Skocz do zawartości
overcloked

BitCoin FAQ + dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ale lipa z tym poziomem trudności. Idzie teraz to wszystko tak wolno że się się już tak nie opłaca kopać, a miały ceny do góry podskoczyć tja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa z tym poziomem trudności. Idzie teraz to wszystko tak wolno że się się już tak nie opłaca kopać, a miały ceny do góry podskoczyć tja.

na pojedynczej karcie trudno się dziwić, a najlepsze, że cena leci cały czas w dół już po 56zł :E Czyli szansa na ok 50zł na koniec tygodnia jest do osiągnięcia tak jak wcześniej wspominałem. Wcześniej cena rosła przy zmianie trudności, ale przy mniejszym zainteresowaniu, teraz gdy trwa totalne oblężenie każdy próbuje coś zarobić i nie pozbywa się sprzętu, tak więc i cena nie rośnie, a wręcz przeciwnie co mnie bardzo cieszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa z tym poziomem trudności. Idzie teraz to wszystko tak wolno że się się już tak nie opłaca kopać, a miały ceny do góry podskoczyć tja.

Bo dzieciarnia zabrała się za kopanie ;P Dobrze, że ja już zdążyłem parę złotych zarobić od połowy maja. Gdyby wzrost trudności spowodowany był tylko zaprogramowanym w algorytmie spadkiem szybkości generowania nowych bloków, to cena by wrosła. Niestety, obecnie główną przyczyną wzrostu trudności jest dopływ nowych kopiących i wzrost mocy obliczeniowej całej sieci.

 

Swoją drogą obecna cena BTC jest niemal idealna, aż za. Sprzedającym nie opłaca się sprzedawać, a kupującym - kupować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna cena ułatwia wprowadzania BTC jako środka płatności - do tej pory każdy sklep bał się przyjmować bitki, bo była opcja, że albo za tydzień będą warte dwa razy więcej, albo dwa razy mniej - nikt nie chciał ryzykować. Teraz cena się uspokoiła, a to zachęca do przyjmowania płatności w BTC. Ot ja dzisiaj wystawiam na allegro 2 płytki na socket A, chętnie przyjmę płatność w BTC :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym spowodowane jest to, że na moim 5850 wyciągam max 290 Mh/s a powinno być z 360 Mh/s. Oc na 920/5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście zmienili w takim konfigu?

2xKarta graficzna Sapphire Radeon HD 5770 512MB-324,02

Płyta główna MSI 870-G45-212,00

Procesor AMD Athlon II X2-184,00

Pamięć OCZ Gold Edition 2GB-66,00

Zasilacz Tagan TG600-U33II (600W)-226,00

Razem: 1336,04zł

Zastosowanie wiadome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw generalnie ok. Jeśli będziesz kopał pod Linuksem, to możesz wziąć 1-rdzeniowego Semprona (pod Windows z 2 GPU bywają różne anolamie...warto jednak mieć 2 rdzenie).

 

Tylko 1 uwaga: policz sobie, czy na pewno na tym zarobisz, uwzględniając spodziewaną moc obliczeniową, koszty zestawu, prądu i przewidywane zmiany trudności. Zestaw będzie wyciągał ok. 400Mhash/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jest na 2 takie zestawy +trochę mój 5850.

Prąd generalnie za 20% ceny.

Jaką przewidujesz zmianę trudności w %?

Ile mhash/s wyciągasz i ile z tego masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ram.net są HD5770 za 320zł. Jak sądzicie, opłaca się zaiwestować tak w 2-3 sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że obecnie warto doposażyć posiadane komputery w odpowiednie, niezbyt drogie karty graficzne - ich zakup powinien się zwrócić.

Natomiast kupowanie komputerów specjalnie do kopania bitcoinów może się nie zwrócić, biorąc pod uwagę szybki wzrost poziomu trudności. Sama płyta główna z 4x PCI-E 16x to ok. 1000 zł, procesor i7 930 to kolejny tysiąc, dobry zasilacz 1200W to ok. 900 zł. obudowa przemysłowa Rack-19 4u z dobrym chłodzeniem i filtrami powietrza - powiedzmy 400 zł. Do tego 4 karty Radeon 6950 (z oczywistych względów polecam referenty z turbinkami) to 4 * 900 zł.

Razem będzie 7000 zł. W szafie 32u można zmieścić 8 takich serwerów... Oczywiście potrzebny też będzie przemysłowy UPS i potężna klimatyzacja serwerowni.

Ale czy taka inwestycja się zwróci? Duże ryzyko. Za miesiąc kopanie może już być nieopłacalne.

No chyba że znajdzie się za kilka miesięcy jakieś inne zastosowanie dla takich serwerów obliczeniowych.

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że obecnie warto doposażyć posiadane komputery w odpowiednie, niezbyt drogie karty graficzne - ich zakup powinien się zwrócić.

Natomiast kupowanie komputerów specjalnie do kopania bitcoinów może się nie zwrócić, biorąc pod uwagę szybki wzrost poziomu trudności. Sama płyta główna z 4x PCI-E 16x to ok. 1000 zł, procesor i7 930 to kolejny tysiąc, dobry zasilacz 1200W to ok. 900 zł. obudowa przemysłowa Rack-19 4u z dobrym chłodzeniem i filtrami powietrza - powiedzmy 400 zł. Do tego 4 karty Radeon 6950 (z oczywistych względów polecam referenty z turbinkami) to 4 tysiaki.

Razem będzie 7300 zł. W szafie 32u można zmieścić 8 takich serwerów... Oczywiście potrzebny też będzie przemysłowy UPS i potężna klimatyzacja serwerowni.

Ale czy taka inwestycja się zwróci? Duże ryzyko. Za miesiąc kopanie może już być nieopłacalne.

No chyba że znajdzie się za kilka miesięcy jakieś inne zastosowanie dla takich serwerów obliczeniowych.

Co ty pierdzielisz? Płyta głowna max 400zł, procesor 100zł, zasilacz 600zł. Całą w pełni działającą kopalnię dedykowaną z 4x5830 można mieć już za 3000zł.

EDIT: No teraz 5830 trochę poszły w górę, więc powiedzmy 3200zł maksymalnie.

Edytowane przez fna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne pytanie, czy da się jakoś skonfigurować system żeby dwie 5830 kopały bez mostka crossfire?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby udało się zrealizować hurtowe zamówienie na większą ilość 5830 (jak również innych kart z serii 58xx).

Mi chodziło o analizę profesjonalnej działalności na większą skalę.

Aha, do czterech kart potrzeba procesora czterordzeniowego, wątpię żebyś go kupił za 100 zł.

Poza tym jak się kupuje takie serwery, to warto kupić porządne, tak aby jeszcze się one nadawały do innych obliczeń gdy gorączka bitcoinów minie (np. do projektowania leków).

Oczywiście o ile ktoś za te obliczenia zechce zapłacić, co też może być niezłym interesem.

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie opłacało się kupować zestawy maksymalnie miesiąc temu, wtedy można było zarobić. Za około 10 dni trudność ma skoczyć z 877226 do 1304597, przy założeniu że cena się utrzyma na poziomie 20$ miesięcznie na 400Mhash/s można zarobić 187$, więc inwestowanie 1300zł w zestaw jest niepewne. A trudność będzie wzrastać lawinowo patrząc na to ino osób kupiło po kilka kart, za miesiąc może już wynosić kilka milionów. Drugą sprawą jest to czy znajdą się kupcy na BTC, bo większość ludzi kopie tylko dla zarobku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę? :E 100 zł drożej niż 2 tygodnie temu - 4 takie Radki to 400 zł więcej. Do tego dochodzi problem ze schłodzeniem tych bydlaków - 4 takie w kompie i potrzeba naprawdę chłodnego pomieszczenia, żeby to w miarę sensownych temperaturach chodziło. No chyba, że zastosuje się riser'y - wtedy sobie spokojnie to da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne pytanie, czy da się jakoś skonfigurować system żeby dwie 5830 kopały bez mostka crossfire?

 

Eee ja właśnie testuje te karty bez CF'a i działa wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezmę 2 radki HD5770 po oc około 210 mhash/s ze względu na to że HD5830 są niedostępne i po 2 już za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że po ustawieniu w panelu wygaszacza ekranu Windows 7 konieczności ponownego logowania się po upływie ustalonego czasu, nawet przy wyłączonym wygaszaczu ekranu i oszczędzaniu energii (tzn. wyłączaniu monitora), powoduje znaczący spadek wydajności obliczeń na drugiej karcie - u mnie z 270 MHash na 220 MHash. Jest to trudno zauważyć lokalnie bo gdy się zalogujesz z powrotem pełna wydajność powraca.

Byłem zmuszony wyłączyć to zabezpieczenie dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby udało się zrealizować hurtowe zamówienie na większą ilość 5830 (jak również innych kart z serii 58xx).

Mi chodziło o analizę profesjonalnej działalności na większą skalę.

Aha, do czterech kart potrzeba procesora czterordzeniowego, wątpię żebyś go kupił za 100 zł.

Poza tym jak się kupuje takie serwery, to warto kupić porządne, tak aby jeszcze się one nadawały do innych obliczeń gdy gorączka bitcoinów minie (np. do projektowania leków).

Oczywiście o ile ktoś za te obliczenia zechce zapłacić, co też może być niezłym interesem.

Jeżeli będziesz chciał używać kompów do innych celów to możliwe. Do miningu na 4 kartach w zupełności wystarcza Sempron 140, wiem bo sam mam taki zestaw. Za płytę główną dałem 350zł.

Karty nie koniecznie muszą być z Polski, choć myślę, że w Polsce też coś byś znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny na 4 Radosławy Sapphire 5830 Extreme?, nówki, gw 24m od dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny na 4 Radosławy Sapphire 5830 Extreme?, nówki, gw 24m od dzisiaj

 

po ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Taa, bo jest niby moduł TPM zainstalowany? Prędzej samo gniazdo na moduł   Tak, wiem że do win11 wystarczy aktywować to gniazdo, nie musi być fizycznego modułu. Wtedy w dzienniku zdarzeń jest coś takiego: i tak to sobie działało. Teraz dziennik zamiast informacją "To zdarzenie wyzwala operację inicjowania obsługi lub sprawdzania stanu modułu TPM." wita takim błędem jak wyżej, ale po jakimś czasie pojawiają się następne dwie informacje które zacytowałem wyżej. Wszystko opisane jako źródło: TPM-WMI. Z tego co widzę to u mnie pojawiło się to 11 kwietnia tego roku.  10 kwietnia weszły mi takie aktualizacje KB5036620 która dotyczy .NET Framework oraz KB5036893 która zawiera nieco więcej zmian i może w niej coś jest namieszane.
    • Już ci napisałem wyżej od głównych do trc potem trrd i tfaw. Sprawdź czy to stabilne zrób z 10 pętli nawet na porfilu v3. Potem ewentualnie można spróbować czy zrobią 300ns na trfc   
    • Na konsolach też nic więcej oprócz trybów jakość i wydajność i jakiegokolwiek dostosowania tego pod nowe konsole. "Tryb jakości: 30 FPS*, rozdzielczość 4K, ustawienia ultra, nie powinny wymagać dynamicznego skalowania rozdzielczości." Nie wiem co oni do końca mieli na myśli pisząc "nie powinny" Dla czego w ogóle takiego określenia użyli? Albo będzie 4k, albo będzie dynamiczna rozdzielczość. Jakby sami nie wiedzieli jak ten tryb działa
    • Jako że już mi z AMD nie po drodze to dzisiaj takie coś sobie sprawiłem, muszę przyznać że chłodzenie jest bardzo dobre. 4070S Aorus. Na start zapodałem 2950MHz i 1.05V.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...