Skocz do zawartości
overcloked

BitCoin FAQ + dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

PW bo to nie dział sprzedam

 

No to po co tutaj się ogłaszasz ? pisz jaką cene chce bo nie chce mi się pisać PW a Tobie oszczędzimy zmarnowanego czasu na odpisywanie PW.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna cena ułatwia wprowadzania BTC jako środka płatności - do tej pory każdy sklep bał się przyjmować bitki, bo była opcja, że albo za tydzień będą warte dwa razy więcej, albo dwa razy mniej - nikt nie chciał ryzykować. Teraz cena się uspokoiła, a to zachęca do przyjmowania płatności w BTC. Ot ja dzisiaj wystawiam na allegro 2 płytki na socket A, chętnie przyjmę płatność w BTC :E

 

Chyba sobie żartujesz. Tak btw KLYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bitporium.com są 5830 po 8,44 BTC, ale dodając koszty wysyłki priorytetowej USPS: Priority Mail International (6 - 10 business days) (2.79BTC) zakup się zupełnie nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby mam sobie żartować? Nawet na forum bitcoin było paru gości, którzy chcieli umożliwić płatność w BTC ale bali się wahań kursu.

A widzę, że pod artykułem wypowiedział się mister Duda - uwielbiam takich gości, co uważają, że pozjadali wszystkie rozumy :E Dowiedział się o BTC chwilę temu i teraz ma stały obiekt do ataków :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce ktoś kupić 4850? (ok 80 mhash/s 66 stopni)

zainteresowani na pw

Edytowane przez overcloked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby mam sobie żartować? Nawet na forum bitcoin było paru gości, którzy chcieli umożliwić płatność w BTC ale bali się wahań kursu.

A widzę, że pod artykułem wypowiedział się mister Duda - uwielbiam takich gości, co uważają, że pozjadali wszystkie rozumy :E Dowiedział się o BTC chwilę temu i teraz ma stały obiekt do ataków :E

 

Mimo tego to co napisał ma sens. Na innym forum była informacja że w Stanach ktoś rzucił na sprzedaż 30 000BTC ,( może to część tych monet które ukradli temu sławnemu gościowi ).

Więc w tym wypadku jest oczywiste że wywołało do spadki wartości a potem panikę i masową wyprzedaż. Teraz kurs jest równoważony przez to że dużo ludzi chce wydobywać ale mam nadzieję że z kolejnym poziomem trudności już pójdzie do góry. Spokojnie ale pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wytlumaczyc zasade dzialania tego bo nie rozumiem.

W ktoryms artykule bylo napisane ze jedna moneta to jest jakis tam ciag znakow.

wiec ja sobie kopie kopie kopie i odkrywam jakis tam przykladowy ciag znakow wiec mam monete. I teraz powiedzmy ze sprzedaje ja jakies osobie. To skad wiadomo ze ta osoba jest wlascicielem tego ciagu a nie ja, skoro nie ma zadnego serwera ktory by te dane przechowywal?

napisze sobie fake clienta i ten sam ciag znakow bede mogl sprzedac paru osobom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Struktura danych bitcoin jest drzewem w którym każdy blok 50 monet czyli węzeł tego drzewa jest podpisany cyfrowo algorytmem SHA-2 liczącym tzw. funkcję skrótu. Żeby dołączyć nowy blok, musi się on kryptograficznie zgadzać ze wszystkimi blokami go poprzedzającymi aż do korzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego to co napisał ma sens. Na innym forum była informacja że w Stanach ktoś rzucił na sprzedaż 30 000BTC ,( może to część tych monet które ukradli temu sławnemu gościowi ).

 

 

A ja nie rozumiem o co chodziło temu blogerowi. Jakiemuś kolesiowi skradziono BTC, ale to była w 100% jego wina, a nie wina naszej cyfrowej waluty. W żaden sposób nie zabezpieczył swojego portfela. To tak jakby ktoś otwartą walizkę pełną pieniędzy wystawił na balkon i dziwił się, że ktoś się połasił. I jakoś w tym wypadku nikt by nie zrzucał winy na NBP, bo byłoby to absurdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GUIminerx2011-00-09,5830 960gpu\300ram flagi -v -w128 290Mh\s, można coś szybciej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły już do tego.. jedna karta, wszystko jest ok... wsadzę drugą to albo artefakty się na jednej z nich pojawiają albo GUIMiner obciąża przy dwóch kartach procek... Zasilacz jest ok , karty raczej też ( nie kręcone ) temperatury też są w porządku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły już do tego.. jedna karta, wszystko jest ok... wsadzę drugą to albo artefakty się na jednej z nich pojawiają albo GUIMiner obciąża przy dwóch kartach procek... Zasilacz jest ok , karty raczej też ( nie kręcone ) temperatury też są w porządku ...

 

To sprzedaj mi jedną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprzedaj mi jedną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:E

 

Mogę Tobie opchnąć HD4890 1GB :P

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły już do tego.. jedna karta, wszystko jest ok... wsadzę drugą to albo artefakty się na jednej z nich pojawiają albo GUIMiner obciąża przy dwóch kartach procek... Zasilacz jest ok , karty raczej też ( nie kręcone ) temperatury też są w porządku ...

Zainstaluj Linuksa :E.

 

 

PS. Dlaczego ktoś monotonnie usuwa mój post, w którym pisałem o tym, że facetowi skradziono 25 tys. BTC...? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie minerzy jutro z UK wyrusza do mnie 20 HD 5870, będzie konkret farma. :)

 

Gdyby ktoś był zainteresowany nabyciem nowych, nieużywanych 5850 i 5870 z fakturą i gwarancją to zapraszam na PW, bo zamówiłem ich więcej niż potrzebuję na własny użytek. :)

Edytowane przez warewolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły już do tego.. jedna karta, wszystko jest ok... wsadzę drugą to albo artefakty się na jednej z nich pojawiają albo GUIMiner obciąża przy dwóch kartach procek... Zasilacz jest ok , karty raczej też ( nie kręcone ) temperatury też są w porządku ...

Wysokie obciążenie CPU przy więcej niż jednej karcie pod Windows to normalka. To chyba błąd implementacji OpenCL w sterowniku AMD, bo efekt występuje w wielu (jesli nie wszystkich) minerach. A artefakty? To jest już dziwne. Może jednak linia 12V zasilacza nie wyrabia i masz skoki napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie obciążenie CPU przy więcej niż jednej karcie pod Windows to normalka. To chyba błąd implementacji OpenCL w sterowniku AMD, bo efekt występuje w wielu (jesli nie wszystkich) minerach. A artefakty? To jest już dziwne. Może jednak linia 12V zasilacza nie wyrabia i masz skoki napięcia?

 

Hmm niby linia 12V jest ok , w biosie 11.720 - 11.900 więc jest chyba ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kartach NVidii jest ten sam problem. Jest to z całą pewnością wina sterowników bo pod Linuksem na sterownikach NVidia 260.19.36 poclbm obciążał procesor w znikomym stopniu. Ale na nowszych driverach już jest obciążenie 100%.

http://forum.bitcoin.org/index.php?topic=4446.80

Jako ciekawostkę dodam że RPC Miner (CUDA) też znikomo obciąża procesor. Niestety jest on źle zoptymalizowany i o 20% wolniejszy niż poclbm. A jakby tego było mało, często wiesza kompa na amen przy wyłączaniu tego programu (pod Windows i Linuksem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm niby linia 12V jest ok , w biosie 11.720 - 11.900 więc jest chyba ok...

Wartości w normie, ale już same tak znaczne skoki są niepokojące. Tyle, że napięcia nie mierzy się w biosie, a miernikiem. Wskazania biosu mogą być wzięte z kosmosu.

 

@Andree

Co do wieszania się minera CUDA to potwierdzam, jest to notoryczne, tyle że ja mialem po prostu resety samego sterownika z odpowiednim komunikatem. Z kolei jeśli zawieszają się stery AMD, to już na amen i trzeba robić twardy reset..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowany. Co sądzicie o wydajności HD5770? Podobno 240Mhash/s da się wyciągnąć. Karty od sapphire 512mb kosztują raptem 320zł.

 

 

I temat przebił 1000 postów!

Edytowane przez michal1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowany. Co sądzicie o wydajności HD5770? Podobno 240Mhash/s da się wyciągnąć. Karty od sapphire 512mb kosztują raptem 320zł.

 

 

I temat przebił 1000 postów!

 

Decyduj się tak dalej, proś potem mamusię przez tydzień i nim będziesz tę kartę miał, to już dawno się te BitCoiny przestanie opłacać kopać. Powinieneś być zdecydowany co najmniej miesiąc temu (a najlepiej to rok, albo dwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qazman

wysokie wydajności osiąga się po OC, kupisz 5770 z crapowatym chłodzeniem i beznadziejnym OC (taka sztuka może się trafić) to zapomnij o 240Mhash/s - sprawdź jak kręcą się 'prawie wszystkie' 5770 i taką wydajność bierz pod uwagę bo się przeliczysz. około 750GFlopów to 100Mhash/s (średnio przy serii 5xxx i 6xxx) oraz patrz na pobór prądu, bo to również jest ważne. Poza tym, zastanów się, trudność niedługo ma wynosić 3.2 miliony - przelicz czy ci się to opłaci, do końca miesiąca można coś zarobić (nie odrobić) później jest doopa ciemna. Ja stawiam na spadek do 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że te cztery 5830 mi się zwrócą, na więcej nie liczę biorąc pod uwagę że wkrótce kopanie przestanie się opłacać przy obecnych (i przyszłych) cenach energii. 2 komputery z dwoma 5830 każdy to 1 KW mocy. 1 KWh to 0,47 zł, czyli 12 zł na dobę, czyli 360 zł na miesiąc, czyli ok. 7 BTC. A dochodzi do tego amortyzacja dość kosztownego sprzętu i dyskomfort spowodowany szumem i ogrzewaniem mieszkania dwoma 500W grzejnikami elektrycznymi w środku lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Właśnie sprawdziłem i widzę, że mam fabrycznie ustawione sharpness 5 w skali na 10. Jak zjadę do zera, czcionki miękną, ale na tym fabrycznym ustawieniu wyglądają bdb. A efektów halo i obwódek nie widzę, więc na razie tak zostawiam. @PiPoLiNiO@sniperwolfJak FO32 ma ustawioną ostrość domyślnie?
    • Od jakiegoś czasu mam problemy z tym że przy włączeniu komputera nie wszystkie urządzenia USB są wykrywane. Głównie to dotyczyło dongla do klawiatury USB albo odbiornika BT. Ale ostatnio problem zaczął dotyczyć myszki.   I dzisiaj też tak się stało - po włączeniu myszka nie działa, nic się na niej nie świeci. Nie chciało mi schylać więc wyłączyłem komputer przyciskiem, tak normalnie jednym krótkim naciśnięciem a nie awaryjnym przytrzymaniem przez 4s. No i jak wyłączyłem komputer to już nie udało się go włączyć. 0 reakcji na przycisk, nic nie reaguje. Szybkie odłączenie kabli, komputer na biurko. Wyjąłem kartę graficzną i spróbowałem odpalić - startuje. Wkładam z powrotem kartę graficzną i ponownie startuje bez problemów.   Jako że już miałem komputer na biurku to skorzystałem z okazji i dołożyłem kartę wifi na pcie. Wszystko poskładałem, komputer pod biurko, włączam i odpala jak gdyby nigdy nic.   Załadował się Windows i chciałem odpalić menedżer urządzeń by sprawdzić czy karta się poprawnie zainstalowała. Zanim się przeklikalem to komputer się cały wyłączył bez ostrzeżenia. To było w samym Windowsie bez praktycznie żadnego ostrzeżenia. Po uruchomieniu ponownie wszystko wskazuje na to że działa jak należy.   Dodam że jak na razie nie było żadnych podobnych problemów także pod obciążeniem. Az do dzisiaj nie było też nigdy problemów z uruchomieniem czy nagłymi wyłączeniami.   Teraz sprawdziłem i mobo było kupowane w 2019r czyli swoje lata już ma. Nie zauważają żadnych uszkodzeń na płycie jak teraz rozkręcalem skrzynkę.   Czy jest jakiś sposób na diagnozę umiejącej płyty głównej oprócz metody eliminacji przez podłączenie innych sprawnych komponentów i patrzenie czy coś się zmieniło?
    • Coś tu mocno jest nie tak, na pierwszy rzut to na ich miejscu wyłączyłbym E-Cores. W momencie w którym gra leci na jednym wątku to nawet czary nie pomogą.
    • @kalderon Jeśli mowa o lotach wojskowych to nie wystarczy. Ostrzały będą znacznie częstsze, nawet codzienne. Nadal pojedyncza rakieta czy nawet kilka, nie narobi szkód na tyle, by wyłączyć lotnisko wojskowe. Pojedyncze pasy na dzień czy kilka, może, ale nic więcej.
    • Już oficjalnie    Lepsza jakość Pokazali też trochę więcej 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...