Skocz do zawartości
Arcadius

Jaki serial obecnie oglądacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dobry, ale to The Wire mu daleko. :)

Mówisz to do fana The Wire! :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprawiłem paskudną literówkę jaka mi się wkradła. Piszę znając całe The Wire oraz trzy i pół sezonu The Shield.

Generalnie The Wire było o wiele dojrzalszym serialem z bardziej złożoną fabułą i pogłębionymi postaciami, bardziej realistycznie przedstawioną pracą policji, podejściem do walki z narkotykami (major Colway, Hamsterdam i wszystkie tego konsekwencje) oraz samym podłożem z którego wywodzą się dilerzy oraz ich rodziny (tradycje sięgające kilku pokoleń wstecz i brak realnej alternatywy dla zostania hopperem na rogu).

W The Shield wygląda to tak, że gdy jest jakiś problem to wysyłają superbohatera Vica, który dopada delikwenta, czyni mu większą lub mniejszą krzywdę i w 45 minut udaje się rozwiązać skomplikowaną sprawę. Nawet poszukiwania seryjnego mordercy przez Hollanda (:P) Wagenbacha dość mocno skrócili. The Wire mogłem oglądać jednym ciągiem, The Shield mogę łykać po góra trzy-cztery odcinki dziennie, bo schematyczność pewnych rozwiązań zaczyna irytować. Nie mówię, że to zły serial, wręcz przeciwnie - jest bardzo dobry, ale porównania do mojego absolutnego numeru jeden nie wytrzymuje. :)

PS. Jeśli za dużo naspoilerowałem to proszę wrzucić moją wypowiedź w taga.

Edytowane przez WojMa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hell on Wheels. Przemieliłem 2 sezony, teraz 3 zaczynam - nie wiem jak mi to wcześniej umknęło, całkiem niezłe. Dziki zachód i budowa kolei łączącej oba wybrzeża. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabralem sie za ostatni sezon Boardwalk Empire.. Strasznie sie zawiodlem na koncowce jak i 5. sezonie :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprawiłem paskudną literówkę jaka mi się wkradła. Piszę znając całe The Wire oraz trzy i pół sezonu The Shield.

Generalnie The Wire było o wiele dojrzalszym serialem z bardziej złożoną fabułą i pogłębionymi postaciami, bardziej realistycznie przedstawioną pracą policji, podejściem do walki z narkotykami (major Colway, Hamsterdam i wszystkie tego konsekwencje) oraz samym podłożem z którego wywodzą się dilerzy oraz ich rodziny (tradycje sięgające kilku pokoleń wstecz i brak realnej alternatywy dla zostania hopperem na rogu).

W The Shield wygląda to tak, że gdy jest jakiś problem to wysyłają superbohatera Vica, który dopada delikwenta, czyni mu większą lub mniejszą krzywdę i w 45 minut udaje się rozwiązać skomplikowaną sprawę. Nawet poszukiwania seryjnego mordercy przez Hollanda (:P) Wagenbacha dość mocno skrócili. The Wire mogłem oglądać jednym ciągiem, The Shield mogę łykać po góra trzy-cztery odcinki dziennie, bo schematyczność pewnych rozwiązań zaczyna irytować. Nie mówię, że to zły serial, wręcz przeciwnie - jest bardzo dobry, ale porównania do mojego absolutnego numeru jeden nie wytrzymuje. :)

PS. Jeśli za dużo naspoilerowałem to proszę wrzucić moją wypowiedź w taga.

To są dwa różne seriale. Ja bym ich osobiście w żadnym wypadku nie porównywał Jedyne co je łączy to to ze opowiadają o policji i że oba są serialami. W The Shield mamy nastawienie na akcję + akcję. The Wire przeciwnie, bardzo spokojnie się toczy, powoli jest opowiadane. Kompletnie inny odbiorca.

Edytowane przez demarcoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W skrócie - The Shield to serce, The Wire to rozum. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W skrócie - The Shield to serce, The Wire to rozum. :E

Nie rozumiem fenomenu tego serialu... Może za mało odcinków obejrzałem? Od samego początku Was urzekł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem fenomenu tego serialu... Może za mało odcinków obejrzałem? Od samego początku Was urzekł?

W moim przypadku tak, wciągnął mnie od razu i pochłaniał z każdym kolejnym sezonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wlasnie zaczalem ogladac the wire , jako ze wyszedl w hd . jestem po 3 odc . jak na razie taki sobie no ale dam mu szanse do konca sezonu ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku tak, wciągnął mnie od razu i pochłaniał z każdym kolejnym sezonem.

Może mnie to nie kręci, bo się widziało i słyszało to i owo w życiu, a dla ludzi których owy temat jest obcy, to fajna enigmatyczna historyjka wzbudzająca dreszczyk emocji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od samego początku Was urzekł?

Nie, męczyłem pierwsze 5 odcinków chyba z miesiąc i pukałem się w głowę czym się ludzie tak jarają.

Teraz z okazji hd remastera oglądam całość po raz bodajże 4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, męczyłem pierwsze 5 odcinków chyba z miesiąc i pukałem się w głowę czym się ludzie tak jarają.

Teraz z okazji hd remastera oglądam całość po raz bodajże 4.

True that, chociaż u mnie poszło szybciej.

Teraz też oglądam w wersji HD, dopiero drugi raz.

I coraz bardziej doceniam sceny takie jak te:

:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fack, nie dlugo zacznie sie sciaganie, gdzie ja to pomieszcze? Fack me :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że już wszystkie 5sezonów jest w hd, więc także i ja zabieram się za oglądanie, po raz drugi, po prawie 6latach przerwy :)

Edytowane przez demarcoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na torrentach czy innych stronach widze ze sezon 4 w hd ma 11 odc , a powinien miec niby 13 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Homeland 4 sezon bo sie nie dawno temu skończył i The Wire od początku w HD :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak Marco Polo według was ? Bo ja oglądnąłem 3 odcinki i jakoś mnie nie wciągnął, zastanawiam się czy brnąć dalej i dać mu szansę czy odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie, jakby ktoś chciał dopasowane napisy do 720p The Wire to mogę podesłać. Co prawda na razie I sezon, ale niedługo powinna być całość.

Dużo roboty z nimi nie ma, wystarczy przesunąć całość 1-4s do tyłu w zależności od odcinka, ale jakby ktoś chciał... :)

Edytowane przez demarcoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wrzucałem hd synchro do pierwszego sezonu na n24, reszty nie chciało mi się robić bo ktoś na kinomanii zaczął

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No namówiliście mnie na powtórkę tego serialu jestem na 5 odcinki :] Ahhh dobrze się to ogląda !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skonczylem 2 sezon , serial nawet calkiem niezly ale w zadnym wypadku taki genialny jak tu niektorzy pisza . przykro mi :cool: ale z pewnoscia obejrze go do konca ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skonczylem 2 sezon , serial nawet calkiem niezly ale w zadnym wypadku taki genialny jak tu niektorzy pisza . przykro mi :cool: ale z pewnoscia obejrze go do konca ...

Dziękujemy Ci wyrocznio za naprostowanie! :notworthy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ogladam na tvnie serial szkoła jak trafie to oglądam :E

A tak na serio ogladam serial z lat 80 pod tytułem knight rider (Nieustraszony) bardzo stary morze i nierealistyczny ale fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak Marco Polo według was ? Bo ja oglądnąłem 3 odcinki i jakoś mnie nie wciągnął, zastanawiam się czy brnąć dalej i dać mu szansę czy odpuścić.

mnie nie zachwycił spodziewałem się serialu przygodowego,a jest tam sporo polityki, ale są też dobre sceny walki, ja na twoim miejscu bym odpuścił, obejrzyj może 3 ost odcinki, być może w 2 sezonie będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi