Skocz do zawartości
B3rCik

Wszystko na temat PlayStation Vita

Rekomendowane odpowiedzi

Meh czuję się zrobiony w konia z grą zdalną w PS3... Liczyłem na granie w Personę 5, a tu żadna gra nie działa...

Ma ktoś linka do listy gier wspierających tą funkcję?

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy robil ktos moze downgrade Ps Vity? mam soft 3.69 i chce wrocic do 3.67 -3.68. Czy jest taka mozliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie listę gier ogólnie dobrych i ponoć dobrych na PSvita, które warto sprawdzić chociaż z youtube. Chyba wszystkie to dobre gry, więc wybór to kwestia gustu. Jest ponad 60 tytułów.

Mogłem więcej informacji dodatkowych napisać przy grach, ale wtedy do każdej musiałbym :E .

Można dopisać jeszcze wiele gier, ale nie mam sił się aż tak zagłębiać.

 

 

 

Persony 4G, 3,4,5D

Uncharted

Gravity Rush

Ys VIII: Lacrimosa of Dana (kupię dopiero na switcha)

 

Deadbolt

Odin Sphere Leifthrasir (świetne)

Muramasa Rebirth

Foul Play (z ciekawości mam z Plusa)

 

Dariusburts Chronicle Saviours (kocham takie gry)

Sine Mora

Resugun (splatynowałem)

Sky Force Anniversary

Super Stardust Delta

PixelJunk Shooter Ultimate

Titan Attacks

Ultratron

 

Steins Gate

Claire

PSYCHO-PASS

 

The legend of Hereoes: Trails of Cold Steel 1+2 (jeśli wolisz wersję mobilną, która jest sporo tańsza na Vicie w promocjach niż na PC)

God Eater 2 (kupiłem z ciekawości nie wiem czy dobry :E )

 

Nie posiadam tych... jeszcze:

Rainbow Skies

Riddled Corpses EX

Velocity, Velocity 2X

Project Root

Söldner-X 2: Final Prototype

Seria Ys (jeśli mało ci takich gier od twórców Legend of Heroes)

Soul Sacrifice Delta

Salt and Sanctuary

Luftrausers

Rogue Aces

Xenoraid

Killzone Najemnik

Tearaway

Danganronpa (nie moje klimaty, ale kiedyś kupię, bo ponoć świetne)

Cosmic Star Heroine

I Am The Hero

Reverie

Iconoclasts

NeuroVoider

Timespinner

Super Mutant Alien Assault

Bloodstained: Curse of the Moon

Sir Eatsalot

Stardew Valley

Chasm

VA-11 HALL-A: Cyberpunk Bartender Action

Punch Line (nie wiem co to, ale ponoć dobre)

DIGIMON STORY: CYBER SLEUTH - HACKER'S MEMORY

Xenon Valkyrie

Steamworld Dig 2 (inne części chyba też warto, ale kto ma czas )

Rose in the Twilight (jakaś dziwna gra logiczna)

Shu (od biedy)

Tokyo Xanadu (ponoć całkiem dobra gra)

Cladun Returns: This Is Sengoku! (ponoć ukryta perełka)

Rabi-Ribi ( też ponoć perełka)

Zero escape: the nonary game (mam z PS+, ponoć bardzo dobra)

Dragon Quest Builder (dobra, nie mój typ... chyba)

Dragon's Crown (ten styl graficzny to na pewno nie moja bajka :E )

Wipeout (nie ma już multi)

Escape Plan

Moon Hunters

Risk of Rain

 

Oczywiście można dodać

Metal Gear Solid....

Seria FF

inne gry z PS2, PS1, PSP, oraz te co pominąłem, ale się nie zagłębiałem

 

 

 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam pytanie do posiadaczy kryształowej kuli lub czegoś w ten deseń. A na poważnie, czy PS Vita będzie drożeć, czy raczej tanieje? Pytam, bo chciałbym sobie takową sprawić, jednak szczególnie mi się nie spieszy z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd ruszyło się w kwestii cfw i homebrew to podrożała i wątpię żeby taniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to w takim razie wstrzymam się. Chciałem kupić, żeby pobawić się nią, ale 600zł to trochę zbyt dużo IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600zł to przesada, nówka w japonii kosztuje około 840zł.

Ja wyrwałem z tydzień przed wyjściem h-encore w lombardzie xD

unknown.png

Na minus dla slimki to to że nie ma na ali tylniego panelu czarnego jeśli by sobie ktoś chciał wymienić.

Aczkolwiek ekrany są i kupiłem na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak średnio.

Wielka okazja to nie była ale i drogo też nie było.

W tym czasie fatki były taniej 260zł+ slimki były nieliczne.

Jedna poszła za 320 na allegro a ta moja za 370, po tym jak załważyli sprzedawcy że da się przerobić wszystkie poszły cenowo do góry,fatki teraz minimum 400pln

Slimka w loombardzie widzę wisi za 440,480 więc za 369 to chyba nie był taki słaby deal.

Ogólnie konsolka fajna, myślę że uzywkę slima do 350zł warto wyżej to chyba tylko idealne używki bez rys na pleckach albo poprostu nówki z Amazon.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to w takim razie wstrzymam się. Chciałem kupić, żeby pobawić się nią, ale 600zł to trochę zbyt dużo IMO.

 

Hobbystycznie śledzę rynek używanych PS vita i bez większego problemu za 400 zł kupisz zestaw z 16 GB. Okazję typu poniżej 200 zł za samą konsolę po odjęciu wartości akcesoriów zdarzają się dość często, ale znikają szybko.

PS TV można kupić czasem poniżej 100 zł po sprzedaży gratów, okolice 150 zł to standard.

Vita Slim chyba bywa droższa od FAT, ale nie zawsze. Była okazja kupić za 180 zł z czymś tam, ale ktoś kupił gdy się targowałem :E .

W skrócie Vita po odsprzedaży reszty to koszty ~200-270 zł, a takie w bardzo dobrym stanie około ~400 zł.

Miałem kupować i sprzedawać zostawiając sobie najlepszą sztukę, ale urząd skarbowy nie pozwala na taki zarobek :E .

 

Ceny idą w górę patrząc na to co było rok temu. Wtedy okazje poniżej 200 zł to nie był problem. Moja Slimka wyszła mnie wtedy koło 120 zł.

 

Tutaj odbiór osobisty:

https://www.olx.pl/oferta/ps-vita-plus-karta-16gb-oraz-ladowarka-CID99-IDylA7z.html

Zabawa z odsprzedażą i wyjdzie tanio, wersja chyba 3.69 lub 3.70:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-konsole-ps-vita-CID99-IDylxYa.html

Normalna oferta:

https://www.olx.pl/oferta/ps-vita-konsola-playstation-CID99-IDy7N9o.html#5ed9189b33

Przyzwoita oferta:

https://www.olx.pl/oferta/ps-vita-okazja-jak-nowa-CID99-IDyvBtS.html#fe4b5686ea

Nie okazja, ale chyba dobry stan Slima, obstawiam starszą wersję systemu, trzeba dopytać o akcesoria:

https://www.olx.pl/oferta/ps-vita-slim-pch-2016-CID99-IDxWXX0.html#fe4b5686ea

Do Homebrew, trzeba się targować, za 500 zł będzie to średnio uczciwa oferta zależnie od stanu:

https://www.olx.pl/oferta/konsola-ps-vita-16-gb-CID99-IDox0AC.html

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o w sumie nie pomyślałem o rozwiązaniu by kupić i przerobić samemu. Chciałem na łatwiznę iść i gotowca kupić, ale widzę, że za lenistwo trzeba srogo zapłacić. Poszukam jakiejś vity w mojej okolicy, bo jednak chciałbym trochę zadbany egzemplarz.

Edytowane przez SKEMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciągnie kupić to śliczne cudo z prosto z Japonii albo UK :o

89c8734d450a8ad460531c7ca5f0.jpg

Około 700 zł wychodzi :kwasny:

Zależy mi na remote play z PS3 ;)

Edytowane przez Dasch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciągnie kupić to śliczne cudo z prosto z Japonii albo UK :o

89c8734d450a8ad460531c7ca5f0.jpg

Około 700 zł wychodzi :kwasny:

Zależy mi na remote play z PS3 ;)

Remote play z PS3 chyba na mało czym działa. Sprawdź interesujące cię tytuł na youtube czy współpracują. Ja chciałem odpalić np. Personę 5 to się zdziwiłem.

 

Pro po nowej vity z Japonii to nie zapomnijcie doliczyć podatku, wtedy wychodzi suma bliska 1000 zł. Zastanawiałem się nad kupnem, ale wolę już kupić oryginalne gry.

 

o w sumie nie pomyślałem o rozwiązaniu by kupić i przerobić samemu. Chciałem na łatwiznę iść i gotowca kupić, ale widzę, że za lenistwo trzeba srogo zapłacić. Poszukam jakiejś vity w mojej okolicy, bo jednak chciałbym trochę zadbany egzemplarz.

 

Teraz wystarczy pobrać auto h-necore i QCMA, a potem WinSCP do przesłania potrzebnych nam aplikacji. Po zainstalowaniu homebrewstore czy jakoś tak i PKJG pobierasz już prawie wszystko od razu na Vitę.

Do kopii zapasowych trochę się męczyłem z nonpdrm, ale jakoś poszło. Po paru tygodniach sprzedałem złamane PS TV, bo i tak nie mam czasu na kopie zapasowe. Gier na vitę wartych pobrania jest z pewnością 40-70+.

 

Jeszcze jedno: w marcu ponoć maja złamać wersję 3.69 i 3.70, więc jak ktoś może poczekać to nie trzeba przepłacać za starsze wersje.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remote play z PS3 chyba na mało czym działa. Sprawdź interesujące cię tytuł na youtube czy współpracują. Ja chciałem odpalić np. Personę 5 to się zdziwiłem.

 

Pro po nowej vity z Japonii to nie zapomnijcie doliczyć podatku, wtedy wychodzi suma bliska 1000 zł. Zastanawiałem się nad kupnem, ale wolę już kupić oryginalne gry.

 

God of War podobno działa.

W UK są za 130 funtów z darmową przesyłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skubaniec, chyba ma każdą grę jaką mam na swojej vicie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was też podczas gry ekran się ściemnia i nie można ustawić na max podświetlanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś mi wyjaśnić jak to jest z kupnem używanej konsoli,czy po jej kupnie i zresetowaniu jej do ustawień fabrycznych można założyć sobie nowe konto i normalnie z niej korzystać?

W necie są sprzeczne informacje,w zależności od strony pisze że konsola przypisana jest do jednego konta ale są też informacje że można mieć kilka kont na jednej konsoli?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Może ktoś mi wyjaśnić jak to jest z kupnem używanej konsoli,czy po jej kupnie i zresetowaniu jej do ustawień fabrycznych można założyć sobie nowe konto i normalnie z niej korzystać?

W necie są sprzeczne informacje,w zależności od strony pisze że konsola przypisana jest do jednego konta ale są też informacje że można mieć kilka kont na jednej konsoli?

Pozdrawiam

Bo jest przypisana do jednego konta do czasu formatu..., ale można zmieniać konta po wgraniu homebrew. Może chcesz kupić jedną bo mam dwa :E ? Jedną miałem do normalnego użytkowania, a drugą do homebrew, ale i tak nie mam czasu ogrywać wszystkiego, bo nadrabiam teraz gry na PS1 i PS2.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po formacie konsoli można założyć nowe konto i normalnie z niej korzystać?

A gry z kodów dodawanych do zestawu z konsolą są przypisane do konta pierwszego właściciela i po formacie na konsoli ich nie będzie czy zostają w pamięci konsoli i po założeniu nowego konta nowy właściciel będzie mógł z nich korzystać?

Co dokupna to dopiero się zastanawiam,w razie czego się odezwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po formacie można korzystać ze swojego konta, gry z cyfrowe przepadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytania,czy można grać na konsoli bez konta psn,zmienić region w konsoli i lepiej kupować gry w wersji cyfrowej czy pudelkowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam kolejne pytania,czy można grać na konsoli bez konta psn,zmienić region w konsoli i lepiej kupować gry w wersji cyfrowej czy pudelkowej?

 

Zaśmiecasz trochę i tak już martwy temat pytaniami na które natychmiast odpowie google.

Bez konta psn nie da się grać, jeśli dobrze się orientuje, bo karta pamięci jest przypisywana na stale do 1 konta do czasu jej formatu.

Konsola jest bez blokady regionalnej.

Obecnie cyfrowo warto kupować gry z promocji np. P4G, która jest sporo tańsza i bez promocji. Wydania pudełkowe bywają tak rzadkie w niektórych przypadkach że płacisz za kolekcjonerstwo.

Obecnie PSV została złamana również na ostatniej wersji systemu itd..., mimo to i tak nie mam kiedy ukończyć kupionych gier, bo gonię z zaległościami na stacjonarnych sprzętach zanim wyjdzie PS5, na którym będę nadrabiać gry z PS4. Polecam kupić Resogun, którego aż splatynowałem na vicie.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...