Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zeneq17

Q6600 + Radeon?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam procesor Intel Core Quad Q6600 4x2,5GHZ.

Ram: Kingston 2x2GB

plyta: GA-g31m-s2c

 

Szukam jakiejś dobrej karty, najlepiej Radeona.

 

Myślałem nad HD 6850, ale nie jestem pewien co do wyboru.

 

Do około 500 złotych na kartę. Chodzi o modernizację kompa pod Battlefielda 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek może ograniczać tą kartę, musiałbyś podkręcić go do przynajmniej 3.5GHz.

Jeśli podkręcisz, to możesz śmiało brać 6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą zaletę tego Coolermastera jest cena. Po za tym strasznie przeciętny zasilacz. Na allegro pojawiły się Chieftec'i 500W za ok. 140zł i to będzie lepszy wybór.

Co do karty to faktycznie najlepszy wybór to HD6850, Gigabyte i Asus mają najlepsze wersje. Ten XFX pod plastikiem ma tylko goły wentylator tak samo jak HIS.

A procka do ok. 3.5 musiałbyś podciągnąć jednak na Twojej płycie może być z tym spory problem bo to mocno budżetowa konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby puścić na niepodkręconym procesorze? Dałoby radę uciągnać BF3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtedy zmiana na HD6850 mija się z celem bo będzie strasznie hamowana. Spróbuj teraz pobawić się w OC i zobacz ile wyciągniesz na tej płycie. Tak od 3Ghz w górę będzie w miarę ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek może ograniczać tą kartę, musiałbyś podkręcić go do przynajmniej 3.5GHz.

 

nawet gdyby się udało osiągnąć takie taktowanie to szansa że płyta się ugotuje to jakieś 50/50.

 

@autor: sprzedaj starą płytę główną (cud że jeszcze pracuje z q6600) dołóż 100PLN i kup coś z minimum 6-fazowym zasilaniem (+ chłodzenie tej sekcji zasilania) na chipsecie P35. dobre chłodzenie procesora i oc do 3,2-3,4Ghz będzie wystarczające do hd6850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podkręcić procesor, ale napotkałem się z dziwnym błędem. Po zwiększeniu FBS i F10 komp się wyłącza, włącza ponownie i wyłącza po jakichś 10sek, potem włącza się normalnie i mam normalne FBS, tak jakby nie zapisywało moich ustawień.

 

Resetowałem CMOS.

Nic nie dało.

 

 

Chciałem zmienić Memory Frequency, ale nie mogę, mogę jedynie multiplier zmieniać, ale to również nic nie daje. Czego to może być wina?

 

Przedtem nie miałem takiego problemu, kręciłem E5200 do 3,0ghz na luziku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podkręcić procesor, ale napotkałem się z dziwnym błędem. Po zwiększeniu FBS i F10 komp się wyłącza, włącza ponownie i wyłącza po jakichś 10sek, potem włącza się normalnie i mam normalne FBS, tak jakby nie zapisywało moich ustawień.

 

Resetowałem CMOS.

Nic nie dało.

 

 

Chciałem zmienić Memory Frequency, ale nie mogę, mogę jedynie multiplier zmieniać, ale to również nic nie daje. Czego to może być wina?

 

Przedtem nie miałem takiego problemu, kręciłem E5200 do 3,0ghz na luziku.

 

a czego się spodziewałeś po "imitacji" płyty głównej? powtarzam ponownie: to nie jest płyta do c2q a dodatkowo jeszcze oc c2q na tej zabawce to jak sli z gtx580 na tracer450W

 

tu masz płytkę za 135pln która będzie OK do oc q6600. przyklej tylko radiatorki na mosfety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego się spodziewałeś po "imitacji" płyty głównej? powtarzam ponownie: to nie jest płyta do c2q a dodatkowo jeszcze oc c2q na tej zabawce to jak sli z gtx580 na tracer450W

Imitacja czy nie, płyta obsługuje Quady w tym np. Q9xx0.

Zeneq17 źle zabrał się do podkręcania.

Trzeba od razu ustawić FSB=333MHz, ustawić dzielnik dla pamieci żeby częstotliwosc była prawidłowa oraz ustawić vcore na ~1,35V.

Powinno zaskoczyć. 3GHz na Q6600 wystarczy dla HD6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imitacja czy nie, płyta obsługuje Quady w tym np. Q9xx0.

 

OMG. kolejny. 3 fazy, goła sekcja zasilania, m-ATX czyli ostatnia budżetówka z najgorszych materiałów a ty twierdzisz że niewłaściwe zabrał się na niej za oc najbardziej wymagającego q6600. LOL.

 

jak dla mnie EOT. "a róbta z tą płytą co chceta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG. kolejny. 3 fazy, goła sekcja zasilania, m-ATX czyli ostatnia budżetówka z najgorszych materiałów a ty twierdzisz że niewłaściwe zabrał się na niej za oc najbardziej wymagającego q6600. LOL.

 

jak dla mnie EOT. "a róbta z tą płytą co chceta"

OMG. Kolejny. Bo płyta musi mieć ze 20 faz zasilania, radiatory wielkosci pałacu kultury i w ogóle cała ze złota. LOL

 

Wiadomo że płyta jest budżetowa ale to nie znaczy że mu nie wolno nawet spróbowac czy da się ten procesor podkręcić. Zwłaszcza że to wcale nie jest jakieś wielkie OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG. kolejny. 3 fazy, goła sekcja zasilania, m-ATX czyli ostatnia budżetówka z najgorszych materiałów a ty twierdzisz że niewłaściwe zabrał się na niej za oc najbardziej wymagającego q6600. LOL.

 

jak dla mnie EOT. "a róbta z tą płytą co chceta"

No tak, tanie płyty nie nadają się do OC Tracery i Modecomy palą się po podłączeniu do komputera, pasywne karty graficzne się przegrzewają, Boxowe chłodzenie na procesorze do niczego się nie nadaje. To część z forumowych tekstów które chyba wszystkim się spodobały ale mają mało wspólnego z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz dlaczego komputer się wyłącza? Zasilacz jest do niczego, sam nawet bałbym się takie sprzętu (niepodkręconego) pod niego podłączać.

Zmień najpierw zasilacz na przykład na tego XFX podanego wyżej i dopiero wtedy podkręcaj.

 

Flimi01 miałeś do czynienia z komputerami gdzie od tak sobie padł Tracer/Codegen (lub inne cuda) i zabrał że sobą większość podzespołów? Ja miałem z kilkunastoma więc wiem co mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tanie płyty nie nadają się do OC Tracery i Modecomy palą się po podłączeniu do komputera, pasywne karty graficzne się przegrzewają, Boxowe chłodzenie na procesorze do niczego się nie nadaje. To część z forumowych tekstów które chyba wszystkim się spodobały ale mają mało wspólnego z prawdą.

 

nie. lepiej proc i grafikę o wartości 1000PLN obsadzić na szrocie za 50pln, zasilić to wszystko używanym tracerem za 25pln a stówkę dać na tacę za modlitwę w intencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. lepiej proc i grafikę o wartości 1000PLN obsadzić na szrocie za 50pln, zasilić to wszystko używanym tracerem za 25pln a stówkę dać na tacę za modlitwę w intencji...

Przeciez autor pisał że zamierza wymienić zasilacz, więc nie wiem czego się rzucasz jak pchła na sznurku.

Skoro i tak już płytę ma, płyta ma mozliwość zmiany FSB i vcore to czemu do licha ma nie spróbowac? Co to za OC zrobić 3GHz na Q6600? Jakie wielkie cuda-niewidy sa tu potrzebne?

 

Jak kupi teoretycznie lepsza płytę ze szczątkowa gwarancją i płyta mu padnie (wszystkie padają - i te najtańsze i te najdroższe) to zwrócisz mu kasę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...