Skocz do zawartości
Arcadius

Jaki serial obecnie oglądacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja spodziewałem się kupy ale muszę przyznać że nie było tak źle i może nawet będzie całkiem nieźle ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładny rozkład emisji serialu „Ród smoka” w Polsce:

  • Odcinek 1 - 22 sierpnia
  • Odcinek 2 - 29 sierpnia
  • Odcinek 3 - 5 września
  • Odcinek 4 - 12 września
  • Odcinek 5 - 19 września
  • Odcinek 6 - 26 września
  • Odcinek 7 - 3 października
  • Odcinek 8 - 10 października
  • Odcinek 9 - 17 października
  • Odcinek 10 - 24 października
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry odcinek na start, z każdą minutą coraz lepiej. Trzeba dać im chwilę na wprowadzenie wszystkiego, zanim ruszą na dobre intrygi i polityka. Czuć ducha tych dobrych sezonów GoT. Mam tylko  wrażenie, że będzie ciężej ogarnąć imiona niż w podstawce :E Byłem w małym szoku jak zobaczyłem ile lat ma aktorka grająca Rhaenyrę Targaryen. Dawałem jej z 7-8 lat mniej. 

Edytowane przez TmK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdziłem z ciekawości i też jestem bardzo zaskoczony ?.W życiu bym jej tyle nie dał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2022 o 12:03, bleidd napisał:

Pierwsza połowa finałowego sezonu Better Call Saul strasznie rozwleczona. Mam nadzieję, że się rozkręci bo 4-5 sezon był świetny a tu wrócili do poziomu miałkości z początku serialu.

Nie rozkręciło się :D Doceniam kunszt reżysera i to jak subtelnie ale i z gracją ukazuje psychikę bohaterów i co na nią wpływa ale momentami straszne dłużyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak seriale to seriale. Odpaliłem sobie z rana Tekkena i nawet całkiem spoko się ogląda, tak 5 przez 10, walki na plus , trochę nawet ganc ruchy z gier? fabuła, kurcze to jest tak zawiłe i co wychodziło w serialach czy filmach nie ma jak tego dopasować, taki spin off jak to dobrze nazywam, ale tu fabułę trza brać chyba tylko do tego serialu, bo z gier to to się kupy nie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ród Smoka - nie widzę żadnego fajnego bohatera. Główny czarny charakter jest kiepski, wygląda jak członek ekipy latającego cyrku mony pythona, i na 100% ma głos jednego z jego członków. Słychać to wyraźnie jak wyziera się w przemówieniu do swoich żołnierzy, ale robi to tak piskliwie i skrzecząco że aż bawi.

Ta młoda w białych włosach wygląda jak by miała jakiś defekt genetyczny. Jakaś masakra. Brakuje wyrazistych postaci. Jak za 2-3 odcinki zrobią krwawą łaźnię z tymi bohaterami to się ucieszę.

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to akurat prawda, podczas przemowy przed mini rzezią aktor grający Daemona wyszedł dość groteskowo, nie ma kompletnie głosu do wydzierania się i zagrzewania do boju :E nietypowa uroda aktora ("brak" brwi) też nie pomaga. Mi Rhaenyra akurat pasowała, całkiem dobrze ją zagrała, chociaż fakt, że pod względem urody Danka była kilka długości z przodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkich oczekiwań nie mam ale widać budżet i chętnie obejrzę pierwszy odcinek 

The Lord of the Rings: The Rings of Power od Amazon

2 września o godzinie 3:00 nad ranem w Polsce premiera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoTR ma jakiś taki dziwny, baśniowy styl wizualny. Wiem, że to ma tak wyglądać, ale coś mi tutaj  ie gra w tych trailerach. Zobaczymy już niedługo co wymyślili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie mega kupsztal. W ostatnim czasie pooglądałem sobie parę filmików niejakiego Drwala Rębajło i strach się bać, co ten amazon tam namotał:whee:. Wpadła mi w oko pewna myśl z sieci w temacie serialu amazonu - mianowicie gdyby wykorzystać do generowania energii przekręcającego się w grobie Tolkiena, to można by tak zasilić niejedno gospodarstwo domowe. A w związku ze zbliżającą się premierą obroty samego Tolkiena zapewne rosną:heu:.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś jak kot i kanapka z masłem orzechowym - jak wiadomo, kot zawsze spada na 4 łapy, a jak spadnie ci kanapka, to zawsze pechowo posmarowaną stroną do ziemi. Przyczep kanapkę do grzbietu kota, odwróć i spuść na ziemię - zacznie wirować tworząc niewyczerpane źródło energii. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rod smoka. Ale czarnych z blond włosami to już mogli sobie darować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, larry.bigl napisał:

Rod smoka. Ale czarnych z blond włosami to już mogli sobie darować..

Tylko jak zrobić czarnych Targaryenów ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny to nie jest Targaryen. To członek rodu Velaryonów, taki trochę siostrzany, bardzo zaprzyjaźniony ród do Targaryenów, też oryginalnie pochodzący z Valyrii. Targaryeni rządzili na niebie (smoki), a Velaryoni na morzu, że swoimi gigantycznymi flotami (coś jak Greyjoyowie z GoT). Nie pamiętam tylko czy Velaryoni też mieli srebrne włosy. Jeśli nie, to to tylko wymysł scenarzystów, żeby jeszcze bardziej namieszać w głowach kto jest kim :E

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TmK napisał:

Ten czarny to nie jest Targaryen. To członek rodu Velaryonów, taki trochę siostrzany, bardzo zaprzyjaźniony ród do Targaryenów, też oryginalnie pochodzący z Valyrii. Targaryeni rządzili na niebie (smoki), a Velaryoni na morzu, że swoimi gigantycznymi flotami (coś jak Greyjoyowie z GoT). Nie pamiętam tylko czy Velaryoni też mieli srebrne włosy. Jeśli nie, to to tylko wymysł scenarzystów, żeby jeszcze bardziej namieszać w głowach kto jest kim :E

Z tego co doczytałem to na papierze nigdy nie wymieniono jego koloru skóry, więc interpretacja dowolną i wizja showrunnnerow jest ich wyborem (w mojej ocenie słabym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym świecie trzeba ogólnie uważnie grać kolorem skóry chociażby też z powodów politycznych, żeby potem głupoty nie powstały. Już na samym początku oryginału mieliśmy przykład tego, że to Jamie jest ojcem wiadomej trójki, a nie Robert. Jak zmiksujesz rasy to tracisz potencjalny element zaskoczenia :E nie mam ogólnie jakiegoś problemu z czarnymi aktorami, o ile są dobrzy. W tej pierwszej scenie z radą ta krótka wypowiedź, w której nie zgadzał się z królem zagrana bardzo dobrze i przekonująco. Mam jednak problem z tym, że krąży nawet jakiś cytat scenarzystów, który można spłycić do "więcej czarnych, co nam się sami biali nie będą na ekranie panoszyć" a to już zapala czerwone światło i zwiastuje kibel, jeśli to ma być główny wyznacznik. Znak naszych durnych czasów, z wyimaginowanymi problemami, żeńskimi zaimkami i innymi bzdurami. Świat chuba już serio potrzebuje jakiejś wojny totalnej i hard resetu, który sobie co kilka dekad wcześniej serwowaliśmy. Puśćcie dzisiaj takich Bundych, to was ludzie żywcem zeżrą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, TmK napisał:

Ten czarny to nie jest Targaryen. To członek rodu Velaryonów, taki trochę siostrzany, bardzo zaprzyjaźniony ród do Targaryenów, też oryginalnie pochodzący z Valyrii. Targaryeni rządzili na niebie (smoki), a Velaryoni na morzu, że swoimi gigantycznymi flotami (coś jak Greyjoyowie z GoT). Nie pamiętam tylko czy Velaryoni też mieli srebrne włosy. Jeśli nie, to to tylko wymysł scenarzystów, żeby jeszcze bardziej namieszać w głowach kto jest kim :E

Tak sobie teraz pomyslalem ze skoro Targaryeni rządzili na niebie (smoki), a Velaryoni na morzu to kazdy z rodu Velaryonów powinien mieć (analogicznie do rodu Targaryenów) swojego wieloryba lub kałamarnice olbrzymią na której by pływał (i ktora w razie walki na morzu zatapiałaby statki przeciwnika) :E

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam widzę aqua mana z the boys w roli głównej. Nawet jako czarny bohater był by bardziej złowieszczy z kałamarnica na przyrodzeniu niż Daemon ze swoim piskliwym skrzeczącym głosikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioshock od netflixa w postaci animacji. Szału nie będzie, ale z ciekawości się obejrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.08.2022 o 13:26, larry.bigl napisał:

Z tego co doczytałem to na papierze nigdy nie wymieniono jego koloru skóry, więc interpretacja dowolną i wizja showrunnnerow jest ich wyborem (w mojej ocenie słabym).

pale-skinned

Paleness, also known as pallor, is an unusual lightness of skin color compared with your normal complexion.

Tu akurat nie rozumiem i bykem zaskoczony widzac czarnego w roli z rodu Valyrian.

Wiekszosc i tak sie nie kapnela po pierwszej czesci bo na ten temat nic nie bylo mowionena ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2022 o 21:54, larry.bigl napisał:

Rod smoka. Ale czarnych z blond włosami to już mogli sobie darować..

Jestem po 2 odciku i o ile w pierwszym coś się działo tak tutaj prawie zasypiałem i obudziłem się dopiero na chwilę jak pokazali smoka :szczerbaty:

W dniu 24.08.2022 o 21:05, TmK napisał:

Ten czarny to nie jest Targaryen. To członek rodu Velaryonów, taki trochę siostrzany, bardzo zaprzyjaźniony ród do Targaryenów, też oryginalnie pochodzący z Valyrii. Targaryeni rządzili na niebie (smoki), a Velaryoni na morzu, że swoimi gigantycznymi flotami (coś jak Greyjoyowie z GoT). Nie pamiętam tylko czy Velaryoni też mieli srebrne włosy. Jeśli nie, to to tylko wymysł scenarzystów, żeby jeszcze bardziej namieszać w głowach kto jest kim :E

Też prawda 

W dniu 25.08.2022 o 08:48, Azakiel napisał:

Tak sobie teraz pomyslalem ze skoro Targaryeni rządzili na niebie (smoki), a Velaryoni na morzu to kazdy z rodu Velaryonów powinien mieć (analogicznie do rodu Targaryenów) swojego wieloryba lub kałamarnice olbrzymią na której by pływał (i ktora w razie walki na morzu zatapiałaby statki przeciwnika) :E

 

Dobre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martin rozważał "zrobienie" Targaryenów jako całkowicie odrębną rasę. To mieli być ludzie, ale mieli się różnić od reszty. W końcu zdecydował się na srebrne włosy i fiołkowe oczy, ale ostatnio mówił, że mógł dać im inny kolor skóry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś premiera serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy na Amazon Prime Video. Dajcie znać jak wrażenia po pierwszym odcinku a w zasadzie to dwóch pierwszych ?.  Kolejne dostępne będą :

•Odcinek 3 – 9 września o 06:00

•Odcinek 4 – 16 września o 06:00

•Odcinek 5 – 23 września o 06:00

•Odcinek 6 – 30 września o 06:00

•Odcinek 7 – 7 października o 06:00

•Odcinek 8 – 14 października o 06:00 

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma zamiar oglądać ten badziew? Ludzie szanujmy swój czas i dzieło Tolkiena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...