Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krukosz

Wygrzewanie karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem się podzielić moim odkryciem.

Nie chodzi tu o samo wygrzewanie o ktorym wiekszosc slyszala, tylko co mozna wygrzac.

Wczoraj udało mi się przywrócić do życia GF 7900 GS, która nie była widziana przez płytę główną (ciemny obraz, speaker piszczał).

Więc nie tylko na artefakty można zaryzykować wygrzewanie.

Oczywiście ciemny obraz i cisza to karta na śmietnik.

 

A ja mam pytanie.

Czy karcie graficznej, która zawiesza się w trybie 3D pomoże wygrzanie ?

W systemie i przy wszystkich czynnosciach procz gier karta śmiga, z dobrym obrazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wygrzać tego radeona ?? słyszałem że są problemy z czerwonymi w piekarniku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ta 7900GS miała takie zimne luciska że nie wyświetlała obrazu w cale:)

A spróbuj jak ci się karta wiesza w 3d a nóż pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900GS jest zdolny do wszystkiego, grzany smarkami i furmarkiem do ponad 90 stopni i obraz czysty.

 

 

Radeona nie zdołałem kupić, przelicytowali mnie na allegro.

 

Kolejne moje spostrzeżenie to:

Przepis na pieczenie przez 8,5 minuty jest dobry JEDYNIE dla kart z cyną RoHS (karty nowsze niz lipiec 2006).

Starsze karty mają cynę, która szybciej "płynie" i niektore kondensatory mogą odlecieć.

 

Zauważyłem to grzejąc GF 6800GT pod AGP. Kupiłem za dyche z Accelero X1 to nie miałem za wiele do stracenia. Teraz musze przylutować to co odleciało. Przylutować się da, nie wiem czy będzie działać.

 

Najwyżej opchnę samo Accelero X1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dałeś GPU w dół i ci poodpadało, po za tym wystarczy 5 minut w 190 stopniach.

Ja nie dopuszczam do tego żeby cyna na karcie się rozpuściła, karta ma być wygrzana a nie upieczona, już jeden koleś upiekł GTX 260 to się wszystko rozpłynęło na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo dałeś GPU w dół i ci poodpadało

 

Na YT podają, że GPU w dół, ale rozumiem. To nie jest obojętne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w nowszych kartach, gdzie cyna jest bezołowiowa to 5 minut chyba bedzie za krotko.

Tą cynę czuć w powietrzu po ok 6,5 minuty.

 

Faktycznie, to co mi sie rozjechało to cynę poczułem szybciej niż w 7900GS.

 

Teraz będe zwracał uwagę na rodzaj cyny, bo to wpływa na szybkość "płynięcia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak karta jest prądożerna czyli stworzona do grania a tego zadania nie spełnia jak należy to co za sens ją trzymać w takim stanie. próbować upiec a jak sie nie uda to wywalic i wstawic cos za grosze co i tak zrobi to samo co tamta w tamtym stanie tyle ze zje mniej energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 5-6 minutach otwieram piekarnik i wącham.

Tylko że ja wyłączam piekarnik po 5-6 minutach otwieram i tam sobie karta jeszcze leży z 10 i dopiero wyciągam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuje się do zasady GPU w górę.

Zobacze co z GF 6800 GT, dzisiaj jest u lutowania.

 

Paw3DGAME, a jak z żywotnością kart wygrzanych przez Ciebie ?

 

Gdzieś widziałem jak ktoś mowił o "dociskaniu" kondensatorów podczas grzania, wtedy podobno zwiększa to zywotnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna już ma prawie 3 miechy koleś z tego forum ostatnio ode mnie ją kupił, a druga mam coś ze 3 tygodnie.

Po wakacjach będą popsute GTX 260 taką kupić a artami za 100zł i wygrzać to już by było coś, 9800GX2 to lipa bo mają po 80-90 stopni i po wygrzaniu znowu im cyna popęka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do żywotności

 

Mój kotlecik (data w opisie) działa do dziś (mocno eksploatowany). Ostatnio się nawet w OC z nim bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że 7900 GS którego już sprzedałem pociągnie swoje.

Specjalnie zapodałem mu furmarka do ok 90 stopni.

 

A podczas grzania GPU do góry dajesz jakieś ochraniacze na plastiki ? Czy nic im sie nie dzieje ?

 

Kupiłem jeszcze za złotówkę GF 7300GT. Uszkodzenie polega na wyswietlaniu tylko 16 kolorów.

Karta pójdzie do grzania, może ją ożywie. Jeżeli tak, to się doda kolejne objawy zimnych lutów prócz artów i niewidzenia karty przez płytę główną.

 

Największy interes można zrobić na kartach AGP. Bo pod pci-express to GF serii 7 trzeba kupić tanio. No chyba ze to są wersje high-endowe (7800-7900)

 

Kumplowi siadła GF 9800 GT, zdązył kupić już GTSa 450, no ale może się skusi, bym mu wygrzał, zawsze jakiś zarobek dla obojga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega Krukosz w najbliższym chce być moją konkurencją :o

 

Jakie są najczęstsze objawy zimnych lutów? Artefakty i niewidzenie karty przez płytę główną? A jeśli np. karta jest widoczna, a nie daje obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta nie piszczy i nie daje obrazu to znaczy ze zdechła.

Wtedy się sprzedaje na allegro jako niesprawdzoną.

Można popatrzeć na kondensatory. Jeżeli się znajdzie zamiennik i się umie lutować to można powymieniać złe kondesatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw byś musiał sprawdzić u siebie tą kartę. Być może gość miał problemy na swoim sprzęcie. Czasem jest tak, że się płyta "obraża".

Szczegolnie uciążliwe są Foxconny. Jak się grafika przegrzała, to musiałem poczekać aż wszystko wystygnie, bo inaczej sie nie chciała włączyć.

 

Karta wygląda na sprawną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wypiekałem HD2900GT dożyła 3 miesiące i wypiekałem 8800GT znajomego pociągnęła około 5 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, że GF 6800GT po lutowaniu kondensatorów wstaje :)

 

Szkoda że mój zasilacz nie chce współpracować z taty komputerem, bym ją potestował w smarkach.

Ja w swoim nie mam AGP, a w komputerze ojca jest Feel 300W.

 

A objawy po podlaczeniu mojej zasiłki to: nie można włączyć komputera.

Wciskam pstryczek od włączania, lekko mignie dioda na obudowie, wiatraki nawet nie startują.

 

Dodam, że podłączam wszystko dobrze. (Na drugiej płycie nie ma złącza 4 pin jako zasilanie proca)

 

Cieszyłem się jak dziecko widząc na ekranie kolorowy bios grafiki od Leadteka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...