Skocz do zawartości
overcloked

BitCoin FAQ + dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Bawi się ktoś w kopanie z taką grafą jak ja mam :E ? na piwo idzie coś zarobić :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie jeśli za prąd nie płacisz ty :E

 

edit: pierwsze 10 zł zarobione :D

Edytowane przez magneto_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne trochę ale kurs od 4 dni trzyma się na tym samym poziomie ~48zł. Nie wiem co będzie jak odpalą mtgox o ile w ogóle do tego dojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie jeśli za prąd nie płacisz ty :E

 

edit: pierwsze 10 zł zarobione :D

No właśnie płace na spółke z rodzicami fifty fifty, rachunki mamy w granicach 200zł :E a nie gram zbyt wiele więc 50% z tego pokrywam co 2 miechy rachunek, właśnie bez oc teraz miałem 87mhash/s :E

 

Jeśli ktoś ze sprzętem takim jak mój się fatyguje to proszę o posta, jak mu to wychodzi itd. ja zarejestrowałem się tak o na api.bitcoin.cz póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi się ktoś w kopanie z taką grafą jak ja mam :E ? na piwo idzie coś zarobić :E ?

 

Obecnie przez 24h kopania zarobisz całego dolara i 18 centów przy założeniu że kurs zostanie bez zmian i karta wyciągnie non stop około 90 mhash/s. Na piwo jest, tylko później za prąd trzeba zapłacić ;)

Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pavel54

 

Przy obecnej trudnosci sprzet o predkosci 1GHash/s wykopie w ciagu doby okolo 0,75 BTC

skoro ty masz mniej niz 10% w/w mocy to max dziennie wykopiesz rownowartosc 3zl chyba minus prad

powodzenia wiec wypada zyczyc Ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktos o co chodzi z takim komunikatem Problems guiminer communicating with bitcoin rpc? wywala guiminer.

Edytowane przez Grassmaste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pavel54

Ja sobie tak od czasu do czasu pokopię, tylko wtedy jak korzystam z komputera i nie wykorzystuję grafiki. Zysk jest marny, sam dorobiłem się dopiero (albo aż) 0.16 BTC( :E ) siedząc w tym od poniedziałku.

Edytowane przez grzels0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od zeszłego piątku dokopałem się 50zł. swoją drogą to jest spora różnica w wydajności architektury.

4870 robi niecałe 90mhash/s a 5750 robi 2 razy tyle.

BTW jakie jeszcze parametry dopisać aby hd 5750 szybciej kopał?

Aktualnie mam 174mhasz/s z parametrami -v -w128 -f0

Edytowane przez PatrykXC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaję, ale chyba właśnie trudność wzrosła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziesięć godzin temu. Trzeba było słuchać mistrza czullo, a wiedziałbyś o dzisiejszym wzroście od tygodnia. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, więc chyba będzie trzeba porzucić kopanie, bo po wzroście trudności z moim hd 4850 nic nie zdziałam. Chociaż 10 zł zarobione, będzie na czekoladę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, wyjdzie Ci na styk z wydatkami na prąd. Chyba że komp i tak chodzi cały dzień, wtedy puszczając minera byłbyś minimalnie do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam 174mhasz/s z parametrami -v -w128 -f0

Poeksperymentuj z parametrem "w". Przykładowo u mnie dla HD5850 najlepsze jest w128, ale HD5830 już woli w256. Poza tym poszukaj optymalnych taktów pamięci. Zmiana minera na Phoenixa z parametrami AGGRESSION=13 WORKSIZE=256 (lub 128) VECTORS BFI_INT również powinna dodać 0,5-1,5 Mhash/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za prąd płacą rodzice, no ale i tak przydałaby się karta która kopałaby z prędkością min 150 Mh/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poeksperymentuj z parametrem "w". Przykładowo u mnie dla HD5850 najlepsze jest w128, ale HD5830 już woli w256. Poza tym poszukaj optymalnych taktów pamięci. Zmiana minera na Phoenixa z parametrami AGGRESSION=13 WORKSIZE=256 (lub 128) VECTORS BFI_INT również powinna dodać 0,5-1,5 Mhash/s.

Z parametrem w już trochę się bawiłem.

Najlepiej wychodzi na 128.

Takty pamięci to 700mhz. Jak zmniejsze to wydajność spada. (min mogę ustawić 500)

Nawet jak biosa edytuje i dam mniej ramom, to karta się sypie :(

Podżyłuje jej takty ze 15-20mhz. Spróbuję jutro z phoenixem.

Ale i tak wg. tej tabelki to kopie najszybciej ze wszystkich radków 5750. A jak podłączyłem karte to miałem 106mhash/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos jeszcze wierzy w start mtgox ? i lold :D

no mam nadzieje, że wystartuje, zresztą już nie przekłada o dobę tylko na 15 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się kopaniem namecoin, jest to odmiana bitcoin służąca do wykonywania opłat za rejestrację domen w alternatywnym systemie DNS, którego rządy podobno nie będą w stanie kontrolować (w szczególności wywalać z niego torrentowni, jak to się ostatnio dzieje). Ważne że poziom trudności wynosi obecnie 55882, więc kopanie w pojedynkę ma sens.

 

 

Jeżeli chodzi o rentowność, to jest ona niższa niż w przypadku bitcoinów, nawet po ostatnich podwyżkach poziomu trudności.

Tabelka przedstawia zarobki minera w Namecoinach a nie BTC , kolumna $ oznacza wartość w BTC.

post-5919-130899316643_thumb.gif

Przewidywany czas kopania 50 namecoinów przy 1 GHash/s:

post-5919-130899322701_thumb.gif

 

 

Jednak moim zdaniem warto namecoiny kopać i trzymać bo ich wartość szybko rośnie. Można też ich użyć do cybersquattingu w domenie .bit, ale moim zdaniem to się nie przyjmie bo na razie jest tylko kilka DNSów ją obsługujących, np. 178.32.31.41 i 78.47.86.43 , za to działają całkiem szybko i niezawodnie, czego nie sposób powiedzieć o DNSach Aster. Jeżeli jednak domena .bit zostanie włączona w ogólny system DNSów, to cybersquatterzy będą wygrani.

 

Jak zacząć? Konfiguracja jest podobna do bitcoind, do kopania potrzebny jest plik bitcoin.conf w katalogu .namecoin.


rpcuser=UŻYTKOWNIK
rpcpassword=HASŁO
rpcport=9332
rpcallowip=*
paytxfee=0.00

Potrzebny jest też demon namecoind, ja go mam zainstalowanego po linuksem, podobno jest też wersja dla Windows. Odradzam samodzielną kompilację, polecam za to mój skrypt startowy namecoins.gz do umieszczenia (po rozpakowaniu, z nadanym prawem do wykonywania) w /etc/rc.d i uruchomienia za pomocą np. Yast, Usługi Systemowe lub po prostu poleceniem /etc/rc.d/namecoins start

Demona trzeba wrzucić do /usr/sbin, skrypt uruchamia go na koncie root.

 

Żeby zarejestrować domenę trzeba mieć ok. 15 namecoinów. Można je wymienić z i na BTC tutaj. Jeżeli nie chcesz zarejestrować domeny tylko ją zarezerwować (name_new), to i tak potrzebujesz 0.01 Namecoin, chociaż w p.p. namecoind będzie skarżył się że nie ma 0.00 Namecoin.

Tu jest poradnik dotyczący rejestracji domen:

http://www.bluishcod...on-bitcoin.html

Trzeba koniecznie zapisać w pliku te numerki które wyrzuci name_new, bo będą potrzebne podczas name_firstupdate. Domena zacznie działać po kilku godzinach.

Jeszcze napiszę coś o notacji JSON, miałem z nią pewne trudności.

Tu jest przydatny weryfikator składni: http://dot-bit.org/t...domainCheck.php

Przykładowa definicja JSON na potrzeby rejestracji DNS:

{"name":"d/nazwadomeny", "value":{"ip": "11.22.33.44"}, "map": {"": "11.22.33.44","www":"11.22.33.44"}}

Tak więc pełna komenda będzie wyglądać tak (nie zapomnieć o apostrofach):

namecoind name_update d/nazwadomeny '{"name":"d/nazwadomeny", "value":{"ip": "11.22.33.44"}, "map": {"": "11.22.33.44","www":"11.22.33.44"}}'

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest fiuczer. Trzeba porzucić przetrzebione złoża na BTC :D

Edytowane przez Bitrate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to odpalić na windowsie ?

namecoind -server

 

Oczywiście trzeba też stworzyć plik bitcoin.conf w katalogu stworzonym przez namecoin, zapewne jest on w katalogu Appdata\roaming na koncie użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to już mam, teraz kolejne pytanie kopiemy w jakimś poolu czy czymś ?

 

edit: tu jest pool http://bitparking.com/pool tylko został mi problem skąd wziąść adres portfela namecoina

Edytowane przez magneto_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kopię solo. Przy tym poziomie trudności mam szansę, a wykopane namecoiny od razu wydam zgodnie z przeznaczeniem, he, he.

namecoind getaccountaddress ""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak i wyskakuje mi error:couldn't connect to server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...