Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

saith

Najtansza i dobra płyta socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Przykro mi ale nie chcę mi się sprzedawać kupuje płytę i proszę o pomoc . Proszę o nie pisanie takich wiadomości jak up -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie płyty to padaczki i raczej porządnego OC Q6600 na nich nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max. 3,0- 3,2Ghz(tu mam pewne wątpliwości), bardziej bym się nastawiał na 3,0, hmm 3-4 fazy do Quada to trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kręcić, to kupujesz coś tego typu : http://allegro.pl/as...1674210535.html

Co do tego ile wyciśniesz, to raczej nikt tego nie powie, ponieważ zależy to bardziej od procka. Ale te płyty co dałeś nie są najlepszym wyborem do Quada. Po za tym 8pin zasilanie procka jest zalecane przy Quadach. (zwłaszcza przy ich OC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW! To tyle chcę , to mi w zupełności wystarczy to która brać gigabyte czy tego asusa?

 

Mi to 3Ghz w spokojności i radości wystarczy w zupełności.

 

Tylko teraz która z tych 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna i druga to tandeta więc co weźmiesz to i tak nie ma znaczenia. OC q6600 do 3,00GHz to żadne OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kupię c2q 6600 albo coś lepszego ;d.

..........

Płyta musi być nowa nie chce kupować używek bo już się kilka razy "sparzyłem" . Wymagane DDR2.

 

 

te dwa powyższe zdania ciężko będzie pogodzić. zakup nowej płyty głównej która w przyszłości będzie dobra do q6600 to nie lada wyzwanie.

 

chipset p41 i q6600 to ryzykowne rozwiązanie - nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do tego c2d e6600 będzie dobry ten gigabyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego up ale niektóre z tych płyt mają 8 pinowe zasilanie atx 12v to raczej tego nie podłącze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby procek ruszył nie trzeba mieć 8 pin. Jest to zalecane, ale nie wymagane.

Do 8pin musisz włożyć po prostu starą 4pinową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napewno ,żeby potem nie było problemu że muszę kolejna rzecz kupować bo moja mama sie wkur.. xd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napewno ,żeby potem nie było problemu że muszę kolejna rzecz kupować bo moja mama sie wkur.. xd.

 

na pewno, mama może spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie to potem lepiej kupic zasilacz czy coś ,żeby pociągło normalnie czy będą jakies niedomówienia?

To jak by była jakaś płyta może być ta 8 pinowa z sli ? to se nabije jeszcze kasy może do 3 baniek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że skoro nie ma on 8pin to oznacza, że jest to dość stary/słaby zasilacz. W takim przypadku, gdy będziesz chciał zmienić jeszcze grafę, a ma to sens po zmianie procka (chyba, że już masz jakąś naprawdę przyzwoitą), zasilacz będziesz tak czy siak musiał wymienić.

 

Takie pytanie : Jaki w ogóle masz zasilacz (model, ilość wat, obciążalność linii 12V, producent, itp.) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.qoltec.pl/products.php?cat=Zasilacze_ATX&id=1b9c6

To moj zasil

Po tej płycie , nie wiem co miał bym kupić ;/ @chodzi o zasil oczywiscie ;d

 

 

@@@@@

Mam lepszy pomysł ...

Kupie teraz tylko płytę jaka najlepsza pod c2d e6600.

I od czasu gdy kupię płytę która mi polecicie to będę zbierać na i5 a to sprzedam ;]

Mianowicie

Kupuje płytę najlepsza pod tego e6600

Zbieram na zasilacz

Zbieram na i5 , płytę , grafikę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dobrą płytę bierz coś takiego : LINK

Jeżeli chcesz mieć PCIz 2.0 będziesz musiał dopłacić do X38/P45

Ale takie pytanie w jakiej kolejności chcesz to kupować ?

Najlepiej zacznij od zasilacza, potem grafa, a na końcu reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj kolejnego tematu o tym samym, jak już jeden masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę powiadam ci:

sprzedaj te 3GB RAMU - dostaniesz za nie minimum 100 pln: [0]=1024&a_text_i[518][1]=1500&buy=1&clear_cookie=0&distance=1&id=15834&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&prepareTime=0&order=p&price_from=&price_to=&view=gtext&change_view=1"]ceny na allegro

sprzedaj swojego E6600 dostaniesz za niego minimum 150 pln: ceny na allegro

masz razem minimum 250pln. Dodaj drugie tyle i kup sobie nawet coś takiego:

http://allegro.pl/asus-m4a78lt-m-lx-ddr3-core-unlock-fv-i1671494452.html - 160pln

http://allegro.pl/ddr3-2-x-2gb-1333mhz-cl7-najtaniej-na-allegro-i1671248909.html - 100pln

http://allegro.pl/athlon-ii-x3-435-triple-3x-2-9ghz-gwarancja-fv-i1658615380.html - 210pln

Razem wydasz 470pln plus przesyłki i będziesz miał szybszego kompa z możliwością rozbudowy do X6 nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Kup jak koledzy mówią dobrą płyte z 6 cio fazową sekcja zasilającą (najlepiej jeszcze żeby była chodzona radiatorami)...albo porządne 4 ry ...np na pł dfi wiem że takowe są... .

Na przecietnej 4 ce dojdziesz gdzies w porywach do 3.2 (na q6600) i się zaczynają problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

http://allegro.pl/ddr3-2-x-2gb-1333mhz-cl7-najtaniej-na-allegro-i1671248909.html - 100pln

 

Razem wydasz 470pln plus przesyłki i będziesz miał szybszego kompa z możliwością rozbudowy do X6 nawet.

Co to za no nejm pamięci to raz.

A dwa to pchanie się na taką płytę z X6 to bezsens, samo X6 to bezsens więc nie wiem czy to miało na celu "napalenie się" że na tą płytę można będzie zainstalować 6rdzeniowego procka

Autorze.

Moja rada. Jak już chcesz się pchać w Q6600 to nie licz na to że płytą do 200zł albo coś powyżej zawojujesz i będziesz miał super hiper mega komputer. Q6600 to procesor prądożerny i wymagane było by mieć wtedy mocną kartę a to oznacza że

Twoja obecna jest za słaba i proc będzie się po prostu nudził

Zasilacz (Qltec - no nejm) nie wyrobi i najprawdopodobniej się spali.

 

Co ja bym zrobił? - Zbierał już na nowy sprzęt męcząc się póki co na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że z możliwością rozbudowy NAWET do X6. Zresztą X6 teraz to bzdura, a jeszcze rok tamu wszyscy mówili, że wszystko powyżej x2 to bzdura.

IMHO należy iść z postępem. Co do napalania się na Q6600, to też nie widzę tu żadnego sensu. Procek jest wydajny, ale już leciwy. Potrzebuje dużo prądu i dobrą płytę. Wg mnie lepiej zainwestować w AM3, jeśli nie stać na LGA1155, a w tym wypadku tak jest.

Lepszy dobrze podkręcony Athlon II X3, niż słabo podkręcony Q6600 jeszcze z opcją sfajczenia zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...