Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kelam

Nowa klawiatura, mysz i podkładka - fingergrip, CS i cRPG do 500-550 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zmodernizowałem swojego blaszaka. Myślę że teraz nadszedł czas na "urządzenia wskazujące" (obecne są już mocno wysłużone):P. Głownie gram w różnego rodzaju cRPG, ale mańiacze też od paru lat w Counter Strike'a 1.6. Myszkę trzymam fingergripem.

Obecnie posiadam : Razera DeathAddera, Razera Arctosa'e(klawiatura) i podkładkę steelseries QcK.

Podam ustawienia pod Countera (rozdzielczość 800x600).

Ustawienia myszki : windows 6, precyzja off. W menu razera 1800 dpi, 500 mhz, akceleracja off. W steam ofc -noforcemparms -noforcemaccel -noforcemspd. W cs sens 1.6 - 22cm/360° (wiec jestem raczej low sens, ale ogólnie w każdej grze staram ustawić mysz tak, żeby swobodnie przesuwając nadgarstek o 60, 70°, postać/kursor obrócił się o 180°).

Jeszcze słowo co do mojego obecnego sprzętu - mysz cierpi na podwójny klik, w klawiaturze strasznie drażni mnie mały odstęp między caps lockiem a klawiszem "a", oraz szybko brudzące się materiały z których wykonana jest Arctosa (właśnie z tych powodów zaniecham kupna lykosy, a jeszcze niedawno właśnie tą klawiaturę chciałem nabyć).

 

Po długim namyśle i przeczytaniu wielu, naprawdę wielu testów, wyłoniłem takie modele sprzętu :

Myszki :

Roccat kone plus[+] (według mnie ma wspaniały desing)

Gigabate M8000X

Logitech g500

Ozone Radon 5K

 

Klawiatury :

Roccat Arvo (fajna i kompaktowa)

Razer Blackwindow (normalna wersja, nie ultimate)

Logitech G110

 

Podkładki - sporo czytałem o tym że do myszek z sensorem laserowym, lepsze są podkladki twarde, ale jako że od zawsze gram na szmaciankach, chcę żeby tak pozostało.

Kolejna QcK

Roccat Taito (podobno jedna z najlepszych szmacianek).

 

Póki co, nabardziej skłaniam się do kupna całego sprzętu od roccata (kone[+], arvo, taito), głównie że względów estetycznych, ale i wysokiej jakośći wykonania. Jednakże nie jest to ostateczna decyzja, więc proszę o opinie (nalepiej użytkowników ww sprzętu).

Pozdrawiam W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1800DPI, win - 6 i CS - 1.6 obrót o 360* wynosi 14.5cm, więc jesteś mid-high sens.

 

Ja jestem lowsens i pełny obrót zajmuje mi 50cm.

 

Nie kupuj szmaty do lasera.

 

Nie napisałeś ile masz kasy na sprzęt.

 

Jeśli musisz mieć cały sprzęt od jednego producenta, to:

 

Razer:

DeathAdder 3.5G + nowy Goliathus Speed lub Control (w zależności od ślizgu jaki preferujesz) + Razer BlackWidow

 

SteelSeries:

Xai + 9HD/SX + 6Gv2/7G

 

Jeśli możesz mieć mieszany, to moim zdaniem pod twoje preferencje (przy nieograniczonym budżecie) byłby:

- SteelSeries 7G

- SteelSeries QcK heavy

- Razer DeathAdder 3.5G (ze względu na przyzwyczajenie do kształtu; ustawić przy CS'ie 900DPI i czułość 3.2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Budżet jest w tytule - 500-550 zł.

2.Obrót 360° z linijką w ręku zajmuje mi 22 cm, a nie 14,5 cm.

3.Absolutnie nie chcę kolejnego DeathAddera (byłby trzeci...)

4. Nie, nie muszę mieć sprzętu od jednego producenta.

5.Od SS mogę wziąć (poraz kolejny) podkładkę QcK, ale napewno nie klawiaturę czy myszkę. Po prostu mi się nie podobają wizualnie, a 7g to już wogóle potworek.

6. Może opisałbyś sprzęt który podałem? Wlaśnie na te pozycje jestem zdecydowany (np jeśli miałeś do czynienia z arvo, opisz jak się ją użytkowało etc.). No może poza podkładką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz wgranego CPL Mousefixa i stąd mniejsza szybkość niż wynikałaby z ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozone Radon 5K od razu odrzuć przez sensor.

 

ROCCAT Kone[+], GIGABYTE M8000X i Logitech G500 mają ten sam sensor (ADNS-9500; najlepszy jak na razie - laserowy)

 

M8000X jest jak najbardziej OK.

W przypadku G500, pojawiły się wzmianki o luźnej soczewce.

W Kone[+] nie pozbyli się problemu z rolką.

 

Szczur z ADNS-9500 nie jest pod twoje preferencje.

Nie powinieneś dobierać szmaty do lasera.

 

Co do BlackWidow, to były zgłoszenia o wciskających się obu ALT'ach wraz ze spacją.

 

Taito się szybko wyciera i wygina boki.

 

Pod twoje preferencje IMO będzie najlepszy optyk z ADNS-3080 (jeśli leżał ci DA, to na X-748K podobnie ułożysz łapę) i szmacianka (X7-200MP, X7-300MP, X7-500MP - klony QcK; o wiele tańsze).

 

Osobiście nie wydałbym więcej niż 100zł (no, może z wyjątkiem SideWinder'a X4) na klawkę której konstrukcja jest stykowa - gumowa.

 

 

 

Podsumowując:

 

Mysz z sensorem ADNS-3080.

 

Podkładka X7-200MP, X7-300MP lub X7-500MP (za QcK nie warto przepłacać, no chyba, że v. heavy lub chcesz bardziej prestiżowe logo).

 

Klawka, jeśli gumowe styki to: Everglide t-1000 pro; SideWinder X4; Logitech G110, jeśli mechaniczna, to BlackWidow (o ALT'ach powiedziałem wyżej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z myszek (z sensorem który podałeś) ciekawą opcja wydaje się logitech mx518. Z tym że w porównaniu do DA wydaje się najwyżej średnim produktem. Co o niej powiesz? I czy naprawdę jestem skazany na takie lipne myszki jak A4tech? Z tego co piszesz Gigabyte jest najlepszą myszką z tych które wymieniłem. Jeśli ustawiego go sobie na powiedzmy 1800 dpi, to co, bedę gubił celownik? Akceleracja wsteczna?

Napiszę jeszcze raz - gram sporo w Countera, ale nie tylko. Szukam nowoczesnej myszki, o ciekawym wyglądzie i wygodnej w chwycie fingertip grip. Tyle jest myszek na rynku, musi się coś ciekawego znaleść do powiedzmy 250 zł, bez jakiś większych wad.

Wracając do podkładek- sąsiad pięro wyżej ma logitecha G9 i QcK. W Cs nie gra, ale mówił że wygodnie działa ten confing (chociaż akurat g9 według niego ma kiepskie ślizgacze). To jak to w końcu jest? Ludzie jeżdzą myszkami po biurkach i jakoś działa, ale na szmaciance już laserowa nie współpracuje?

Co do klawiarur to było by fajnie jakbyś podał jakieś inne mechaniczne modele. Wziąłbym Blackwindow, ale po tych wałkach z DeathAdderami (miałem dwie myszki Da i wsumie były cztery razy na gwarancji) oraz po twoim doniesieniu o problemach z klawiszami zaczynam mnieć obawy dotyczące jakośći produktów tej marki. Alternatywa w postaci 6Gv2 jest nieciekawa ze względu na brak podkładki na nadgarstki (nawet tak małej jak w arvo), natomiast 7g nie dość ze paskudna to jeszcze za 500 złotych...

Napewno da się coś wykombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do klawiatury blackwidow w wersji bez podświetlanych klawiszy, problem z altami nie występuje, użytkuję taką klawiaturę ponad miesiąc i nie ma z tym "skazy" :)

produkt mogę polecić jeśli nie przeszkadza Ci głośność klawiatury, głośność możesz sobie sprawdzić w którymś moim poście w odpowiednim temacie.

jak dla mnie fajna sprawa, ale chciał bym spróbować mechanizmu cheryy black, jak to jest w SS 6gv2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kelam

 

Daj mi jakiś sensowny powód, aby myszki A4Tech'a były lipne (poza laserowymi X7'kami, bo z tym to się zgodzę).

 

Powiedziałem Ci, że myszki laserowe nie są pod twoje preferencje. Znajdziesz lepsze rozwiązanie.

 

Laser nie działa dobrze na materiałowej podkładce.

 

To mysz trzymasz chwytem fingertip? W takim razie wybierz Azureus'a, starą Kovę lub MX518.

 

Wiedz, że w przypadku nowszej wersji MX518 - 1800DPI nie powinieneś instalować SetPoint'a, ponieważ wpływa negatywnie na działanie myszki.

 

A w BlackWidow jest podkładka pod nadgarstki? O_o

Na Arvo też nadgarstka nie zmieścisz.

 

Na polskim rynku z mechaniczny są tylko: BlackWidow, BlackWidow Ultimate, SteelSeries 6Gv2, SteelSeries 7G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A w BlackWidow jest podkładka pod nadgarstki? O_o

Na Arvo też nadgarstka nie zmieścisz.

 

niby jest, ale nadgarstka na nim nie zmieścisz, jak by z 5 cm to większe było, podkładka by była, a tak to teoretycznie jest, praktycznie jej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w BlackWidow jest podkładka pod nadgarstki? O_o

Na Arvo też nadgarstka nie zmieścisz.

No nie zmieszczę, ale coś tam jednak jest (powiedzmy 2-3 cm). Natomiast w produkcie SS są klawisze i ... nic.

Napiszę coś zgoła zastanawiającego. Przed Arctosą miałem dwa zwyczajne logitechy - Classic 200 i czarną 350'tkę. Wyobraź sobie moje zdziwienie, gdy nieco ponad rok temu, wyciągając z pudełka produkt razera, podpinająć etc., i w końcu grając, okazało się, że tak naprawdę na tych "nędznych" logitechach za 30 zł grało mi i pisało o wiele lepiej niż na tej za 180 zł. Wystarczy spojrzeć na te klawiatury - podkłada na nadgarstki właśnie 2-3 cm, tak jak w Roccat Arvo i Blackwindow (do którego notabene nie jestem przekonany).

Dlatego też sądzę, że właśnie tego typu sprzęt, będzie dla mnie najwygodniejszym rozwiązaniem.

A SteelSeries 6G v2 nijak ma się do ww. modeli.

Jeżeli chodzi o myszki A4tech'a, to może faktycznie się zagalopowałem i pierniczę głupoty, ale nie chce się cofać w doborze myszki (desing, technologia, wykonanie, jakość) w stosunku do DeathAddera. Dlatego też myszki które wymieniłeś po prostu mi się nie podobają. Mało tego, nawet ta MX518 którą sam wymieniłem w poprzednim pośćie też mi się nie podoba.

 

"Powiedziałem Ci, że myszki laserowe nie są pod twoje preferencje"

Wiem o co chodzi - Counter strike. Wiesz co? Zapomnijmy o cs. Olać trupa. I tak mnie drażni od dobrych 4 lat. Specjalnie pod niego, zostawię sobie obecnego DA, a jak padnie, to kupię jednego z tych A4techów za 40 zł.

Ale, co widać po tytule tematu ( widzę jakiś moderator zmienił go na bardziej czytelny, thx), gram przede wszystkim w róznego rodzaju rpg. Od Fable, poprzez Neverwinter do Obliviona. Mam na składzie sporo tytułów z tego gatunku. Moderator nieco pomylił się zmieniając temat i dał w pierwszej kolejności Cs, co moglo zmylić niektórych użytkowników forum co do moich preferencji. A w pierwszym pośćie wyraźnie piszę że :

 

"Głownie gram w różnego rodzaju cRPG".

 

Może najlepiej będzie jak spróbuję określić się jeszcze raz, bez brania pod uwagę Countera.

Szukam nowej myszki, profilowanej dla praworęcznych graczy. Musi być bardzo dobrze wykonana i fajnie wyglądać. Wolałbym żeby była dość masywna - małe myszki mnie nie interesują. Chcę żeby ustawiona na 1800-2000 dpi ( bo tak mam ustawionego DA od trzech lat) gwarantowała mi komfort zarówno w grach jak i w windows. Jeżeli będzie to mysz laserowa to jaką podkładkę kupić do tej myszy ( z tych lepszych) i czy skoro nie będę potrzebował extra precyzji, żeby zasadzić hs z klocka na dystansie całej długiej na d2, czy musi być to podkładka twarda? Od dawna jestem przyzwyczajony do podkładek materiałowych i chciałbym przy nich zostać. No chyba że faktycznie na takiej podkładce nie da się użytkować myszy laserowej, ale zaprzecza temu sprzęt sąsiada Bartka, o czym wspomniałem wcześniej.

Na koniec słowo o klawiaturach. Miał ktoś namacalną styczność z Roccatem Arvo? Od początku ten właśnie model był moim faworytem. Ale są też inne ciekawe pozycje np. Gigabyte Aivia K8100.

Jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak.

 

1. Bierzesz coś z ADNS-3080. Te co polecił Mr. 3 - Azurues i Kova są dość "młodzieżowe", a 1600 dpi to prawie to samo co 1800 w DA (najwyżej zwiększysz troszkę czułość w CS). Miałbyś myszkę i do CS i do innych gier.

2. Bierzesz coś z Avago 9500 ( wybierz coś co Ci pasuje pod względem kształtu i wyglądu ze spisu http://forum.pclab.pl/topic/675299-Apodemus-perfectus-o-myszkach-i-podk%C5%82adkach/ ). Ustawisz sobie dpi jakie chcesz. W CS-a też sobie pograsz.

3. Kupujesz tanią mysz do CS-a z ADNS-3080 i drugą, której wygląd Ci się podoba. Do cRPG nie potrzeba super sensora.

 

Co do klawiatury. Roccat Arvo nie jest bardzo popularna więc mało opinii o niej. Teraz jest dość tanio na allegro. Klawiaturą pod nadgarstki i w miarę kompaktową (Odczepiasz blok numeryczny ) jest Microsoft sidewinder x6.

 

Tak w ogóle to tutaj nikt Ci nie poleci innej klawiatury "gumowej" poza Sidewinderem X4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MYSZKA:

 

Więc tak, jeśli wymagasz 1800DPI to możesz wziąć:

 

Myszkę z sensorem ADNS-3080:

 

Jedna z najlepszych propozycji pod twoje preferencje. Dobrałbyś szmacianą podkładkę i byłoby git. Ustawiłbyś 1600DPI i zwiększył czułości w grach, jeśli byś tego potrzebował.

 

Myszkę z sensorem ADNS-9500:

 

Też dobry wybór, aczkolwiek jeśli potrzebujesz super-precyzji lepszym wyborem będzie optyk. W przypadku myszki z tym sensorem musiałbyś dbać o czystość podkładki i sensora. Nawet kurz może przeszkadzać. Szczur z tym sensorem najlepiej działa na podkładce o jednolitej powierzchni. Na materiałowej o wiele łatwiej jest zgubić kursor, a na dodatek tracking nie jest zbyt super. Działać - działa, ale lepsza byłaby twarda podkładka. Z tego co wymieniłeś w swoim ostatnim poście, wybrałbym G700.

 

DeathAdder'a 3.5G:

 

Wszyscy na nią jechali, ale gdy Razer wypuścił do niej nowe firmware wszystko się zmieniło, z resztą jak w przypadku starszej wersji. Główną wadą był jitter, który został wyeliminowany. Szczura z ADNS-3080 przewyższa brakiem predykcji. W starej wersji (3G) często siadał scroll i mikrostyki, w przypadku nowej wersji nie spotkałem się z żadnym zgłoszeniem. Z resztą do kształtu jesteś przyzwyczajony.

 

PODKŁADKA:

 

Jeśli odpowiadał Ci w zupełności ślizg na QcK, to możesz wziąć taniej jego klona wydanego przez A4Tech'a (X7-200MP, X7-300MP i X7-500MP). Nie widzę sensu przepłacania, no chyba, że chcesz wybrać wersję heavy. Sprawdzi się pod każdą z wyżej wymienionych propozycji myszek, lecz ADNS-9500 wciąż lepiej będzie działał na twardej podkładce.

 

Jeśli zdecydowałbyś się jednak na twardą podkładkę to pod każdą z nich możesz wybrać Razer'a Pro|Pad. Jest aluminiowy, wytrzymały, a na dodatek obniża Lift-Off Distance. ADNS-9500 będzie działał na nim bardzo dobrze.

 

KLAWIATURA:

 

Na BlackWidow, jak i Arvo nie położysz na tym kawałku plastku nadgarstka, chyba że łapki masz 4 latka.

Klawki mechaniczne dostępne na polskim rynku Ci wypisałem wyżej (Razer BlackWidow, BlackWidow Ultimate i SteelSeries 6Gv2, 7G).

 

masz pokazane, jak wygląda wciskanie obu Alt'ów wraz ze spacją, lecz jest to wersja Ultimate. cichaczek mówi, że w jego zwykłym BlackWidow'ie nic takiego się nie dzieje.

 

Jeśli byłbyś może zainteresowany t-1000 pro, to wystawiam Ci moją rekomendację. W niektórych sztukach (w tym mojej) odwrócone są kanały audio output. Na początku klawisze nie chodziły za lekko, ale po któtkim czasie używania się "wyrobiły".

 

W przypadku K8100 według mnie 200zł za gumki, które mogą po 2-3 latach przestać działać to przesada.

 

@mushabelly

Kurde, muszę się zacząć streszczać z pisaniem, bo mnie wyprzedzają. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli są 2 opcje:

1.

Kova

http://www.yooki.pl/index.php?p2135,mysz-optyczna-roccat-kova

(ma 3200 dpi nie 1600, a jest to normalna wersja nie plus)

lub

Deathadder respawn ( trzeci? o zgorozo)

http://www.yooki.pl/index.php?p4921,mysz-razer-deathadder-black-edition-respawn-3500dpi

(jak bym brał razera to tylko tą wersję)

+ szmacianka QcK heavy, tak?

 

2.

Gigabyte M8000X

http://www.yooki.pl/index.php?p3683,mysz-laserowa-gigabyte-m8000x-ghost

lub (jak jesteście pewni na 100% co do awaryjnośći rolek to nie będę jej brał, a szkoda bo ma według mnie obłędny wygląd)

http://www.yooki.pl/index.php?p4326,mysz-laserowa-roccat-kone-plus

+ podkłada aluminiowa Razer propad (ten tak?)

http://www.yooki.pl/index.php?p286,podkladka-razer-pro-pad

 

Mam parę pytań dotyczącej tej podkładki. Jak wychodzi pod kątem wytrzymałośći? A przede wszystkim jak współpracują z nią ślizgacze (teflonowe)? Tj. czy wpływa na ich szybszą degradację niż np. gdyby mysz była używana na szmaciance? Bo z tego co wiem, to inna twarda podkladka razera - destructor wręcz zrzera ślizgacze, i tego się wlaśnie obawiam. Może więc znacie jakieś lepsze/ droższe/ trwalsze/ mniej zjadające (:P) ślizgacze podkładki aluminiowe? Bo jeśli brał bym podkładke twardą to tylko jakąś metalową, żadnych plastikopodobnych nie kupuję. No chyba że ten propad to wystarczającp dobry zawodnik.

 

Z tymi klawiaturami to już sam nie wiem co robić. Mętlik totalny. Ale prawdopodobnie i tak kupie arvo, bądz poczekam na Isku (też od roccata) albo wrócę do starego, sprawdzonego logitecha 350 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kova, tak ma możliwość ustawienia 3200DPI, ale najwyższa nieinterpolowana rozdzielczość DPI jest równa 1600. Były zgłoszenia z wyłączającym się sensorem, jednak ROCCAT mówi, że można temu zaradzić - LINK.

 

Co do DA 3.5G, to tak jak mówię, jak na razie nie było zgłoszeń z problemami powtarzającymi się ze starszej wersji (3G), mówię tu o wysiadającej rolce i mikrostykach (double-click).

 

Co do QcK, to tak jak chcesz, po prostu bardziej opłacalny jest wybór X7-00MP, bo jest o 1mm grubszy i wielokrotnie tańszy. Jeśli miałbym brać QcK, to tylko w wersji heavy, bo jest gruba (6mm) i boki nie będą się zaginać. Jeśli 6mm grubości nie potrzebujesz to brałbym X7-00MP.

 

Co do Kone[+] już były zgłoszenia z wysiadającą rolką.

 

Na twardej podkładce zawsze szybciej zajedziesz ślizgacze z porównaniem do szmacianki.

mushabelly (wypowiedz się :)) jest posiadaczem Pro|Pad'a.

 

Jak widzisz, opinia o ROCCA'cie nie jest za dobra.

Mówisz o modelu Internet 350? Jak dla mnie wyczesana, działa u mnie już trzeci rok, lecz brakuje mi portów audio i USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o modelu Internet 350?

Tak.

Na twardej podkładce zawsze szybciej zajedziesz ślizgacze z porównaniem do szmacianki.

mushabelly (wypowiedz się ) jest posiadaczem Pro|Pad'a

Ważna sprawo bo jeśli np. zdecyduje się kupić m8000x (w polsce jest słaba/zerowa dostępność ślizgaczy do tego modelu, a do DA, Roccata i Logitecha można spokojnie kupić), to co prawda dostane w komplecie 2 komplet ślizgaczy, ale na ile to wystarczy? Dwa komplety na góra rok. A potem co? Uniwersalne będę przyklejał bo markowych na rynku nie ma xD?

Grając po 3-6 h dziennie, na szmaciance, ślizgacze w DeathAdderze (1 komplet) starczały mi na +rok.

Cholera znów mnie pewnie kolejny deathadder czeka, a obiecywałem sobie że tym razem kupię coś innego :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na rynku rzeczywiście nie ma markowych ślizgaczy do tej myszy, to nie wiem co jest takiego strasznego w kupnie dobrych uniwersalnych ślizgaczy...

 

Jeśli chodzi o DeathAdder'a - nie do końca jesteś na niego "skazany", ale jeśli mysz odpowiada Ci pod względem kształtu, wykonania, precyzji i nie masz do tego modelu zastrzeżeń - czemu nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli brał bym podkładke twardą to tylko jakąś metalową, żadnych plastikopodobnych nie kupuję. No chyba że ten propad to wystarczającp dobry zawodnik.

 

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że myślisz że propad jest "plastikopodobny". Ta podkładka jest aluminiowa.

 

Jeśli chodzi o zużywanie ślizgaczy to wiadomo że zależy ile kto siedzi przed komputerem. Deathaddera na eXactMacie ( strona control - bardziej szorstka ) używałem chyba z kilka lat, 3 minimum i dopiero po tym czasie wymieniłem ślizgacze.

ProPad jest taki sam tylko że biały. Teraz po nim śmigam i jest ok. Niestety mam ją za krótko żeby na 100% stwierdzić że ślizgacze wytrzymają 3-6h/dobę intensywnego grania parę lat. Grałem różnie - czasem jak nie było czasu to przez parę tygodni w ogóle a czasem przez cały dzień od rana do wieczora :), jednak mimo że nie grałem to komputera używałem więc mysz ciągle była w ruchu. Jak na razie po moich ślizgaczach nie widać jednak oznak zużycia, myszka chodzi idealnie.

Weź też pod uwagę że jestem highsensem i wykonuję bardzo krótkie ruchy myszką ( obrót o 360 teraz mam <4cm ).

Podkładka jest wytrzymała, nie jest bardzo głośna, nie wiem co jeszcze miałbym napisać :). Jak się boisz o ślizgacze to weź lepiej Deathaddera. Wersja Black Edition naprawdę ładnie wygląda aczkolwiek nie ma przewagi nad zwykłą Respawn. Jest droższa ale za to miła w dotyku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zastrzeżeń? Cztery razy deathaddery już oddawałem na gwarancję (2x dwu kilk, 2x rolka). Wsumie korzystam z tego modelu prawie cztery lata. Nie powiem, w ręce leży mi DA idealnie, ale ile można jechać na jednym sprzęcie? Chciaż jeśli do szmacianek mam do wyboru kove i deathaddera, to i tak DA wezmę. Po prostu zakładając ten topic, liczyłem na to że uda się wybrać coś nowego, innego. A tymczasem, z tego co panowie wyżej piszą, wynika że do szmacianek (o ile chce zachować precyzję) mam brać albo jakieś a4techy po 40 zł, kovę lub właśnie deathaddera. Nie będę się przecież z razera na a4techa przesiadał, natomiast kova ma budowę symetryczną, a ja szukam myszki wyprofilowanej dla praworęcznych. Więc tak naprawę nie mam wyboru jeśli idzie o granie na moich ulubionych materiałowych podkładkach :x.

 

edit:

@ mushabelly

Jeśli kupię deathaddera, to tylko w qck szmacianką.

4cm/360°? Toż to hardcore :f

Btw kiedyś też grałem na highsensie - może 8cm/360°, ale z czasem stopniowo zmniejszam sens. Po 4 latach CS mam juz 22cm, a już myśle o tym żeby żmniejszyć sens na 28-32cm, co pewnie prędzej czy póżniej uczynię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę się przecież z razera na a4techa przesiadał

 

Jakby myszka A4Techa kosztowała ponad 200zł to byś się przesiadł? Czemu ludzie nie mogą zrozumieć że można mieć coś dobrego i taniego :).

 

Jeśli boisz się o awaryjność nowego DA to teraz powinno być lepiej, jest jakiś inny model przełączników i jak na razie brak wielu doniesień o popsutej myszce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby myszka A4Techa kosztowała ponad 200zł to byś się przesiadł?

Pewnie tak :D

A tak serio - po prostu nie podobają mi się wizualnie. Nawet A4Tech X-748K, która kształtem nieco przypomina DA, w mojej osobistej ocenie jest... brzydka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniać coś, co jest idealne?

 

Wiesz, niektórzy wolą mieć mysz najlepszą pod preferencje, a nie najładniejszą.

 

Ja z dnia na dzień z 7cm/360* przerzuciłem się na 50cm/360* :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Raczej zdecyduję się na nowego razera Deathaddera respawn black.

Ostatnie słowo jeśli idzie o podkładkę (chce się upewnić) - biorąc pod uwagę mój mid sens 22cm/360°, najepszą podkładką będzie qcK heavy? Bo być może macie inne propozycję. Bo ja wiem - razer control, taito itp. Dodam że lubię "czuć" lekki opór.

W poniedziałek dam znać co kupiłem/ zamówiłem.

Dzięki wszystkim za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taito odrzuć. Szybko się ściera i wygina boki, a na dodatek będzie dla Ciebie za śliska.

 

Jeśli chciałbyś kupować Goliathus'a Control, to proponuję poczekać i zamówić najnowszą wersję (tę obszytą), jak pojawi się na polskim rynku.

 

Nie koniecznie musi to być wersja heavy. Tam wcześniej ją przytoczyłem, aby uświadomić, że zamiast innych wersji QcK lepiej wziąć A4Tech'a X7-00MP, ponieważ jest grubszy i kilkakrotnie tańszy.

 

QcK (poza mass i heavy) jest grubości 6mm, pozostałe wersje są grubości 2mm. A4Tech'y X7-00MP są grubości 3mm, więc trudniej będzie pozaginać boki.

 

QcK mini            250x210x2 mm
QcK                 320x270x2 mm
QcK mass            320x270x6 mm
QcK+                450x400x2 mm
QcK heavy           450x400x6 mm

A4Tech X7-200MP     250x210x3 mm
A4Tech X7-300MP     437x350x3 mm
A4Tech X7-500MP     437x400x3 mm

 

Ta sama powierzchnia, inne wymiary, cena i logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, ale nie chciało mi się czytać wszystkiego, ale chyba nikt nie zauważył. Chwyt finger, a większość z polecanego sprzętu to raczej myszy typowe do palma. Dziwi mnie że autor nie zwrócił uwagi na g9x.

 

Jak już musiał by być DA, to w przypadku gdyby starczyło ci 1000dpi lepiej wybrać zowie ec1/2. DA z nowym softem jest na prawdę bardzo precyzyjny, jednak w moim odczuciu EC1/2 chodziła trochę lepiej na szmaciance, jednak dla niektórych jej minusem będzie predykcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Autor powiedział, że DA leży mu idealnie (post #18).

 

Przecież były propozycje Kovy i Azureus'a.

 

W jego przypadku lepszy będzie optyk niż laser.

 

Powiedział, że chce ~2000DPI, tylko w CS ma 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pisanie o konkretnym GPU w kontekście tak boleśnie wolnego na obecne standardy CPU tak naprawdę nie ma znaczenia. Czy wsadzi się tam 4080 SUPER, czy 4070, czy nawet 4060, bottleneck będzie taki sam
    • Po czym Braun dowalił swoje Ponadto mi zarzucasz niewiedzę albo trolling, a sam piszesz, tak jakbyś zapomniał, że ta sama Socha organizowała spotkania na których prowadziła panele typu: "Szczepienia, autyzm i obrona przed ich wymuszaniem". Justyna Socha STOP NOP" Ponadto ja tylko przytoczyłem ogólny obraz tego co głosili i napisałem, że obecnie wypadałoby zapytać Mentzena czy dalej podziela to zdanie, bo kilka lat minęło, a fundusz kompensacyjny powstał i dotyczy również pakietu szczepień obowiązkowych. https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf A Ty się już uruchamiasz, bo ktoś ośmielił się sprzeciwić Twojemu zdaniu i już go od głupich i od trolli traktujesz. I co do tego wszystkiego ma Kamiński czy Wąsik? Nic. Ale jak chcesz wiedzieć konkretnie to tu masz wyrok: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf Poczytaj sobie co zlecił, podrobienie jakich dokumentów i czyich z ważnym dopiskiem "w celu użycia za autentyczny". Nie wiem czy to pojmiesz, ale gość w ramach pełnienia swojej funkcji kazał podrobić dokumenty wójta gminy, opinii, podrobienie uchwały zarządu Izby Rolniczej!, uchwały Rady Gminy! (wykrzyknik stosuję w celu zwrócenia uwagi na rodzaj dokumentu). Tam tego jest znacznie więcej i wszystko "w celu użycia za autentyczny". To wszystko w latach 2006-2007.  Nagrywał bez otrzymania zgody prokuratora i sądu, co nawet z ustawą o CBA jest niezgodne, a Ty będziesz pierniczył, że  Zatem sorry, ale najpierw doczytaj potem pouczaj...  
    • Człowiek który niechce się zaszczepić ma do tego prawo to się nazywa wolność, ludzie którzy się zaszczepili mają prawo się zaszczepić to też ich prawo i to jest ok, ludzie którzy biegają po ulicy krzyczą o  szczepionkach powodujących mutacje DNA, depopulacji szczepionkami, atakujący fizycznie pracowników medycznych wykonujących swoją pracę itd itd to antyszczpionkowa szulernia która wiedzę o świecie czerpie z randomowych filmików na tiktoku lub youtubie i to w najlepszym przypadku, w gorszym to ludzie którzy robią to z pobudek finansowych lub mających na celu skłócanie społeczeństw danych krajów i podważanie jakby nie patrzeć osiągnięć wspólczesnej nauki/medycyny. Szczepienia są jednym z większych osiągnięć medycznych ludzkości i trzeba być kompletnym ignorantem żeby to negować, oczywiście zgadzam się zdarzają się powikłania a nawet zgony po szczepieniach i trzeba mieć tego świadomość, ale wciąż jeżeli popatrzymy na statystyki zgonów z czasów przed i po wymyśleniu szczepionki na daną chorbę rachunek jest prosty. Co do stwierdzenia że jestem antyszczepionkowcem bo nie wlałem w siebie wszystkich szczepionek świata, to brawo Argument ad absurdum i to nawet dobrze zastosowany gratuluje jestem pod wrażeniem , aczkolwiek moja definicja antyszczepionkowca raczej troszkę różni się od twojej, nie uwazam ludzi którzy z jakiegos im znanego powodu się nie zaszczepili za antyszczepionkowców. Ale to jest temat zbyt szeroki na dyskuje na forum. Konfa + inne kraje jako alternatywa dla POPISU? Co mają do tego inne kraje? rozumiem że te kraje to taka pomyłka ? Szersza koalicja Konfederacja + nie wiadomo kto jako alternatywa centro-prawicowa, czyli kto?  Co do krytyki konfederacji, to cóż o ile ja mogę mówić tylko za siebie, to o ile pewne pomysły konfederacji gdyby je obciosać z głupot i swego rodzaju ideologii brzmią sensownie, to tak długo jak ta partia będzie otaczać się kolokwialnie mówiąc durniami mojego głosu nigdy nie dostanie. Osobiście liczyłem, że Bosak z Mentzenem po wyborach zachowają się rozsądnie i dogadają się z Tuskiem co pozwoli do następnych wyborów zmarginalizować Lewicę której nie trawię i odebrać część głosów PiS-owi, ale oni zamiast skorzystać z szansy którą dostali, pokazać się jako racjonalna siła w polityce i sięgnąć po tabun wyborców środka kosztem utraty części poparcia szuro-prawicy, najzwyczajniej w świecie nie mieli do tego jaj i znowu próbują siedzieć okrakiem na barykadzie. Chęć bycia partią centro-prawicową za którą zawsze uważano PO a która obecnie troszkę zaczyna się za bardzo odchylać w lewo,  oznacza, że pewne hasła które działają na prawo do PiS-u, tu przestają działać i trzeba podjąc decyzję rozważajać bardzo starannie jaką przyjąć strategię i czy utrata jednych wyborców kosztem pozyskania innej grupy jest finalnie opłacalna. I pamiętaj że partia centrum jest zawsze troszkę w lewo troszkę w prawo i przez wiele wiele lat to takie partie wiodły prym, a naturalny balans sił w tych partiach pozwalał hamować zapędy zarówno lewicowych oszołomów od LGBT i klimatu, jak i ich pobratymców z prawej strony z ich genialnymi pomysłami na życie.  Ogólnie temat rzeka, moim zdaniem konfederacja w obecnej postaci szanse na jakikolwiek wpływ na rządy w Polsce ma tylko jako przystawka POPISU, tak samo jak PSL, Hołownia czy Lewica, i z dwojga złego dla nich lepiej było zostać przystawką PO niż PIS-u, bo mniejsze ryzyko zostania skonsumowanym przez naczelnika i jego zgraje, a i szansa dotarcia do szerszego rezerwuaru wyborców większa, bo łowić mogliby zarówno w wyborcach PSL jak i Hołowni czy PIS-u. Ale to wymaga realistycznego spojrzenia na świat i strategii rozpisanej na lata, a nie siedzenia okrakiem na barykadzie. Ale to tylko moje prywatne zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać.
    • Mam Fractala R5 po kilku latach frontowy wentylator zaczyna głośniej działać i będę wymieniał na razie frontowy. Powiedzcie mi jaka powinna być maksymalna predkość wentylatorów od obudowy, czy powiną mieć 1000 aby zachować odpowiednie wartości cisza/wydajność tak jak w modelach R5, R6 i R7, czy predkość powinna być przybliżona do pracy innych wentylatorów np chłodzenia CPU czyli np. 1400/1500 ? 
    • Spoko, to ty kup ta gre za 300zl w ktora zagrasz raz, ja wezme abo i tez zagram raz. Na kim zarabiaja wiewcej, kto jest wiekszym frajerem do golenia? To matematyka na poziomie zerowki.  Naprawde polecam, zdjac klapki z oczu i dac innym zyc tak jak chca a nie na sile ustawiac wszystkich pod siebie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...