Skocz do zawartości
artiwie15

Plyta proc pamieci do okolo 500 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,potrzebuje pomocy w doborze, znam sie na komputerach ale dawno nie jestem w temacie ( moja wiedza sie konczy na athlonach phenomach i geforce serii 9:)) Mam dwie karty 8800gts sli, zasilacz 650 wat, obudowe dysk, potrzebuje plyty glownej jakis procesor i pamieci ram.

Cena poczatkowo jaka moge przeznaczyc to 500 zl(po krotkim namysle twierdze ze z pamieciami okolo 4gb mge przeznaczyc 700 do 800 zl wiadomo jak najtaniej), jesli oczywiscie warto bedzie dolozyc stowke to pewnie sie skusze. Nie znam sie na tych athlonach 2 i phenomach, chcialbym wybrac zestaw ktory wyciagnal by te dwie karty ewentualnie pociagnie nowsza karte jesli te sprzedam. Mialem keidys athlona 6000 oc na 6400 X2 takze chcialbym zeby procek byl szybszy. Oczywiscie plyta w SLI, zawsze mialem Gigabyte takze moze ta firme wybrac? Komputer przede wszystkim do gier, ddr2 czy ddr3 nie ma roznicy, wiadomo zawsze cos moge dolozyc siana, najwazniejsze ze jak wloze inna grafe oraz te dwie zeby wyciagnal komputer 100% ich mocy. Pozdrawiam

Edytowane przez artiwie15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym sprzedał to wszystko co masz

i kupił:

- jakieś dobre, tanie mobo na sovket AM3 ok 200zł

- AMD Phenom II X4 955 ok 400zł

- 1x4GB ram DDR3 1333Mhz ok 150zł

- zasilacz może zostać, jest bardzo dobry Chieftec

- no i jak dysk Ci starcza to tez zostaje

to jak byś miał budżet ze sprzedażą starych części ok 1 000 PLN to zostaje jeszcze 250zł na grafikę

za to dostaniesz GTX260 lub Radeona HD4850 a jak dołożysz to HD 5770

jak byś nazbierał razem 1250 PLN to dało by rade kupić GeForca GTX 460 1GB GDDR5 256-bit

bo widze że jestes zwolennikiem zielonych, a karat dobra oraz idealna pod ten zestaw

Edytowane przez Alexandre09

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moglbym nawet te 800 zl dac, dobra ramy obojetnie jakiej firmy? Jaka teraz przoduje? A nie lepiej Athlona 2 kupic? No narazie kart graficznych nie zmienie, jesli chodzi o mobo to wlasnie na am3 jaka jest tania i dobra z sli? bo sie teraz konkretnie nie znam niektore maja dwa zlacza pcie ale nie obsluguja sli to prawda? z tego co widze wiekszosc plyt pod athlona ma chipsety amd przez co nie wspieraja sli, wiem ze mozna jakos to obejsc, jaka plyte polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AM3 i SLI? Kiepsko to widzę, w takiej sytuacji pozostaje tylko coś na nForce a w tej cenie to już będzie problem. Minimum to chyba ~350 zł.

http://www.proline.pl/?p=ASUS+M4N98TD+EVO

Osobiście sprzedałbym w diabły te 8800GTS i kupił jedną, wydajniejszą kartę. Może jakiś HD5850/HD5870

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

karty graficzne to nie wino. dobieranie platformy pod sli z dwóch 8800gts w 2011 roku to rozumiem żart bo ani krzty rozsądku w tym pomyśle nie ma. 2x8800gts na alledrogo to jakieś +-300PLN czyli 3/5 ceny nowej hd5850

co do platformy: przy takim budżecie wyboru w zasadzie nie ma: PII x4 955BE za 380PLN i budżetowa płyta na am3 lub przyszłościowa wspierająca am3+. ta druga to wydatek o jakieś 150PLN większy

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi