Skocz do zawartości
Zigu17

Fajne lokale w waszych miastach

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Postanowilem zrobić spis ciekawych lokali. Każdy moze napisać krótką recenzje i najlepiej wystawić ocene od 1/6. Bede systematycznie dodawał do pierwszego postu proponowane restauracje. w ten sposob powstanie spis ciekawych miejsc

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szczecin

 

Kuźnia http://www.kuznia.szczecin.pl/#

 

Tanio, przyjemnie , klimatycznie a i nawet za darmo moża przekąsić ZAWSZE ;)

Jak przychodzimy dostajemy na dzieńdobry za darmo świeżutki chrupiący chlebek i do tego smalec własneh roboty i ogórki kiszone, do tego dostajemy karte i wybieramy konkretne jedzenie.

W knajpie tej znajduje się pianino gdzie czasem ktoś coś gra lub samemu można zagrać :D

Ogólnie knajpa dostaje ode mnie ocene w każdym calu celującą.

Edytowane przez Camello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rzeszów ul. Wita Stwosza 38a

 

Pit Stop Pizza

www.pitstoppizza.pl (niestety nie działa już parę mc ;/)

http://www.pizzerie.rzeszow.pl/pitstop-pizza.html

 

Chyba najlepsza pizza w Rzeszowie; lokalizacja średnia, lokal średni ale sam produkt mi smakuje pizza "bez brzegów" dobry ser reszta też OKi; ceny normalne nawet można napisać że nie jest drogo.

 

Lokal 3,5/6

Lokalizacja 2/6

Obsluga 4/6

Jedzenie 5/6

wielkość porcji -

Cena jakość 5/6

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rzeszów ul. Wita Stwosza 38a

 

Pit Stop Pizza

www.pitstoppizza.pl (niestety nie działa już parę mc ;/)

http://www.pizzerie.rzeszow.pl/pitstop-pizza.html

 

Chyba najlepsza pizza w Rzeszowie; lokalizacja średnia, lokal średni ale sam produkt mi smakuje pizza "bez brzegów" dobry ser reszta też OKi; ceny normalne nawet można napisać że nie jest drogo.

 

Najlepszą pizze w Rzeszowie jadłem w Skorpion na Baranówce 4, jedyny minus jak dla mnie to sosy i tu właśnie najlepsze ma Da Grasso.

 

Lokalizacja 3/6

Obsługa 5/6

Jedzenie 5/6

wielkość porcji 3/6

Cena jakość 5/6

Edytowane przez Stillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myśle że tez nie ma co podawać sieciówek typu dagrasso, sfinx, czy siux bo to chyba łykniemy w każdym mieście, po za tym niedaleko póxniej do podawania kfc, czy burger kinga ;)

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni jest "bar" (buda) z wietnamskim zarciem (kolo kebabow i zapiekanek, przy pomniku harcerza pod Kamienną Górą - lokalizacja chyba dokładna. Bar Azja prowadzony przez wietnamczyka (teraz jeszcze z synem co smiesznie po polsku mówi :E), ale jedzenie jest dobre, jako alternatywa kebaba czy pizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą pizze w Rzeszowie jadłem w Skorpion na Baranówce 4, jedyny minus jak dla mnie to sosy i tu właśnie najlepsze ma Da Grasso.

 

Lokalizacja 3/6

Obsługa 5/6

Jedzenie 5/6

wielkość porcji 3/6

Cena jakość 5/6

zgadza sie, u mnie na osiedlu swoja droga ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni jest "bar" (buda) z wietnamskim zarciem (kolo kebabow i zapiekanek, przy pomniku harcerza pod Kamienną Górą - lokalizacja chyba dokładna. Bar Azja prowadzony przez wietnamczyka (teraz jeszcze z synem co smiesznie po polsku mówi :E), ale jedzenie jest dobre, jako alternatywa kebaba czy pizzy

 

a ja jadlem ostatnio na rynku smaczną kaszankę na ciepło...

 

Coli litości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k
Napisano (edytowane)

Najlepszą pizze w Rzeszowie jadłem w Skorpion na Baranówce 4, jedyny minus jak dla mnie to sosy i tu właśnie najlepsze ma Da Grasso.

 

Lokalizacja 3/6

Obsługa 5/6

Jedzenie 5/6

wielkość porcji 3/6

Cena jakość 5/6

Mnie najbardziej smakuje w Boguchwale w Pippo i nawet fajna atmosfera tam jest. Da Grasso i wszystkie pizzerie, które do pizzy dodają sosy są syfem, bo nie potrafią zrobić tak dobrej pizzy by ta nie potrzebowała sosu.

 

A pamiętacie jeszcze czasy jak hitem była pizzeria Marias?

 

 

No, ale jak już jestem we Wrocku to podoba mi się pub Przedwojenna w sukiennicach.

http://www.knajpy.wroclaw.pl/index.php/pl/puby/przedwojenna

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni jest "bar" (buda) z wietnamskim zarciem (kolo kebabow i zapiekanek, przy pomniku harcerza pod Kamienną Górą - lokalizacja chyba dokładna. Bar Azja prowadzony przez wietnamczyka (teraz jeszcze z synem co smiesznie po polsku mówi :E), ale jedzenie jest dobre, jako alternatywa kebaba czy pizzy

Te budy jeszcze istnieja? :E

Mieli je zlikwidowac z 8 lat temu, jak pamietam.Jak na budy jedzenie przyzwoite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da Grasso i wszystkie pizzerie, które do pizzy dodają sosy są syfem, bo nie potrafią zrobić tak dobrej pizzy by ta nie potrzebowała sosu.

wiesz, dobra pizza to nie wszystko jeśli sos jest słaby. Da Grasso np. w Rzeszowie jest bardzo popularna, przez co zamawiając pizze z dostawą czekasz czasami godzinę, do tego pizza nie jest najlepszych lotów, ale z tymi sosami smakuje dobrze. Ale ja mam właśnie patent, że jak jestem sobie w okolicy to biorę 2 porcje sosów i zamawiam pizze akurat w Skorpionie, rezultatem jest wyśmienita pizza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k

wiesz, dobra pizza to nie wszystko jeśli sos jest słaby.

Nie rozumiesz. Dobra pizza jest wtedy, kiedy nie potrzeba do niej żadnych sosów. Takie jadłem np.: we Włoszech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz. Dobra pizza jest wtedy, kiedy nie potrzeba do niej żadnych sosów. Takie jadłem np.: we Włoszech.

I takie się tam jada, są pizzerie we Włoszech gdzie w ogóle nie dają sosów co jest niczym dziwnym, tylko nasi wtedy przewracają oczami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te budy jeszcze istnieja? :E

Mieli je zlikwidowac z 8 lat temu, jak pamietam.Jak na budy jedzenie przyzwoite.

 

Ostatnio jedną zburzyli i postawili nową śliczną białą budę :E Trochę tam jest syf, ale zapiekanki dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz. Dobra pizza jest wtedy, kiedy nie potrzeba do niej żadnych sosów. Takie jadłem np.: we Włoszech.

no super, tyle to ja wiem, ale to jest Polska i jeszcze tu nie jadłem takiej pizzy, która jest bez sosu. A poza tym mi smakuje taka z sosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no super, tyle to ja wiem, ale to jest Polska i jeszcze tu nie jadłem takiej pizzy, która jest bez sosu. A poza tym mi smakuje taka z sosem.

Jemu pewnie chodziło o dodatkowe sosy, bo każda pizza ma na sobie jakiś przecier pomidorowy i od jego ilości zależy, czy potrzebne są "dokładki" ;) Ale imo Da Grasso nawet z tymi sosami jest mocno średnia, żeby nie powiedzieć słaba. Pizza jest sucha, a jak nawalisz tego ich specyfiku to nie czuć smaku pizzy tylko właśnie sam sos :thumbdown: A, że jest popularna... no jest, bo jest tania.

 

A żeby nie było całkiem OT, to u mnie w małej mieścinie nie ma fajnych knajp godnych uwagi... a w najbliższym większym mieście, czyli w stolicy, jest tego tyle, że nie chce mi się wymieniać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k
Napisano (edytowane)

Jemu pewnie chodziło o dodatkowe sosy

Tak, chodziło mi o dodatkowe sosy, a jeśli chodzi o taki bezpośrednio w pizzy to nie musi być sos pomidorowy. Bywało, że pizza była z sosem bolońskim albo z majonezowym lub też... czekoladowym.

no super, tyle to ja wiem, ale to jest Polska i jeszcze tu nie jadłem takiej pizzy, która jest bez sosu. A poza tym mi smakuje taka z sosem.

Dylu wyjaśnił.

I takie się tam jada, są pizzerie we Włoszech gdzie w ogóle nie dają sosów co jest niczym dziwnym, tylko nasi wtedy przewracają oczami :D

Nom, w kilku knajpach to nawet keczupu nie było. Co innego, że oliwa była.

Nasi też się dziwią temu, że tam oprócz sosu pomidorowego i sera jest zazwyczaj tylko jeden składnik i co ciekawe, to właściwie wystarczy. Do tej pory najlepszą pizzę jadłem we Włoszech, właśnie taką, prostą pizzę.

 

Jeśli chodzi o Polskę to parę razy natrafiałem na pizzerię, gdzie robili pizzę podobną do tej włoskiej, ale z większą ilością dodatków, jedną taką pizzerię mam koło siebie, kolo studiował gastronomię we Włoszech, pizza jest super, ale to nie to samo.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ja może Częstochowę zacznę od pizzerii

 

Trattotria La Vita Da Re

 

Jak nazwa wskazuje jest to zasadniczo pizzeria.

Sama pizza jest pyszna, grzech ją zbeszcześcić jakimkolwiek sosem, cieniuteńkie ciasto, super dodatki.

Można spożyć nie tylko Pizze, ale też inne dania, aczkolwiek tych nie próbowałem.

Lokal ulokowany jest w bramie II Aleji NMP (trzeba się trochę naszukać). Obsługa rzetelna i miła, sam lokal oceniłem jako przytulny.

Porcje są wystarczające, żeby powiedzieć o nich ,,obiad". Danie główne można spożyć za 25-40 zł

Reasumując,

Lokalizacja 3/6 (ciężko znaleźć, a mimo to jest w centrum)

Obsługa 5/6

Jedzenie 6/6 (pizza mnie zmiotła z nóg)

Welkość porcji 4/6

Cena jakość 4/6

Edytowane przez pakosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o dodatkowe sosy, a jeśli chodzi o taki bezpośrednio w pizzy to nie musi być sos pomidorowy. Bywało, że pizza była z sosem bolońskim albo z majonezowym lub też... czekoladowym.

Wiem, wiem ;) Jednak w większości przypadków podstawowym sosem do pizzy jest właśnie sos pomidorowy z dodatkiem odpowiednich ziół :]

 

Ale dobra... koniec o pizzy, bo od tego jest osobny temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę moją ulubiona knajpkę Thai Wok w Blue City w Warszawie :)

Serwują pyszną orientalną kuchnię, polecam :)

 

215663_10150210822428923_250525848922_8314673_2122063_a.jpg

 

"Thai Wok. Sztuka kulinarna Tajlandii jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych i najbardziej oryginalnych kuchni świata. Na przestrzeni wieków kształtowała się pod wyraźnym wpływem kuchni chińskiej z północy i kuchni indyjskiej z zachodu i stała się najbardziej wyrafinowaną kuchnią orientalną.

 

Thai Wok to przede wszystkim wspaniała kuchnia, oparta na świeżych, oryginalnych produktach i aromatycznych, egzotycznych przyprawach. O najwyższą jakość serwowanych potraw i niepowtarzalność receptur dbają doświadczeni kucharze. Bogactwo smaków, miła atmosfera, profesjonalna obsługa, kreatywni kucharze to atuty Thai Wok."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Krakowie, bardzo lubię restaurację Scandale Royal na placu Szczepańskim, bardzo dobra kuchnia, fajny wystrój wnętrz. Jadłem tam krewetki w tempurze i się w nich zakochałem :D, świetne są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bar Mleczny Kmar w Gdańsku, u. Pomorska.

 

Duży, otwarty 24h, bogate menu, dobre żarcie. Najlepszy bar mleczny w Trójmieście zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bar Koko (?) na Gołębiej w Krakowie. Otwarty chyba całą noc (na pewno do ostatniego klienta- bo jadłem tam raz kumplem gdzieś koło 3 w nocy). Raczej mały wybór dań obiadowych, ale porcje są duże i wyjątkowo smaczne. 14zł za 2 dania obiadowe.

Zdecydowanie lepszy niż np bar Kwadrans na Batorego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galeria Echo w Kielcach. Jak się wejdzie na ten ogromny sektor z jedzeniem to natychmiastowo w brzuchu ciśnie. Kocham ten wielki kubek w KFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hultek

Mleczny Bar Rusałka - Warszawa, ulica Floriańska (vis a vis Kościoła Floriana i niedaleko Parku Praskiego/ZOO). Pyszne śniadanko tam dziś zjadłem za 10 zł :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...