Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pentium D

Phenom II X4 955 3.2 GHz przy 1.152 V

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj szwendając się po forum natrafiłem na wątek o K10 stat. Pobrałem program i poustawiałem sobie częstotliwości i napięcia, wszystko widać na zrzutach, dla częstotliwości 3.2 GHZ 1.200V. Druga ciekawa rzecz to napięcie 0.744V przy 900 MHz. Zrobiłem test w Evereście 10 minut i w OCCT 21 minut i nic niepokojącego się nie działo.

Dwa pytania:

1. Czy takie napięcia są bezpieczne dla proca i płyty?

2. Skąd takie rozbieżności pomiędzy napięciem ustalonym a faktycznym?

187bcfd9b75f897emed.jpg http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/187bcfd9b75f897e.html

4a1c6f30b73587d6med.jpg http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a1c6f30b73587d6.html

Edit: Teraz 0,728V przy 900MHz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli wszystko działa stabilnie to jest bezpieczne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby nie było stabilne... to też bezpieczne... Tylko że niestabilne... nic się nie zepsuje..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj udało mi się zejść z napięciem do 1.152V przy 3.2GHz zrobiłem test w OCCT 31 minut, zero błędów, temperatura 39*C na procu 43-44*C na rdzeniach, dzisiaj 15 minut w Evereście do tego jeszcze gry, bez resetów czy innych anomalii.

7d6f821a3bfba585m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to masz świetną sztukę :D Teraz wypada sprawdzić jak z OC :D Czy jest żarłoczny na prąd czy może przy 1.35 uda Ci się zrobić 3.8-4GHz :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2. Skąd takie rozbieżności pomiędzy napięciem ustalonym a faktycznym?

napięcia raportowane przez programy mogą tylko dezorientować.... to co ustawiasz w BIOSie jest bardziej miarodajne, a najdokładniejszy wynik to uzyskasz miernikiem....

zrób testy we wszystkich 3 wariantach (small, medium, large), po godzinie - tak dla pewności :-)

mniej typowe testy też by się przydały, .... w razie czego będziesz wiedzieć, że BSOD z byle przyczyny to wynik zbyt niskiego napięcia na cpu... bo tylko zwisem ryzykujesz (z wszelkimi tego "konsekwencjami")

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tych rozbieżności to je praktycznie wyeliminowałem wystarczyło w biosie Vcore ustawić na AUTO, teraz k10stat działa perfekcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainteresował mnie ten temat a więc z ciekawości postanowiłem pobawić się w biosie napięcie dałem na 1.172 z racji tego że posiadam 965 zmieniłem mnożnik na 16 i jest ok.

@Pentium D

coś duże masz te temperatury ja mam na rozkręconym do 3700rpm boxie mam max 45°C i to w dodatku na bardzo małej ilości pasty za 10zł.

@henus7

Niby jest te 3.2 na 1.16V można pomyśleć chyba dobrą sztuką dorwałem...

Mój CPU robi 3.95 na 1.488V więc chyba nie jest Phenomem pierwszych lotów.

Zrób test swojego proca na tak niskim napięciu.Podejrzewam że większość procków potrafi pracować na zmniejszonym napięciu gorzej z oc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainteresował mnie ten temat a więc z ciekawości postanowiłem pobawić się w biosie napięcie dałem na 1.172 z racji tego że posiadam 965 zmieniłem mnożnik na 16 i jest ok.

@Pentium D

coś duże masz te temperatury ja mam na rozkręconym do 3700rpm boxie mam max 45°C i to w dodatku na bardzo małej ilości pasty za 10zł.

@henus7

Niby jest te 3.2 na 1.16V można pomyśleć chyba dobrą sztuką dorwałem...

Mój CPU robi 3.95 na 1.488V więc chyba nie jest Phenomem pierwszych lotów.

Zrób test swojego proca na tak niskim napięciu.Podejrzewam że większość procków potrafi pracować na zmniejszonym napięciu gorzej z oc...

Zauważ że ja 39*C mam przy ~1000obr/min przy maxymalnym obciążeniu (w tle odpalony stability test z everesta, 4 post) Spróbuje zejść jeszcze niżej z napięciem przy 3.2GHz i znaleźć najwyższe taktowanie przy rozsądnym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważ że ja 39*C mam przy ~1000obr/min przy maxymalnym obciążeniu (w tle odpalony stability test z everesta, 4 post) Spróbuje zejść jeszcze niżej z napięciem przy 3.2GHz i znaleźć najwyższe taktowanie przy rozsądnym napięciu.

Jeszcze niżej z napięciem? zauważ jest jest one i tak bardzo niskie...

Nie polecam takiej zabawy z prockim odpaliłem dziś rano GTA IV i gra dała oznaki że sprzęt szaleje obraz zaczął mi migać,strzelało w głośnikach...

Moj dziła stabilnie przy 1.175V na 3.2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pogratulować świetnych sztuk!

Mi się udało zejść na 1.25V przy 3,5 GHz. Dalej nie próbowałem. Osobiście jestem zadowolony.

Napięcia poniżej maksymalnych wartości są zawsze bezpieczne, o ile cep się nie wykrzacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pogratulować świetnych sztuk!

Mi się udało zejść na 1.25V przy 3,5 GHz. Dalej nie próbowałem. Osobiście jestem zadowolony.

Razem z k10stat używacie C&Q? U mnie musiałem wyłączyć, bo się dziad gryzł jeden z drugim. :E

Ja mam wyłączone bo się gryzły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Cos mozna wymyślić, konto dalej mam na zrzutka.pl po zbieraniu na karte naszego kolegi z tematu zakupowego 30xx...
    • Na weekend nie miałem za bardzo czasu żeby porobić testy temperatur bez wentylatora. Natomiast pojawił się inny problem. Postanowiłem w obudowie zrobić porządek z kablami, pochować je bo obudowa z drugiej strony ma miejsce na kable. Przy chowaniu kabli okazało się, że miałem źle założony głośniczek BIOS. Założyłem poprawnie, pochowałem kable i wszystko było wszystko ok. Później jeszcze poodłączałem kable od komputera żeby zaglądnąć do obudowy i pomierzyć jakie chłodzenia na procesor mi wejdą. Po tym kolejnego dnia, podłączyłem wszystkie kable i przy uruchamianiu komputera usłyszałem 5 sygnałów głośniczka. Komputer uruchomił się jednak normalnie. Uruchamiałem ponownie i wszystko było ok - standardowo 1 sygnał. Wczoraj uruchomiłem znowu komputer po 1 dniu i znowu 5 sygnałów ale znowu komputer uruchomił się normalnie. następnie po wyłączeniu, włączeniu, po restartach nie było 5 sygnałów tylko 1. Zgłupiałem, poszedłem się kąpać. Po kąpieli znowu włączyłem komputer i znowu 5 sygnałów a po tym komputer uruchamia się poprawnie. W związku z tym, że nie jestem pewien czy to 5 krótkich sygnałów czy raczej 1 długi i np 4 krótkie postanowiłem nagrać dźwięk ale bezskutecznie. Włączałem komputer, wyłączałem, uruchamiałem ponownie. Odłączałem kable, czekałem kilka minut, znowu podłączałem i nic - nadal po uruchomieniu 1 sygnał. Zastanawiam się co może się dziać. Najgorsze jest to, że przez źle podłączony głośniczek systemowy nie wiem czy problem występował od początku. Szukałem sygnałów dźwiękowych i wg. tabelki 5 sygnałów na płycie głównej ASRock to błąd procesora, aczkolwiek wszystko działa jak należy więc na ten moment przy każdym uruchamianiu muszę nagrywać żeby trafić na te sygnały i zobaczyć czy to rzeczywiście 5 krótkich sygnałów.   Wczoraj spróbowałem i efekty wg mnie nie są zadowalające - a przynajmniej gorsze niż manualny UV. Przy PBO -10 wynik w Cinebench był raptem 1% wyższy, temperatura na procesorze 1stopień niższa, zużycie prądu takie samo (75,99W). Przy PBO -20 wynik był 1,5% wyższy od default, zużycie prądu takie samo (75,99W), temperatura identyczna jak przy PBO -10. Spróbowałem na chwilę PBO-20 ale przerwałem test bo byłem już zmęczony - na pewno podczas testu temperatura i zużycie prądu było prawie identyczne z tym PBO-10 - może wynik w Cinebench byłby wyższy. Mi to wygląda bardziej, że PBO to taki bezpieczny OC który nie powoduje zwiększenia zużycia prądu oraz podniesienia temperatury. Natomiast u mnie potrzebuję jednak sporo obniżyć temperatury przy zachowaniu wydajności procesora. Ewentualnie kilka % mniejszą wydajność pewnie też bym przełknął ale, robiąc ręcznie przy 0,95V i 4100MHz mam temperatury niższe o 7-8 stopni, zużycie prądu o 10W niższe a wynik Multi-Core w CinebenchR23 jest o ok 5-7% wyższy od default. Mam więc mieszane odczucia co do PBO. Nadmienię, że na płycie głównej mam wersję BIOS 1.8 i AMD AGESA ComboAM4v2 1.2.0.2 więc wg. poradnika wszystko tak jak należy.  
    • Może wystarczy mieć umiar w życiu i nie gonić za $$ ciągle Jakoś ja ze swoją mamy działalności i jak przepracujemy w tygodniu 20h to już jest grubo. Pewnie, można sobie pracować 3x tyle i zarobić 3x tyle. Tylko po co? Dla samego posiadania? Kilka lat temu ciorałem na etat i po pracy ciągałem swoją działalność - wychodziło jakieś 12-13h pracy dziennie. Przy pierwszej wypłacie był oczywiście efekt wow, ale potem...potem się odechciało i wolę sobie bimbać.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...