Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zadaje się że już na 3ds kombinują coś podobnego w fatal frame, nie wiem czy padotablet od wiiu ma kamerę z tyłu? No w każdym razie jednak pad "wie" gdzie jest- co widać na tym filmie, więc aż strach myśleć jakie fatal frame mogłoby na to powstać...!! Dla mnie świetna sprawa- pad-aparat-duchołap. Chodzisz normalnie... padem... tzn. no wiecie, guzikami i patrząc na duży ekran TV, a jak pojawia się duch to "rozglądasz się" po pokoju przez pada, widząc na jego ekranie "wizjer" aparatu i szukasz duchów... Dla mnie rewelacja!

Nie ma kamery z tyłu:

 

nintendo-wii-u-controller-back1.jpg

 

Filmik wygląda naprawdę ciekawie i choć to tylko prezentacja technologii to widać, że te nowe ustrojstwo Nintendo otwiera przed developerami nowe, spore możliwości. Naprawdę będzie to można fajnie wykorzystać i mam nadzieję, że będą na Wii U powstawać jakieś bardziej ambitne produkcje. Dobrze by też było, jakby te obiecywane wsparcie producentów third-party rzeczywiście okazało się prawdą bo o samo Nintendo się nie boję - oni dostarczają na swoje konsole soft pierwszej klasy. Sporo sobie obiecuję po tegorocznych targach E3. Liczę na sporo zapowiedzi (Retro Studios, aż się boję, co oni mogą wyczarować, może GTA V), prezentacje grywalnych kodów czy ostateczny kształt konsoli. Może wyjaśnią się niewiadome, takie jak choćby kwestia sieciowej infrastruktury, bo w tych kwestiach Nintendo leży. Ciężko będzie zaproponować coś konkurencyjnego w stylu PSN czy XBL. Jeśli uderzą w core'owych graczy (jak to sami hucznie zapowiadali) i na konsoli tej będą ukazywać się nie tylko gry od Nintendo, a znane, multiplatformowe marki, może to być ciekawy kawałek sprzętu.

 

Nintendo - zawsze o krok przed konkurencją. :) Ciekawy filmik i nawet jeśli to tylko tech demo, przyjemnie to wygląda. Ja w sumie cały czas zastanawiam się jak wygląda sprawa z tym padem. Niby ludzie mówią, że wygodny, ale jakoś nie mam co do tego przekonania.

Ja to się raczej martwię, ile wytrzyma akumulator w takim pado-tablecie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik wygląda naprawdę ciekawie i choć to tylko prezentacja technologii to widać, że te nowe ustrojstwo Nintendo otwiera przed developerami nowe, spore możliwości. Naprawdę będzie to można fajnie wykorzystać i mam nadzieję, że będą na Wii U powstawać jakieś bardziej ambitne produkcje. Dobrze by też było, jakby te obiecywane wsparcie producentów third-party rzeczywiście okazało się prawdą bo o samo Nintendo się nie boję - oni dostarczają na swoje konsole soft pierwszej klasy.

Mówiąc szczerze, jeżeli Nintendo zadba o wsparcie developerów third-party, oraz zaproponuje jakąś rozsądną infrastrukturę sieciową, jestem w stanie poważnie się tym sprzętem zainteresować. Nawet jeśli bebechami będzie odstawać od konkurencji. Swego czasu sporo grałem na GC(Metroid Prime!), miałem też przelotny romans z N64, wszystko to świetnie wspominam. Także jak najbardziej trzymam kciuki za Big N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowego info.

 

Iwata powiedział, że sprzęt trafi pod koniec roku na wszystkie najważniejsze rynki, czyli do Stanów Zjednoczonych, Europy, Australii i Japonii:

 

http://www.reuters.com/article/2012/01/26/us-nintendo-wii-idUSTRE80P0CI20120126?feedType=RSS&feedName=technologyNews&utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter&dlvrit=56505

 

Z kolei mnożą się plotki odnośnie mocy samego sprzętu. Mówiło się że konsola jest szybsza o jakieś 50% od obecnego genu. Teraz pojawiły się ploty o nowym Xbox'ie, który ma być rzekomo 6 razy szybszy od X360 i 20% szybszy od Wii U. Teraz jeden z deweloperów który pracuje na dev-kitach mówi, że nowa konsola Nintendo to dwa sklejone X360 i już są zmuszeni do "cięć" :E Plota plotkę poganie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nintendo za niecały rok z nową konsolą, a jakiś pajac od Sony niedawno powiedział że ich konsola jest w połowie cyklu życiowego produktu, czyli jeszcze jakieś 6 lat ze starym PS3. To ja życzę firmie Sony powodzenia. :lol2: Tym bardziej że microsoft się budzi z nowym nextgenem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do momentu, aż dostaniesz to ustrojstwo w łapska. Ponoć pod względem wygody i ergonomii jest naprawdę OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miesiące na miesiąc moc WiiU spada http://www.gamesindustry.biz/articles/2012-04-02-wii-u-less-powerful-than-ps3-xbox-360-developers-say :E

 

Może to bzdury a może Nintendo chcę wykosić konkurencję bardzo tanią konsolą (199 albo 249$ na wejściu) w porównaniu do cen jakie będą miały potworki od MS i Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ploty to musi być jakaś bzdura- jak może być "mniej szejderuff niż w ps360"??? Ile jest w iksie, 48? W ps3 24+8, czy jak? No jak może być mniej, ninny chyba aż tak nie przytrolli...?

...W sumie to ninny, wszystko możliwe.

Edytowane przez Adi-C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabiej raczej nie będzie, trzeba by się bardzo postarać żeby konsola miała mniejszą wydajność od obecnych konkurencji :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, takiej tragedii chyba nie będzie. Demo Zeldy wyglądało całkiem nieźle :E:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie większe wrażenie zrobiło miasto, ale nie widzieliśmy go w porządnej jakości żeby jakoś bardziej ocenić, a zelda... jak dla mnie tak sobie, jak na zamknięte pomieszczenie.

 

Tymczasem:

http://www.computerandvideogames.com/342718/wii-u-games-look-just-as-good-as-ps3-but-its-still-not-as-capable/

Teraz "okazuje się" że to cpu jest słabe :E a gpu i ram "spoko". Ach te ploty! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie demo Zeldy bardzo podobało. Takie jakby to powiedzieć "plastyczne", styl bardzo jakby nie patrzeć do przygód Linka pasujący.

 

Słaby proc? Przecież z tego co pamiętam zapowiadał się całkiem ciekawie. To jakiś kawałek krzemu oparty na architekturze POWER7 IBM'a. Za Wikipedią:

 

The Wii U CPU is designed by IBM. It is described by IBM as an "all-new, Power-based microprocessor", the processor is a multi-core design manufactured at 45 nm with an eDRAM cache. Although neither Nintendo nor IBM has revealed detailed specifications, such as the number of cores, clock rate, or cache sizes, references to the chip containing "a lot" of eDRAM and "the same processor technology found in Watson" indicate that the processor shares some characteristics with IBM's POWER7 processor, which powers the Watson computer system and incorporates a large L3 eDRAM cache.

 

Ten eDRAM na papierze wygląda naprawdę OK.

 

Swoją drogą to już nie wiadomo, co czytać i komu wierzyć, tyle tych newsów jest ostatnio. Tak jak teraz o tym, że Wii U jest słabsze od PS3/X360. No kurde, przecież jeśli chodzi o np. GPU, no to cięzko jest dzisiaj nawet znaleźć coś słabszego od tego, co siedzi w obecnych konsolach. Bez kitu.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może CPU jest na lepsze/takie samo od/jak Xenona ale sporą część mocy pochłania OS/streaming/liczenie pierdół na tablet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech WII U będzie tak samo mocne jak ps3 lub xbox to będzie dobrze. U nintendo nigdy nie liczyła się grafika tylko same gry. Jak pokazał DS najważniejszy jest pomysł na grę a nie jakiś tam procek z 300 rdzeni i 10 gb ram. Ja od Wii u oczekuje mnóstwo przyjemnych gier innych niż to co jest obecnie na ps3 czy xbox. Wii U powinno być tak jak pegasus czyli tanie i zapewniać mnóstwo zabawy szczególnie tym najmłodszym.

Wiem że sam sobie kupie ps4 lub xbox 720 ale dla dzieciaków najlepszym prezentem będzie właśnie wii u z rewolucyjnym pomysłem jakim jest rozszerzona rzeczywistość przy wykorzystaniu tabletu. Ja będę grać na dużym TV w battlefilda 3 bad company i GTA VI natomiast dzieciak będzie latać po mieszkaniu z tabletem szukając pokemonów lub rysując coś na tablecie na stole.

Wii U nie jest skierowane do nas, starych pryków :). Debatowanie o mocy konsoli tak naprawdę nie ma sensu gdyż każdy wie że nie jest to konsola która stawia na moc, grafikę i osiągi tylko na proste gry które przynoszą dużo radości dziecku i rodzinie.

Wii U jest jedynym sprzętem w którym nie dopatruje się specyfikacji, tutaj obchodzą mnie tylko gry i możliwości jakie da nam wykorzystanie tabletu w nawet prostych grach. Obawiam się tylko jednego że częściej będę grać na WII U niż na PS4 :) i będę konkurować o tablet z synem i to ja będę biegać po domu jak głupi szukając pikachu i inne pokemony ^^

Edytowane przez PawelPl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko samo Nintendo przebąkiwało coś, że chcą tym razem "trafić do hardkora" i Wii U ma być takim zwrotem w innym kierunku trochę jeśli chodzi o target sprzętu. Widać to choćby bo obiecywanym lineup'ie. Choć pewnie dla części tych "hardkorów" przeszkodą będzie pewnie samo logo Nintendo do pudełku. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiło się ostatnio sporo o kontynuacji świetnej platformówki, jaką bez wątpienia był/jest Rayman Origins. Sequel miał nosić nazwę Rayman Legends i tym razem rozgrywać się w realiach "mityczno-baśniowych". Do tej pory były to niepotwierdzone informacje oparte na różnych poszlakach (np. rejestracja domeny RaymanLegends.com i Rayman-Legends.com). Wygląda jednak na to, że informacje te w pełni się potwierdziły. Do sieci wyciekł trailer tejże gry, do tego w wersji przeznaczonej na... Wii U. Ubisoft na razie nic nie potwierdza (i usuwa wideo z YouTube'a), ale w zaistniałych okolicznościach oficjalna zapowiedź to tylko kwestia czasu:

 

 

Do tego Ninetndo ujawniło, że ich pudełkowe gry mają być niebawem dostępne w formie cyfrowej. Na 3DS'ie pierwszym tytułem, który będzie można kupić w ten sposób w eShopie ma być New Super Mario Bros. 2. Podobnie będzie według zapowiedzi z pozycjami na Wii U z tym, że stosowny sklep ma działać od samego startu nowego systemu.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brian Burleson, starszy producent w Gearbox Software stwierdził, że opracowywana przez jego studio gra Aliens: Colonial Marines będzie wyglądała najładniej na Nintendo Wii U. Jego zdaniem to „przepotężna maszyna”.

http://www.chip.pl/news/rozrywka/gry-akcji/2012/05/gra-aliens-colonial-marines-bedzie-wygladac-najladniej-na...-wii-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonamy się jak wyjdzie konsola. Do tego czasu jedni będą mówić, że mocniejsza, a inni, że kaszana :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonamy się jak wyjdzie konsola. Do tego czasu jedni będą mówić, że mocniejsza, a inni, że kaszana :D.

Jeśli rzeczywiście GPU będzie na poziomie 6770, to znaczy że na PC ten poziom grafiki będzie dopiero na 7900. I, nie licząc exclusivów, gry na Wii U będą na początku z pogorszoną grafiką ze względu że "PC nie nadążają" (nie mówiąc już o tytułach które będą musiały wyjść również na PS3 i X360).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wii U z biegiem czasu zapowiada się IMO coraz lepiej. Randy Pitchford z Gearbox Software mówił, że nowa konsola Nintendo ma znacząco więcej RAMu niż np. X360. Do tego sam Crytek odpalał na Wii U test level Crysis'a 3 i efekt jest naprawdę świetny. Sami podali, że cienie i tekstury są cacy i dorównują tym z najmocniejszych PC'tów (jest tylko ponoć problem z AA). Pojawiają się też głosy, że Unreal Engine 4 również śmiga na Wii U (pewnie w jakiejś okrojonej formie, ale jednak). Z kolejnymi wersjami dev-kit'ów powinno być jeszcze lepiej. Ja tam czekam na E3 i na konfe Nintendo jak nigdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę- nową generację (ekhem, ekhem) zobaczymy, tudzież dowiemy się o niej jakiegoś małego cośniecoś- nie we wtorek na e3, a już jutro...

http://www.vg247.com/2012/06/02/nintendo-to-broadcast-pre-e3-presentation-tomorrow/

choć dość późno bo o 11 wieczorem czasu środkowoherbacianego... hmm, czyli w zasadzie u nas o dwunastej, czyli w sumie, technicznie, to już jednak nie tyle jutro a bardziej tak w poniedziałek. No cóż, zawsze to wcześniej niż we wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni to już przesadzają. W sumie, to będą mieli trzy pokazy :E Najpierw info o Wii U w Nintendo Direct, potem właściwa konfa na E3, potem jeszcze pokaz samych gier na następcę Wii ( to już w czwartek) :E Może mają tyle tego materiału, że się rozmieniają na drobne, co by wszystko pokazać? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...