Skocz do zawartości
Arcadius

Jaki serial obecnie oglądacie?

Rekomendowane odpowiedzi

To nienaturalne zachowanie Sheryl Lee - nawet mrugała "od tyłu", tj. z góry na dół.

W sumie nie dziwota, skoro aktorzy w black lodge wszystko odgrywają od tyłu, ale już takie mrugnięcie jest nie do przeskoczenia i ostatecznie na cofniętej taśmie przynosi ciekawy efekt ;)

 

Jestem na razie po dwóch odcinkach i odczucia od bardzo pozytywnych po mieszane. Jest intrygująco, co chwilę pojawiają się znane twarze, jakiś tam klimat sprzed 25 lat da się odczuć. Mam jednak pewien problem z natężeniem zjawisk nadnaturalnych i ich przedstawieniem

 

Żeby się bardziej nie rozpisywać, uważam, że jestem nimi zbyt często obrzucany. Obawiam się, że przez taki zabieg za bardzo spowszednieją, i w takiej ilości stracą na sile. Motyw ze szklanką klatką jako portalem rewelacyjny, ale czy naprawdę postać która się w niej pojawiła musiała ją rozwalić niczym w pierwszym lepszym horrorze? Może się czepiam, ale czy nie bardziej klimatycznie byłoby uśmiercić parę na przeciwko bez przełamywania bariery? Postać zrobiłaby swoje, ale zostałaby zachowana jakaś granica między jedną a drugą rzeczywistością, a tego typu pierdzielnięcie zrobiłoby lepszy efekt w późniejszej fazie sezonu. Nie przekonuje mnie też postać "elektrycznego drzewka", a raczej jego forma - trochę kiczowata, ale nie w tym dobrym znaczeniu. Może się jeszcze do tego przekonam po zapoznaniu się z dalszymi odcinkami.

 

 

Jeśli chodzi o groteskę, symbolikę, szeroko pojęte zjawiska nadnaturalne, jest tu tego na razie tak dużo, jak w najbardziej pokręconych filmach Lyncha. Może później nieco zwolnią z takimi zabiegami - trochę na to liczę. Chętnie usłyszałbym więcej tych nieco absurdalnych, przerysowanych dialogów znanych z oryginału.

Moim zdaniem nowy sezon przekona do siebie ludzi którzy widzieli poprzednie, a reszta się od niego odbije, no chyba, że ktoś lubi takie klimaty, ale wtedy pewnie twórczość Lyncha zna.

 

O warstwie fabularnej nie ma się co teraz rozpisywać, bo to jak analizowanie pierwszych 15 minut jakiegoś filmu. Mam nadzieję, że ostatecznie się nie zawiodę. Btw. odcinki mijają mi podejrzanie szybko, a z reguły nie potrafię wysiedzieć przy jednym dłuższym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Riverdale z dziewczyną. Z 5 odcinków za mną. Jest to troche gimbusiarskie, ale duuuuużo lepsze niz 13 reasons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Riverdale z dziewczyną. Z 5 odcinków za mną. Jest to troche gimbusiarskie, ale duuuuużo lepsze niz 13 reasons

Dla dziewuszki polecam: One Tree Hill, Girls, Pretty Little Liars, Gossip Girl. Gimbusiarskie, dla dziewczyn i też kiedyś ze swoją oglądałem. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla dziewuszki polecam: One Tree Hill, Girls, Pretty Little Liars, Gossip Girl. Gimbusiarskie, dla dziewczyn i też kiedyś ze swoją oglądałem. :E

Znam te seriale, za kogo ty mnie masz :E Mimo, ze ichnie oglądałem. Nie moja bajka xd

Tylko widziałem Pretty Little Liars sam ostatnio. Juz tu pisałem to :)

Edytowane przez johny11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Młodzieżowe seriale hmm..Bardzo mi się kiedyś podobał serial The O.C. (na Fali). Świetny klimacik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukam czegoś nowego do oglądania z płcią piękną :) Za sitcomami nie przepada.

 

co już było:

 

Gra o tron

Orange is the new black

Skins

Misfits

Secret and lies

American Horror Story

Bates Motel

Prison Break

Supernatural

Breaking Bad - mi się podobało, drugie połówce nie

House of cards - odpada

Szerlok

Flash

edit:

Gotowe na wszystko

Plotkara

Pamiętniki wampirów

 

jak coś się przypomni to edytuje. z góry dzięki :)

Edytowane przez theOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 5 sezon house of cards :red:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

6 feet under

 

Gdzie, to obejrzeć?

 

Hbo Go ale niestety jest tylko SD.. A szkoda.. może zrobią w HD i bym sobie drugi raz obejrzał bo to jeden z najlepszych seriali.

 

--

Szukam jakiegoś porządnego serialu w stylu The Killing. Jest coś takiego ciekawego?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Próbowałem ale jakoś nie przepadam za angielskimi klimatami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, oglądaliście nowe House of Cards? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Od 4ep dzieje sie :D

Zabieram się za niedługo za nowy sezonik. Mam nadzieje, ze bedzie jak mowisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oglądam obecnie Supernatural i czasami Arrow (ale łucznika oglądam jak to się mówi do obiadku :)).. Szukam czegoś ambitniejszego i lepszego. Nie tak dawno chyba na hbo lub netflixie był serial o jakimś wirusie i ponoć bardzo dobry.. Ale nie pamiętam nazwy możecie pomóc?

 

Znacie jakieś seriale o zagładzie świata? Walking Dead oglądam na bieżąco :). The 100 - ponoć też dobry ale wydaje mi się zbyt młodzieżowy.

 

Albo może jest jakiś ciekawy serial horror? Np o duchach? Oby nie o egzorcyzmach bo już mam dość opętania ;))

 

Ewentualnie może nadrobię American Horror Story .. Skończyłem na 3 sezonie a już chyba 7 :D

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zacząłem oglądać Opowieści Podręcznej.. miałem w sumie tego nie oglądać, bo tematyka wydaje się nudna, ale przypadkiem dowiedziałem się, że gra tam nasza Iwonka.. a że jest na showmaxsie, który dla klientów jednej z sieci komórkowej jest przez rok za darmo, to włączyłem i mnie wciągnęło. Bardzo solidny serial.. przynajmniej po dwóch odcinkach.

 

Poza tym obecnie to Silicon Valley oraz Better Call Saul, który ostatnio miał 2 tyg przerwę.

Oglądałem też Prisona nowy sezon, który ani mnie ziębił ani grzał, ale po odcinku na pustyni zaczał mnie mocno ziębić i dałem sobie z tą produkcją spokój.

Po drodze też zaliczyłem nowy sezon Sense 8, imho lepszy niż 1 i jak zwykle świetnie się oglądało. Niestey niedawno ogłoszono że serial nie dostanie 3 sezonu, więc jest urwany na grubym cliffie.

Wyszedł też 3 sezon 12 Monkeys który zdecydowanie był najlepszy z dotychczasowych i nawet trafiły się w nim odcinki bezbłędne. Sezon ten podniósł cały serial klasę wyżej. Fajne też że wyemitowano go w 3 dni. 4 sezon pewny i ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdy nie było informacji jakby sezon 3 miał być ostatnim. Od początku było mówione, że serial skończy się na 4 sezonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hbo Go ale niestety jest tylko SD.. A szkoda.. może zrobią w HD i bym sobie drugi raz obejrzał bo to jeden z najlepszych seriali.

No właśnie kapitalny serial, nie taki stary (2001-2005) a nie da się tego obejrzeć w normalnej jakości. Nawet 10 lat starsze Twin Peaks ma HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania, nie Anna (2017) - jestem po 4 odcinkach i jest całkiem przyjemnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kapitalny serial, nie taki stary (2001-2005) a nie da się tego obejrzeć w normalnej jakości. Nawet 10 lat starsze Twin Peaks ma HD.

To zależy na jakiej taśmie był nagrywany serial, z 16mm nie będzie HD, z 35mm będzie nawet 4K i dalej.

 

 

Z tego co patrzę to six feet under było kręcone na 35mm więc szansa na niebieski krążek jest. Jeżeli nie ma to widocznie się to nie opłaca.

 

Jako ciekawostka to nawet świeże i całkiem nowe seriale bywają kręcone na tradycyjnych taśmach. Np Breaking Bad był kręcony właśnie na 35mm a potem cyfrowa obróbka.

Westworld.. jest kręcony właśnie analogowo w 35mm.

 

 

 

Niektórzy producenci strzelili sobie w kolano przechodząc w trakcie na kamery cyfrowe FHD i nie więcej, bo przez to zablokowali sobie możliwość wypuszczenia serialu w 4K. Np Battlestar Galactica. Zaczęli od 35mm potem zmienili na kamerę cyfrową HD o maks rozdzielczości FHD.

 

 

Pytanie za ile lat lub dekad zaczną wydawać odświeżone wersje starych seriali w 4K. Na ten czas nawet klasyczne filmy w zasadzie jeszcze nie ruszyły.

Edytowane przez wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można teraz oglądam a nawet trzeba House of Cards

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poleceniu przez znajomego zabrałem się za Most nad Sundem / The Bridge (SWE) / Bron / Broen po pierwszym odcinku kompletnie nie mam pojęcia co się dzieje, świetny kryminał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 6 odcinka niezłe to HoC. Wieczorem pochłone więcej :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Użyłem jednego porównania i to wszystko. Wystarczy poszukać na reddicie i będą opinie użytkowników które będą znaczyły więcej niż osoby której za to płacą. Odnoszę wrażenie że my się cały czas nie rozumiemy. Ja mowie ogólnie o tanich płytach ASRock a Ty złapałeś się tego jednego modelu który kosztuje 400zl i myślisz że ja pisze cały czas tylko o nim. Gdybym miał kupić samochód w salonie i za 100tys byłby fiat a za 120 nie wiem mazda, to jednak kupiłbym mazdę. Tylko o tym mówie cały czas. O marce nie konkretnym modelu i czy warto dopłacić trochę więcej do marki, wg mnie tak. Według Ciebie nie ale sam jeśli masz wybór to idziesz w te lepsze marki. 
    • Za 5600 zł masz gotowca https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Taniej o 400 zł niż same podzespoły. 
    • Bierz póki jest https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Dobry gotowiec na AM5 z Ryzen 5 7500F i RTX 4070 Super za 5600 zł. 
    • Ogólnie im bardziej agresywna pozycja na rowerze, tym bardziej istotne jest dobre dopasowanie rozmiaru i geometrii. Bikefitter może trochę pomóc, mają czesto usługę dopasowania roweru przed zakupem. Ale to zawsze dobrze jest wiedzieć czego się chce i mieć jakiś punkt odniesienia, a z postu wynika że raczej z tym słabo. Ten rower na tiagrze sprawdzi się lepiej na górkach niż pozostałe wyścigowe szosy, bo po prostu ma lżejsze przełożenia. 
    • Dobra zwracam honor, na X3D faktycznie to działa powyżej 100, ustabilizowałem sobie takie coś, tylko fclk mnie blokowało  bo na początku zszedłem z 1900/3800 na 1866/3733 ale jak dałem 1833/3666 to BCLK poszło stabilnie na 104 i np podczas działania TM5 czyli obciążenie 100% z lekkim poborem mocy 70-80W~ procek trzyma cały czas 4628mhz w grach to samo, później jeszcze spróbuje pobić twój wynik w cinebenchu tylko muszę przygotować pokój do tego  musi być lodówa   PS. co do ramu i fclk to z taką kombinacją jest 1906/3812 więc spoko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...