Skocz do zawartości
Arcadius

Jaki serial obecnie oglądacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Na netflixie miał wejść chyba 23 września jakiś nowy serial o podbojach imperium rzymskiego, walkach Rzymian z Germanami czy tam Gotami, nie mogę go zlokalizować jakiś tip co do nazwy i czy on już wszedł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2020 o 16:26, Jaycob napisał:

Jakieś nowości warte obejrzenia? 

Poza Wychowane przez wilki nic godnego nie wyszło. Za kilka dni premiera Fargo - wiąże duże nadzieje z 4 sezonem :). Pogoda coraz gorsza to będzie więcej czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, wiktoria.boluch napisał:

Poza Wychowane przez wilki nic godnego nie wyszło. Za kilka dni premiera Fargo - wiąże duże nadzieje z 4 sezonem :). Pogoda coraz gorsza to będzie więcej czasu :)

Dzięki za propozycję, ale zacząłem już Marco Polo. Jestem na drugim odcinku i póki co bardzo ciekawie się zapowiada.  

Skończyłem także Defending Jacob. Bardzo dobry serial, wciąga od samego początku, rola Chrisa Evansa genialnie zagrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem mini serial dokumentalny Challenger: Ostatni lot produkcji J.J. Abramsa z Netflixa, dużo się dowiedziałem, jako że jestem fanem kosmosu i astronautyki fajnie mi się oglądało, ogólnie to NASA dała ciała nieźle jak i firma która produkowała rakiety nośne dla wahadłowców, 9/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 sezon fargo leci . oglada ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam Eskpansja/Expanse wziąłem Amazon Prime na 30dni za free, bo w październiku rusza Prime, to liczę na tanie pady od xboxa one :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagubionych obejrzałem bo myślałem, że mam luki w sezonach/odcinkach i faktycznie tak było. 4 i 5 sezon coś tam kiedyś widziałem, ale luk sporo, 6 to już w ogóle. Serial ciekawy, sezony 1- 3 chyba najlepsze im dalej tym więcej pytań bez odpowiedzi i niedosyt. Póki się to ciągiem ogląda to jakoś to leci i jest ciekawie, ale jakby się na spokojnie nad tym zastanowić to sensu tam chyba mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2020 o 14:11, wiktoria.boluch napisał:

Poza Wychowane przez wilki nic godnego nie wyszło. Za kilka dni premiera Fargo - wiąże duże nadzieje z 4 sezonem :). Pogoda coraz gorsza to będzie więcej czasu :)

no właśnie. Zapowiadało się bardzo dobrze, ale z odcinka na odcinek coraz gorzej. Jakość nawet nie drgnęła lekko do góry w nastepnych odcinkach. Tylko gorzej, gorzej, gorzej.

Rozczarowująca jest gra aktorska Androidów, zachowują się jak ludzie, mają za dużo emocji, mało tego te emocje zaczynają okazywać coraz bardziej, mają bardzo rozbudowaną mimikę i zachowują się po prostu jak ludzie z zaburzeniami psychicznymi a nie jak androidy. Ci aktorzy grają jak by mieli role ludzkie do odegrania. Jeszcze tylko ruszać się mniej więcej starają jak androidy, ale cała ich gra aktorska to porażka. Kompletnie nie są przekonujący w tej roli.

Tak samo sama wizja androida którego można setki razy kroić, rozpruć jak szmacianą lalkę, obić  - ten android pada na ziemię jest już kaput, a za chwilę, łazi ma pełną sprawność, nie widać rozcięć na kombinezonach, ubytek płynów na nic nie wpływa, grzebią sobie w środku wyjmują jakieś dziwne rzeczy, też na nic to nie wpływa. Bezsens. 

Scenarzysta niepotrzebnie sięga po takie ostateczne środki, jak wcale nie chce uśmiercić androida. Chce tylko w BARDZO tani sposób wzbudzić lęk w widzu że ten android "umrze". Tylko że tak tego nadużywa, że po 2-3 razie jest pełna znieczulica - i tak już wiadomo jaką konstrukcję ma scenariusz i że ten android w magiczny sposób zaraz odzyska 100% sprawności.

Brak tu spójności, jakichś realnych technologicznych założeń w scenariuszu. Nawet bardzo zaawansowanej technologii nie da się przedstawić w tak debilny sposób.

Sam wątek fabularny ma parę ciekawych motywów, chociaż by to jak ludzie potrafią sobie wytłumaczyć te same wydarzenia. Tam gdzie jeden widzi ciąg przyczynowo skutkowy, inny widzi rękę boga. Niektóre dialogi były ciekawe i rzeczywiście można śmiało założyć że nawet za 500 lat ludzie będą wierzyć w boga i jego sprawczość. Duchowni im wszystko wytłumaczą - lepiej niż naukowiec...

Ogólnie 5/10

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze było to jak androidowi podkładali ubrania pod kręgosłup żeby mu było wygodnie i przykrywali kocem. Ku#$@ takie luki ma ten serial że się to w pale nie mieści że z taką indolencją i brakiem smaku można podejść do tego w takim serialu z takim budżetem i takimi ponoć utalentowanymi ludźmi.

Ja liczyłem na bardziej technologiczny spektakl. Wydawało mi się że zobaczę naprawdę androidy, które mają swoje AI, - interakcję z ludźmi przypominającą tą która była w Terminatorze 2.

Uważam że w Terminatorze 2 najlepiej przedstawiono robota humanoidalnego, który ma swoje limity, swoje ograniczenia, można go zniszczyć, uszkodzić, to ma później swoje konsekwencje. Pełni rolę protektora, są zabawne interakcje między nim a człowiekiem, jest element uczenia się od człowieka pewnych zachowań itp. Film dawał tu mniej pola do popisu bo trzeba w krótkiej formie zamknąć wiele rzeczy ale zrobiono to lepiej niż w serialu który ma naście epizodów żeby to zrobić. PORAŻKA.

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David 8 w Prometeuszu a tym bardziej w Obcym z 2017 roku też był dość ludzki (szczególnie ten dobry) więc mi to w ogóle nie przeszkadza. Widać pewną różnicę miedzy odcinkami 1-5 a 6-10, druga piątka jest bardziej dziwna a finał to już w ogóle uje, muje dzikie węże xd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać Watchmen i zrywa mi kask. Uwielbiam seriale sf, w który przyszłość jest prezentowana tak, że ciężko to wszystko ogarnąć. Na 4 odcinki chyba z 50 razy powiedziałem 'co tu się dzieje?!'.

 

A z widzianych w ostatnim czasie to zdecydowanie podobały mi się Yellowstone, Defending Jacob, Ozark S3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że Wychowane przez wilki z każdym odcinkiem coraz gorzej.A ostatni odcinek to wogole nieporozumienie.Mnie ostatnio zaskoczył The Boys.Ogladam 2 sezon i dla mnie jeden z lepszych seriali jakie ostatnio oglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi po ostatnim odcinku odechciało sie ogladać następny sezon.Zobaczę jakie będą opinie po cały m drugim sezonie i wtedy zobaczę czy oglądać.Na razie skończyłem 2 sezon The Boys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zakończenie drugiego sezonu The Boys. Szkoda, że trzeba będzie czekać ponad rok na kolejny sezon. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie seriale teraz na czasie?  skończyłem ostatnio The 100, The Boys, gdzieś tam czekam na kolejne sezony The expanse, Vikings, Peaky Blinders, Carnaval Row, liznąłem pierwszy odcinek  s04 Fargo, wizualnie przyjemny ale nie porywa specjalnie ;[ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sezon Star Trek Discovery zapowiada się bardzo ciekawie. To nie jest ten ST, do którego się przyzwyczaiłem, ale to dobrze. W końcu coś nowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Stefan999 napisał:

Nowy sezon Star Trek Discovery zapowiada się bardzo ciekawie. To nie jest ten ST, do którego się przyzwyczaiłem, ale to dobrze. W końcu coś nowego. 

Ja mam tak samo, ale już się przyzwyczaiłem do tego Star Treka, a 30.10 Mandalorian drugi sezon. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam Star Trek-a, a ogolnie mega fanem universum nie jestem.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Dom z Papieru S01, niby spoko serial ale irytuje mnie postać Profesora, jest tak przerysowany że wręcz komiksowy, dodatkowo liczne wątki romansowe też jakoś tak średnio odbieram, jeżyk hiszpański też mi nie leży.

Podoba mi się dobra gra aktorska i akcje w mennicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2020 o 19:53, ODIN85 napisał:

Lepszy od tego z Picardem.

Ten z Picardem to coś innego niż Discovery, chociaż trzeci sezon zaczął się dobrze, jest inaczej, Burham wreszcie nie wie wszystkiego i została postrzelona, nie zna tego świata z 32 wieku, myślę że będzie lepiej niż sezon pierwszy i drugi, to trochę taki Voyager się teraz zrobił, ale to wyjdzie na dobre temu serialowi tylko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2020 o 10:59, Stjepan napisał:

Ja mam tak samo, ale już się przyzwyczaiłem do tego Star Treka, a 30.10 Mandalorian drugi sezon. :D

Drugi sezon Mandalorian będzie super. Pierwszy wymiatał, wieć co do drugiego jestem spokojna :) Juz nie mogę się doczekać :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

For all Mankind 7,5/10

Dość wściągający, chociaż wolno się rozkręca. Mocno feministyczny, ale to jedna z problematyk poruszanych w tym serialu, więc to nie jest wymuszone. Największa wada to chyba to, że ciężko polubić bohaterów, chociaż pod koniec to trochę się zmienia, zwłaszcza Gordo zyskuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • a nie lepiej polowac na 4070ti super bo 2160p ci wydupcy te wszystkie nvidie chyba że chcesz bez RT stricte tego używać?
    • https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Miałem okazję przeczytać recenzję i zwróciło moją uwagę HDR P1000. W skrócie - są errory dla jaśniejszych odcieni szarości przez co mogą wydawać się "wypalone" w oknach 10% lub mniej ale za to obraz 10%-100% jest na tym samym poziomie co tryb TB400. Czyli - na wykresie nie jest równo ale za to nie ma sytuacji jak w innych panelach na qd-oled gdzie zarzynało się jasność realnej sceny aby wydobyć peaki. Osobiście wczoraj robiłem bardziej dogłębne porównania pomiędzy TB400/P1000 oprócz tego że high-lighty są oczywiste-jaśniejsze i wyskakują to niektóre sceny mogą być ciut podbite w cieniach ale tutaj musiałem się mocno przyglądać i elementy np. chmur mają te same szczegóły w obu trybach. Na szczęście wyniki co do poprawności wyświetlania kolorów czy temperatury w HDR są praktycznie takie same i nie ma oczywiście "wyprania" kolorów.   Jakie zdanie ma @PiPoLiNiO?
    • Sam piasek wygląda lepiej, ale nadal bez petardy (samo ziarno). Za to - chcę, aby to wybrzmiało (!) - dev odpowiedzialny za implementację pomysłu piasku w tej grze - mistrz. Jeszcze nie widziałem tak fajnie zaprogramowanego algorytmu pracy piasku, wirów, zawirowań, zachowań w odniesieniu do ternu, itd. Dla mnie majstrsztyk programistyczny, tylko graficznie coś nie pykło, tak jak reszta oprawy (nie bardzo wiem dlaczego - tam wystarczyłby chyba mały blur ziarna piachu i IMO zmiękczyłby ten obecnie szorstki odbiór).   Zastanawia mnie tylko "słabe zainteresowanie" moderów. Bardzo mało nowego. CP2077 - naście/dziesiąt nowych modów dziennie. Dziadzio W3 - nadal i niezmiennie po kilka nowych modów dziennie! A HFW... jakoś mało. A przecież aż prosi się o np. autoloota.  
    • Różnie z tym bywa, oba sieją piszczącymi cewkami nawet na pulpicie, drugi dodatkowo gdy grafa jest obciążona. Żona ma asusa tuf, też piszczy przy przewijaniu www. Już się w to nie będę bawił oddaje oba.  W drugim mmodelu dysk był gorszy 500TBW vs 1500, słabszy zapis i odczyt iopsy na łeb leciały. Dodatkowo monitor ma jakieś fazy w cieniach.   Na plus, pamięci jakoś same poleciały na 5600 vs 5200.   Aha dyski, lepszy był microna, szrot wdc.
    • Dzięki zerknę w jakiś wolny wieczór.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...