Skocz do zawartości
overcloked

BitCoin FAQ + dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

A co z tym PCC? Już nie trzeba od każdej transakcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawieszone do września albo końca roku.

Tak czy siak martwy przepis bo kto mi udowodni ile transakcji robię dziennie?

 

Bez weryfikacji na binance można działać.

Jedyny problem to że max dziennie możesz wypłacić tylko 2BTC. Akurat chciałbym mieć taki problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi bardziej chodziło o wymianę na złotówki czy inną twardą walutę. Bitbay pewnie takie dane skarbówce udostępni jak poproszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek płacisz od zysku w momencie wypłacenia na konto.

Czyli wpłacam 5000zl dziś. Na koniec roku wypłacam 5500zl więc zysk mamy 500zl i od niego płacimy 19% podatku.

Oczywiście nie musisz całości spieniężać tylko tyle żeby podatku nie zapłacić.

 

Osobiście BTC albo ETH kupuje na bitbay a później w formie krypto transferuje już najczęściej na binance.

 

Jak chcesz euro dobrze spieniężyć to konto revolut i tam zamień na zlotowki

 

No tak ale BTC kupić za euro? czy Dolce? jakaś różnica jest?

 

Na binance na free koncie da radę działać czy to tylko jakieś 30 dni?

Edytowane przez fiszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można działać cały czas. Jedyny limit że że w ciągu dnia nie wypłacisz z giełdy więcej niż 2 BTC.

 

Na Bitbay można kupić za euro ale wolumen może być maly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współwłaściciel bitmarket nie żyje, znaleziono go z dziurą w głowie, popełnił prawdopodobnie samobójstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej giełda ogłosiła upadłość i ludzie stracili sporo pieniazkow.

Zbieg okoliczności? Nie sadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi już nawet nie żal ludzi którzy trzymają krypto na giełdach a później płacz bo im wcięło coiny :E

 

dzbaneria lvl expert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś traderem to musisz trzymać na giełdzie.

Inna sprawa że jak tradujemy więcej niz 50% zawartością portfela to nie zbyt bezpieczne i dlatego lepiej wrzucić ta połowę na swój wallet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś traderem to musisz trzymać na giełdzie.

Inna sprawa że jak tradujemy więcej niz 50% zawartością portfela to nie zbyt bezpieczne i dlatego lepiej wrzucić ta połowę na swój wallet

 

kto by tradował na giełdzie z całkowitym wolumenem około 1m$, jakim był bitmarket? szybciej bitcoina byś na ulicy kupił/sprzedał :E

 

po prostu trzeba używać głowy w tym co się robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie w ramach testów wiedzy które giełdy polecacie , interesuje mnie LTC ETH BTC BCH DASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie w ramach testów wiedzy które giełdy polecacie , interesuje mnie LTC ETH BTC BCH DASH

a zapraszam do skorzystania z reflinka ze stopki, Bitbay mogę śmiało polecić: wpłaty w pln przelewem (przelewy księgowane są 3 razy dziennie, mi na drugi dzień roboczy wpłaty wpadają) lub na poczcie, wypłaty tak samo + dodatkowo do 1000zł jednorazowo w bankomatach eurocash z prowizją 1,5zł.

 

Kilkanaście największych coinów w tym wyszystkie które wymieniłeś, na BTC nawet niezły dzienny wolumen.

 

Polecam. Tylko nie trzymać coinów na giełdzie, ale to niezależnie jaka giełda by to nie była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapraszam do skorzystania z reflinka ze stopki

 

A regulamin pclab zezwala na reklamy (SPAM) w stopce?. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitbay to ta giełda założona przez blondyna z Katowic co uciekła przed skarbówką na Maltę ? mam tam już 2 konta :)

 

Co dalej polecacie tylko poważne propozycje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitbay to ta giełda założona przez blondyna z Katowic co uciekła przed skarbówką na Maltę ? mam tam już 2 konta :)

 

Co dalej polecacie tylko poważne propozycje .

i jest jedyną która się utrzymała z polskich startupów krypto. Tak, właśnie przez Suszka jest prowadzona.

Jeśli chcesz giełdy polskiej - zapomnij. Z dużych molochów to chyba tylko Binance jest godne polecenia. Choć osobiście wolałbym dać zarobić blondaskowi co uciekł przed skarbówką na Maltę (a teraz do Estonii jak chcesz być na bieżąco) niż panu Changpeng Zhao z majątkiem szacowanym na półtora biliona $. Od Suszka to może ktoś z rodzimych pracowników trochę pociągnie, od CZ wątpię :E

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

munio1000

 

Cop powiesz na temat Bitstampa ? kilka lat temu przewałkowałem tam kilka ;) BTC dziś bym za te bitki dom postawił

żeby to człowiek wiedział i miał większą wiarę w krypto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

munio1000

 

Cop powiesz na temat Bitstampa ? kilka lat temu przewałkowałem tam kilka ;) BTC dziś bym za te bitki dom postawił

żeby to człowiek wiedział i miał większą wiarę w krypto.

wszystko zależy czego oczekujesz od giełdy.

 

Dla mnie prioryterem bardziej jest: stabilność firmy, jakieś gwarancje, brak limitów wypłat krypto (osobiście nie bawię się w daily trading, tylko kupuję za gotówę i wypłacam na swój portfel, więc jakbym miał limit przez co wypłatę musiałbym robić na dwa razy dyskwalifikuje mi taką giełdę od razu) i sensowny wolumen.

 

Zauważ, że są giełdy na których waluty mają różne wolumeny i jedne mają duży wolumen jakiś guano altów a duże coiny raczej mały wolumen mają, a są giełdy które młócą głównie BTC i kilka mniejszych walut z top10 a na reszcie nic się nie dzieje.

 

Może też szukasz opcji grania z dużym lewarem i możliwość ustawiania stoplossa, a taki Bitbay ma to mieć "wkrótce" a widzę to już od roku :P

Jak chcesz handlować monero to też uważaj na bitbaya bo wczoraj poszła informacja do klientów że wycofują ten rynek całkowicie.

 

O bitstampie nie mam opinii: nie używałem, nie słyszałem nic na + jak i na -. Giedła ma korzenie w UK więc jeśli tam pracujesz/mieszkasz to może być łatwiej z obsługą na lokalnym rynku, tak jak Bitbay jest nakierowany na rynek polski.

 

I małe info: w rynku jestem dopiero od 2014. Od tego czasu kilka dużych giełd upadło, kilka małych zajęło miejsce tych dużych... Kiedyś ufałem btc-e, a to skończyło zajęte przez FBI, więc nie wszystko złoto co się świeci. Mt.GOX też cieszył się dużym zaufaniem :E

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wygodny portfel na ETH polecasz ?

na PC/smartfona: Jaxx

sprzętowy zewnętrzny: Ledger (w black frajdeju do 2 grudnia przeceniony o 30%, NIE BRAĆ OD JANUSZEXÓW Z ALLEGRO!!)

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rasowe oszustwo, spreparowana stronka żeby zdesperowani i naiwni się dali złowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na PC/smartfona: Jaxx

sprzętowy zewnętrzny: Ledger (w black frajdeju do 2 grudnia przeceniony o 30%, NIE BRAĆ OD JANUSZEXÓW Z ALLEGRO!!)

A ja bym nie polecał portfeli sprzętowych dla osób które mają niewielkie pojęcie o krypto, zwłaszcza tych popularnych producentów. Po 1 ludzie myślą że jak kupią portfel sprzętowy to nagle ich środki staną się super bezpieczne. Nie, nie staną się. A po 2 co i raz słychać o scamach powiązanych ze sprzętowymi portfelami i skamlenie ludzi że stracili środki przez swój brak podstawowej wiedzy.

 

Dla niewielkich kwot portfel mobilny absolutnie wystarczy. Dla dużych kwot i trzymania long term , backup klucza prywatnego/seeda na papierze. Klucz/seed można odtworzyć prawie w dowolnym portfelu więc jeśli środki i tak nie będą ruszane to żaden portfel nie jest potrzebny. Jeśli natomiast ktoś lubi sobie patrzeć na swoje krypto to niech w przeglądarce zapisze sobie link swojego adresu w jakimś blockchain explorerze i tam sobie je podgląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest poprostu głupi to niech najlepiej z domu nie wychodzi kompa nie odpala bo może sobie krzywdę zrobić.

Jak ktoś pyta o portfel dla ETH to powinien zacząć od strony projektu ETH a nie pytać loli na forum ,

to są poważne sprawy finansowe no chyba zę ktoś chce portfel dla 0.01 ETH :)

 

Tymczasem za ostatnie 24 godziny BTC 5,5% Up up up

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i śmiechem, ale sprawdziłem, że w 2020 odrobił już 75% strat z 2019. Jak by ktoś kupował w grudniu 2019 to dziś miałby prawie 6-krpotne przebicie (oczywiście trzeba by zgadną, że po roku spadków akurat wtedy zacznie odrabiać) Kiedy kolejne tąpnięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze ze jak ktos kopał 24/7/720dni ostatnie ETH - to jest na plusie SPOOOOOOOOORO, w dodatku po ost krachu karty rx4/5xx byly wyprzedawane w panice po 150-250zł, gtxy1070 nawet po 500-600zl, zasilacze mocne jeszcze rok temu po 250zł (1000W corsair) i mao ktos chciał kupowac

wiec na sprzecie zysk 50% jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...