Skocz do zawartości
overcloked

BitCoin FAQ + dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

(PCS+ ma jednak fajne chlodzenie)

 

powiedziałbym, że pcs+ ma najlepsze chłodzenie za wszystkich radków 5850 ^^ (o dziwo również od vapor-x)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elektrownik:

To, że czegoś nie wiesz, nie rozumiesz, nie znaczy, że to jest złe.

Poczytaj o zasadach działania sieci Bitcoin i ekonomii tej waluty, zrozumiesz wtedy wszystkie poruszone przez Ciebie problematyczne kwestie. Ta waluta naprawdę ma sens i, dobrze użytkowana, jest znacznie bezpieczniejsza od "klasycznego" pieniądza.

Czytałem, ale jakoś nie dały odpowiedzi na moje pytanie, tu zresztą też pare razy pytałem i jedyne odpowiedzi które uzyskałem to: zazdrościsz, nie rozumiesz, nie znasz się, idź sobie, to super waluta, będziemy bogaci a ty nie... itp. jednak nikt nie jest w stanie odpowiedzieć rzeczowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wypada dżentelmenom rozmawiać o zarobkach, więc od siebie napiszę tylko, że cały sprzęt się zwrócił :)

ludziom debatującym nad opłacalnością sugeruję podawać konkretne wyliczenia (mi na ten przykład wychodzi energia średnio za 1x5850 poniżej 2zł/24h - poprawcie proszę, jeśli coś źle policzyłem)

poza tym algorytm dostosowuje trudność do mocy obliczeniowej, trudność może więc również spadać (chociażby dlatego, że przez koszt energii kopanie w niektórych krajach przestanie się opłacać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto jest w dupie to się dopiero zobaczy za jakiś czas, ja chcę się dowiedzieć gdzie są te fortuny zrobione na bitcoinie, bo jakoś na razie na forum nie zaroiło się od milionerów...

 

A, i jeszcze jedno, uprasza się dzieći neostrady o nie pisanie jak to bardzo zazdroszczę wam tej fortuny, bo ciężko jest zazdrościć czegoś czego jeszcze nie ma...

 

 

A to trzeba być milionerem, żeby powiedzieć, że się nie jest w dupie? Ja z bitcoinem zaczynałem w grudniu kiedy jeszcze Ty i Tobie podobni nie mieliście pojęcia o ich istnieniu. WTEDY na 4 radkach 6950 wydobywało się po 40-60 BTC DZIENNIE.

 

Nikomu nie jest potrzebna fortuna na BTC - wystarczy mi, że sprzęt odrobiłem już bardzo dawno temu i wszystko co teraz wydobywam to czysty zarobek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na papierze i w teorii. W praktyce właśnie została zweryfikowana :E

mi sie wydaje ze to dlatego ze bitcoin nie jest jeszcze bardzo popularny a ludzie wlozyli w niego spora sumke pieniedzy... policz sobie co by bylo gdyby tymi 10 milionami btc mialo sie podzielic 5 mld ludzi i trzeba bylo by za to placic za chleb dom etc 1 bitcoin byl by wart wtedy kilka milionow zlotych, przynajmniej w teorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Państwa tak łatwo nie zrezygnują z emisji własnych walut.

Słabym punktem Bitcoinów jako waluty, a zwłaszcza środka transferu pieniędzy, są kantory ich wymiany na i z BTC.

Wystarczy zakazać ich działalności (lub w nie uderzyć w inny sposób: DDOS, hakerzy, odcinanie od sieci, blokada domen DNS), a użyteczność BTC ograniczy się do zakupów na Silk Road (o ile handlarze narkotyków będą je nadal akceptować, w co wątpię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo na forum juz pelno milionerow mamy sprzety po kilka(nascie) tysiecy pln sie juz pozwracaly w kilka dni, fury za 50 000 PLN pokupowane czysty zysk :D zobaczyy od przyszlego piatku jak trudnosc podskoczy do 2 mln jaki bedzie wysyp radkow na allegro :D a co do bitcoin to nie mam nic przeciwko jestem bardzo za ta idea sam mam troche bitkow, jestem przeciwny naganiaczom i oszustom typu mtgox, zobaczymy jaki bedzie lament na forum jak mtgox nie wstanie jeszcze przez tydzien :D koles obraca wasza kasa i bitcoinami :D no ale co maja pisac ludzie ktorzy wpakowali w ten "biznes" gruba kase ze sie zwraca, bo musi naplywac nowy kapital zeby ktos kupowal te bitki z farmy :D gorzej z cena bo wiekszosc osob kupowala sprzet jak bitki byly drogie a trudnosc nie taka wysoka :D ale zycze im jak najlepiej aby za ten sprzet sie zwrocilo jak najszybciej i w ogole aby kurs byl po 1000USD za bitka sam bym wtedy sie dorobil ladnej fury a moze nawet domku :D

 

EDIT: wlasnie nastapil skok Difficulty do 1,379,223, powodzenia w zarabianiu milionow :D

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny poziom trudności: 1379192

 

czyli trudność wynosi 1,572 poprzedniej (876954)

Jeżeli dotychczas dysponując mocą ok. 1 GHash/s  zarabiałem 1,2 BTC na dobę, to teraz tylko 0,76 BTC.

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny poziom trudności: 1379192

czyli trudność wynosi 1,572 poprzedniej

Jeżeli dotychczas dysponując mocą ok. 1 GHash/s  zarabiałem 1,2 BTC na dobę, to teraz tylko 0,76 BTC.

To ja teraz zarabiam 0,1BTC na dobę. Czyli zamiast ok 200zł/mies mam 150zł ale dalej mam.

Pytanie co z kuresm BTC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, wydam dotychczas zarobione BTC żeby kupić jeszcze jedną kartę graficzną i pozostać w interesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 180-190 Mhash/s na 5830. Będę musiał kręcić, żeby zbliżyć się do 300? Dobra, wpisałem w extra flags -v -w128 i mam teraz 220-230.

Edytowane przez Nesti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to trzeba być milionerem, żeby powiedzieć, że się nie jest w dupie? Ja z bitcoinem zaczynałem w grudniu kiedy jeszcze Ty i Tobie podobni nie mieliście pojęcia o ich istnieniu. WTEDY na 4 radkach 6950 wydobywało się po 40-60 BTC DZIENNIE.

 

Szkoda, że niepochwaliłeś się w grudniu. Teraz to musztarda po obiedzie, marne grosze do wydobycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że niepochwaliłeś się w grudniu. Teraz to musztarda po obiedzie, marne grosze do wydobycia.

 

"Szkoda, że nie pochwaliłeś się" to ja mogę powiedzieć do tych co wydobywali od lipca 2010 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Szkoda, że nie pochwaliłeś się" to ja mogę powiedzieć do tych co wydobywali od lipca 2010 :D

 

Ale wtedy zysk był taki sam albo i mniejszy, bitcoiny warte były grosze i nikt nie wiedział o takim wzroście kursu w ostatnich miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na papierze i w teorii. W praktyce właśnie została zweryfikowana :E

Gdzie? Co? Jak? Wykradzione 25k BTC gościowi, który trzymał je na wierzchu. MTGox - kantor, rzecz okołobitcoinowa. Czy chociaż raz sieć Bitcoin siadła? Przelew nie doszedł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy zysk był taki sam albo i mniejszy, bitcoiny warte były grosze i nikt nie wiedział o takim wzroście kursu w ostatnich miesiącach.

 

Wtedy bitcoiny były sprzedawane po 0,3 $, ale nie każdy sprzedawał BTC - zaryzykowałbym nawet, że ludzie, którzy mieli już sprzęt na miejscu (wcześniej kupiony w/e) trzymali i trzymają te BTC.

 

Ja w grudniu wydobywałem na 4x 6950 (1200 MH) po 50 BTC dziennie lekką ręką w trybie PPS na deepbit - żeby dzisiaj tyle wydobywać (trudność itd) potrzeba Ci 250 (dwieście pięćdziesiąt) radków 6950... co daje 75000 MH.

 

Wole nie myśleć po ile BTC dziennie udawało się wykopać ludziom, którzy byli w tym od samego początku..

 

edit: sorry, w takim razie to było na innym poolu, ale metoda PayPerShare nadal. Chwile nawet kopałem na własną rekę, ale przez ponad tydzień karty chodziły bezproduktywnie, bo bloku sam nie wydobyłem.

Edytowane przez c22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja w grudniu wydobywałem na 4x 6950 (1200 MH) po 50 BTC dziennie lekką ręką w trybie PPS na deepbit - żeby dzisiaj tyle wydobywać (trudność itd) potrzeba Ci 250 (dwieście pięćdziesiąt) radków 6950... co daje 75000 MH.

 

 

 

 

 

Zwłaszcza, że deepbit wystartował 24 lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz, która najbardziej odstrasza mnie od tej sieci, to założenie - co tak naprawdę z tymi hashami? Generowanie hashy nie jest czynnością mocno obciążającą sprzęt, problematyczne jest ich łamanie, co w połączeniu z ostatnimi głośnymi akcjami grup sprawia, że ludzie mogliby bardzo mocno się zdziwić, jakby do ich drzwi zapukali mundurowi w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że deepbit wystartował 24 lutego.

:E:E Ktoś nie doczytał :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: sorry, w takim razie to było na innym poolu, ale metoda PayPerShare nadal. Chwile nawet kopałem na własną rekę, ale przez ponad tydzień karty chodziły bezproduktywnie, bo bloku sam nie wydobyłem.

To ciekawe, bo Deepbit jako pierwszy wprowadził PPS. hehe, kłamczuszek :)

 

@staffer

Projekt jest Open Source.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo Deepbit jako pierwszy wprowadził PPS. hehe, kłamczuszek :)

 

@staffer

Projekt jest Open Source.

Sweet, czytam ten wątek odkąd praktycznie powstał i ten argument już padł. Jak na razie nikt nie odniósł się do kontrargumentu - jeśli masz tam dziesiątki tysięcy kodu lub więcej to nikt na razie nie potwierdził (spoza twórców) co naprawdę ten kod wykonuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, jakby coś tam tkwiło, to z pewnością by już zostało ujawnione. Znacznie ciekawsze rzeczy internauci potrafili odszukać, nawet jeśli nie szło o coś tak dużego jak Bitcoin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweet, czytam ten wątek odkąd praktycznie powstał i ten argument już padł. Jak na razie nikt nie odniósł się do kontrargumentu - jeśli masz tam dziesiątki tysięcy kodu lub więcej to nikt na razie nie potwierdził (spoza twórców) co naprawdę ten kod wykonuje...

 

Ja się odniosłem i odpisałem, że owszem - jednej osobie niezwykle ciężko byłoby przejrzeć wszystko, ale poszczególne części kodu były sprawdzane i to nie jeden raz (i nadal są).

Edytowane przez 1dzikikrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweet, czytam ten wątek odkąd praktycznie powstał i ten argument już padł. Jak na razie nikt nie odniósł się do kontrargumentu - jeśli masz tam dziesiątki tysięcy kodu lub więcej to nikt na razie nie potwierdził (spoza twórców) co naprawdę ten kod wykonuje...

Oczywiście, ale chyba nikt normalny nie zakłada, że przez 2 lata istnienia projektu nikt nie sprawdził co ludzie obliczają. Wystarczyłaby 1 osoba, która by tę część kodu opublikowała i by było po projekcie.

 

Z tego co wiem to ten kod odpowiada za obliczenia:

 

unsigned int ScanHash_CryptoPP(char* pmidstate, char* pdata, char* phash1, char* phash, unsigned int& nHashesDone)
{
   unsigned int& nNonce = *(unsigned int*)(pdata + 12);
   for (;
   {
       // Crypto++ SHA-256
       // Hash pdata using pmidstate as the starting state into
       // preformatted buffer phash1, then hash phash1 into phash
       nNonce++;
       SHA256Transform(phash1, pdata, pmidstate);
       SHA256Transform(phash, phash1, pSHA256InitState);

       // Return the nonce if the hash has at least some zero bits,
       // caller will check if it has enough to reach the target
       if (((unsigned short*)phash)[14] == 0)
           return nNonce;

       // If nothing found after trying for a while, return -1
       if ((nNonce & 0xffff) == 0)
       {
           nHashesDone = 0xffff+1;
           return -1;
       }
   }
}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej zostanie historia w temacie :)

 

Osobiście się cieszę z istnienia BitCoina - zgodnie z prognozami ceny HD58xx spadną niedługo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...