Skocz do zawartości
B3rCik

Wszystko na temat PlayStation Vita

Rekomendowane odpowiedzi

Dla dzieci to bardziej 3DS Milek.

 

Cóż zawsze możesz sprzedać i kupić 3DS'a dla sieb znaczy córy (polecam) :cool:

 

A jeżeli już serio na Vite to:

Lego, LBP (z psp wersja i vity), Raymany (dwa), Lumines, Miku - gra rytmiczna (dzieciom się podoba), Tearaway.

 

EDIT:

Jak zwykle nie patrze na daty w temacie o Vicie :E

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę szkoda że taki nie wypał z ta vita. PSP według mnie było zajebiste:

- god of war

- tekken

- monster hunter

- ojciec chrzestny

- gry typu jump and run

- rożnego rodzaju ścigałki

 

Jak na tamte czasy (zanim pojawiły się smartfony) to była całkiem fajna ,rzecz możliwość oglądania przyzwoicie filmów itp. Możliwość pogrania z kumplami podwajały efekt przyjemności z urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w Danganronpe 2 i takich plaskaczy i mind fucków nie miałem od dawna. Boże jak dobrze, że ktoś tworzy takie gry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś dobre wyścigi na Vitę? Oprócz Wipeouta i Most Wanteda nie kojarzę innej dobrej gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Są jakieś dobre wyścigi na Vitę? Oprócz Wipeouta i Most Wanteda nie kojarzę innej dobrej gry...

 

Hmm nie wiem, nie gram w wyścigówki.

Zresztą przenośki nigdy nie stały grami wyścigowymi, także :E

 

Dobra masz Motorstorma i Joe Danger jeszcze (wybór duży jak mniemam :cool:)

 

btw

Napiszę jeszcze raz

Kto ma Vite i nie grał w Danangronpe ten no właśnie nie wiem nawet jak nazwać takiego gracza :E Akurat są obie części na wyprzedaży w store (tak naciskam na niezdecydowanych :P)

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartossy WRC 4 jest naprawdę dobre. Co do tego Danganronpa to mi osobiście nie przyszłoby do głowy żeby w to zagrać, nie lubię anime więc granie w taką grę to dla mnie męczarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartossy WRC 4 jest naprawdę dobre. Co do tego Danganronpa to mi osobiście nie przyszłoby do głowy żeby w to zagrać, nie lubię anime więc granie w taką grę to dla mnie męczarnia.

Dużo ludzi tak twierdziło czy to na gafie czy innych forach, a jak już zagrali i dali jej szansę to okazało się, że gierka z miejsca stała się ich top gier na vite ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, bo przeszedłem jedną z najlepszych gier ever w jakie grałem.

Uwaga trochę tekstu!

 

 

Przeszedłem Danganronpe 2 I w sumie nie mam zielonego pojęcia co napisać.

rPMc6rp.jpg

 

Jedynka była świetna, ba dla mnie to jedna z lepszych gier w jakie grałem, ale to co zrobiła druga część dangi - brak słów :fsg:

rPMc6rp.jpg

 

Wydawać by się mogło, że to prosta gierka, oparta na utartych schematach, zwykła (niezwykła) gra z gatunku visual novel, które są taką niszą, że nawet największe internetowe sklepy ich nie sprowadzają - po prostu nie ma na nie popytu. Szkoda, naprawdę szkoda, że takie gry nie są bardziej popularne- to właśnie ostatnio ogrywane Danganronpy sprawiły, że znów cieszyłem się grając, po prostu patrząc na ekran konsolki czerpałem radość z grania. Serio czułem po prostu ulgę, że gra która nie jest pif pafem, rpgiem czy inną pochodną obowiązujących trendów jest tak dobra, że nawet nie chciało mi się odpalać dużych konsol aby znów wymachiwać mieczem czy celować pifpafem w hordy wrogów na ekranie.

 

 

 

Przejdę jednak do sedna sprawy i powiem co mnie w tym tytule zachwyciło.

Przede wszystkim genialnie przedstawione postaci (za kreacje Nagito powinna być przyznana nagroda) i świetna narracja, która nie zwalnia nawet na chwile. Swoją drogą historia jest tak intensywna, że vita odmawiała czasami posłuszeństwa pokazując czerwoną ikonkę baterii jakby chciała oznajmić "sorry, stary ale już chyba starczy, bo mnie zakatujesz niedługo na amen". Danga 2 jest tak dobra, że czasem nie wiedziałem kiedy ten czas mijał.

 

Na początku miałem lekko sceptyczne odczucia, jako że akcja gry przeniosła się z Akademii na tropikalną wyspę. Myślałem, że klimat przez to ucierpi, ale mój boże jak mocno się myliłem! Dzięki zmienionej scenerii, każda kolejna wyspa jest na swój sposób unikalna - nie ma więc powtórki z pierwszej części, gdzie kolejne piętra akademii wyglądały łudząco podobnie. Tutaj każda wyspa ma swój oddzielny klimat, wystrój i zaaranżowany styl. Jednym słowem nie można się nudzić ;]

Dodatkowo autorzy usprawnili przejścia pomiędzy poszczególnymi zabójstwami, nie chce zbyt wiele zdradzać więc napiszę tylko, że każde z morderstw ma fajnie wyreżyserowane tło fabularne związane oczywiście z poszczególną wyspą (zaskoczeniem dla każdego będzie na pewno rozdział puhuhu sami zagrajcie, to odgadniecie który mam na myśli).

7BAiTAs.jpg

 

Teraz trochę o warstwie fabularnej - czyli to co tygrysy lubią najbardziej :cool:

Znów spotykamy 15 uczniów, kolejny raz musi zmierzyć się z miśkiem psycholem zwanym Monokuma, który w tej części rzuca jeszcze lepszymi tekstami niż poprzedniczce. Studenciaki, z których każdy ma swój unikalny "talent" są naprawdę dobrze zarysowani. Poznajemy świetnego mechanika (koleś ma pewien problem..), księżniczkę, która próbuje zachowywać się jak normalna dziewczyna, Zaklinacza zwierząt wypowiadającego się w przerysowanym stylu, pielęgniarkę cierpiącą na pewien syndrom, gamerke zasypiającą na stojąco i wielu innych. O pewnej postaci specjalnie nie wspominam, bo przebija ona wszystkie jakie pojawiły się dotychczas w serii! Słowem gracz spotka na swej drodze po prostu kalejdoskop charakterów, z których każdy ma swoją własną historię, motyw, pogląd na otaczającą go rzeczywistość, który no cóż często jest dość mocno pokręcony :E

Mamy zaszczyt poznać również siostrę Monokumy czyli Monomi i tu uwaga, nie jest ona miśkiem tylko "króliczkiem", który w sumie jest całkiem miłym stworzonkiem, ale w starciu z takim po(pipi)eńcem jak Monokuma nie ma żadnych szans

 

 

iSpatr7.jpg

 

 

SZJmuDx.jpg

 

Kapitalna opowieść, intrygująca tajemnica, twisty, dramy, wzruszenie, opad szczęki, wdeptanie w ziemie, rozgniecenie i doprowadzenie do radości - w tych kilku słowach można opisać historie przedstawioną w Danganronpie 2 i to w jaki sposób gra na emocjach gracza. Serio ta gra jest tak dobra, że ilekroć robi z nas typowego Janusza to i tak dalej ją kochamy. Czasem patrząc na to co się dzieje na ekranie myślałem, czy nie wziąłem może jakiegoś kwasu lub popularnego ostatnio mocarza, bo niektóre sceny zrywały kapelusz z głowy i powodowały potężnego mind blow'a.

Tq1ht.gif

 

Jeżeli myśleliście, że pierwsza część miała mocne twisty fabularne, świetnie ukazaną historie i wyreżyserowane scenki morderstw oj to tu zobaczycie jeszcze wyższy pułap umiejętności CHUNSOFTU (tj. twórców)! Naprawdę developerzy postarali się i przygotowali spójną opowieść, która scala wydarzenia z jedynki i wyjaśnia część nierozwikłanych wcześniej tajemnic. Tajemnice to w sumie słowo klucz Danganronpy, ponieważ na każdym kroku musimy rozwikłać coraz to różniejszą układankę i dopasować jej elementy w taki sposób aby ułożyły się w logiczną całość. Uwierzcie mi zakończenia niektórych wolelibyście nigdy nie poznać, cóż może nie "wy", ale "oni" na pewno - zaintrygowani?

 

Kto ma Vite i 35 godzin do dyspozycji ten musi zagrać zarówno w tę część jak i jej poprzedniczkę. Takich gier nie ma wiele i należy dziękować ludziom, którzy tworzą tego typu perełki. Tyle ode mnie.

 

fwDdF92.jpg

Dodam tylko, że przejście gry zajęło mi ponad 10 godzin więcej niż poprzedniczki, a zegar zatrzymał się na 35 godzinach rozgrywki!

Po zobaczeniu końcówki moja reakcja wygląda tak:

 

7Rbp1.gif

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starh, fajna recka. Znowu mi o grze przypomniałeś i ponownie akurat nie ma promocji. Wiem, pewnie warto i za większą cenę, pudełko można odsprzedać, ale tym razem częściej będę szukał okazji. Mam jeszcze kilka tytułów do skończenia (np. Bravely Default ciągle czeka). Danganronpy biorę na bank :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starh, fajna recka. Znowu mi o grze przypomniałeś i ponownie akurat nie ma promocji. Wiem, pewnie warto i za większą cenę, pudełko można odsprzedać, ale tym razem częściej będę szukał okazji. Mam jeszcze kilka tytułów do skończenia (np. Bravely Default ciągle czeka). Danganronpy biorę na bank :thumbup:

W sklepie videogameplus dangi są chyba po 30$ lub 40$ kanadyjskich - ogólnie jakoś 120zł za grę z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecała stówka z wliczoną przesyłką za PS TV:

http://allegro.pl/konsola-sony-playstation-tv-ps4-3-gry-super-cena-i5578189874.html

 

Skusiłem się. Będzie pod Dangę 2 (jedynka podobno działa wszędzie, ale nie w Europie), Zero Espace, Dragon's Crown, Persony, gry z ps one/psp itp. Może nawet Remote Play wykorzystam razy czy dwa. Kto wie, może ten voucher uda się opchnąć za parę dyszek :E

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecała stówka z wliczoną przesyłką za PS TV:

http://allegro.pl/konsola-sony-playstation-tv-ps4-3-gry-super-cena-i5578189874.html

 

Skusiłem się. Będzie pod Dangę 2 (jedynka podobno działa wszędzie, ale nie w Europie), Zero Espace, Dragon's Crown, Persony, gry z ps one/psp itp. Może nawet Remote Play wykorzystam razy czy dwa. Kto wie, może ten voucher uda się opchnąć za parę dyszek :E

 

Nie graj w Dange dwa bez ogrania jedynki, nie rób sobie takiej krzywdy :(

To już nawet obejrzenie jej na yt będzie lepsze niż spoilerowanie sobie rzeczy w dwójce + niewyłapanie masy smaczków.

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rób sobie takiej krzywdy :(

no wlasnie , najlepiej w ogole w to nie grac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie , najlepiej w ogole w to nie grac :E

100 razy lepsze gry niż obecnie wypuszczane na duże konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli kogos te bajeczki jaraja [:|]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 90zł to dobra opcja, chyba się skuszę.

edit: a co tam kupiłem, pełno gier mam z plusa będzie co robić :E

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie graj w Dange dwa bez ogrania jedynki, nie rób sobie takiej krzywdy :(

To już nawet obejrzenie jej na yt będzie lepsze niż spoilerowanie sobie rzeczy w dwójce + niewyłapanie masy smaczków.

A nie nie, nie ma takiej opcji żebym pominął jedynkę. Ją po prostu ogram na normalnej Vicie.

 

jesli kogos te bajeczki jaraja [:|]

Ale spam, wstyd :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMMM. 89zł?

 

Jakie są warte uwagi tytuły dostępne na to maleństwo? Wipeout 2048 śmiga? Współpracuje już z Dualshockiem 4? Czy trzeba DS3 dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają oba pady tj. DS3 i 4. Wipeout niestety nie włączysz. Gdzieś jest lista kompatybilnych gierek, tutaj pierwsza lepsza (ale amerykańska, nie wszystko będzie się zgadzać z naszym regionem):

http://vitareviews.net/playstation-tv-compatible-games-north-america/

 

Co do wartych uwagi, musisz się określić czy lubisz chińskie bajki w grach czy nie :E

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSTV doszła, czy to coś obsługuje MicroSD ? bo coś mi to nie pasuje. W instrukcji jest jak byk 2 wejścia na kartę pamięci.

 

Dobra już wiem o co biega, trzeba kupić kartę a już myślałem że darowali sobie te ich śmieszne karty :E

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zmiłuj, pasuje tylko ta ich wymyślna karta pamięci. Ci co mają Vitę mają spokój, bo wystarczy przełożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w playstation store w tym tygodniu promocja na.....

 

Danganronpa 2: Goodbye Despair - 79 zł

Danganronpa: Trigger Happy Havoc - 59 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...