest ok.

@Pentium D

coś duże masz te temperatury ja mam na rozkręconym do 3700rpm boxie mam max 45°C i to w dodatku na bardzo małej ilości pasty za 10zł.

@henus7

Niby jest te 3.2 na 1.16V można pomyśleć chyba dobrą sztuką dorwałem...

Mój CPU robi 3.95 na 1.488V więc chyba nie jest Phenomem pierwszych lotów.

Zrób test swojego proca na tak niskim napięciu.Podejrzewam że większość procków potrafi pracować na zmniejszonym napięciu gorzej z oc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten temat a więc z ciekawości postanowiłem pobawić się w biosie napięcie dałem na 1.172 z racji tego że posiadam 965 zmieniłem mnożnik na 16 i jest ok.

@Pentium D

coś duże masz te temperatury ja mam na rozkręconym do 3700rpm boxie mam max 45°C i to w dodatku na bardzo małej ilości pasty za 10zł.

@henus7

Niby jest te 3.2 na 1.16V można pomyśleć chyba dobrą sztuką dorwałem...

Mój CPU robi 3.95 na 1.488V więc chyba nie jest Phenomem pierwszych lotów.

Zrób test swojego proca na tak niskim napięciu.Podejrzewam że większość procków potrafi pracować na zmniejszonym napięciu gorzej z oc...

 

Zauważ że ja 39*C mam przy ~1000obr/min przy maxymalnym obciążeniu (w tle odpalony stability test z everesta, 4 post) Spróbuje zejść jeszcze niżej z napięciem przy 3.2GHz i znaleźć najwyższe taktowanie przy rozsądnym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że ja 39*C mam przy ~1000obr/min przy maxymalnym obciążeniu (w tle odpalony stability test z everesta, 4 post) Spróbuje zejść jeszcze niżej z napięciem przy 3.2GHz i znaleźć najwyższe taktowanie przy rozsądnym napięciu.

Jeszcze niżej z napięciem? zauważ jest jest one i tak bardzo niskie...

Nie polecam takiej zabawy z prockim odpaliłem dziś rano GTA IV i gra dała oznaki że sprzęt szaleje obraz zaczął mi migać,strzelało w głośnikach...

Moj dziła stabilnie przy 1.175V na 3.2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować świetnych sztuk!

 

Mi się udało zejść na 1.25V przy 3,5 GHz. Dalej nie próbowałem. Osobiście jestem zadowolony.

 

Napięcia poniżej maksymalnych wartości są zawsze bezpieczne, o ile cep się nie wykrzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować świetnych sztuk!

 

Mi się udało zejść na 1.25V przy 3,5 GHz. Dalej nie próbowałem. Osobiście jestem zadowolony.

 

Razem z k10stat używacie C&Q? U mnie musiałem wyłączyć, bo się dziad gryzł jeden z drugim. :E

 

 

Ja mam wyłączone bo się gryzły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...