Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin713

Q6600 3 rdzenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość nietypowy problem, otóż około 3 tygodnie temy zauważyłem że mój Q6600 w cpu-z czy everest pokazuje 3 rdzenie na viście jak i xp,sam restart nie pomógł jedynie wyłączenie zasilacza i odczekanie chwili i dzisiaj ponownie winda załadowała się z 3 rdzeniami.Szukałem trochę w google ale nic nie znalazłem,słyszał ktoś o takim problemie?

 

Q6600 3.7GHZ 1.425V max tempy w occt 66stopni

maximus II formuła

tagan 600w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili mam normalnie 4 jaja,więc screen z cpu-z nic ci nie da.

 

E:

 

Ale masz screena.

q6600a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawne

Jeszcze można rdzenie z poziomu biosu wyłączyć i systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile pokazuje ci rdzeni w menedżerze zadań, 4? Jeśli tak to wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile pokazuje ci rdzeni w menedżerze zadań, 4? Jeśli tak to wszystko w porządku.

 

W obecnej chwili wszystko jest ok. ponieważ odłączyłem kompa od zasilania i wszystko wróciło do normy,poprzednio pokazywało 3 rdzenie w cpu-z,core temp i everest,może niedługo znów będę miał tą sytuacje to zrobię screena ale co może to powodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się powtórzyła,tym razem zrobiłem screena.

 

85684680.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Jak dobrze pójdzie to za miesiąc zostanę z jednym rdzeniem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj bios zaktualizować a jeśli to nie pomoże to zrestartować go do ustawień domyślnych jak i zegar na domyślne ustawić przy okazji 1:1 dzielnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź w START --> Uruchom --> msconfig --> zakłądka rozruch --> Opcje zaawansowane --> zaznaczasz ptaszkiem ( albo myszką :E ) liczba procesorów i pod spodem wybierasz 4

dalej zapisujesz przez OK i uruchom ponownie

a jak to nic nie da to w biosie masz coś pokopane, daj tam Load Optymized Defaluts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A miesiądze tak szybko lecą... :E

Dzięki za ironie nieomylny Bobero

 

Spróbuj bios zaktualizować a jeśli to nie pomoże to zrestartować go do ustawień domyślnych jak i zegar na domyślne ustawić przy okazji 1:1 dzielnik
wejdź w START --> Uruchom --> msconfig --> zakłądka rozruch --> Opcje zaawansowane --> zaznaczasz ptaszkiem ( albo myszką :E ) liczba procesorów i pod spodem wybierasz 4

dalej zapisujesz przez OK i uruchom ponownie

a jak to nic nie da to w biosie masz coś pokopane, daj tam Load Optymized Defaluts

dysan112 Ikona

 

Zaraz będę kombinował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź w START --> Uruchom --> msconfig --> zakłądka rozruch --> Opcje zaawansowane --> zaznaczasz ptaszkiem ( albo myszką :E ) liczba procesorów i pod spodem wybierasz 4

dalej zapisujesz przez OK i uruchom ponownie

a jak to nic nie da to w biosie masz coś pokopane, daj tam Load Optymized Defaluts

To jest od czegoś innego i nic w jego sytuacji nie zmieni. Update biosa i powrót do stockowych ustawień, jeżeli nie pomoże to widocznie Twój procek umiera. Czasami tak bywa. Możesz jeszcze spróbować wyjąć proca z gniazda i przeczyścić styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wejdź w START --> Uruchom --> msconfig --> zakłądka rozruch --> Opcje zaawansowane --> zaznaczasz ptaszkiem ( albo myszką :E ) liczba procesorów i pod spodem wybierasz 4

dalej zapisujesz przez OK i uruchom ponownie

 

Miałem do wyboru tylko 3 rdzenie

 

Spróbuj bios zaktualizować a jeśli to nie pomoże to zrestartować go do ustawień domyślnych jak i zegar na domyślne ustawić przy okazji 1:1 dzielnik.

 

Bios uaktualniłem,ogólnie po resecie mam znowu 4 jaja, jak pisałem powyżej nieraz załapuję po restarcie lub po odłączeniu zasilacza,obecnie jest ok. Zobaczymy czy zmiana biosu coś dała,trzeba czekać bo dopiero po jakimś czasie zawsze miałem ten problem.

 

To jest od czegoś innego i nic w jego sytuacji nie zmieni. Update biosa i powrót do stockowych ustawień, jeżeli nie pomoże to widocznie Twój procek umiera. Czasami tak bywa. Możesz jeszcze spróbować wyjąć proca z gniazda i przeczyścić styki.

 

Jeżeli to prawda z umieraniem,to trzeba mu godny pogrzeb sprawić na 2.5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ napięcie albo mniej podkręcaj - może pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwiększ napięcie albo mniej podkręcaj - może pomoże

 

Właśnie po zmianie biosu dałem mu trochę więcej V,heh mnie już serce bolało i byłem kilka dni chory że musiałem zejść 100MHz ze względu na tempy(idzie lato) a tak poważnie to nie sądzę żeby cep padał,chodzi u mnie na 1.425 i max tempy w occt to max 60 stopni więc krzywda mu się u mnie nie dzieje,zresztą Q6600 to są czołgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi którzy podkręcają sprzęt i jak coś się zacznie sypać nie podejrzewają OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem ludzi którzy podkręcają sprzęt i jak coś się zacznie sypać nie podejrzewają OC

 

Serio? oc będzie miało wpływ na mój problem? skoro podkręciłem Q6600 do 3.8GHZ stabilne 24/7 na maximusie II to nie uważaj mnie za nooba,to nie jest zwykła P5k gdzie wystarczy zmienić vcore,fsb, ewentualnie nb i wszystko hula,już około trzy tyg.temu jak winda się załadowała z 3 jajami to porządnie go stresowałem occt jak i w prime (oczywiście po ponownym rozruchu gdy były 4 rdzenie) i nić nie wywaliło,podniosłem też troszkę napięcia ale jak widać do wczoraj nieskutecznie,pewnie że mógłbym wrócić do ustawień domyślnych cepa i sprawdzić czy dalej to występuję ale to może trwać nawet tydzień a tydzień bez oc to jak .......

Może nowy biosik coś pomoże jak i wyczyszczenie styków cepa jak radził Anannke,czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie, to są czołgi w 65nm i 1,4V to nie jest tak strasznie

najlepiej jak by go sprawdzić w innym PC

 

edit:

według specyfikacji Intela proc może chodzić bez problemu na 1,5V

http://ark.intel.com...t.aspx?id=29765

 

Mój już chodzi 2 lata na 1,6V i nic mu nie jest ;) więc napięcie 1,4V nie jest problemem dla tego procka, jedyne co go może ubić to za wysoka temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój już chodzi 2 lata na 1,6V i nic mu nie jest ;) więc napięcie 1,4V nie jest problemem dla tego procka, jedyne co go może ubić to za wysoka temperatura.

otóż to, tylko na 1,6V to w stresie muszą być już niezłe temperatury :D

 

a i maiłem napisać że autorowi skacze między 3 a 4 rdzenie, jak by ten rdzeń był uwalony lub proc "umierał" to albo by było 3 albo 4 a nie że raz działa a raz nie

nie wiem skąd takie farmazony :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...