Skocz do zawartości
Arcadius

Jaki serial obecnie oglądacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zabrałem za Grę o Tron (sagę przeczytam pewnie później).

Fajny ale dla mnie zbyt dużo perwersji. Mam nadzieję, że w książkach jej nie ma.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Passt napisał:

Ja się zabrałem za Grę o Tron (sagę przeczytam pewnie później).

Fajny ale dla mnie zbyt dużo perwersji. Mam nadzieję, że w książkach jej nie ma.

Książki są znacznie gorsze. 

  • Confused 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ród smoka, ep8. Viserys, a raczej ten aktor powinien za ten odcinek dostać jakąś nagrodę. 10/10, charakteryzacja także kapitalna. Ten serial ma zupełnie inny "vibe" niż oryginał, nawet paleta barw jest zupełnie inna (wszystko jakieś lekko rozmyte, za mgłą) ale na swój sposób jest bardzo dobry, a jak go zestawić bezpośrednio z tym końskim łajnem Amazonu za miliard dolców to wręcz wybitny. Chcę więcej. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Peripheral - całkiem spoko się zaczyna, oby nie skopali tego jak Westworld.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2022 o 21:10, TmK napisał:

Ród smoka, ep8. Viserys, a raczej ten aktor powinien za ten odcinek dostać jakąś nagrodę. 10/10, charakteryzacja także kapitalna. Ten serial ma zupełnie inny "vibe" niż oryginał, nawet paleta barw jest zupełnie inna (wszystko jakieś lekko rozmyte, za mgłą) ale na swój sposób jest bardzo dobry, a jak go zestawić bezpośrednio z tym końskim łajnem Amazonu za miliard dolców to wręcz wybitny. Chcę więcej. 

Gość, który jest showrunnerem House of Dragon, robił Conana dla Amazonu. Ktoś na górze doszedł do wniosku, że to za męski serial i go porzucili. WoT podobnież powstało w zastępstwie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dziś oglądać Ród Smoka. 5 odcinków za mną i jestem bardzo zadowolony. Jest w tym serialu to za co polubiłem GoT. Polityka i Intrygi grają tu pierwsze skrzypce. Polecam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za mną już finał i faktycznie cały sezon to jeden wielki prolog. Widać, że od 2 sezonu zacznie się rzeźnia i jazda bez trzymanki. W finale jedyną rzeczą jaką mi się nie podobała (oprócz kolejnej obleśnej sceny) to niepotrzebne zmiany książkowych Daemona i Aemonda. Z tego co słyszałem Aemond w książkach to prawdziwy psychol i socjopata, tutaj wyraźnie nieco wybielony w tym finale (chciał się zabawić i zrobił błąd, a nie jak w materiale źródłowym zrobił "to" z premedytacją i chorą satysfakcją), a Daemon jest niepotrzebnie odczłowieczany.. Showrunnerka podobno gadała, że publika za bardzo go polubiła i będą dalej iść w tym kierunku LOL. Zresztą to samo tylko x5 robią z Alicent, która w serialu jest bardziej biała niż czarna, gdzie w książkach to podobno zimna, mściwa i lekko sadystyczna kreatura. Poza tym serial top-notch. Jedynie żal dupsko ściska, że teraz trzeba czekać do jesieni '23 jak nawet i nie do '24..

Edytowane przez TmK
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się serial jako całość podobał. Szkoda, że tak jak piszesz cały sezon i finał to tylko jeden wielki prolog.
Wątki pootwierane. Ostatni odcinek jest jakby urwany za dużo zostawia.

Widać lata świetlne dzielące poziom tego serialu z pierścieniami władzy i wiedźminem.
Szkoda, że HBO nie wzięło się za wiedźmina.
Chyba trzeba przeczytać ogień i krew albo audiobook. Ktoś czytał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina to Netflixowi nie wybaczę. Koncertowo swoimi woke-wynurzeniami spartolili dzieło Sapy i najgorsze jest to, że tego już nikt inny nie tknie. Nie wyobrażam sobie aby za X lat miało to wziąć właśnie jakieś HBO i machnąć reboota czy coś. Wielka szkoda. Ale jak niektórzy scenarzyści podobno wręcz wyśmiewali materiał źródłowy "wiedząc lepiej" to błagam, z czym do ludzi. Gdyby nie Cavill to stałoby to u mnie na równi z Koroną Królów. Tylko dzięki Heńkowi zmęczyłem do początku 2 sezonu, po czym ostatecznie odpadłem. 

Edytowane przez TmK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ród smoka już prawie obejrzałem ,  i zaczynam  prawo ulicy jestem po kilku odcinkach i dla mnie na razie najlepszy serial ever jaki wyszedł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, voltq napisał:

Ród smoka już prawie obejrzałem ,  i zaczynam  prawo ulicy jestem po kilku odcinkach i dla mnie na razie najlepszy serial ever jaki wyszedł 

Bardzo dobry serial choć jak dla mnie trochę już trąci myszką.
Ja za to zacząłem GoT.
Pomyśleć, że to już tyle lat minęło odkąd ten serial wyszedł. Za dzieciaka to oglądałem. Postacie w pierwszym sezonie jakieś takie młodziutkie :D

Ale nawet dzisiaj widać jaki poziom ma ten serial w porównaniu do reszty. Klasa sama w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie serial see na apple zmiata te wszystkie pierscienie władzy czy inne gry o tron. Ja sie jaram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zigu17 napisał:

Wg mnie serial see na apple zmiata te wszystkie pierscienie władzy czy inne gry o tron. Ja sie jaram

Odpadłem w połowie pierwszego sezonu. Trochę "cringowaty". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Stefan999 napisał:

Odpadłem w połowie pierwszego sezonu. Trochę "cringowaty". 

Drugi sezon zdecydowanie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2022 o 15:29, Stefan999 napisał:

Książki są znacznie gorsze. 

Wg mnie książki są znacznie lepsze , bardziej spójne ,  logiczne i zrozumiałe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, voltq napisał:

Wg mnie książki są znacznie lepsze , bardziej spójne ,  logiczne i zrozumiałe 

Chodziło mi o to, że mają znacznie więcej przemocy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabinet osobliwości Guillermo del Toro. 

https://www.filmweb.pl/serial/Gabinet+osobliwości+Guillermo+del+Toro-2022-810784

Antologia horrorów treści wszelakiej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jest fanem horrorów, of kors. Demony, naziści, nieumarli, duchy, kosmici, korpo, proza Lovecrafta. 

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ktoś ogląda serial Rekrut "ROOKIE" ?  mi wpadł w oko i nie które  tam występujące  "policjantki" haha.  Ale do rzeczy ktoś wie  gdzie aktualnie można zobaczyć wszystkie sezony ? Netflix ? HBO ? Amazon Prime ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, shakal84 napisał:

Siema ktoś ogląda serial Rekrut "ROOKIE" ?  mi wpadł w oko i nie które  tam występujące  "policjantki" haha.  Ale do rzeczy ktoś wie  gdzie aktualnie można zobaczyć wszystkie sezony ? Netflix ? HBO ? Amazon Prime ? 

Zatoka piratów. Nigdzie nie jest dostępny

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy skończyłem 2 seriale, a mianowicie "Pierścienie władzy" oraz "Ród smoka" - wydaje mi się, że oba te seriale miały w jakimś stopniu między sobą konkurować. Oglądam sporo seriali na Amazon i zazwyczaj dobrze się bawię ale "Pierścienie władzy" nie mają żadnego startu do "Rodu smoka" niestety. Tym pierwszym tytułem nie jestem jakoś szczególnie rozczarowany ale to tylko dlatego, że chyba nie miałem żadnych oczekiwań. W tzw międzyczasie powolutku oglądam "Rick i Morty" sezon 6 i na ten moment jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2022 o 12:11, Harddrinkingman napisał:

Ostatnimi czasy skończyłem 2 seriale, a mianowicie "Pierścienie władzy" oraz "Ród smoka" - wydaje mi się, że oba te seriale miały w jakimś stopniu między sobą konkurować. Oglądam sporo seriali na Amazon i zazwyczaj dobrze się bawię ale "Pierścienie władzy" nie mają żadnego startu do "Rodu smoka" niestety. Tym pierwszym tytułem nie jestem jakoś szczególnie rozczarowany ale to tylko dlatego, że chyba nie miałem żadnych oczekiwań. W tzw międzyczasie powolutku oglądam "Rick i Morty" sezon 6 i na ten moment jest w porządku.

Mi nie udało się obejrzeć pierścieni władzy odpadłem po 1 odcinku , ten serial to jakiś ponury kabaret z wojownicza księżniczka garadiela w roli głównej xD , dom smoka bardzo dobry serial ale HBO zazwyczaj ma dobre produkcję 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2022 o 12:11, Harddrinkingman napisał:

Ostatnimi czasy skończyłem 2 seriale, a mianowicie "Pierścienie władzy" oraz "Ród smoka" - wydaje mi się, że oba te seriale miały w jakimś stopniu między sobą konkurować. Oglądam sporo seriali na Amazon i zazwyczaj dobrze się bawię ale "Pierścienie władzy" nie mają żadnego startu do "Rodu smoka" niestety. Tym pierwszym tytułem nie jestem jakoś szczególnie rozczarowany ale to tylko dlatego, że chyba nie miałem żadnych oczekiwań. W tzw międzyczasie powolutku oglądam "Rick i Morty" sezon 6 i na ten moment jest w porządku.

See zamiata oba. Zestawiłbym właśnie jeszcze ten serial z tymi dwoma. Trochę podobny klimat i przepięknie wykreowany świat

 

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...