Skocz do zawartości
Arcadius

Jaki serial obecnie oglądacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem oglądać koreański serial "Chwała" na netflixie, jestem po 5 odcinkach. Póki co bardzo mi się podoba, jest to thriller opowiadający o zemście kobiety na swoich oprawcach z czasów licealnych. Krok po kroku (po latach) zmienia ich życie w piekło :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skończyłem yellowstone, ale to co zobaczyłem w 1883 nie wiem czy nie przebiło yellowstone. 1923 też bardzo udane.

Całą serię tworzy facet który jest ranczerem w teksacie zagrał rolę w synach anarchii ale nie dogadali się co do finansów - odszedł i napisał scenarisuz do yellowstone , całe szczęście Paramount gościa docenił. Yellowstone to jest najchętniej oglądany serial w USA.

Facet napisał też scenariusz do Tulsa King.

Branża właśnie odkryła diament i to już oszlifowany bo facet pisze takie historie i takiej dialogi że mucha nie siada. 

aż nabrałem ochoty na rewizytę w RDR2.

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Pavel87 napisał:

Zacząłem oglądać koreański serial "Chwała" na netflixie, jestem po 5 odcinkach. Póki co bardzo mi się podoba, jest to thriller opowiadający o zemście kobiety na swoich oprawcach z czasów licealnych. Krok po kroku (po latach) zmienia ich życie w piekło :) 

Trochę się zawiodłem, myślałem, że będzie brutalny i krwawy, a to nie ten rodzaj zemsty. :P   8 odcinków ma 1 sezon i niestety będzie drugi sezon. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Jaycob napisał:

Trochę się zawiodłem, myślałem, że będzie brutalny i krwawy, a to nie ten rodzaj zemsty. :P   8 odcinków ma 1 sezon i niestety będzie drugi sezon. 

A widzisz, mi się właśnie podoba, że nie jest brutalny i krwawy, tylko jest inny rodzaj zemsty. Mnie póki co trzyma w napięciu ;) dzisiaj pewnie skończę i będę czekał na drugi sezon, który już w marcu :) jeszcze z koreańskich seriali i filmów planuje obejrzeć serial "My Name" (też na netflixie) oraz film "Old Boy" (ten chyba jest krwawy, też opowiada o zemście) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Old boy koniecznie!   My Name jest spoko, bardziej mi się podobał od tej Chwały, może dlatego, że ja wolę akcję niż ciągłą gadkę.;) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biały Lotos - zacząłem drugi sezon.

Trzyma wysoki poziom 1-go, w ogóle ten serial jest dla mnie niezłym zaskoczeniem, bo nie spodziewałem się, że aż tak mi się spodoba. Konstrukt współczesnego świata ciekawie przedstawiony (choć póki co pod tym względem 1-szy sezon stawiam wyżej).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dahmer. Zostały jeszcze 3 odcinki do końca, strasznie nieswojo się czuję jak to oglądam. Fantastycznie odegrana główna rola, gościu autentycznie budzi strach i ma "idealną twarz" do tego rodzaju postaci. Czarne, puste oczy potęgują wrażenie. Sama historia wiadomo, totalnie popaprana, bo na faktach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Star Trek Discovery sezon 4 - Dobrze się ogląda mimo iż jest to taki bigos multikulti z lgbt. Cały czas do teraz myślałem, że Adirę gra laska a to jakiś nonbinar osobnik. Podobnie ten Gray, gra go trans, ta jego cera trądzikowata ? Sonequa w pierwszym sezonie świetnie wyglądała, teraz na twarzy jakby trochę spuchła. Historia jest spoko więc czekam na kolejny sezon.

Terror z HBO - fajny klimat i historia. Po obejrzeniu sprawdziłem czy faktycznie były takie okręty i okazało się że były i serial można traktować prawie jak serial na faktach. Coś jak Titanic Camerona, zgadza się czas, statek i jego los a do tego doklejona jest jakaś historia.

Warrior Nun sezon drugi - co tu dużo pisać, waleczne zakonnice, siły nadprzyrodzone, inne wymiary, mi się podoba. Świetne CGI, sceny walki jak z Johnego Wicka i fruwające części ciał i tryskająca krew :E Szkoda, że skasowany prawdopodobnie przez ból dupy katolików i może trochę lgbt sceptyków (stąd niezadowalająca oglądalność), ale to pewnie mniej bo lesbijskie i łagodne a aktorki ładne 8:E Tak czy inaczej można obejrzeć bo wątek z pierwszego sezonu został zamknięty.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.01.2023 o 21:07, Pavel87 napisał:

jeszcze z koreańskich seriali i filmów planuje obejrzeć serial "My Name" (też na netflixie)

Ja ostatnio praktycznie w pełni się przełączyłem na koreańskie produkcje :lol2: Po tylu latach moje znudzenie zachodnim kinem netflix dobrze wykorzystał bo sam pewnie nie wpadłbym żeby odkrywać ten kierunek.
Polecam też sporo innych, ja zaczynałem od tagu kdrama na wypoku.
No i jakoś tak przyjemnie się ogląda nie widząc geja-murzyna w każdym serialu :lol2:

W dniu 25.01.2023 o 20:56, Jaycob napisał:

8 odcinków ma 1 sezon i niestety będzie drugi sezon. 

Co tak mało, jak koreański to powinno być 20 odcinków >1h każdy :D

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Wu70 napisał:

Ja ostatnio praktycznie w pełni się przełączyłem na koreańskie produkcje

To może cos polecisz? 

Widziałem:

Niezwykła prawniczka Woo
My name
Squid Game
All of Us Are Dead
Sweet Home 

i Chwała. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, Jaycob napisał:

To może cos polecisz? 

Widziałem:

Niezwykła prawniczka Woo
My name
Squid Game
All of Us Are Dead
Sweet Home 

i Chwała. 

Arthdal Chronicles 

Uncanny Counter

Hellbound

Kingdom

I całkiem fajny, japoński Alice in Borderland 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Stefan999 napisał:

Alice in Borderland 

Oglądam, jestem na drugim sezonie, chyba nawet lepszy od pierwszego.  Dzięki za resztę pozycji. Kroniki Arthdalu także widziałem, zapomniałem o tym wspomnieć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam chyba jakiś przesyt "zachodniej" kinematografii i od miesiąca oglądam głównie produkcje azjatyckie :D Old Boy to jakaś masakra, myślę, że w obecnych czasach by tego nie nakręcili już, to co się tam wyprawia jeśli chodzi o przemoc. Chwała i My Name mi się bardzo podobały, sprawdzę też tytuły podane przez Was :) Alice in Borderland super, ale mi się bardziej podobał pierwszy sezon, w drugim jest kilka akcji mocno przerysowanych (gdzie już dawno ktoś powinien umrzeć z nadal biega) :P 

Teraz oglądam Vinland Sagę i póki co bardzo mi się podoba :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sobię lukam na HBO MAX Wataha ,wcześniej na Netfliksie koreańce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Jaycob napisał:

To może cos polecisz? 

Widziałem:

Niezwykła prawniczka Woo
My name
Squid Game
All of Us Are Dead
Sweet Home 

i Chwała. 

4 z tych też już widziałem, może teraz Chwałę spróbuję skoro tak oglądacie.

Na pewno Stranger, genialny serial
Kingdom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Wu70 napisał:

4 z tych też już widziałem, może teraz Chwałę spróbuję skoro tak oglądacie.

Na pewno Stranger, genialny serial
Kingdom

Chwała spoko ale faktycznie trochę zbyt przegadana.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.02.2023 o 01:50, cepek6 napisał:

Podobał wam sie outsider z hbo

Przez pierwsze 3-4 odcinki było mega mrocznie i tajemniczo. Podobało mi się i to bardzo. Później równa pochyła niestety. Ale serial nie jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sinner na Netflix, nie jest to produkcja czysto Netflixa stąd też trzyma wysoki poziom, 4 sezony ale każdy opowiada inna historię. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja obecnie oglądam carnivale na hbo. Serial z 2003 r., gra tam nick stahl (niepamiętny john connor z buntu maszyn) oraz genialny clancy Brown (kurgan z highlandera). Serial trochę podchodzi pod horror, sporo zwrotów akcji, ciekawa i wciągająca fabuła, mało nic nie wnoszących zapychaczy. Szkoda, że został ubity po 2 sezonach (każdy po 12 odcinków). W planach było podobno 6 ale produkcja kosztowała za dużo. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obejrzałem Star Trek SNW i miła odmiana po 4 sezonie Discovery. Bardzo fajne postacie i przyjemni dla oka aktorzy. Nie zauważyłem LPGWC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w piątek i wczoraj wciągnąłem 5 odcinków Godless. Wciąga, świetny klimat, niezła obsada. Trochę fabuła rozstrzelona na wiele wątków i boję się, że wiele z nich pozostanie niewyjaśnionych (jest tylko 7 odcinków).

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy serwis SkyShowtime to jakiś żart. Po za oryginalnymi produkcjami , większość seriali ma niepełne sezony. Czasem pierwszy sezon, czasem ostatnie trzy lub jeden sezon ze "środka". 25 złotych to dużo jak za takie coś. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1883 - mega klimat i historia, czułem się jakby mnie ktoś okrył milusim kocykiem w chłodny dzień. Końcówka mega mocna.

Halo - nigdy w te gry nie grałem, ale serial fajny. Jedynie w oczy kłuło to życie w śród asteroid, kompletnie odrealnione i nielogiczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z żoną wczoraj zerowaliśmy Odwilż na HBO kręconą w Szczecinie. Historia wymyślona z sensem, ale na etapie realizacji momentami już szyta bardzo grubymi nićmi. Niemniej, trafiło na fanów takich kryminałów to obejrzeliśmy z przyjemnością. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi