Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

exon

Sandy Bridge OC guide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

 

Czy ten poradnik będzie dobry pod podstawkę 2011 i i7 3930k?

 

Bo mam problem z ustabilizowaniem 3930k na 4.5 ghz.....

 

Jakby co to mogę liczyć na Waszą pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nie .... 3930k to trochę inna bajka. napisz jakie masz podzespoły to coś pokombinujemy.

4.5GHz powinien zrobić na luzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nie .... 3930k to trochę inna bajka. napisz jakie masz podzespoły to coś pokombinujemy.

4.5GHz powinien zrobić na luzaku.

 

Płyta Główna: ASUS P9X79 Deluxe X79

Pamięć RAM: G.Skill RipjawZ DDR3 16 GB 1600MHZ QUAD 4x4 GB CL9 (ustawione profilem XMP)

Chłodzenie procka: Corsair H100i

Obudowa: Corsair Carbide 500r (dobrze wentylowana)

Zasilacz: Corsair AX860 80PLUS Platinum 860W

 

Za chwilkę wrzucę screeny z biosu....

 

 

g433.jpg

 

Sorry za wielkość. Chciałem, żeby było dobrze widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie są objawy tej niestabilności.

 

Takie ustawienia offsetu dają napięcie 1.456 v przy linxie. Komputer nie przechodzi testu OCCT nawet 1h, z linxem jest to samo..... Nie mam już sił. W normalnym użytkowaniu nic się nie dzieje. Jak zmniejszę napięcie na procku to od razu po włączeniu czy to linxa czy occt po kilku minutach bsod. Czy napięcie powyżej 1.4 v jest bezpieczne? Linx rozgrzewa procka do 80 c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLC masz na ULTRA HIGH i dlatego masz wysokie vcore pod obiążeniem. Obniż je i potestuj.

Dla 4.5GHz powineineś mieć vcore w okolicach 1.3-1.4V.

CPU CURRENT CAPABILITY - daj powiedzmy 160%. To tylko limit.

 

A radiator na sekcji zasilania nie jest gorący? Masz tutaj dodatkowe chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLC masz na ULTRA HIGH i dlatego masz wysokie vcore pod obiążeniem. Obniż je i potestuj.

Dla 4.5GHz powineineś mieć vcore w okolicach 1.3-1.4V.

CPU CURRENT CAPABILITY - daj powiedzmy 160%. To tylko limit.

 

A radiator na sekcji zasilania nie jest gorący? Masz tutaj dodatkowe chłodzenie?

 

Po obniżeniu LLC na HIGH napięcie procka dochodzi do max 1.424 v. Przy takich ustawieniach po kilku sekundach od włączenia OCCT bsod.... CPU CURRENT CAPABILITY ustawiłem na 140% to jest max jaki mogę ustawić. Niestety trafiłem chyba na jakąś bardzo słabą sztukę....

 

Może coś gdzie indziej przestawić? Zaraz sprawdzę radiatory sekcji zasilania.

 

Radiatory od sekcji zasilania są gorące, aż parzą. To czyli nic z tego nie będzie? xD

 

Najlepsze jest to, że do 4.2 ghz potrzeba 1.344 v i jest stabilnie, dopiero wyżej zaczynają się problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje ci potestować na 4.2GHz i poszuakć najniższego V. jak obadasz potrzeby tego cpu to możesz spróbowac wyżej.

Widzę, że chyba marna sztuka ci się trafiła.

masz rewizję C1 czy tą nowszą z vt-d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje ci potestować na 4.2GHz i poszuakć najniższego V. jak obadasz potrzeby tego cpu to możesz spróbowac wyżej.

Widzę, że chyba marna sztuka ci się trafiła.

masz rewizję C1 czy tą nowszą z vt-d?

 

Na 4.2 przy 1.335 v jest stabilny i tak chyba zostawię no chyba, że masz jakieś pomysły? :D

post-274872-137936230985_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje zabawa z vcore i LLC. Inne ustawienia są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba znalazłem już właściwe napięcia dla procesora, Linx trochę za mocno grzeje mój procesor i temperatury są bliskie niebezpiecznych, ale procesor przechodzi pół godziny OCCT bez problemu. W takim razie jak teraz ustawić offset i włączyć te wszystkie opcje oszczędzania energii?

Ostateczne napięcie 1.25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka płyta?

Najlepiej dodaj sobie sygnaturkę i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu Core Voltage- Offset Mode

Offset Voltage - regulacja Vcore.

 

C1E - Enabled

CPU C3 - Enabled

CPU C6 - Enabled

 

LLC level 2/3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na dobry początek jakie offset voltage ustawić?

W mojej płycie jest taki problem, że offset nie ma po prostu podanych wartości voltażu tylko jest +0.05 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieją jakieś sposoby na zniwelowanie problemów w jednordzeniowych aplikacjach? Znalazłem w końcu dobre ustawienia, 4.5GHZ, nigdzie nie krzaczy, LinXa normalnie przechodzi, tylko gdy gram w CS'a 1.6 to... krzaczy :E

 

LLC3 odpalone, na LLC4 to samo, w LLC2 się nie pcham bo tma mam magiczne wartości Vcore, które nawet skaczą do 1.4v+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że te całe programy do testowania stabilności są o kant kuli rozbić, bo po godzinie z OCCT i godzinie w Prime95 nic nie wykryto, podczas gdy włączyłem przeglądarkę, kilka streamów i już się wszystko wysypało. Aktualnie mam offseta +0.35 i trochę się zaczynam obawiać czy mogę jeszcze iść w górę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestuj 10h, a nie jedną, mi często po 4-5 godzinach wywalało błędy. Rozumiem, że ludzie nie mają czasu, ale żeby dojść do stabilnych taktowań przy jak najniższym napięciu do nich potrzebnych, to naprawdę trzeba poświęcić na to dużo godzin pracy. Jak ktoś nie ma czasu, to najlepiej niech odpuści sobie O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że te całe programy do testowania stabilności są o kant kuli rozbić, bo po godzinie z OCCT i godzinie w Prime95 nic nie wykryto, podczas gdy włączyłem przeglądarkę, kilka streamów i już się wszystko wysypało. Aktualnie mam offseta +0.35 i trochę się zaczynam obawiać czy mogę jeszcze iść w górę?

Prime95 jest benchem do dłuuuugiego testowania i ogólnie nie warto. OCCT jest dziwny, u mnie właśnie sypał co chwila, a gry stabilnie chodziły, więc odpuściłem go sobie, a tylko biorę pod uwagę linx na priorytecie wysokim.

Nic mi tak nie obciąża proca jak linx, na którym temperatury potrafią randomowo wskoczyć 90, chociaż że nawet przy najbardziej wymagających grach skacze do maks 69.

 

Oczywiście Linxem też dało się szybko stwierdzić, czy proc stabilny, czy nie.

Przeważnie, jak było za niskie napięcie to bsod po 3minutach, a jak lekko za niskie, to po 10 minutach, gdzie i tak nawet na stabilnym linxie / grach, occt pewnie wywali :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 i pół godzinie z Linxem udało mi się ustawić na +40 w offsecie moją i5 z napięciami 1.256 więc jest całkiem nieźle, temperatury również są całkiem w porządku max sięgały 90 w Linxie, a jakiegoś super chłodzenia to ja też nie mam. Jedynie co to pewnie niebawem zmienię pastę na MX-2 i ogólnie przeczyszczę trochę radiator chociaż jakiś strasznie zakurzony też nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że te całe programy do testowania stabilności są o kant kuli rozbić, bo po godzinie z OCCT i godzinie w Prime95 nic nie wykryto, podczas gdy włączyłem przeglądarkę, kilka streamów i już się wszystko wysypało. Aktualnie mam offseta +0.35 i trochę się zaczynam obawiać czy mogę jeszcze iść w górę?

 

Bo te programy testują pod obciążeniem a tobie chyba w spoczynku się wywaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu wywaliło mi bluescreena i wydaje mi się że jest to kwestia tego że procesor nagle zmienia zapotrzebowanie na napięcie, te jednak przychodzi minimalnie później i wyrzuca Bluescreena. Dzisiaj już niby podwyższyłem na +0.45 ale nie chciałbym jeszcze dalej podwyższać. Może problemem będzie tutaj jeszcze jakieś inne ustawienie w biosie które możliwe że ustawiłem za niskie, jest jakiś program który zgrywa wszystkie ustawienia biosu, tak aby można było je spokojnie tutaj wrzucić?

Za każdym razem kiedy coś się sypie to nie w obciążeniu, a w przeglądarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie za co odpowiedzialne są te funkcje, czy znacznie wzrośnie zużycie prądu, oraz czy jest to opłacalne, chodzi mi o to czy opłaca się to włączyć na rzecz niższego napięcia na offsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...