Skocz do zawartości
Arcadius

Jaki serial obecnie oglądacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio robiłem sobie powtórkę GoT. Po ostatnim sezonie od razu sobie przypomniałem czemu mi się chciało wcześniej oglądać od nowa:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skończyłem Rozdzielenie - wrażenia raczej pozytywne niemniej nie rzuciło mną o podłogę. Myślałem, że będę się lepiej bawił zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego serialu. Jestem też po 2 odcinkach "Legend of the seeker" i ten serial z pewnością zmieni mnie jako człowieka. Boshe jakie to jest goow*o to głowa mała (ocena na imdb 7.6 na ten moment). Co prawda Stefan powyżej poinformował, że to bardzo luźna adaptacja ale nie myślałem, że aż tak. Tam w ciągu pierwszych 15 minut absolutnie nic się nie zgadza. Osoba odpowiedzialna za scenariusz to chyba czytała co 10 stronę, do tego kilka lat temu i zapewne po pod wpływem alkoholu (czy tam czegoś). Oglądnę do końca ale szczerze nie polecam, cykl książkowy natomiast z przyjemnością przeczytam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

The Terror - mimo że statki i XIX wiek to nie moja bajka ale klimat jest tak gęsty że można kroić nożem 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Suits :) Fajnie się ogląda. Lubie seriale, które już mają kilka sezonów czy nawet się skończyły niż dawkowanie sobie 1 sezonu i czekanie 3 lata na kolejny. Mogliby skończyć po 6-7 sezonach bo już trochę ciągną na siłę ale po takim czasie zżyłem się z postaciami i dalej się fajnie ogląda.

Szkoda, że pozbyli się Reachel i Mike'a tak brutalnie ale skoro aktorka powiedziała, że już nie zagra no to coś musieli wymyślić. I tak lepsze to niż co zrobiono z Frankiem Underwoodem

:D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Harddrinkingman napisał:

Skończyłem Rozdzielenie - wrażenia raczej pozytywne niemniej nie rzuciło mną o podłogę. Myślałem, że będę się lepiej bawił zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego serialu. Jestem też po 2 odcinkach "Legend of the seeker" i ten serial z pewnością zmieni mnie jako człowieka. Boshe jakie to jest goow*o to głowa mała (ocena na imdb 7.6 na ten moment). Co prawda Stefan powyżej poinformował, że to bardzo luźna adaptacja ale nie myślałem, że aż tak. Tam w ciągu pierwszych 15 minut absolutnie nic się nie zgadza. Osoba odpowiedzialna za scenariusz to chyba czytała co 10 stronę, do tego kilka lat temu i zapewne po pod wpływem alkoholu (czy tam czegoś). Oglądnę do końca ale szczerze nie polecam, cykl książkowy natomiast z przyjemnością przeczytam.

Oglądałem serial i miałem przeczytać książki, ale sobie odpuściłem. Im dalej w las tym gorzej. To bardzo kiepska seria. Czytałem to po Kole Czasu i strasznie się zawiodłem. Za to Koło Czasu jest świetne, tylko pierwszy tom taki sobie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Będzie bolało. Tak ostrzegał tytuł. I kurna miał rację. Świetny komediodramat. Z przewagą dramatu, a komedia jest czarna jak węgiel. 

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Black Bird na AppleTV+ - polecam !

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sandman,jestem po 4 odcinku i mam mieszane odczucia.Zapowiadal się fajnie ale wygląda na zmarnowany potencjał.Ma ciekawe momenty ale też dużo przegadanych nudnych i nie potrzebnych scen.Troche pozmieniali niektóre postaci względem komiksu,powciskane wątki LGBT oczywiście też są

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

obejrzałem wczoraj wieczorem serial

"Under the Banner of Heaven" (Pod Sztandarem Nieba)

https://www.imdb.com/title/tt1998372/

oparty o autentyczne wydarzenia opisane w dokumentalnej książce Johna Krakauer-a pod tym samym tytułem, serial świetnie pokazuje jaką sieczkę robi z mózgu religia która wejdzie za mocno

bardzo dobre aktorstwo i realizacja, ode mnie 8,5/10

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

The Boys trzeci sezon, nadal świetnie się to ogląda. Homelander to genialna postać.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obejrzałem dotyczasowe podsumowanie nadchodzącego Władcy Żenady od Amazona, szykuje sie spektakularna katastrofa dla fanów uniwersum 😝

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Własnie skończyłem oglądać kolejny serial "na faktach" który trzyma dobry poziom czyli BLACK BIRD

https://www.imdb.com/title/tt4301160/

https://www.filmweb.pl/serial/Czarny+ptak-2022-10011822

lubie takie klimaty a tutaj wszystko zagrało, dobra realizacja, dobre aktorstwo więc ode mnie solidne 8,5/10 wg mojej subiektywnej opinii

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.08.2022 o 10:55, Jaycob napisał:

The Boys trzeci sezon, nadal świetnie się to ogląda. Homelander to genialna postać.

Jeden z moich ulubionych.Fajnie że to już 3 sezon i dalej trzyma poziom.

15 godzin temu, Azakiel napisał:

Obejrzałem dotyczasowe podsumowanie nadchodzącego Władcy Żenady od Amazona, szykuje sie spektakularna katastrofa dla fanów uniwersum 😝

Ja niestety odniosłem taki wrażenie po pierwszym zwiastunie.Mam nadzieję że jednak się mylę ale uważam że to będzie porażka roku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oby się nie skończyło tak, że ludzie wywindują z ciekowości temu czemuś oglądalność w kosmos i Amazon dalej będzie to kontynuował. Tudzież po prostu ludzie będą oglądać, bo jest mało seriali z takim budżetem i takim rozmachem. A wiadomo, że statystyczny oglądacz lubi jak jest efektownie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie np. nie przeszkadza jeśli to będzie po prostu fanfik, o ile tylko będzie dobrze pomyślany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, bardak napisał:

Oby się nie skończyło tak, że ludzie wywindują z ciekowości temu czemuś oglądalność w kosmos i Amazon dalej będzie to kontynuował. Tudzież po prostu ludzie będą oglądać, bo jest mało seriali z takim budżetem i takim rozmachem. A wiadomo, że statystyczny oglądacz lubi jak jest efektownie.

Na pewno będą dwa sezony, a w planach jest pięć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Stefan999 napisał:

Na pewno będą dwa sezony, a w planach jest pięć. 

Plany to sobie mogą mieć. Finansowe klapy niejedne plany weryfikowały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, dan254 napisał:

Jeden z moich ulubionych.Fajnie że to już 3 sezon i dalej trzyma poziom.

Właśnie skończyłem i zakończenie imo fatalnie, powinni zakończyć na trzecim sezonie, a oni dalej będą ciągnąć

walkę z Ojczyznosławem, bo mogli go zabić, ale Rzeźnikowi empatia się odpaliła mimo, że za każdym razem podejmowałem takie kroki, że za wszelką cenę chciał go zabić, a tutaj ratuje chłopaka mimo, że on ma go gdzieś.

Ponad to Black Noir to zmarnowany potencjał. Kompletnie nie potrzebna postać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będą ciągnąć póki serial przynosi dochody.Co do BN całkowicie się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.08.2022 o 19:01, Stefan999 napisał:

Oglądałem serial i miałem przeczytać książki, ale sobie odpuściłem. Im dalej w las tym gorzej. To bardzo kiepska seria. Czytałem to po Kole Czasu i strasznie się zawiodłem. Za to Koło Czasu jest świetne, tylko pierwszy tom taki sobie. 

To bardzo niefajnie zwłaszcza w kontekście książek (Miecz prawdy). Koło czasu strasznie mi się podobało (książki) więc podejrzewam, że u mnie będzie podobnie jak w Twoim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 29.07.2022 o 04:54, Kelam napisał:

Ostatnio robiłem sobie powtórkę GoT. Po ostatnim sezonie od razu sobie przypomniałem czemu mi się chciało wcześniej oglądać od nowa:szczerbaty:

Zrobilem to samop przed nowa czescia

Wczoraj wlaczylem Netflixa lincoln lawyer(dzisiaj skonczylem)

ten serial im wyszedl, warty obejzenia kazdy odcinek przynosi cos nowego i chce sie ogladac by poznac cala historie. Mile zaskoczony.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 2.08.2022 o 17:29, bleidd napisał:

Suits :) Fajnie się ogląda. Lubie seriale, które już mają kilka sezonów czy nawet się skończyły niż dawkowanie sobie 1 sezonu i czekanie 3 lata na kolejny. Mogliby skończyć po 6-7 sezonach bo już trochę ciągną na siłę ale po takim czasie zżyłem się z postaciami i dalej się fajnie ogląda.

zgadzam się że serial jest świetny. Tylko szczerze mówiac max na 5 sezonów. Poźniej ciężko się to ogląda.

Ten serial zobił zdecydowanie Gabriel Macht grający Spencera. Zagrał mistrzowsko, jest mega przekonywujący w swojej roli. Patrick Adams też nieźle, chociaż dla mnie wszyscy są w cieniu własnie Machta.

Rola Louisa, na początku bardzo pozytywnie prze ze mnie odebrana jako ekscentrycznego prawnika który jest ciężki w obyciu, ale później szczerze mówiac po prostu wkur#$@ł coraz dziwniejszymi irracjonalnymi wyskokami po prostu zbyt oderwanymi od tego co rzeczywiście mogło by się wydarzyć. na siłę poprzez louisa próbowali wcisnąć tam jakieś fajerwerki aktorskie. Ale niezbyt wyszło. Chocaiż jak mówię, na początku lepiej miał pisaną rolę.

Tylko że problem jest taki że impet po 5 sezonie jest wytracony, sezony kręcone trochę na siłę, czuję się już tym serialem zmęczony i utknąłem chyba na 7 sezonie gdzieś w połowie i już parę miesięcy nie chce mi się wrócić do tego serialu.

Poza tym akcja dzieje się ciągle przeważnie w 3-4 lokalizacjach,

w hangarze filmowym gdzie jest zbudowana kancelaria (widok za oknami to fototapeta, ale nieźle jest to zrobione, zanim nie oglądnąłem metriału zza kulis nie byłem w stanie tego stwierdzić na 100% chociaż podejrzewałem), na ulicy przed biurowcami, ciągle w tej samej sali sądowej i mieszkaniu Harveya, Mika. Oczywiście są też inne lokalizacje, ale po 3-4 sezonach człowiek jak widzi tą samą salę sądową, te same pomieszczenia biurowe, to trochę się to robi monotonne. Za mały budżet? Nie wiem.

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.08.2022 o 01:00, Azakiel napisał:

Własnie skończyłem oglądać kolejny serial "na faktach" który trzyma dobry poziom czyli BLACK BIRD

https://www.imdb.com/title/tt4301160/

https://www.filmweb.pl/serial/Czarny+ptak-2022-10011822

lubie takie klimaty a tutaj wszystko zagrało, dobra realizacja, dobre aktorstwo więc ode mnie solidne 8,5/10 wg mojej subiektywnej opinii

dobry serial, dobrze też że nie robił go netflix bo było by 5 sezonów i każdy odcinek był by śmiertelnie nudny, historia rozwodniona bardziej niż kompot w mlecznym barze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza połowa finałowego sezonu Better Call Saul strasznie rozwleczona. Mam nadzieję, że się rozkręci bo 4-5 sezon był świetny a tu wrócili do poziomu miałkości z początku serialu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BCS skończony. Jak dla mnie satysfakcjonujące zakończenie, bardzo "Goodmanowe", kilka fajnych smaczków (jak scena z papierosem). Ogólnie serial na tym samym poziomie a czasem nawet lepszy niż BBad. Fantastyczne role Saula, Kim, Mike, Nacho, LALO. Szkoda kurde, chcę więcej z tego uniwersum.. Vince to artysta. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi