Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wyrwać taki zestaw to jak wygrać w totka :E

Jak zależy Ci na grach z Wii, to używaną konsolę można wyrwać na upartego za stówę nawet ;)

O to ja mam takie WiiU :E Czarne i z wgraną zeldą od poprzedniego właściciela ale tabletopad już nie jest w rysunkach z wind wakera :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się nad pierwszym zakupem konsoli nintendo. Będę grywał (zapewne sporadycznie) tylko stacjonarnie na tv i tu pytanie do osób, które miały styczność ze switchem i wii u. Którą konsole lepiej zakupić w takim przypadku ?

Warto dokładać $ do switcha?

Może dodam, że dopłata to nie jest jakiś specjalny problem w moim przypadku, kwestia tego czy faktycznie warto ?

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne pytanie trochę. A w co Ty byś chciał zagrać tak po prostu? Bo Wii U to już martwa konsola z siłą rzeczy ograniczoną biblioteką tytułów. Switch to najnowszy sprzęt Nintendo i ma tym samym zapewnione wsparcie jeśli chodzi o najnowsze gry. Choćby z tego względu osobiście wybrałbym Switcha (jeśli dopłata to nie problem jak sam piszesz). Zobacz sobie co Cię interesuje jeśli chodzi o dostępny pozycje i tyle (w taką np. Zeldę zagrasz na jedynym i drugim, wtedy możesz po prostu kupić tańsze Wii U jak Breath of the Wild Cię zainteresuje). Pamiętaj, że NS może równie dobrze robić za konsolę stacjonarną, która w parę chwil przekształcisz w pełnowartościowego handhelda. Ja kupiłem jakiś czas temu Switcha, też gram raczej okazjonalnie ostatnio i niespecjalnie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z pewnością chciałbym zagrać w jakieś gry serii Mario, co więcej to nie wiem. Nie grałem w nic z nintendo, więc wybór pewnie spory. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Weź obie :P

Na Wii u masz jeszcze dostęp do gier z wii i gc. Wtedy będziesz mógł zagrać w rewelacyjne mario Galaxy i 3d world, niedostępne jak dotąd na switcha. I wiele innych, bo switch nie jest kompatybilny wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako użytkownik który czynnie gra na Switchu jak i na Wii U, uważam, że wybór tej drugiej to też dobry pomysł. Przede wszystkim chodzi o kwestie finansowe i fakt, że na poprzedniej generacji zagrasz w znacznie więcej gier z Mario.

Jeśli chodzi o Wii U w grę wchodzi raczej używka, ale za to na konsolę przeznaczasz mniej więcej połowę z tego co by poszło na Switcha (nie ważne czy nówka czy używka, ceny tej drugiej dla sprawnej, kompletnej konsoli nie są jakoś znacząco niższe).

Ceny gierek, które są na obu platformach chyba zawsze wypadają lepiej na korzyść Wii U i często nie są to małe różnice. W takie New Super Mario Bros U w tym momencie zagrasz 4 razy taniej na starszej konsoli, a różnice nie są jakoś bardzo widoczne. To akurat wygodny przykład, bo gierka dopiero miała premierę na Switcha, ale raz, że krzyknęli sobie za nią niemal pełną cenę, jak za nowiuśką, dopiero co stworzoną gierkę, a dwa, w końcu zależy Ci na gierkach z Mario, prawda? ;)

No i tu dochodzimy do kolejnej sprawy - o ile na Switchu zagrasz w fenomenalnego Super Mario Odyssey, o tyle Wii U pozwoli Ci na odpalenie nie tylko Super Mario 3D World, wspomnianego SMBU, ale też wszystkie Mariany z Wii, w tym Super Mario Galaxy 1 i 2. czy też pierwsze New Super Mario Bros.

Wii U to też w sumie jedyna konsola z ostatnich lat, która może pochwalić się prawdziwą i pełną kompatybilnością wsteczną - wkładasz płytę z Wii i grasz.

Owszem, na Switcha być może z czasem przeportują kolejne Mariany, ale ręki sobie za to uciąć nie dam. Same gierki na nowszej konsoli wyglądają nieco ładniej, jednak nie jest to znacząca różnica.

Nie przekonywałbym też tak do Wii U gdybyś nie napisał, że zamierzasz grać tylko stacjonarnie. Switch jako konsola 2w1 to jednak główny zamysł tego sprzętu i dużo graczy kupuje dany tytuł (niejednokrotnie dublując go w swojej kolekcji) bo można go zabrać wszędzie ze sobą.

Na upartego można pograć w gierki na padlecie, poza tv, ale jednak zasięg jest niewielki, kilka metrów no i sam ekran jednak ustępuje temu ze Switcha - 480p vs 720p + ładniejsze kolory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja sobie sprawię Wii U przed Switchem, może zdążą przez ten czas zapowiedzieć jakaś odświeżoną wersję. Gry można instalować na dysku zewnętrznym jak i karcie SD bez bawienia siew Homebrew? W ogóle słyszałem, ze dysk musi być sformatowany pod gry z Wii U i chyba oddzielny pod Wii , no i oczywiście oddzielne zasilanie. Niezła plątanina kabli będzie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Wii u masz jeszcze dostęp do gier z wii i gc. Wtedy będziesz mógł zagrać w rewelacyjne mario Galaxy i 3d world, niedostępne jak dotąd na switcha. I wiele innych, bo switch nie jest kompatybilny wstecz.

Wii U nie jest wstecznie kompatybilne z GC, obsługuje tylko gry z Wii. Tytuły z Gacka działają tylko przez homebrew.

Co mi się na Wii U bardzo podoba to Deus Ex: Human Revolution Director's Cut. Latając w skórze Adama Jensena padlet potrafi nieźle podnieś poziom immersji :borgwinkani::cool:

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okey. Zdecydowałem, że w oczekiwaniu na nową wzmocnioną wersję Switcha (obiło mi się o uszy, że ma się pojawić w tym roku), zakupię póki co Wii U.

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie to tylko domysły i wróżenie z fusów. Choć jest to mimo wszystko dość prawdopodobne. Patrząc szczególnie na to, że Nintendo lubuje się wręcz we wprowadzaniu odświeżonych modeli swoich handheldów, stosując czasem dość drastyczny redesign (2DS, GBA SP).

Tak czy sak powinieneś się dobrze bawić :) Wii U to taki trochę Virtual Boy naszych czasów, więc kupujcie póki są. Za parę lat może być o taki zakup trudniej :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś kupiłem Wii U, w niezłym stanie, ze sporym zestawem dodatków i 4 grami za 600zl. Myślę, że bardzo dobra cena. Wieczorem będę testował. :)

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, super. Wersja Basic czy Premium (biała czy czarna)? Jakie gry w zestawie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, super. Wersja Basic czy Premium (biała czy czarna)? Jakie gry w zestawie? :)

Mario party 10, splatoon i jeszcze jakieś dwie, do tego trzy pady Wii remote motion plus z etui.

Wersja czarna 32gb.

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mario party 10, splatoon i jeszcze jakieś dwie, do tego trzy pady Wii remote motion plus z etui.

Wersja czarna 32gb.

Miałem ten zestaw na oku, był chyba za 700 zł wystawiony. Eh i ten dylemat spieszyć się z zakupem Wii u w okazyjnej cenie czy kupić dysk na magazyn z promocji :P .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ten zestaw na oku, był chyba za 700 zł wystawiony. Eh i ten dylemat spieszyć się z zakupem Wii u w okazyjnej cenie czy kupić dysk na magazyn z promocji :P .

Zgadza się. Okazało się, że nie jest aż tak daleko (40) km, więc odebrałem osobiście. Niestety warunki na drodze w tamtych okolicach okazały się niezbyt sprzyjające...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli piloty ori to wspaniała okazja.

W mojej okolicy bida z dobrymi ofertami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli piloty ori to wspaniała okazja.

W mojej okolicy bida z dobrymi ofertami.

Oryginalne. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ano, bogatemu to i byk się ocieli.

Mi to ocieliła się PSTV kupiona za 65 zł+ 15 zł wysyłka z killzone i 4GB. Zainstalowałem te całe Henkaku i człowiek nie wie co z tym robić, pewnie użyję jako Steam Link :E .

Duże gry jak np. Xenoblade Chronicles X zainstalowane na zewnątrz nie będą cierpiały na jakieś ubytki w stosunku do gier na pamięci wewnętrznej? Czasem idzie tanio kupić wersję 8GB.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie gadam z wami :D

Vitka tv też niezła. Jaki człowiek był głupi że nie brał, jak czyścili to ze sklepów po 30 zł nówki. Mówię, a na co mnie to :E.

I po prawdzie nadal jakoś mi się nie tęskni. Wszystkie te szmery bajery z emu spoko, ale to samo i jeszcze lepiej będzie na switchu, a z gier na vitę to chyba tylko w killzona bym zagrał. Na plus że fajne takie pudełeczko od fajek, przyklejasz do tv i go nie widać.

Wydaje mi się że na zew. może być jeszcze szybciej, ale to wydaje.

Na tej 32gb z tego co pamiętam to i tak ta gra wchodzi na styk, więc tak czy siak warto jakiegoś pena podpiąć.

Albo sd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi to ocieliła się PSTV kupiona za 65 zł+ 15 zł wysyłka z killzone i 4GB. Zainstalowałem te całe Henkaku i człowiek nie wie co z tym robić, pewnie użyję jako Steam Link :E .

Duże gry jak np. Xenoblade Chronicles X zainstalowane na zewnątrz nie będą cierpiały na jakieś ubytki w stosunku do gier na pamięci wewnętrznej? Czasem idzie tanio kupić wersję 8GB.

Akurat do Xeno to polecam pobrać paczki z eshopa.(Tak, pobierasz paczki z eshopa a nie instalujesz, jeżeli nie chcesz wczytywać wszystkiego z płyty :E). Bo tak to osiwiejesz zanim gra ci się wczyta ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spytam się o parę spraw przed ostateczną decyzją o zakupie Wii U.

Gry z płyt można zainstalować na zewnętrzną kartę SD tak jak na dysk bez homebrew?

Czy jeśli np. płyta będzie porysowana, a ja zainstaluję grę na dysku to czy może mi poprawić pliki przez internet?

Warto ją rozebrać i przesmarować czy to nieśmiertelny sprzęt i odkurzacz wystarczy :E ?

Jeśli dobrze zrozumiałem do gier Wii trzeba mieć oddzielny dysk/kartę?

Serwery jakieś tam żyją? W np. Splatoon z chęcią bym zagrał.

Zastanawiam się po co mi to..., ale Xenoblade bardzo mnie kusi i na OLX jest teraz Wii U z kartonem od edycji limitowanej.

Tylko czy jest sens przepłacić 150--250 zł za karton :E ?

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba można na kartę, ale nie pamiętam. Instalacji z płyty nie ma, w xeno były tylko dodatkowe tekstury czy coś tam. Smarować nie trzeba, chyba że w gardło :E.

Do wii oddzielne pady i sensor bar, albo na padlecie nie trzeba (ma wbudowane). Właściwie równie dobrze można ustawić dwie świeczki, więc tylko pilot potrzebny :E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi